את זה כבר ראיתם?

DAN TAL

New member
אז אם כפי שאתה אומר,KTM כבר ממילא מייצרים את

אופנועי השטח הטובים ביותר,אז מה שנשאר,זה מה שטענו מההתחלה.-חזירות.

למישהו יש יותר מדי כסף והוא עושה בחלקו,(לדעת לא מעט אנשים)שימוש לא הולם.

DAN TAL

New member
אז זה כן אלטרואיזם? ואם העובדים מפוטרים

ורשויות הרווחה באיטליה מטפלות בהם,אז המפעל נסגר או לא?

ואם תגלה שעובדי ה-R&D ועד כמה לא פוטרו?

זו כבר תראה לך גמילות חסדים שנחסכו עוד כמה מפוטרים במקום פשיטת רגל?

KTM 620

New member
דן אתה קורא לזה חזירות

אחרים קוראים לזה עסקים, הזדמנות עסקית, חזון או השד יודע מה.

ואולי בכלל חבל הצלה ?

ואולי עסקה כלכלית גרועה?

אין לנו 10% הבנה בעסקים ביחס למנכ"ל KTM כדי להבין את המניעים ,שיקולים והתוצאה שתתקבל בסופו של דבר מהמהלך אחרת כולנו היינו במקום טוב יותר כלכלית.

מנכ"ל KTM הוא הדאגה האחרונה שלי או רגשותייך כלפי המותג והיבואן.

מה זה מעניין אותי מה יקרה או קרה עם הוסקוורנה אם אני ממילא לא קונה את האופנועים שלהם, בדיוק כמו שלא מעניין אותי שאיזה חברת קטנה נרכשה ע"י חברה גדולה

או איזה חברת טלפונים נרכשה ע"י אחת הענקיות.

אני קונה KTM בגלל האופנוע, המוצר, האיכות ולא בגלל דתות, כתות או הגדרותייך לאורך התקופה.

שימוש לא הולם ?

היכן הייתה כל מדינת ישראל כאשר סוסיתא פשטו את הרגל בגלל בעיות כלכליות ומוצר נחות יותר ממתחריו ?

האנשים ממש חסרי אחריות שהעדיפו רכב בטיחותי נוח ואמין על פני קופסת פיברגלס.

מה אתה בדיוק רוצה שיקרה עם הוסקוורנה?

הם מדשדשים כבר שנים עם קצה אף מעל המים וגם זה בקושי.

זה מה שקורה עם כל עסק ובכל תחום שלא מצליח למכור.

ואולי זה באמת לא הולם, נו אז מה אתה רוצה בדיוק ?

שיגיע איזה מיליונר ,ירכוש אותם ויממן משכורות ללא כל רווח . (BMW עשו זאת תקופה ונמאס להם)

יאללה בוא נעשה חרם ולא נקנה KTM ואני שנה הבאה אקנה אופנוע כמו שלך או איזה גאס גאס שלדעתי הם נחותים יותר ולא מתאימים לצרכים שלי רק כדי לנקנק את KTM.

יאללה כל רוכשי KTM יוציאו ליבואן המקומי וליצרן עין ולעצמם שניים.

מה אני אומר לך דן, אחלה עסקה.

מחר מישהו אחר יהיה בקשיים וכולנו נמכור ונקנה את המותג שלו בפול פרייס רק כדי שמישהו לא יקנה אותו ונקרא עליו כאן שהוא עשה מעשה חזירות.

דן בכל העולם למי שיש הרבה כסף הוא עושה בו כרצונו וכשיש הזדמנות כלכלית הוא מנצל אותה.

ביום שאני אעבור על יד המוסך שלך ואקרא שלט שבו כתוב טיפול ותיקון לכל אופנוע במחיר הפסד/מסובסד , אז באמת אדע שאתה מיישם את שאתה כותב ומטיף לו.

בינתיים גם אני וגם אתה מתנהלים בדיוק אותו הדבר כמו מנכ"ל KTM רק בקטן יותר.

אני יכול לתת לך עוד המון דוגמאות גם מתחומי החיים שלך וגם משלי.

החצים שלך מכוונים למקום הלא נכון ולחינם, אתה נטפל לרוכשי KTM על כך שהם בעצם רוכשים את המוצר הטוב ביותר שידם משגת והתמורה הטובה ביותר לכספם (לדעתם)

ומנסה כבר זמן רב ע"י סרטונים, משפטים, הקנטה ולעג לשנות את המצב. (לא הצלחה אגב)

הפנה אצבע מאשימה לניהול הכושל של הוסקוורנה שהביא לתוצאה העגומה.

ביום שתבין ותפנים שKTM זה קודם כל אופנוע איכותי ומוצר מצוין עם ערך מוסף של יבואן תומך ולא שקרן ושבגלל זה יש לו קהל רוכשים גדול ומגוון, אז יהיה לך הרבה יותר קל ונעים להתייחס לכל מה שקורה בעולם ובעיקר כאן.

אתה רוצה לתקן את העולם ? בכייף .

רק כדאי שתתחיל עם הרעבים, מסכנים, מחוסרי הדיור והיתומים לפני שאתה רץ לפתוח חשבון בפייסבוק כדי לגייס אנשים לעשות חרם על KTM.

תתחיל עם חשבון פייסבוק לטובת גיוס מזון לרעבים או שזה בכלל סתם תרוץ ואתה מחפש סיבה לפתוח חשבון בפייסבוק (-:

אני מבטיח לך שכל מי שקונה אופנוע שטח לפנאי של פעם בשבוע ב-50 אלף ומעלה לא בדיוק רעב ללחם ורחוק מלעניין אותו מי וכמה מרוויח ברמות האלה.

אומנם קצת סטיתי מהנושא המרכזי אך התייחסתי גם להודעותייך הקודמות.

שבוע טוב...

צודק!! ,דנן ,אם הונדה היו קונים את

הוסקווארנה ?

מה רע כל כך בחשיבה עסקית לטווח ארוך ? כך צריכה להתנהל כל חברה מצליחה ,מעבר לזה שפה בארץ הענף קטן יחסית ,אז כמו שנאמר - אפשר להקביל את הדוגמה למיזוגים ורכישות בענף הסלולר,המזון או כל ענף אחר שהוא יחסית פועם בארץ.

אף אחד לא אמר שהוסקווארנה מתה ,או כל מסקנה קיצונית אחרת ,נכון שהמותג מזוהה בעיקר עם ליין אופנועי השטח ,אבל חברה שאין לה חזון ,לא מתחזקת ולא מפתחת את המוצרים שלה ברמה שללקוחות שלה יהיה חשק לקנות את המוצר כי הרי לשם כך התכנסנו ,אז למה שתהיה לה זכות קיום ?

לשווקים אחרים ,זולים יותר או מפותחים יותר ,היא לא פנתה (בניגוד לKTM) ,למה שהלקוחות ישארו נאמנים למוצרים שלה ,טובים ככל שיהיו ?

למה נוקיה או בלקברי נשארו מאחור ? וכמה שנים לפני כן אריקסון ? שהחליטה להתמקד בתשתיות סלולריות ולא להמשיך לפתח מכשירים ניידים ? כי השוק העולמי משתנה ויש חברות שנשארות מאחור ,ממש כמו הוסקוורנה.

להיפך ,עם הראייה של KTM שזו לטעמי חברה שכל הזמן דואגת לחדש ולחשוק במוצרים שלה ,ולא משנה מה אתה אוהב ,אתה לא יכול להתעלם ממה שהחברה משדרת ,מהפיתוח ,מהחזון ארוך הטווח ,מהכניסה לשווקים חדשים ,מההעמקת הקשר והדאגה ללקוחות ,אתה מסתכל על התמונה הכוללת ,על ים קטום שמציף את השטח ולא מנסה להבין למה זה קורה בראייה כוללת ורחבה יותר ,לעמוד עם פרצוף עקום ולשאת את הדגל האדום זה בסדר ,עובדה שלא לכל מי שממנכ"ל יצרן יפני זה מזיז הרבה ,כי התפיסה והראייה שונה .
יש לא מעט חברות שהמושג "חדשנות " או INNOVATION - פשוט זרים להם ,או שהם מוכרים להם חלקית אבל הם לא יודעים לנתב את המושגים האלה לכדי תועלת עסקית ממשית לדוגמא ,קאוואסקי,סוזוקי או הונדה שתחום האינדורו לא מדאיג אותו אבל תחבורה זולה למזרח אסיה ,כן.

אתה מזכיר לי את כל הדבילים שרצו לקנות אנדרואיד ומחרימים את אפל רק כי "אפל שולטים להם על העולם" אבל הם שוכחים את האיכות ,הממשק ,ויציבות המוצר שעולה פי כמה על כל תחליף אחר של אפל , אבל לחשוב איך הרעיון עובד ומה עושה אותו כל כך טוב ,זה...לא... לא מתאים להם להיות חלק מ"קרטל" אפילו שאפל לא שולטים בשוק ,הסיבות הן בכלל לא המוצר אלא כל מיני תירוצים עקיפים וקיטורים בגרוש.

שב ,תחשוב כמו אדם נאור -מה עושה את זה למוצר טוב כל כך ,מה בעצם החברה מוכרת ? אתה תבין שמי שמצליח היום מוכר יותר תועלות ממוצרים ,קח מוצר מוצר ותנתח אותו ,אבל קודם תנקה את הראש ותשנה את הגישה.

לי אולי זה מתי שהוא ישנה ,לך לא ואני מבין את זה ,ואני "הונדאי" לא פחות פנאט ממך בכל מה שקשור לכנף האדומה ,אל תשכח ,יש לי 3 מוצרים דו גלגליים שלהם מתחת לבית...

MexMex

New member
וכמובן, אין נביא בעירו - אבל אין כמו

התערבות טובה.

אני מוכן לשים $ שבעוד 3-4 שנים נראה אופנועי הוסקוורנה טובים, זקופי קומה ולוגו שנותנים בראש בפלח השוק לו הם יהיו מיועדים (ומי ילין על אופנועי שטח זולים אבל טובים?)

נחכה ונראה. פירר עוד יתן בראש גם עם המותג הזה.

a c t i v e X

New member
אתה צודק נשומה, חוץ מלגבי האנדרואיד

לאפל יש נוחות וסטייל שאין להרבה אחרים (LG NEXUS4 ממש מדליק ד"א, חתיך מעוצב , איכותי, מהיר, נוח וכל מה שתרצה)
אבל ממש אין בעיה באיכות או בממשק. אייפונים מתפגרים אקראית ונסדקים כמו כולם, סיני איכותי זה סיני איכותי... זה לא זבל אבל זה לא יהלום.
מה שמקבלים רוכשי האייפון זה סטייל ושיוך למותג. עזוב אותך מה"גן הסגור" זה הכל נכון אבל לא מעניין את המוני הצ'וצ'יות שמציפות את הקניונים עם אייפון ומגן עור לטאה+זהב...

Alfa156 GTA

New member
אז כמו עם KTM - יש לי גם NEXUS 4...

אולי לדן טל יש גם טיפ בנושא הזה?

גם אני עם נקסוס 4- נשומל'ה יש לך פער להשלים

לא סתם אפל איבדה 290 מליארד דולר מהערך שלה (40% אחוז) !

היא עברה ממובילת שוק לנגררת וגם זה בקושי עם המכשירי סלולר שהיא מוציאה שללא צל של ספק נחותים מהמתחרים אבל מתומחרים כפרימיום.

אלפא זה הדבר היחיד שאני אסכים איתך לגביו לשנה הקרובה

MexMex

New member
אני בכלל לא בטוח שמדובר במהלך רע אגב

אחרי קצת מחשבות בעניין וקריאת עוד קצת כתבות:

1. אין ספק שפירר קנה את הוסקוורנה כדי לעשות כסף ולא כדי להרוג את המותג.

2. אין ספק שב.מ.וו רצו להפטר מהסקוורנה לא פחות משפירר רצה לקנות אותה. לכו תדעו אם העסקה לא היתה יוצאת לפועל שב.מ.וו לה היו הורגים את החברה ממילא (שוב)

3. אופנועי שטח זולים באיכות טובה? הרי לא זה מה שמבקשים כל היום? כולל דן טל אגב? מהיכרות אישית וצמודה עם הדיוק 200 שמיוצר בהודו, בהחלט יש מה לצפות.

מה שבטוח שמדובר במפנה ענק להוסקוורנה. ולפי איך שפירר יודע לנהל את הדברים, הפעם זה גם יצליח וזו תהייה (סוף סוף) חברה יציבה ובטוחה ברמה העסקית.

אין טיעון יותר קלוש ממה שכתבת כאן.

אם הכתבה נכונה - רכישה והעברה של מותג בד"כ כרוכה עם העברה של ידע, מסורת של איכות, נצחונות, היסטוריה וכיו"ב בשוק המטרה שבו חי המותג במשך השנים.

זה כמו להביא מותג ביקיני למאה שערים ולייצר תחת שמו שביסים ושטריימלים, זה פשוט חסר ערך לחלוטין.

מה שאתה כותב כאן הוא דמגוגי כל כך ושכנוע עצמי בצדקת המותג בכל מחיר עד שלא ברור בכלל על מה זה יושב.

הקשר בין הסקווארנה לקטנועים הודיים זולים הוא כלום, אפס, שום דבר, לא טכנולוגי, לא מסורתי ולא בשוק המטרה.
באותה מידה פירר היה יכול לקנות מותג של וואזות פורצלן או מזון לכלבים פקינזיים ולייצר תחת שמו את אותם קטנועים.

אם הכתבה אכן נכונה (ואני לא ממש בטוח שהיא אכן נכונה) אין במהלך הזה שום דבר חוץ מהרג המותג.

MexMex

New member
קטנועים הודים זולים?

אופנועי שטח התכוונת.
שמיוצרים בהודו (להבדיל כמובן אלף הבדלות מהוסקוורנה 449 מיוצר בחלקו בטיוואן).
שמתוכננים באיטליה.

לי זה נשמע כמו מתכון שיכול לעבוד יופי בטח שאם האיכות תהייה טובה והמחיר "נכון".

מה שבטוח הוא שאני ממש לא מגן ולא מצדיק שום דבר אלא רק תוהה בקול רם שיתכן שהצעד הזה הוא דווקא נכון.

והוסקוורנה יודעים טוב מאוד להרוג את עצמם גם בלי הצעדים של פירר.

למעלה