אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות

אבי519

New member
תרופה הומאופטית פועלת על אפקט הפלאצבו

והשפעה פסיכולוגית .
הפלאצבו זאת תרופת דמי בלי חומר פעיל בכלל.
ואני לא כותב את זה מתוך זילזול בהומאופטיה, כי זה ידוע למדע שהפלאצבו משפיע ומרפא בהרבה מיקרים אפילו מחלות חמורות.
כלומר אלה שלוקחים פלאצבו (תרופת דמה) מתרפאים בהבדל ניכר סטטיסטי יותר מכאלה שלא מקבלים שום טיפול.

יש בבתי מרקחת תרופה הומאופטית בשם : אוסילוקוקסינום (Oscillococcinum) לפי היצרן התרופה מחזקת את המערכת החיסונית ועד , אמא שלי לוקחת את זה קבוע וטוענת שזה עוזר לה מאד ( היא בגיל 85 בריאה ופעילה ) חבר בעבודה שלי שהוא רוקח גם משתמש בזה וממליץ על זה.
אני סקפטי.

אופן פעולת התרופות ההומאופתיות

שלום אבי,

אין שום קשר בין אופן פעולת התרופות ההומאופתיות לאפקט פלסבו.

אפקט פלסבו מבהיר באופן מובהק את העובדה שיש קשר ישיר בין גוף ונפש, ואת ההשפעה המשמעותית לבריאות וחולי בהקשר הנפשי.
תרופות הומאופתיות פועלות על מנגנון אחר לגמרי, ואתה מוזמן להיכנס לאתר שלי, לצפות במידע ובסרטונים שם, כדי לקבל יותר מושג.

לגבי אפקט פלסבו - בכדי שהוא יפעל, זה דורש אמונה וידיעה של האדם מה צריך לקרות.
טיפלתי במאות מקרים של אנשים סקפטיים, אשר הגיעו אלי ממקום של ייאוש וחוסר אמונה, ועדיין חוו הצלחות אדירות - איך זה מסתדר עם אפקט פלסבו?
יש לי מקרים רבים של ילדים קטנים ותינוקות שקיבלו תרופות הומאפתיות, אחרי שקיבלו אנטיביוטיקות שונות, סטרואידים וכו', ללא הועיל לתקופה ארוכה, ולאחר קבלת התרופה ההומאופתית, תוך זמן מאוד קצר חוו שיפור משמעותי(בחלק גדול מהמקרים ההורים לא האמינו בכלל שיש סיכוי שזה יעזור) - איך זה מסתדר עם אפקט פלסבו?
יש אנשים שקיבלו ממני תרופה מסוימת, ואז עוד אחת, ולא היה שיפור, ודווקא בהתאמה של תרופה שלישית או רביעית הופיע שיפור. או להיפך, שהיה שיפור בהתחלה עם תרופה מסוימת, ואז החלפתי אותה והפסיק השיפור, וכאשר החזרתי השיפור חזר(החולה אינו מבין שאני מחליף סוגים בדר"כ) -איך זה מסתדר עם פלסבו?

אבי519

New member
במחקרים שקראתי בהם נבחנו תרופות או טיפולים הומאופטיים

כנגד פלאסבו לא נמצא יתרון להומאופטיה.
אשמח מאד לקרא מחקר שמוכיח אחרת.

גם לטיפולי פלאסבו יש הצלחות מדהימות שהמדע לא יודע להסביר, גם בפלאסבו החולים לפעמים מאמינים ולפעמים לא מאמינים ובכל זאת יש השפעה.
בגלל זה כל תרופה חדשה או טיפול חדש בעולם המדעי נבחנים כנגד פלאסבו ולא כנגד אי מתן טיפול.
כמו שהמדע לא יודע להסביר את ההצלחות של ההומאופטיה , או של שיטות ריפוי אלטרנטיביות , גם את ההצלחות של הפלאסבו המדע לא יודע להסביר.
המנגנון או ההסבר שהרפואה ההומאופטית מציעה, היא רק תאוריה שאי אפשר לבדוק בכלל בצורה מדעית .
אני לא סקפטי בכלל , אני מאמין ביכולת של פלאסבו לרפא , וגם ביכולת של של שיטות אלטרנטיביות אחרות.
אני חושב שהמנגנון של כל השיטות הללו כולל פלאסבו הוא אותו מנגנון שבו הגוף יכול לרפא את עצמו מעצם הטיפול, גם בלי לקבל התערבות פיזית או כימית מבחוץ , אני חושב שישי מנגנון כזה שהטיפול האלטרנטיבי משפעל אותו איך שהוא בדרך שהיא לא ידועה למדע.. ( ולאו דווקא פסיכולוגית )

xoxix

New member
מעולם לא היה מחקר שהצליח להוכיח השפעה של טיפולים הומאופטים

זה הכל פסיכולוגיה

אבי519

New member
קראתי פעם על מחקר שניסה ולא הצליח

כלומר ההשפעה של פלסבו ושל הומאופתיה נמצא אותו דבר.
לא יודע אם זה פסיכולוגיה או הוקוס פוקוס אחר כי גם את זה אף לא אחד חקר או הוכיח בצורה מדעית.
בכל מקרה אנשים מאמינים בזה ואולי בגלל זה זה משפיע עליהם , אז גם אם זה פסיכולוגי וזה עוזר מה רע בזה ? שיהיה להם לבריאות.
הבעיה היא שזה יכול להיות מסוכן אם אנשים בוחרים לא לקבל טיפול רפואי חיוני בגלל זה .

תוספים מול תזונה טבעית

שלום אבי,

אני מסכים איתך לחלוטין, פירות וירקות טריים זה הדבר הכי בריא לחיזוק כללי של מערכת החיסון.
עם זאת, במצב מחלה, היכולת שלנו לצרוך את אותם מוצרים היא מופחתת, מאחר ומנגנון הרעב פחות פעילה ויותר אנרגיה מתועלת על ידי הגוף לצורך מלחמה במחלה.
במצבים אלו, ובמצבים שאחנו נדרשים לדחיפה יותר חזקה של מערכת החיסון, יש בהחלט מקום לשימוש גם בתוספים מתאימים שיכולים להשפיע בצורה יותר משמעותית וחיובית, על מערכת החיסון.
בלי שום קשר לעניין, המענה שלי היה לגבי נושא הטיפול ההומאופתי.
תודה

טיפול בסוכרת

הי שרון,

הטיפול בסכרת אפשרי בהחלט באמצעות תרופות הומאופתיות. כאשר בטיפול מסוג זה כמובן יש גם דגש משמעותי על תזונה, בנוסף לטיפול ההומאופתי המשפיע על המצב הגופני והנפשי. אבל לא מדובר בתרופה כללית, אלא התאמה אישית כמובן על ידי איש מקצוע.
בקיצור, כן :)

trilliane

Well-known member
מנהל
טיפול בסוכרת הוא בראש ובראשונה תזונתי, ואם לא מצליחים לאזן

אותה בתזונה בלבד, מוסיפים תרופות (אמיתיות) לאיזון רמות הסוכר.

daniili

New member
טיפול למצב הרוח

הי האם טיפול הומאופטי יעיל גם למצבים נפשיים? למשל חוסר איזון במצב הרוח?
הייתי שמחה לטפל באופן טבעי ולעזור לעצמי לקבל אנרגיות וחיוביות. זה משהו שיכול להתאים?

טיפול במצב נפשי באמצעות תרופות הומאופתיות - בטח שאפשר!

הי,
טיפול במצבים נפשיים זהו אחד התחומים הבולטים בהומאופתיה. אחד הדברים שאני רואה הכי הרבה הצלחות בו בקליניקה, זה דברים כמו חרדות, דיכאון, קשב וריכוז וכו'.

טיפול הומאפתי נותן מענה יעיל, מהיר וארוך טווח בנושאים אלו.

trilliane

Well-known member
מנהל
מי שמאמין שזה יעזור לו למצב הרוח אולי באמת יתעודד מזה...

איך להעלות את האנרגיה?

קורה שכמה פעמים בשבוע אני קמה עם חולשה ועייפות וזאת על אף שישנתי לילה שלם.

שיפור רמת האנרגיה

הי אמא של הגוזלים :),
רמת אנרגיה נמוכה יכולה לנבוע מהרבה מאוד סיבות. אני ממליץ קודם כל לעשות קצת בדיקות, לבדוק את התזונה, לוודא שאין מחסור בברזל, או בעיה בבלוטת התריס וכו'.
אחרי שמגלים מה הבעיה, בהחלט ניתן לפתור את רוב הדברים ולעלות את רמת האנרגיה.
ד"ש לגוזלים...

שרונה118

New member
דלקת פרקים

היי אבי,
אתחיל ואומר שזה לא מחלת חורף אבל אשמח מאד לתשובתך.
אימי חולה מזה כמה שנים בדלקת פרקים ולוקחת תרופות מאד קשות כדי לאזן את רמת הדלקת בגופה ,אין לי מושג האם כתוצאה מכך התחיל לה גם מים בברך שהיא נאלצת להוציא אחת לכמה חודשים, כמובן שזה כרוך בסבל נוראי גם בחוסר היכולת שלה ללכת וגם ההוצאה של המים.
האם יש תרופה הומאופטית שיכולה למנוע את יצירת המים בברך ? האם יש ניגוד להמשיך עם תרופות קונבנציונאליות והומאופטחיות?

טיפול בדלקת פרקים

הי שרונה,
כן, ניתן לטפל בדלקת פרקים. האם ניתן לפתור את המצב באופן מלא, חלקי או רק להקל, זו כבר שאלה שניתן לענות עליה רק לאחר בחינה מלאה של כל המצב הבריאותי, הנפשי, התרופות שנלקחות באופן קבוע וכו'.
גם בנושא המים בברך, אפשר, ושוב בהתאם לשאר תמונת המצב הכללית.
כל זאת ניתן לבצע רק על ידי התאמה אישית, ומעקב צמוד לאורך תקופת זמן עם הומאופת/ית מנוסים. יש כאן גם מקום לשינויים בתזונה, תוספים ועוד...
יש לי מטופלים רבים אשר נוטלים תרופות קונבנציונאליות שונות במקביל לטיפול ההומאופתי וזה עובד מצוין.
רק בריאות!

avidan19

New member
מדוע טיפול הומאופטי כל כך יקר?

אני מתעניין בסוג הטיפול כבר מספר שנים אך המחיר בהחלט מרתיע. יש לא מעט אנשים שאומרים שהומאופטיה זה חארטה ולכן לתת צ'אנס לטיפול שעולה מאות ואף אלפי שקלים (אפילו דרך קופת החולים) זה קצת ריסקי מבחינתי.
האם יש לך דרך לשכנע אותי שכדאי להשקיע או להסביר לפחות מדוע הטיפול כה יקר?

טיפול הומאופתי - הכי משתלם!

הי אבידן,
אני אחלק את תשובתי לשני חלקים.
אבל לפני כן אומר, שאני לא צריך לשכנע אותך להשקיע בבריאות שלך. אני ממליץ לך לחקור יותר לעומק את העניין, לדבר עם אנשים שחוו כזה טיפול, ופחות להקשיב לאנשים שאף פעם לא חקרו את העניין בעצמם.
יש יותר מ 500 מיליון אנשים בעולם המטופלים בהומאופתיה - זה קיים היום בכל קופות החולים, וגם בחלק מבתי החולים. אז כנראה שזה בכל זאת עושה משהו, למרות מה ששמעת...אז אולי כן שווה לבדוק יותר לעומק.

ועכשיו, לתשובה. הטיפול ההומאופתי הוא בכלל לא יקר. תעשה חשבון פשוט, כמה יעלה לך לחודש טיפול בדיקור, רפלקסולוגיה, דיאטנית, פסיכולוג או כל תחום טיפולי אחר, ותראה שבסוף החודש, אתה משלם הרבה יותר. ההבדל הוא שאתה משלם על פגישה אחת בחודש, במקום על כמה פגישות בחודש. לכן, תעשה חישוב מחדש כמה בעצם אתה משלם על טיפול לאורך תקופת זמן ולא פר פגישה, כי זה ממש לא מה שקובע את התוצאה.
התוצאה בסופו של דבר, היא איך אתה מרגיש כעבור חצי שנה של טיפול, ולא לכמה פגישות היית צריך להגיע בשביל זה. ואז גם תראה שבסוף החצי שנה הזו, שילמת הרבה פחות עבור הטיפול ההומאופתי, מאשר עבור כל טיפול אחר, והתוצאה תהיה טובה לא פחות...
דבר שני, הפגישה הראשונה אצל הומאופת היא בדרך כלל היקרה יותר. והסיבה היא שזו פגישת אבחון. ואחרי הפגישה הזו, ההומאופת עוד צריך לחשוב ולחקור לפעמים במשך שעות ולפעמים במשך ימים, איזו תרופה הומאופתית מתוך שבעת אלפים סוגים שונים, הוא צריך להתאים עבורך. לא מדובר בטיפול או בתרופה גנרית. זו דורש הרבה עבודה מעבר לזמן הפגישה שלכם. דבר שכמעט ולא קיים בתחומי הטיפול האחרים.
מקווה שעזרתי

trilliane

Well-known member
מנהל
א. כי אפשר; ב. כי הוא לא בסל הבריאות (ובצדק) כלומר לא מסובסד

וכל שירות פרטי יעלה לך יותר. השאלה אם שווה לשלם על הפרטי הזה או לא היא כבר שאלה אחרת. לדעתי לא, כי אין ראיות לכך שהומאופתיה עובדת יותר מפלצבו. גם אפקט פלצבו זה משהו לפעמים, ובד"כ תכשירים הומאופתיים לא מזיקים, אז גם זה משהו... רופאה שאני מכירה אמרה לי פעם שהיא מעדיפה לשלוח מטופלים שמעוניינים ב"רפואה משלימה" להומאופתיה, כי אז היא יודעת שלפחות לא יהיה נזק (לפחות כל עוד הם לא מוותרים על הרפואה האמיתית).

למעלה