כמה חידות לשבת! בתמונות שמעולם לא פורסמו כאן בפורום:

מצב
הנושא נעול.
והפתרון הנכון הוא: רחוב הרברט סמואל, כלומר הרחוב

ירושלים, סמוך לבית אגרון?
הקטן שבין רחוב שמאי לרחוב בן-יהודה, בחלק התחתון של הרחוב היכן שבעבר היתה חניה מסודרת לאופנועים.

amit1270

New member
נכון (איכשהו לא הצלחתי לעלות על זה), אבל הבניין בצד ימין

הקטן שבין רחוב שמאי לרחוב בן-יהודה, בחלק התחתון של הרחוב היכן שבעבר היתה חניה מסודרת לאופנועים.
איננו בניין סנסור, אלא בניין שנהרס מזמן (לא זוכר אותו בימיי, וזאת אחת הסיבות שלא הצלחתי לזהות את המקום). כיום עומד במקומו בניין "המשביר" החדש.

amit1270

New member
בעצם......

איננו בניין סנסור, אלא בניין שנהרס מזמן (לא זוכר אותו בימיי, וזאת אחת הסיבות שלא הצלחתי לזהות את המקום). כיום עומד במקומו בניין "המשביר" החדש.
בעצם......
זה כן בניין סנסור, אבל זה לא רחוב הרברט סמואל אלא רחוב לונץ (הידוע יותר כ"רחוב קפה רימון").

יש קצת טעות בגוגל..

צילום מזווית דומה בגוגל-סטריט-וויו
https://goo.gl/maps/c9GzD
יש קצת טעות בגוגל..
לונץ נראה ממול (מעבר לבן-יהודה) ומתחבר בסופו עם יפו. התמונה מצולמת מאמצע רחוב הרברט סמואל. גש העירה ותווכח בעצמך. לצערי גם בגוגל לא חסרות טעויות...

אל תטעה ותביט במפות! לונץ הוא ההמשך הצפוני של הרברט סמואל!

בעצם......
זה כן בניין סנסור, אבל זה לא רחוב הרברט סמואל אלא רחוב לונץ (הידוע יותר כ"רחוב קפה רימון").
אל תטעה ותביט במפות! לונץ הוא ההמשך הצפוני של הרברט סמואל!
לונץ גם מתחבר אל רחוב דורות ראשונים. לונץ בצד הצפוני של בן-יהודה ואילו הרברט סמואל בצד הדרומי של בן יהודה. זה למעשה רחוב אחד שנחצה באמצעו ע"י בן-יהודה. יום טוב !

אתה צודק !!! זה לונץ !!! והוא מקביל להרברט סמואל !

בעצם......
עכשיו ערכתי תחקיר מקיף וזה אכן רחוב לונץ ! הסליחה עימך ! הכניסה לקולנוע ארנון לשעבר היא אכן מרחוב לונץ !

amit1270

New member

עכשיו ערכתי תחקיר מקיף וזה אכן רחוב לונץ ! הסליחה עימך ! הכניסה לקולנוע ארנון לשעבר היא אכן מרחוב לונץ !

גם אני קצת התברברתי עד שהגעתי לפתרון...

אגב, את קולנוע ארנון אני לא זוכר, אבל אני זוכר את "הבירה" (עם השיפוע ההפוך) ואת "אימפריה" שהיה פעיל תקופה קצרה בין סוף שנות ה-80 לתחילת שנות ה-90. האם זה היה מקומו של קולנוע ארנון?

להערכתי אימפריה הוא ארנון. את ארנון אני זוכר מילדות ו-

גם אני קצת התברברתי עד שהגעתי לפתרון...

אגב, את קולנוע ארנון אני לא זוכר, אבל אני זוכר את "הבירה" (עם השיפוע ההפוך) ואת "אימפריה" שהיה פעיל תקופה קצרה בין סוף שנות ה-80 לתחילת שנות ה-90. האם זה היה מקומו של קולנוע ארנון?
ואפילו שבגיל 5 פחדתי לרדת במדרגות החשוכות של קולנוע רון לראות את הסרט "ניקי מלך השלג" (או משהו כזה) ולא עזרו תחנוניו של אבי שאכנס. משום מה חשבתי שבגלל שיורדים במדרגות למטה, הכל מלא במים שחורים וצריך לראות את הסרט בשחייה....
בסוף הוא ויתר והלכנו לאכול עוף בגריל וצ'יפס טעים מאוד בקפה אלנבי בהמלך ג'ורג'. זו הטראומה שנשארה לי מקולנוע רון.

amit1270

New member
גם ב"רון" היה שיפוע הפוך, לא?

ואפילו שבגיל 5 פחדתי לרדת במדרגות החשוכות של קולנוע רון לראות את הסרט "ניקי מלך השלג" (או משהו כזה) ולא עזרו תחנוניו של אבי שאכנס. משום מה חשבתי שבגלל שיורדים במדרגות למטה, הכל מלא במים שחורים וצריך לראות את הסרט בשחייה....
בסוף הוא ויתר והלכנו לאכול עוף בגריל וצ'יפס טעים מאוד בקפה אלנבי בהמלך ג'ורג'. זו הטראומה שנשארה לי מקולנוע רון.
מה הקטע עם שיפוע הפוך?

אני גם זוכר מושבים מאוד לא נוחים, לא יודע למה עשו אותם כך...

אני כבר לא זוכר את השיפוע בקולנוע רון, אבל יש לי ים זכרונות

מה הקטע עם שיפוע הפוך?

אני גם זוכר מושבים מאוד לא נוחים, לא יודע למה עשו אותם כך...
אני כבר לא זוכר את השיפוע בקולנוע רון, אבל יש לי ים זכרונות
מבתי הקולנוע בעיר שלנו. במיוחד מ-עדן, כפיר, הבירה, אוריון, סמדר ו-חן ברחוב יפו.
בכל אחד מאלה היה לי סיפור מצחיק או מעניין.
לשם דוגמה: בשנת 1980 היו מקרינים בבוקר שני סרטים במחיר אחד בקולנוע עדן. היינו בורחים מבית הספר כדי ללכת לעדן.
אתה לבטח מבין לאיזה סרטים היינו הולכים....
אח"כ היינו הולכים לאכול תירס מהסיר על האש בפינת הפלאפל עד שיום אחד נתפסנו ע"י אחת המורות כאשר יצאנו מקולנוע עדן לקראת הצהריים. היא עברה שם בפוקס... היא הרימה את ראשה לראות בכרזות איזה סרטים הוצגו שם ומיד הושעיתי לשבוע מהלימודים.... הייתי מוכן לתת הכל, ובלבד שהיא לא תגלה לאמא שלי, לאיזה סרטים הלך הבן שלה בכתה י"א....

ובאותו רחוב הרברט סמואל שהוא מאונך לרחוב שמאי

ירושלים, סמוך לבית אגרון?
ובאותו רחוב הרברט סמואל שהוא מאונך לרחוב שמאי
היתה הכניסה הראשית לקולנוע ארנון, אללה ירחמו, בבית רוטשטיין שבצידו השני מכיוון רחוב שמאי היה ממוקם גם קולנוע הבירה, אללה ירחמו גם כן, ובו היו כיסאות ישנים שתמיד חרקו עד אימה, כך שאם באת לסרט עם החברה התורנית שלך, לא יכולת להתמזמז איתה כי כך כולם שמעו ודרשו שקט !

אני זוכר כיצד בצבא, בשנת 1983 קיבלנו דיווח שבקולנוע הבירה יושב עריק שרואה סרט. הגענו לשם חולייה של לוכדי עריקים עם פנסים כדי לזהותו. מיד התנפלו עלינו צופים שבאו לראות סרט: "היי פקח, פקח, בוא תראה לי איפה זה שורה 8, כסא 14...".

בגלל הפנס הם היו בטוחים שאנחנו סדרנים של הקולנוע.....

בקיצר: המכונית שבתצלום עומדת ממש מול הכניסה הראשית לקולנוע ארנון ברחוב הרברט סמואל.
שבוע טוב !
אביה השובב....

היכן במדוייק צולמה התמונה הבאה? היא צולמה בשנת 1970:

כמה חידות לשבת! בתמונות שמעולם לא פורסמו כאן בפורום:
בתמונה אנו רואים טייגר גמל תיירותי עולה באש. 38-536 מספרו.
החידה: מה הסיבה לדליקה על-פי הצילום והיכן לדעתכם צולמה התמונה? היא צולמה בשנת 1972.
היכן במדוייק צולמה התמונה הבאה? היא צולמה בשנת 1970:

מצב
הנושא נעול.
למעלה