תמונות סקופ של קטר 710 החדש:

מצב
הנושא נעול.

Ofekalef1

New member
מה זה הקטר הזה?

חבר בכיר פירסם השבוע ארבע תמונות של קטרנו מספר 710 בזאגרב, לקראת העברתו לישראל. אתם מוזמנים לראות את השרשור ולהגיב בקישור הבא:
[URL]http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=1862&msgid=55766387[/URL]
שבת שלום, אביתר.
מה זה הקטר הזה?

אתה טועה ידידי: 26 שנה וחודש ושלושה שבועות........

אחד משישה קטרי משא מחודשים שנרכשו בידי הרכבת
מדגם דומה לזה של קטר 701 שנמצא בבעלותה מזה 25 שנה
הקטר נפרק בנמל חיפה ביום 07.04.1989.
קיימים אגב שינויים רבים בינו לבין הסדרה החדשה במאפיינים רבים. גם חיצונית ובעיקר פנימית. כנס לקישור ותוכל לראות אותו.

בועז ל

New member
היכן יוצר במקור קטר 701?

הקטר נפרק בנמל חיפה ביום 07.04.1989.
קיימים אגב שינויים רבים בינו לבין הסדרה החדשה במאפיינים רבים. גם חיצונית ובעיקר פנימית. כנס לקישור ותוכל לראות אותו.
היכן יוצר במקור קטר 701?
ואם הוא היה כ"כ מוצלח, מדוע נרכש בזמנו רק אחד מסוגו?

תראה:

היכן יוצר במקור קטר 701?
תראה:
היות והדיון בענין הזה החל במקום אחר והואיל ולא הייתי רוצה שהגולש שפתח את הדיון והעלה את התמונות, ייפגע, חס וחלילה, הייתי מעדיף שהדיון בכל הסוגיה ימשיך במקום שבו הוא החל. למען האמת כאן רק נתתי הפנייה לשרשור המופיע שם.
אילו אני הייתי פותח שם שרשור, לא היה לי אכפת לי שהוא יימשך גם כאן, אלא שלא מדובר בי, ולפיכך בוא נמשיך את הדברים שם, גם כדי שאותו גולש יוכל לענות במידת הצורך. תודה רבה מראש על ההבנה ועל ההתחשבות.
אביה.

amit1270

New member
מה מונע מ"אותו גולש" לענות כאן?

תראה:
היות והדיון בענין הזה החל במקום אחר והואיל ולא הייתי רוצה שהגולש שפתח את הדיון והעלה את התמונות, ייפגע, חס וחלילה, הייתי מעדיף שהדיון בכל הסוגיה ימשיך במקום שבו הוא החל. למען האמת כאן רק נתתי הפנייה לשרשור המופיע שם.
אילו אני הייתי פותח שם שרשור, לא היה לי אכפת לי שהוא יימשך גם כאן, אלא שלא מדובר בי, ולפיכך בוא נמשיך את הדברים שם, גם כדי שאותו גולש יוכל לענות במידת הצורך. תודה רבה מראש על ההבנה ועל ההתחשבות.
אביה.
מה מונע מ"אותו גולש" לענות כאן?

701 נרכש במיוחד עבור אספקת פחם לתחנת הכוח רוטנברג שבאשקלון

היכן יוצר במקור קטר 701?
701 נרכש במיוחד עבור אספקת פחם לתחנת הכוח רוטנברג שבאשקלון
שבשלב ראשון נבנתה ללא מזח לפריקת פחם ישירה מאוניות, ובמשך תקופה עד לבנית מזח משלה, הופעלה לתחנת הכוח רוטנברג רכבת פחם מנמל אשדוד (דרך שלוחה שהוקמה במיוחד) ו קטר 701 נרכש במיוחד לצורך שינוע הפחם.

קטר 701 מול קטרים 710-715

היכן יוצר במקור קטר 701?
קטר 701 יוצר על-ידי EMD במפעלם ב-La Grange, IL, ארה"C

הקטרים החדשים, 710-715, מיוצרים על-ידי חברת TŽV Gredelj בזאגרב, קרואטיה, בלי קשר לחברת EMD.

למרות דמיונם החיצוני והטכני לקטר 701, הם אינם זהים לו. מנוע הדיזל אכן כמעט זהה, אבל מערכות השליטה והבקרה חדשות ברובן ומסופקות על-ידי חברת NRE האמריקאית, שהיא הקבלן הראשי בפרוייקט. בנוסף, וזה שוני מקרי למעשה, יש להם חוגונים שונים, ישנים ומיושנים יותר (כנראה כי זה מה שהיה במלאי). חוץ מזה, הם יהיו קטרי הקו הראשי הראשונים של רכבת ישראל מאז קטר 118 זצוק"ל שמצוידים במעקות היקפיים על המדרכים מכל עברי הקטר.

הראשונים אמורים להגיע בסוף הקיץ.

בועז ל

New member
תודה, פרופ' מלינג. ותודה נוספת למפכ"ל בוכמן.

קטר 701 יוצר על-ידי EMD במפעלם ב-La Grange, IL, ארה"C

הקטרים החדשים, 710-715, מיוצרים על-ידי חברת TŽV Gredelj בזאגרב, קרואטיה, בלי קשר לחברת EMD.

למרות דמיונם החיצוני והטכני לקטר 701, הם אינם זהים לו. מנוע הדיזל אכן כמעט זהה, אבל מערכות השליטה והבקרה חדשות ברובן ומסופקות על-ידי חברת NRE האמריקאית, שהיא הקבלן הראשי בפרוייקט. בנוסף, וזה שוני מקרי למעשה, יש להם חוגונים שונים, ישנים ומיושנים יותר (כנראה כי זה מה שהיה במלאי). חוץ מזה, הם יהיו קטרי הקו הראשי הראשונים של רכבת ישראל מאז קטר 118 זצוק"ל שמצוידים במעקות היקפיים על המדרכים מכל עברי הקטר.

הראשונים אמורים להגיע בסוף הקיץ.
תודה, פרופ' מלינג. ותודה נוספת למפכ"ל בוכמן.

easylivin

New member
יפה! האם ידוע איפה יעבדו ומה המהירות המקס'?

חבר בכיר פירסם השבוע ארבע תמונות של קטרנו מספר 710 בזאגרב, לקראת העברתו לישראל. אתם מוזמנים לראות את השרשור ולהגיב בקישור הבא:
[URL]http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=1862&msgid=55766387[/URL]
שבת שלום, אביתר.
יפה! האם ידוע איפה יעבדו ומה המהירות המקס'?
ולצביעה הזאת ייקח זמן להתרגל. היא לא נוראית אבל עדיין קצת חריגה ולא ממש אופיינית לקטר משא בעיניי...

מצב
הנושא נעול.
למעלה