כמה חידות לשבת! בתמונות שמעולם לא פורסמו כאן בפורום:

מצב
הנושא נעול.

בתמונה אנו רואים טייגר גמל תיירותי עולה באש. 38-536 מספרו.
החידה: מה הסיבה לדליקה על-פי הצילום והיכן לדעתכם צולמה התמונה? היא צולמה בשנת 1972.

חידה שניה: בתמונה מונית נדירה עם רישוי נדיר:

בתמונה אנו רואים טייגר גמל תיירותי עולה באש. 38-536 מספרו.
החידה: מה הסיבה לדליקה על-פי הצילום והיכן לדעתכם צולמה התמונה? היא צולמה בשנת 1972.
חידה שניה: בתמונה מונית נדירה עם רישוי נדיר:
היכן בדיוק צולמה התמונה ומתי?

בארץ היו 3770 מוניות צ'קר ! מספר זה כולל גם כלי-רכב

מס' הרישוי שלה נדיר ומעניין: ים12.
זו הכוונה.
פרטיים של היצרן. מוניות צ'קר לא היו נדירות. מס' רישוי ים12 היה נדיר, בין הראשונים שהוקצו בשיטה הישראלית.

תיקון טעות ובדיקת עומק: רק 3614 כלי רכב צ'קר:

פרטיים של היצרן. מוניות צ'קר לא היו נדירות. מס' רישוי ים12 היה נדיר, בין הראשונים שהוקצו בשיטה הישראלית.
תיקון טעות ובדיקת עומק: רק 3614 כלי רכב צ'קר:
ביצעתי ספירות נוספות ביקורתיות והצלבת נתונים ומספרי שלדות ורישוי ומצאתי בוודאות: 3614 ולא 3770. עימכם הסליחה !!!

יפה !!! כל הכבוד !!! על הגבעה הנראית ברקע קיימת כיום

נראה לי כמו אזור עמק האלה
יפה !!! כל הכבוד !!! על הגבעה הנראית ברקע קיימת כיום
תחנת דלק בצומת האלה, קרוב יחסית לקיבוץ הל"ה ! הנה עוד תמונה מאותו יום !
סחטיין על הפתרון המדוייק.

wantok

New member
נראה מתאים באופן כללי אבל לא מצליח למצוא עוגנים קונקרטיים

האזור הזה מוכר לי היטב
השוויתי לנוף כפי שהוא היום, רק בלי העצים....
...וזה די מציק לי בתור תושב אזור עמק האלה, הגם שבדרך כלל יש לי תביעת עיין לא ראה לדברים כאלו.
אתה יכול לעזור לי למקד את המיקום ואת כיוון הצילום?

amit1270

New member
האמת, אין לי משהו ספציפי

...וזה די מציק לי בתור תושב אזור עמק האלה, הגם שבדרך כלל יש לי תביעת עיין לא ראה לדברים כאלו.
אתה יכול לעזור לי למקד את המיקום ואת כיוון הצילום?
האמת, אין לי משהו ספציפי
אבל זה מאוד הזכיר לי את הכביש שעובר שם (375) בצורה של העמק והגבעות מסביב. הכיוון הוא מזרחה/צפון-מזרחה ככל הנראה.

amit1270

New member
אגב, מתי עברת לשם?

האמת, אין לי משהו ספציפי
אבל זה מאוד הזכיר לי את הכביש שעובר שם (375) בצורה של העמק והגבעות מסביב. הכיוון הוא מזרחה/צפון-מזרחה ככל הנראה.
אגב, מתי עברת לשם?

אתה בטוח? כי כ736 היה אוטובוס, אלא אם

אבי עבד על מונית כזו שמספרה כ 736
מספר הרישוי הועבר מהאוטובוס למונית אח"כ או ההיפך.
הנה פרטים מהקובץ הרשמי של משרד התחבורה:
כ736 ואח"כ: 39-873, פורד 8F
1950שנת יצור
שייך לקואופרטיב: שחר
הורכב מנוע קומט.
מה שיתכן הוא שהיתה כפילות במס' הרישוי בתנאי שצבע רקע הלוחית היה שונה, אם כי למוניות ולאוטובוסים צבע המספר היה זהה - כלומר ירוק, ולכן משהו לא מסתדר לי עם דבריך. אולי אתה טועה ברישוי של אביך??

ושימו
למקרא הבא:

מספר הרישוי הועבר מהאוטובוס למונית אח"כ או ההיפך.
הנה פרטים מהקובץ הרשמי של משרד התחבורה:
כ736 ואח"כ: 39-873, פורד 8F
1950שנת יצור
שייך לקואופרטיב: שחר
הורכב מנוע קומט.
מה שיתכן הוא שהיתה כפילות במס' הרישוי בתנאי שצבע רקע הלוחית היה שונה, אם כי למוניות ולאוטובוסים צבע המספר היה זהה - כלומר ירוק, ולכן משהו לא מסתדר לי עם דבריך. אולי אתה טועה ברישוי של אביך??
ושימו
למקרא הבא:

מ 1948 ועד 1958 מספר הרישוי היו בני שלוש, ארבע או חמש ספרות. ליד המספר צוינו באותיות המחוזות שהקצו את המספר.
ים – ירושלים,
ת – תל אביב,
כ – חיפה (כרמל),
נ – נגב,
ג – גליל,
מ – משטרה,
צ – צבא,
מצ – משטרה צבאית,
תא – רכב או נגרר המוביל בעלי חיים.
הלוחיות היו במספר צבעים כדלהלן:
רכב פרטי – לוחית לבנה וספרות שחורות.
משאית – לוחית שחורה וספרות לבנות
רכב ציבורי, אוטובוסים ומוניות – לוחית ירוקה וספרות לבנות. מכאן גם מקורו של המונח "מספר ירוק" למוניות.
רכב משטרתי – לוחית אדומה וספרות לבנות. לא השתנה עד היום.
רכב צבאי – לוחית שחורה וספרות לבנות. לא השתנה עד היום.

משנת 1958 שונו הצבעים של הלוחיות לכלי רכב פרטי, מסחרי ורכב דיפלומטי, ללוחית כתומה והספרות בשחור.

משנת 1961 החלה הנפקה של מספרי רישוי בני שש ספרות, כאשר הספרה הראשונה מציינת את המחוז, כדלהלן:
תל-אביב: 4 + 3 + 2 (עד שנת 1983)
ירושלים: 9 + 6 (עד שנת 1983)
חיפה: 8 + 7 (עד שנת 1983)
באר-שבע: 9 (עד שנת 1983)
מסחרי: 1
ממשלתי: 5 (עד שנת 1979)

משנת 1967, החל ממלחמת ששת הימים ניתנו מספרי רישוי לתושבי יהודה שומרון וחבל עזה עם אותיות המציינות את המחוז כדלהלן:
א – יריחו,
ח – חברון,
ש – שכם,
ג – ג'נין,
ט – טול כרם,
ק – קלקיליה,
ר – רמאללה,
ע – עזה. (כל זה עד שנת 1994)
כמו כן עד שנת 1982 והנסיגה מסיני, הוספו האותיות אדס (אזור דרום סיני) לישראלים תושבי סיני.

משנת 1971 שונה רקע הלוחית מכתום לצהוב. שינוי זה התבצע בשל התקנת מצלמות רמזור ראשונות בישראל.
משנת 1980 מעבר ל- 7 ספרות. כאשר שתי הספרות הימניות מציינות את שנת הייצור בכלי רכב פרטיים ומסחריים. הספרה השישית הוחלפה ל 5 במידה ואזלו המספרים באותה שנה. או שהוחלפה למספר 6 במידה ומדובר ברכב משוקם.
משנת 1984 בוטלו לחלוטין מספרי המחוזות.
משנת 1990 בוטלה שנת הייצור בספרות השישית והשביעית, ובמקום ניתנו צמד ספרות שמציינות את היבואן.
כמו כן הסיומות 25 ו-26 ניתנו למוניות, 77 לרכב ממשלתי, 00 ו- 15 למשרד הרישוי.
משנת 1994 מרגע שהרשות הפלסטינית קיבלה לידיה את הניהול האזרחי (כחלק מהסכמי פריז כנספח כלכלי להסכם אוסלו, מאי 1994), בוטלו האותיות העיבריות ובמקום הוספה האות P. הלוחיות מונפקות ע"י משרד הרישוי של הרשות הפלסטינית.
הערות:
עד שנות השמונים היו סימונים נוספים על לוחיות הרישוי, או יותר נכון סביב לוחיות הרישוי
מסגרת לבנה - סימלה רכב עם פטור ממיסים (נכים, חברות מסוימות וכדומה)
מסגרת ירוקה לבנה - רכב השכרה
מסגרת שחורה לבנה - מונית בין עירונית.
לכן הדברים שכתב יהודה עשויים להיות לא נכונים.
יחד עם זאת נמצא כי כ7036 היתה מונית. (לא כ736). יתכן שהוא פשוט שכח את ה-0 ברישוי של אביו??

שבוע טוב !

down under

New member
האם אתה בטוח לגבי הנושאים הבאים:

ושימו
למקרא הבא:

מ 1948 ועד 1958 מספר הרישוי היו בני שלוש, ארבע או חמש ספרות. ליד המספר צוינו באותיות המחוזות שהקצו את המספר.
ים – ירושלים,
ת – תל אביב,
כ – חיפה (כרמל),
נ – נגב,
ג – גליל,
מ – משטרה,
צ – צבא,
מצ – משטרה צבאית,
תא – רכב או נגרר המוביל בעלי חיים.
הלוחיות היו במספר צבעים כדלהלן:
רכב פרטי – לוחית לבנה וספרות שחורות.
משאית – לוחית שחורה וספרות לבנות
רכב ציבורי, אוטובוסים ומוניות – לוחית ירוקה וספרות לבנות. מכאן גם מקורו של המונח "מספר ירוק" למוניות.
רכב משטרתי – לוחית אדומה וספרות לבנות. לא השתנה עד היום.
רכב צבאי – לוחית שחורה וספרות לבנות. לא השתנה עד היום.

משנת 1958 שונו הצבעים של הלוחיות לכלי רכב פרטי, מסחרי ורכב דיפלומטי, ללוחית כתומה והספרות בשחור.

משנת 1961 החלה הנפקה של מספרי רישוי בני שש ספרות, כאשר הספרה הראשונה מציינת את המחוז, כדלהלן:
תל-אביב: 4 + 3 + 2 (עד שנת 1983)
ירושלים: 9 + 6 (עד שנת 1983)
חיפה: 8 + 7 (עד שנת 1983)
באר-שבע: 9 (עד שנת 1983)
מסחרי: 1
ממשלתי: 5 (עד שנת 1979)

משנת 1967, החל ממלחמת ששת הימים ניתנו מספרי רישוי לתושבי יהודה שומרון וחבל עזה עם אותיות המציינות את המחוז כדלהלן:
א – יריחו,
ח – חברון,
ש – שכם,
ג – ג'נין,
ט – טול כרם,
ק – קלקיליה,
ר – רמאללה,
ע – עזה. (כל זה עד שנת 1994)
כמו כן עד שנת 1982 והנסיגה מסיני, הוספו האותיות אדס (אזור דרום סיני) לישראלים תושבי סיני.

משנת 1971 שונה רקע הלוחית מכתום לצהוב. שינוי זה התבצע בשל התקנת מצלמות רמזור ראשונות בישראל.
משנת 1980 מעבר ל- 7 ספרות. כאשר שתי הספרות הימניות מציינות את שנת הייצור בכלי רכב פרטיים ומסחריים. הספרה השישית הוחלפה ל 5 במידה ואזלו המספרים באותה שנה. או שהוחלפה למספר 6 במידה ומדובר ברכב משוקם.
משנת 1984 בוטלו לחלוטין מספרי המחוזות.
משנת 1990 בוטלה שנת הייצור בספרות השישית והשביעית, ובמקום ניתנו צמד ספרות שמציינות את היבואן.
כמו כן הסיומות 25 ו-26 ניתנו למוניות, 77 לרכב ממשלתי, 00 ו- 15 למשרד הרישוי.
משנת 1994 מרגע שהרשות הפלסטינית קיבלה לידיה את הניהול האזרחי (כחלק מהסכמי פריז כנספח כלכלי להסכם אוסלו, מאי 1994), בוטלו האותיות העיבריות ובמקום הוספה האות P. הלוחיות מונפקות ע"י משרד הרישוי של הרשות הפלסטינית.
הערות:
עד שנות השמונים היו סימונים נוספים על לוחיות הרישוי, או יותר נכון סביב לוחיות הרישוי
מסגרת לבנה - סימלה רכב עם פטור ממיסים (נכים, חברות מסוימות וכדומה)
מסגרת ירוקה לבנה - רכב השכרה
מסגרת שחורה לבנה - מונית בין עירונית.
לכן הדברים שכתב יהודה עשויים להיות לא נכונים.
יחד עם זאת נמצא כי כ7036 היתה מונית. (לא כ736). יתכן שהוא פשוט שכח את ה-0 ברישוי של אביו??

שבוע טוב !
האם אתה בטוח לגבי הנושאים הבאים:
האותיות נ' וג' (נגב וגליל)? מעולם לא שמעתי על כך ולא ראיתי ולו תמונה אחת של רכב כלשהו עם האותיות הללו.
ראיתי ושמעתי וגם קראתי (אפילו פה בפורום לאורך השנים) על האותיות כ' (כרמל לחיפה) ים (ירושלים) ות (ת"א) וכמובן צ' ו-מ' (צבא ומשטרה).

האותיות מצ' למשטרה הצבאית הם לא פטנט חדש יחסית, אי שם משנות ה-90 של המאה הקודמת? אני זוכר פעם ראשונה שרק בשנות ה-90 ראיתי מכוניות עם מספר מצ' על רקע כחול ולא על רקע שחור.
הייתי המון שנים צבא ויש לי זכרון לא טוב אלא מעולה. לא זוכר לפני אמצע או סוף שנות ה-90 מספרי מצ.

כמו כן הפרייבטים של עד שנת 58/59' לא זכור לי שהצבע של הלוחית היה לבן. מהתמונות שהן אמנם בשחור לבן רואים שהצבע של הלוחית היה כהה משהו
והספרות לבנות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה