לקראת לידה ומעט אחריה לשבוע חדש

כשלחץ הדם עלה...

מזל טוב על 40 שבועות מלאים!

אני הלכתי לביקורת בתל"מ שלי ולחץ הדם שלי היה ממש גבוה אז התחילו זירוז.
יש לך עוד לפחות 10 ימים עד לזירוז תרופתי אבל את יכולה לעבוד על זה בבית (סקס, עיסוי פטמות תה פטל וכ'ו).

תתחילי בזירוזים פרטיים

קודם כל- יש לך בעצם עוד שבוע שבועיים עד שידברו איתך על זירוז.

בתור התחלה- מוכנות אישית. התיק לבית חולים צריך להיות מוכן, כל הסידורים, כל ההסברים לבעלך, הבית- כל מה שצריך להכין צריך להיות מוכן.
לאחר מכן- תדברי עם העובר ותגידי לו שאת כבר רוצה לראות אותו.
לאחר מכן- יש מגוון של זירוזים טבעיים כמו: דיקור סיני, שיאצו,תחומים אחרים של רפואה משלימה, קיום יחסי מין ועוד.

קרמבו341

New member
אני עברתי זירוז ב41+6

אם המדדים תקינים ואת נמצאת בפיקוח קבוע של בדיקות הריון עודף, עדיין אין סיבה לשקול זירוז. התל״מ הוא מועד משוער בלבד, רוב הנשים לא באמת יולדות בו.

ט ו ש ה

New member
התאריך הוא תאריך משוער בלבד

רק כ - 5% מהנשים יולדות בו.
אם הכל תקין מבחינת מדדי האישה והעובר, אין צורך לשקול כעת זירוז.

rotemoosh

New member
שבוע 40 והתמקמות העובר..

שלום לכולן
היום הייתי אצל הרופא בביקורת, אני שבוע 40, היום התאריך המשוער, ללא צירים.
הרופא טוען שהתנוחה של העוברית- עם הראש כלפי מטה והפנים מופנות למעלה לכיוון דופן הבטן (היא לא במצב עכוז היא עם הראש למטה והגוף והפנים כאילו פונים לכיוון הבטן שלי) תקשה עליה להתברג באגן לקראת לידה.
לטענתו לפעמים עם הצירים הם מסתובבים לכיוון הנכון.
האם מישהי נתקלה במצב זה? האם זה מצב נפוץ או שעלי לדאוג? יש דרך לגרום לה להסתובב?
אשמח להרגעה בנושא!!
תודה

לילי73

New member
כן הייתי שם בלידה הראשונה

לא ידעתי את זה לפני תחילת הצירים. הבנתי תוך כדי.
העובר באמת הסתובב עם הצירים אבל זה קרה רק בפתיחה מלאה כשהיה לי לחץ ללחוץ. לא ממש נתנו לי . אמרו שחבל על הכוחות שלי . הצירים עשו את שלהם והוא הסתובב אבל להרגיש לחץ ולא ללחוץ לא היה פשוט בכלל.
שכבתי ועל הצד כך שלא ראיתי את השעון. בעלי עבד עלי(זה הוא סיפר לי אחר כך ) עם הזמנים רק כדי שאני אחזיק מעמד. זה עזר
בהצלחה

rotemoosh

New member
תודה.. ושאלה..

האם זה השפיע על הלידה באיזושהי צורה (חוץ מהצורך לחכות שיסתובב, האם היה צורך בהשגחה מיוחדת או התערבות רפואית מיוחדת?)

אם תעשי סיבובי אגן זה אמור לעזור?

אני לא מבינה בזה אבל ממליצה לשאול מישהי שמבינה בנושא האם תוכלי לעשות סיבובי אגן בעמידה או בישיבה על כדור כדי לשפר את המצב.

כן. אפשר לגרום לה להסתובב

קצת קשה להנחות בכתב אבל אנסה: תתחילי בתנוחת מוסלמי מתפלל כדיי שהיא תצא מהאגן קצת תעלה מעלה ואז
בעזרת צעיף בד ארוג שמישהו יעטוף לך את הישבן ויעמוד מעלייך (ששני צידי הצעיף בידיים שלו)- זה ניראה בצורה של סוכרית טופי
וינער קלות את הישבן שלך ואז ישיבה על הכדור כדי שתיתברג נכון באגן.
אם יש לך דולה , היא תדע מה לעשות. הטכניקה עם הצעיף ניקראת ריבוזו
ויכול להיות שיש הדגמות לזה ביוטיוב. מקווה שהצלחתי להסביר... בהצלחה.

מ י כ ל10

New member
אם הבנתי נכון היא במצג עורף לאחור, כן?

לא צריך לדאוג, הם יוצאים גם ככה.
הרבה פעמים הם מסתובבים בזמן הצירים, אבל גם אם לא - זה בסדר.
אני לא מוצאת את הספר שלי על לידה פעילה - נדמה לי שהצירים מורגשים יותר בגב במקרה כזה, ושכדאי להיות הרבה בעמידת שש

rotemoosh

New member
כן זה המצג..

לפי מה שקראתי באינטרנט בנושא זה אומר לידה ארוכה וקשה יותר?
אשמח לעצות וטיפים ללידה במידה ואת מכירה..
תודה!

מ י כ ל10

New member
יכול להיות

כאמור, אומרים שהצירים יכולים להיות מורגשים יותר בגב. אולי תבקשי ממישהי לסכם לך את התנוחות המסייעות בספר "לידה פעילה". אני לא מוצאת את העותק שלי. כאמור, לזכורני: הרבה עמידת שש.
קשה? לאו דווקא. אחותי ילדה כך, וללא אפידורל. היה בסדר גמור.

kanga

New member
גם לי היה את זה בלידה ראש

יש דרכים לסובב אותם.קיבלת המלצות טובות. אוסיף עליהן גם המלצה לתנוחות לא סימטריות. לא תמיד זה עוזר. במצג זה לפעמים הצירים כואבים ובעיקר לא תמיד יעילים. למרות ההכנה והרצון לקחתי אפידורל כדי להתמודד. בסוף היא יצאה והכל בסדר.

dasi985

New member
שאלה למי שילדה לאחרונה בשיבא

היי בנות,

האם יש בנות שילדו לאחרונה בשיבא ויודעות לומר לי האם עדיין קיים שם שירות מיילדת אישית?
אני יודעת שפעם היה.... אבל שלפני כשנה משרד הבריאות אסר על ההליך באופן גורף.
ניסיתי לחפש תשובות באתר שלהם ולא מצאתי...

מישהי יודעת ויכולה לשתף??

תודה

mitmit11

New member
אותה הגברת בשינוי אדרת

שינו את השם וקצת מההגדרה הרשמית של התפקיד (למשל שאי אפשר לבחור את המיילדת ספציפית אלא יש פול של שמות) אבל זה עדיין קיים. בשיבא זה נקרא שירות שמירת אחות בחדר לידה בתשלום: http://nashim.sheba.co.il/224/

למעלה