גמילה לה לה

גמילה לה לה

תינוק קטן נולד
, וכאשר מגיע לגיל מסוים והוא מוכן/בשל לכך- עושים לו גמילה מחיתולים.
לגן יש תפקיד חשוב מאוד בהתנהלות בגמילה:

המסרים שצוות הגן משדר לילד (עידוד, תמיכה,הכלה ומצד שני- לצערנו יש גם לפעמים חוסר סבלנות,חוסר תמיכה ורגזנות).
העזרה שניתנת לילד בכל מה שקשור לגמילה: תזכורות לילד, עידוד הילד ללכת לשירותים/סיר, החלפת בגדים במקרה והיה פספוס וכו'.
שיתוף פעולה עם ההורים- עדכון ההורים, להיות באותו ראש בנוגע לגמילה וכו'.

איך אתן פועלות בגן בכל מה שקשור לגמילה

איך אתן מתנהלות בגן עם ילד שמפספס הרבה ולדעתכן לא מוכן לגמילה

מהם הטיפים שלכן לגמילה נכונה וטובה

איך אתן מתנהלות עם הורים שלוחצים על גמילה והילד לא בשל לכך לדעתכן
או שהגישה של ההורים לא תואמת לגישה שלכן בנושא הגמילה (הורה שרוצה שהגננת תכריח את הילד להיות בשירותים,למשל-מקרה אמיתי ,אגב)

שתפו וספרו

אצלנו יש נוהל פיפי בסדר יום.לפני מפגש,חצר וכו.

מבקשות שההורים יביאו הרבה בגדים להחלפה.ילד שמפספס הרבה, אנחנו אומרות להורים שלדעתנו הילד עדיין לא בשל.אומרים רק לאחר כשבועיים שלא רואים התקדמות בתהליך הגמילה.לגבי התנהלות עם הורים שלא מסכימים איתנו,בגן הנוכחי, לא ראיתי עדיין הורה שהתעקש על להמשיך גמילה כשהילד לא מוכן לכך. בד״ כ נראה לי שגם מיואשים מריבוי הכביסות.טיפים לגמילה: להוריד חיתול בבית ולשלוח לגן עם חיתול במשך כשבוע. אם יש התקדמות בגמילה: לשלוח גם לגן ללא חיתול.אם בגן אין שיפור בתהליך לאחר כשבועיים, סימן שהילד לא בשל.ן

בדיוק כמו שהיה אצלי בגן

מאוד מאמינה בהדרגתיות ולא ישר להביא לגן בלי חיתולים.
&nbsp
&nbsp

ani gabriella

New member
שיטת קשב לא ממש ניתנת ליישום בגן

זה דורש יחס צמוד של מבוגר לילד.
מה שאני כן מיישמת בגן שלי זה מה שנקרא - היענות לצרכים (על פי דפנה תייר). זה בעצם האח הגדול של שיטת הקשב, אם תרצו

מה שזה אומר - אני מוכנה לגמול ילדים מהרגע שהם אפילו מסתכלים על הסיר...
זה עובד לי כבר ארבע שנים וכל שנה יש כמה בני שנה וחצי ואפילו צעירים מכך שנגמלים אצלנו. השנה יש כבר שלוש בנות מתחת לגיל שנתיים שנגמלו.
ממליצה לקרוא על השיטה בראש פתוח ואפילו לנסות ליישם - אולי תופתעו מהיכולות של הקטנטנים האלה...

בגדול אספר שמבחינתי כמעט ואין כזה דבר "ילד לא מוכן". מי שלא מוכנים לרוב הם ההורים, שלא תמיד מוכנים לכך שגמילה היא תהליך חינוכי ארוך בו המבוגר בהחלה לוקח אחריות ומוביל, ובהדרגה מעביר את המושכות לידי הילד.

ani gabriella

New member
פרפרים הייתי שמחה לשמוע ממך

את מעלה סוגיות חשובות ומבקשת שנשתף, מה איתך? מה עמדותייך בעניין?

צודקת, פשוט רוצה לתת הזדמנות לאחרות להגיב

מסיימת לעטוף מתנות לאחיינים ואז מבטיחה לכתוב ולהגיב בנושא.
תודה שהסבת את תשומת ליבי

גמילה בבית ובגן הילדים

בעיני גמילה היא סוג של תהליך. אני אישית לא מאמינה בשיטת ה"זבנג וגמרנו"-יש ילדים שזה מתאים להם, אני אישית בתור גננת ובתור הורה לעתיד-לא חושבת שאנקוט בגישה הזו.
אני מאמינה שגמילה היא תהליך הדרגתי וממליצה להורים בגן לעשות את זה בצורה הדרגתית.
בהתחלה להוריד את החיתול לזמן קצר-לתת לפעוט להרגיש מה זה להיות בחיתול כי זו הרגשה מאוד מוזרה בהתחלה. תחשבו איך לנו יראה מוזר להסתובב בלי תחתונים כשרגילים כל החיים לתחתונים

כל פעם למתוח יותר ויותר את זמן הערנות ללא חיתול ועם תחתונים עד שרואים שהילד מבין יותר ויותר את הרעיון של יש פיפי, צריך רגע להתאפק,ללכת לשירותים וכו'.
&nbsp
אני חושבת שכמו בבית, גם בגן חשוב מאוד להקפיד עם הילדים ללכת לשירותים. אצלי בגן תמיד לפני כל תחילת פעילות-כל הגמולים הלכו לעשות פיפי. מי שהיה בתחילת התהליך- לקחנו בתדירות גבוהה יותר.
שנה שעברה הייתה ילדה שהיה לה קשה עם הרעיון של לשבת בשירותים אז הכנתי לה קופסת הפתעות לשירותים שבה רק מי שיושב בשירותים יכול לשחק ומיד מחזיר לקופסא כשהוא מסיים. הכנסתי כל מיני דברים נחמדים לקופסא: משחק שמזיזים, טלפון צעצוע קטן וכל מיני הפתעות בשקל כאלה.
&nbsp
אני מעדכנת את ההורים לאורך היום במיוחד בתחילת התהליך לגבי איך הולך, לרוב מיוזמתם אבל גם מיוזמתי.
&nbsp
אם ילד לא בשל- אני מדברת עם ההורים, נותנת לזה צ'אנס אם הם מתעקשים אבל אם רואה שאין מוכנות- אני מתעקשת שנתחיל את הגמילה בגן רק אחרי שתתבסס בבית.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה