לקראת לידה ומיד אחריה לכמעט סופ"ש

המרחפת

New member
קורס הכנה פרטי - אנא עזרה

מי שקבענו איתה שתעביר לנו קורס הבריזה לנו. לקח לה כמעט שבוע להודיע לנו את זה....

אני כבר בשבוע 32 ומועמדת לניתוח קיסרי כך שהזמן קצר.
אני מחפשת מדריכת קורסי הכנה ללידה בראשל"צ וסביבתה הקרובה שתכין אותנו לניתוח קיסרי, וכמובן לנושאים האחרים בקורסים: זוגיות והנקה. כאמור מחפשים פרטני ולא קבוצתי בגלל קשיי לו"ז.

אשמח מאד להמלצות.

N יxוe כלל

New member
לגבי הקיסרי..

לה׳ו

מישהי פעם העלתה פה כתבה על נושא ההדבדקויות בניתוח וחומרים שמונעים לדעתי שווה קריאה

החומרים הן בתשלום במהלך הניתוח ולדעתי שווה..

XמתוקהX

New member
זו הייתה כתבה פרסומית של אותו מנתח

שרעיינו בכתבה.

במציאות היעילות של החומרים הנ’’ל שנויה במחלוקת, ואף אחד לא יודע ממש איך למנוע הדבקויות. את לא מתארת לעצמך כמה זה מגוחך שאת נכנסת לחדר ניתוח ופתאום מבקשת ממנתח שלך (שעושה עשרות ניתוחים כאלה בשבוע ) איזה חומר שקראת עליו בויי נט. אם הוא עובד איתו הוא ישתמש בו גם ככה, אם לא הוא יחייך אלייך וימשיך הלאה.

Daponet

New member
דווקא קראתי על האמצעים האלה

לא מעט היום, לאור הכתבה שמצאתי והבאתי לפה. יש משהו שהוא כמו רשת ויש ג'ל, שנראה שמונעים במקרים רבים התפתחות של הדבקויות בעקבות ניתוח גינקולוגי. האמצעים הללו לא נמצאים בסל הבריאות, אלא רק בסבסוד קופות החולים, ואולי לכן לא משתמשים בהם כשגרה בניתוחים. אני מאוד מקווה לא להגיע לקיסרי בכלל (
), אבל בהחלט חושבת שכדאי לברר באיזה בי"ח כן ישתמשו בחומר כזה, במקרה שלידה תגיע לניתוח, במידה שהתכשיר יירכש באופן פרטי.

XמתוקהX

New member
תראי אין מחקרים שמראים ממש שזה עובד

בניתוחים קיסריים. אני ביררתי את הנושא. יש דברים שכן עובדים והם מיוסמים מזמן בכל ניתוח בטן (כפפות ללא אבקה, להמנע מלשפוך דברים לחלל הבטן, סוג סגירה של הפצע ודברים טכניים מסוג זה) את מבינה, זה דברים שאת לא מודעת אליהם בכלל כי את לא רופא (יש עוד מיליון ואחד דברים כאלה), ואז את מגיעה לחדר ניתוח ומבקשת מרופא להשתמש באיזה חומר...זה סיטואציה די הזויה.
את צריכה בית חולים עם מנתחים טובים ומזל שלא יהיו עייפים מדי, ולא איזה ג'ל או רשת...

Daponet

New member
... צודקת.

לגבי הרעיון, שלבוא לרופא ולומר לו מה לעשות, בטח בסיטואציה של ניתוח, זה הזוי למדי.
עם זאת, אני חושבת שבהחלט יש ערך לבדיקה ולהגעה ללידה או להליך רפואי כלשהו עם ידע מוקדם ואפשר גם לסרב להתערבות רפואית או לבקש בקשות. אני מוכנה לפעמים להסתכן בלהשמע הזויה, בעבור הסיכוי שאולי אפול על אזניים כרויות...

XמתוקהX

New member
אני לא חושבת שיש צורך בקורס

הייתי שוקלת מנתח פרטי אם זה מסתדת לכם כלכלית.

אני מצטערת, אבל אין לך שום שליטה על מה שקורה בניתוח (אני מבינה שבטח אמרו לך משהו אחר, אבל במציאות – הכל מתבצע לפי הנוהל של בית החולים ויש עוד 10 נשים ממתינות בתור אחרייך), יועצת הנקה תענה לך בנושא ההנקה (יו, אני לא מאמינה שאני כתבכתי את זה...אבל אם את רוצה להניק, כן, נראה כדאי שתפגשי יועצת).

המרחפת

New member
מה קשור שליטה?

זה לא שאני הולכת לומר להם תקשרו אותי בתנוחה הזו ולא הזו. אבל אני כן רוצה לדעת מה הולך לקרות.
פעם לא ידעתי שקושרים את הידיים. או שחומר ההרדמה גורם להן לרעוד. וגיליתי שאני כן יכולה לבקש להכנס עם מכשיר שמיעה, כי יש כאלו שמבקשות להכנס עם משקפיים. ויום אחד באתי לאחותי עם השאלה - מה עושים עם מי השפיר? זה לא שנותנים להם להשפך לחלל הבטן.

הכנה לקראת סיטואציות היא לא רק בשביל לשנות אותן, אלא פשוט להיות מוכנים אליהן.

XמתוקהX

New member
אבל את יכולה פשוט לקרוא על זה באינטרנט

כולל ממש מה עושים בניתוח, גם וידאו. אגב לא קשרו לי ידיים (לא בכל בי’’ח קושרים), גם לא רעד לי שום דבר. אם יש לך שאלות ספציפיות, הייתי שואלת את הרופא שלך. בכללי נשמע שאת כבר די יודעת את כל מה שיש לדעת.
זה ניתוח של 15 שעה, הכל עובר מאוד מהר, ואין איזה מידע סודי שאפשר לקבל רק מ’’דולה’’. מבחינת ביה’’ח את די בורג במכונה כי הם צריכים להכניס מישהי אחרייך. עושים הכל מאוד מהר, אין דיבורים ולבטים.
כמובן אם בא לך, זה עיניינך, זה סתם מוזר לי.

היי מתוקה

אני חושבת שגם בניתוח קיסרי יש צורך בהכנה ואפילו ליווי..
לי אישית חשוב לדעת מה בדיוק עושים לי איך ומתי אם יש אפשרות בכל זאת להחליט על דברים כמו מה יהיה עם התינוק ועם מי הוא יהיה אחרי שנולד? מה בדיוק התהליך? ומי יהיה שם בשבילי בהחלמה?
תפקיד הדולה פה (לא כי המרחפת שאלה אלא כי את העלת את זה..) הוא בדיוק כמו בלידה רגילה לתמוך ולהיות שם בשבילך אם בלילה שלפני הניתוח ואם בלילה שאחרי.. להיות לידך לחזק ולחבק אותך.. אולי להיות איתך בניתוח ולתאר לך מה קורה ומה עושים.. לפשט את כל התהליך ולחבר אותך אליו.. בסופו של יום גם ניתוח הוא לידה לכל דבר:)

קורס הכנה ללידה -פרטי

שלום לך
אני מעבירה קורס הכנה פרטי בבית הזוג
את מוזמנת ליצור קשר
עירית 050-4999148

למעלה