טוב, חברים. מי בעד לפתוח קבוצה בפייס |?

AmitNHB

New member
טוב, חברים. מי בעד לפתוח קבוצה בפייס |?

רציתי להמתין שהעניין ירגע קצת לפני שאני מעלה את זה לדיון אבל אני רואה שאתם כבר דנים על זה, אז הבא נעשה כאן סקר קטן.

אז ראיתם מה היה לנו כאן עם ה
. הפורום נימצא כרגע בניטור. זהו פתרון נקודתי, אפשר להתווכח על יעילותו אבל בשורה התחתונה, היכלת לפתוח מס' ניקים בלתי מוגבל בלי כל מכשול מינימאלי (על אותו כתובת מייל, ללא captcha, וכו'...) היא בעייתית בעיני גם ללא קשר ל
ים מספימים. בפייסבוק מאידך, אתה די מחובר לזהות שלך והיות ואנחנו לא מדברים כאן על פורום סטיות מיניות... אני לא רואה כל בעיה (אלא אם כן יש כאן הרבה חברים בלי חשבון פייסבוק...) כמובן שאפשר רק לפתוח את הקבוצה למטרת ניסיון ולתת לדברים לקרות באופן טבעי.

הבעיה הכי גדולה שלי אם פייסבוק זה צורת הפורום של הודעות בטור שלא מאפשרות דיונים ארוכים בצורה מסודרת (בעץ), אבל אם שמעתי נכון, פייסבוק הולכים להוסיף את האפשרות להגיב לתגובות.

אני מבקש שבכתורת רק תענו ב
אם אתם בעד הרעיון של לפחות לנסות וב
אם אתם נגד ואין לכם כל כוונה להשתתף בקבוצה בפייסבוק. אנא, השאירו את הדיונים לתוכן ההודעות.

UgiPletzet

New member

אני בכל זאת הייתי מעדיף להפריד בין פייסבוק לפורום. אני מאמין שאני כן אכנס לפורום כזה, אם ייפתח בפייסבוק ויהיה פעיל, אבל יהיה לי פחות נוח מאשר כאן.
אני מסכים שהפתרון שתפוז נותנים הוא לא מספק (בלשון המעטה), ונראה שהם לא התקדמו כבר כמה שנים.
דווקא הפתרון של לעבור (כקבוצה) ולפתוח פורום במסגרת אחרת נשמע לי יותר נכון.

Vizmo

New member

אני כבר בעד המון זמן והייתי פותח קבוצה בעצמי אם הייתי מכיר אנשים
מחוץ לפורום שיש לי לחפור איתם על MMA :)

עם כל הכבוד לתפוז, בפייסבוק הרבה יותר קל למשוך אנשים חדשים
ויהיו הרבה יותר מ500-2000 תגובות בחודש.
כל עוד רובינו נעבור ונישמור שם על שיח ברמה גבוהה וסטנדרטים נוקשים
יהיה עם מי לדבר.

לגביי התגובה לתגובה - יש את זה לא בקבוצות, בדפים מעל כמות מסויימת של אנשים (לא ככלל ברזל אבל בדפים שיש את זה ישנה כמות מכובדת של אנשים).

יש יתרונות וחסרונות לקבוצה או דף, אבל מניח שזה רעיון מצויין בכל מקרה. אני גם יודע שאם תהיה קבוצה בפייסבוק כנראה אנשים יפסיקו כמעט לגמריי להכנס לפורום הזה.

מרקו בי

New member
בעד וגם יש סיבות

1. רובנו אם לא כולנו לפחות פעם ביום בפייסבוק. זה יותר קל ונגיש לעתים מלהיכנס לפורום.
2. זה לא מחליף את הפורום רק מקל על חווית האהבה לMMA
3. סרטונים שמעלים כאן לא ניתנים לצפייה כאן והקישורים מוציאים מהפורום ליוטיוב או משהו בסגנון, אז הרבה לא חוזרים לפורום. בפייסבוק צופים ישירות ומגיבים ישירות לסרטון ומתפתח דיון.
4. לייקים ושיתופים שלנו לסרטונים/תמונות/כתבות יכולים לחשוף קהל חדש לMMA.
5. נכיר אחד את השני מבלי היוזרים.

ודרך אגב עמית כבר היום יש את האופציה בפייסבוק להגיב לתגובה.

BeniTaz

New member
מסכים + הערה

בקבוצות שאני חבר בהן אין אפשרות להגיב לתגובה. ראיתי אופציה כזאת בדפים (לא בקבוצות) שיש בהם הרבה חברים. אולי זה באמת תלוי בכמות הגולשים ואולי זה משהו שנמצא בשלבי הכנה מבחינת הפייסבוק.

UgiPletzet

New member
זה לא פעיל בכל המקומות

FB מנסים את זה כבר כמה חודשים, ומוסיפים את הפונקציונלית הזו בעוד ועוד מקומות.
אני מניח שזה בסופו של דבר יהיה אפשרי בכל מקום ב-FB.

מרקו בי

New member
עכשיו שמתי לב לזה אבל אני אופטימי

נגיע ל- 100 אלף חברים בקלות

אבל באמת סביר להניח שזה יהיה באופן כללי בכל הדפים בקרוב

Luke R

New member

חוץ מהבעיה של לחסום טרולים כשצריך, הפורום הזה די נחמד. ופתיחה של קבוצת פייסבוק עם חברי הפורום, במידה ותצליח, תפגע בו מאוד...
(לא הבנתי. זה הרעיון? לסגור את הפורום בגלל טרול אחד קטן? )

אני מניח שלא פשוט לנהל את הפורום, כשאין אפשרות לחסום משתמש לפי כתובת מייל (נקווה שתפוז יסדרו את זה מתישהו) אבל נראה שהתמודדת עם זה די בסדר בסה"כ.
לא רואה שום סיבה למהלך כזה. רעיון ממש היסטרי בעיניי.

אולי אני מפספס משהו, אבל יש איזושהי סיבה להעדיף את פייסבוק?

AmitNHB

New member
כן:

1) ריבוי ניקים עבור אותו המשתמש זו לא רק בעיה של
ים. לך תדע מי מחזיק כאן ניק שני לתת קונטרה לעצמו במקרה הצורך. זה פשוט רעיון גרוע. כל פעם שיהיה כאן ויכוח ומישהו שלא כותב כאן כמעט יגיב, זה יעורר חשד...
2) אי אפשר לערוך כאן הודעות. גם הפתרון של FB לא מדהים - אפשרות למחוק בלבד. מה שצריך להיות זה אפשרות לערוך בזמן סביר (נניח 10 דקות). אבל אם לבחור בין מה שיש ל FB לכאן, עדיף FB.
3) הפתרון של ניטור הוא לא טוב. א) לא רוצה להיות גננת. ב) שווע לעצמך שמישהו חדש כותב כאן הודעה בערב ואני בדיוק הלכתי לישון ולמחרת לא יודע... לא עניין אותי להיכנס לפורום ורק אחרי יומיים וחצי נזכרתי לאשר לו את ההודעה...

AmitNHB

New member
אה, ועוד סיבה מאוד מאוד חשובה:

ב FB נוכל להוסיף ולהוריד מנהלים לקבוצה\דף מבלי הגבלות ומבלי מחויביות של מינימום נוכחות.

מרקו בי

New member
ריבוי מנהלים יכול להיות בעייתי

אם נניח מינת אותי כמנהל, ואני החלטתי להיות דיקטטור, אז אני יכול להוריד אותך ושאר המנהלים מהניהול ולהשתלט על הדף. צריך 2/3 שאין מה לדאוג מהם.

AmitNHB

New member
אז לא נשים אותך מנהל

סתם... יהיה בסדר. מה אתם דואגים. נשים את מי שכבר היה מנהל כאן ב
. זו באמת הדאגה האחרונה.

מרקו בי

New member
נ.ב

אם אתה מגיב כמנהל לאחד מהפוסטים לא רואים אותך כמי שאתה אלא כאילו הקבוצה הגיבה, לכן אם נניח נקרא לקבוצה MMA ותגיב יופיע שMMA הגיב ואם נניח אני גם מנהל ומגיב יופיע שMMA הגיב ולא אני. סוג של בעיה.

למעלה