בקשות/שאלות לא הכוונה

מצב
הנושא נעול.

svety

New member
שאלת סטודנט.

בקשות/שאלות לא הכוונה
שאלת סטודנט.
אני לומדת כרגע במכללה למנהל, סניף פ"ת. לא לימודים אקדמאיים אלא לימודי מקצוע.
במזכירות של הסניף אומרים שמגיעה לנו תעודת סטודנט ואיתה (עם אישור לימודים כמובן) אפשר לקבל הנחות סטודנט בתח"צ.
לפי האתר של דן - לא מגיעה לנו הנחת סטודנט, אבל לסניפים אחרים של המכללה למנהל כן מגיע. במוקד שירות הלקוחות של דן מצטטים את האתר, אבל שולחים לברר בנקודת טעינה של רב קו. באתר של אגד בכלל לא מצאתי רשימת מוסדות לימוד.

אמנם אגיע לנקודת טעינת של רב קו אם אכן מגיעות לי הנחות סטודנט, אבל הייתי שמחה לדעת מראש ע"מ שלא לבזבז זמן...
מישהו יכול לעזור?

olli3

New member
מנהל
כמוני כמוך.

שאלת סטודנט.
אני לומדת כרגע במכללה למנהל, סניף פ"ת. לא לימודים אקדמאיים אלא לימודי מקצוע.
במזכירות של הסניף אומרים שמגיעה לנו תעודת סטודנט ואיתה (עם אישור לימודים כמובן) אפשר לקבל הנחות סטודנט בתח"צ.
לפי האתר של דן - לא מגיעה לנו הנחת סטודנט, אבל לסניפים אחרים של המכללה למנהל כן מגיע. במוקד שירות הלקוחות של דן מצטטים את האתר, אבל שולחים לברר בנקודת טעינה של רב קו. באתר של אגד בכלל לא מצאתי רשימת מוסדות לימוד.

אמנם אגיע לנקודת טעינת של רב קו אם אכן מגיעות לי הנחות סטודנט, אבל הייתי שמחה לדעת מראש ע"מ שלא לבזבז זמן...
מישהו יכול לעזור?
כמוני כמוך.
ניסיתי לברר בעבור חבר שיתחיל ללמוד עוד מעט ואין לי פתרון, אלא רק השערות.

באופן רשמי, ניתן לעשות פרופיל סטודנט רק לסטודנט שלומד ברשימת המוסדות של המל"ג + עוד כמה מקומות וסמינרים שנכנסו להסדר הזה.

אם מי שבעמדת הרב קו בודק עם המוסד שלך נמצא ברשימה כתנאי להנפקה, אז הוא בטח לא ימצא ואז לא ינפיק. אם הוא לא בודק ומספיקה לו התעודת סטודנט ואישור הלימודים, אז יונפק לך ואם מספיק לו שכתוב המכללה למנהל ולא משנה לו איזה שלוחה, אז הוא גם ינפיק.

לטעמי על פי החוק היבש את לא זכאית. אבל אי אפשר לדעת על איזה פקיד נופלים ויש מצב שדווקא ברכבת ישראל ינפיקו בלי בעיה (אצלם הכל חדש יחסית). כבר שמעתי מקרים על אנשים שהלכו לחברה X עם אישור לימודים של המוסד שכותרתו היא "אישור לימודים להנפקת רב קו סטודנט" ובחברה X דרשו תעודת סטודנט למרות שבאישור עצמו נכתב כי האישור הופק עקב כך שתעודות הסטודנט יגיעו לסטודנטים אחרי אוקטובר. אבל בחרה Y לא עשו בעיות.

טכנית חברה X צודקת, על פי התקנות של משרד התחבורה אין דבר כזה אישור לימודים להנפקת רב קו. לא קיימת חיה כזאת.

אז שורה תחתונה, נראה לי שזה תלוי על מי נופלים.

svety

New member
אוף. תודה.

כמוני כמוך.
ניסיתי לברר בעבור חבר שיתחיל ללמוד עוד מעט ואין לי פתרון, אלא רק השערות.

באופן רשמי, ניתן לעשות פרופיל סטודנט רק לסטודנט שלומד ברשימת המוסדות של המל"ג + עוד כמה מקומות וסמינרים שנכנסו להסדר הזה.

אם מי שבעמדת הרב קו בודק עם המוסד שלך נמצא ברשימה כתנאי להנפקה, אז הוא בטח לא ימצא ואז לא ינפיק. אם הוא לא בודק ומספיקה לו התעודת סטודנט ואישור הלימודים, אז יונפק לך ואם מספיק לו שכתוב המכללה למנהל ולא משנה לו איזה שלוחה, אז הוא גם ינפיק.

לטעמי על פי החוק היבש את לא זכאית. אבל אי אפשר לדעת על איזה פקיד נופלים ויש מצב שדווקא ברכבת ישראל ינפיקו בלי בעיה (אצלם הכל חדש יחסית). כבר שמעתי מקרים על אנשים שהלכו לחברה X עם אישור לימודים של המוסד שכותרתו היא "אישור לימודים להנפקת רב קו סטודנט" ובחברה X דרשו תעודת סטודנט למרות שבאישור עצמו נכתב כי האישור הופק עקב כך שתעודות הסטודנט יגיעו לסטודנטים אחרי אוקטובר. אבל בחרה Y לא עשו בעיות.

טכנית חברה X צודקת, על פי התקנות של משרד התחבורה אין דבר כזה אישור לימודים להנפקת רב קו. לא קיימת חיה כזאת.

אז שורה תחתונה, נראה לי שזה תלוי על מי נופלים.
אוף. תודה.
איפה יש עמדת הנפקה של הרכבת באזור תל אביב?
אנסה בעמדה של דן בפתח תקווה, הם ממש נחמדים כאן בדרך כלל...

olli3

New member
מנהל
בכל 4 תחנות הרכבת בת"א, קישור עם שעות פעילות:

אוף. תודה.
איפה יש עמדת הנפקה של הרכבת באזור תל אביב?
אנסה בעמדה של דן בפתח תקווה, הם ממש נחמדים כאן בדרך כלל...
http://www.rail.co.il/HE/Tickets/Rav-Kav/Pages/default.aspx

בפתח תקווה, אם דן לא עושים לך, היכנסי לעמדה של קווים ונסי את מזלם שם.

בכל מקרה, אשמח לעדכון בנושא אם הצלחת או לא, כאן או במערכת המסרים.

svety

New member
לדעתי אגש רק בשבוע הבא,

http://www.rail.co.il/HE/Tickets/Rav-Kav/Pages/default.aspx

בפתח תקווה, אם דן לא עושים לך, היכנסי לעמדה של קווים ונסי את מזלם שם.

בכל מקרה, אשמח לעדכון בנושא אם הצלחת או לא, כאן או במערכת המסרים.
לדעתי אגש רק בשבוע הבא,
וודאי שאעדכן, תודה על העצות

קצת
. איך אתם מעלים תמונות ל'תפוז'

בקשות/שאלות לא הכוונה
קצת

שאלה לבעלי שרשורי התמונות המעלים כמות תמונות גדולה לאשכול אחד.

האם אתם מעלים כל תמונה בתוך העלאת ההודעה המתארת אותה, או שאתם מעלים קודם אלבום תמונות ומצרפים מתוכו את התמונה המתאימה?

ושמא יש לכם שיטה נוספת שאיני מכיר?

DanBus43Maalit72

Active member
מעלים את התמונה בתוך ההודעה

קצת

שאלה לבעלי שרשורי התמונות המעלים כמות תמונות גדולה לאשכול אחד.

האם אתם מעלים כל תמונה בתוך העלאת ההודעה המתארת אותה, או שאתם מעלים קודם אלבום תמונות ומצרפים מתוכו את התמונה המתאימה?

ושמא יש לכם שיטה נוספת שאיני מכיר?

לא ניתן להעלות תמונות בתגובה מהירה!

קודם כל לחץ על הוסף תגובה. אח"כ לחץ על נוספת קובץ. בלשונית של הוספת קובץ יהיה לך לחצן "עיון...". לחץ על עיון ובחר את התמונה. אח"כ לחץ על שלח קובץ.
לאחר שהקובץ נשלח התמונה הועלתה

זאת הדרך הרגילה והפשוטה

לא ניתן להעלות תמונות בתגובה מהירה!

קודם כל לחץ על הוסף תגובה. אח"כ לחץ על נוספת קובץ. בלשונית של הוספת קובץ יהיה לך לחצן "עיון...". לחץ על עיון ובחר את התמונה. אח"כ לחץ על שלח קובץ.
לאחר שהקובץ נשלח התמונה הועלתה
זאת הדרך הרגילה והפשוטה
אך קצת מסורבלת כשרוצים להעלות אשכול ברצף.

ניתן גם להעלות אלבום תמונות ל'אלבומים שלי' ולבחור מתוכם תמונות לצירוף להודעה.

מצורפת דוגמה:

MBCAISR

New member
הפסקת מכירת כרטיסיית שתי נסיעות מנייר

בקשות/שאלות לא הכוונה
שלום,
הבנתי שתופסק מכירת כרטיסיית שתי נסיעות מנייר באגד החל באחד באוקטובר.

אני נוסע באופן קבוע בקו 826 (ת"א-נצרת עילית) ורוכש כרטיסיות מסוג זה. עד כה, כאשר ניסיתי לטעון את הכרטיסייה המדוברת על כרטיס הרב-קו, נעניתי על ידי הנהג שהדבר בלתי אפשרי כיוון שבקו זה יש הנחה מיוחדת של 25% (קוד 200).

האם הכרטיסייה תבוטל לאחר שהסידור החדש ייכנס לתוקף, או שתתאפשר הטענה?

תודה לעוזרים,
מיכאל

olli3

New member
מנהל
הכרטיסיה לא תבוטל.

שלום,
הבנתי שתופסק מכירת כרטיסיית שתי נסיעות מנייר באגד החל באחד באוקטובר.

אני נוסע באופן קבוע בקו 826 (ת"א-נצרת עילית) ורוכש כרטיסיות מסוג זה. עד כה, כאשר ניסיתי לטעון את הכרטיסייה המדוברת על כרטיס הרב-קו, נעניתי על ידי הנהג שהדבר בלתי אפשרי כיוון שבקו זה יש הנחה מיוחדת של 25% (קוד 200).

האם הכרטיסייה תבוטל לאחר שהסידור החדש ייכנס לתוקף, או שתתאפשר הטענה?

תודה לעוזרים,
מיכאל
הכרטיסיה לא תבוטל.
אמליץ לך לפחות להתחלה לרכוש כמה כרטיסיות שכאלו ועדיף בקופה (הנייר עמיד יותר). אחרי מספר ימים של תפעול, כבר הכל יפתר אם תהיינה בעיות כאלו ואחרות.

יש פשוט שני קודי נסיעה עם מחירים שונים באגד, קודים 16 ו20 בקווים 826/827/836/846. שים לב ש827 מהיר יותר מ826, פעיל בימי א' בלבד. אז אולי הרב קו באמת לא מכיר את קוד הנסיעה שמתאים ספציפית לקווים האלו, אבל לא נראה לי.

בכל מקרה, לא מבטלים כרטיסיה סתם כך, בטח שלא להרעת הנוסע (משרד התחבורה לא מאשר דברים כאלה).

אשמח אם תוכל לעדכן כאן בפורום או אליי במסר פרטי אם תתקל בבעיות.

MBCAISR

New member
אעדכן בהמשך

הכרטיסיה לא תבוטל.
אמליץ לך לפחות להתחלה לרכוש כמה כרטיסיות שכאלו ועדיף בקופה (הנייר עמיד יותר). אחרי מספר ימים של תפעול, כבר הכל יפתר אם תהיינה בעיות כאלו ואחרות.

יש פשוט שני קודי נסיעה עם מחירים שונים באגד, קודים 16 ו20 בקווים 826/827/836/846. שים לב ש827 מהיר יותר מ826, פעיל בימי א' בלבד. אז אולי הרב קו באמת לא מכיר את קוד הנסיעה שמתאים ספציפית לקווים האלו, אבל לא נראה לי.

בכל מקרה, לא מבטלים כרטיסיה סתם כך, בטח שלא להרעת הנוסע (משרד התחבורה לא מאשר דברים כאלה).

אעדכן בהמשך
תודה על התגובה. אעדכן בהמשך לאחר שארכוש כרטיסייה באמצעות הרב קו.

השאלה שלי עלתה בעקבות נסיון כושל לרכישה של הכרטיסייה המדוברת באמצעות הרב קו.
הנהג ניסה לטעון את הכרטיסייה, אך הייתה לו אפשרות לטעון רק קוד 20 במחיר מלא (63.80), ולא מה שנקרא קוד 200 (56.30) בקווים הנ"ל.
אציין שבאותו מועד היה הרב קו בעל פרופיל נוער. יכול להיות שמזה נבעה הבעיה?

olli3

New member
מנהל
בשעה 6:20, מוקדם יותר יש 370 מהמרכזית או רכבת

אעדכן בהמשך

הנהג ניסה לטעון את הכרטיסייה, אך הייתה לו אפשרות לטעון רק קוד 20 במחיר מלא (63.80), ולא מה שנקרא קוד 200 (56.30) בקווים הנ"ל.
בשעה 6:20, מוקדם יותר יש 370 מהמרכזית או רכבת
ללוח זמנים של כל הקווים בישראל, היכנס לאתר www.bus.gov.il

olli3

New member
מנהל
התגובה הקודמת נכתבה בטעות.

אעדכן בהמשך

התגובה הקודמת נכתבה בטעות.
לא צריך להיות קשר לפרופיל הנוסע במידה וגם לפני כן היה ניתן לרכוש כרטיסיית שתי נסיעות. שים לב באתר אגד, עד איזה קוד כנוער אתה יכול לקבל כרטיסיית שתי נסיעות.

MBCAISR

New member
עדכון בנושא כרטיסיית שתי נסיעות

הכרטיסיה לא תבוטל.

לבקשתך, אני מעדכן בנושא.
אחרי בדיקה עם כמה וכמה נהגים הבנתי שהמכשור של אגד עדיין לא מעודכן לאפשר את מכירת הכרטיסייה המדוברת על כרטיס רב קו.
בינתיים ממשיכה המכירה בכרטיסיות נייר, עד שהמכשירים יעודכנו.

קצת מעצבן ומעורר תהיות, אבל נתמודד בינתיים.

olli3

New member
מנהל
תודה על העדכון. הכי חשוב שאי שינוי במחיר.

לבקשתך, אני מעדכן בנושא.
אחרי בדיקה עם כמה וכמה נהגים הבנתי שהמכשור של אגד עדיין לא מעודכן לאפשר את מכירת הכרטיסייה המדוברת על כרטיס רב קו.
בינתיים ממשיכה המכירה בכרטיסיות נייר, עד שהמכשירים יעודכנו.

קצת מעצבן ומעורר תהיות, אבל נתמודד בינתיים.
תודה על העדכון. הכי חשוב שאי שינוי במחיר.
כפי שחשבתי, ההנחה לא תבוטל, גם עקב כשל טכני כלשהו. אז זה ממשיך בתשלום ללא רב קו, לא רע.

דר"א, כרטיסיית שתי נסיעות שנמכרת על הרב קו גוררת להוצאת שתי פתקאות ובעצם שלוש. האחת כקבלה על רכישת הכרטיסיה, השניה כשמתקפים נסיעה אחת והשלישי כשמתקפים את הנסיעה השניה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה