עדושית

New member
ממש לא!

אומנם לא קראתי את שר הטבעות, אבל קראתי חלק מההוביט וזה בסגנון דומה רק יותר קליל.
בשר הטבעות וההוביט - טולקין המציא יקום שונה לגמרי. עם כל מיני יצורים - ההוביטים למשל, ושפה שונה והכל שם זה פנטזיה - מההתחלה ועד הסוף.

ובשיר של אש וקרח (AKA משחקי הכס) הזמן מקביל פחות או יותר לתק' ימי הביניים שלנו (של אנגליה בעצם) והפנטזיה שם כ"כ זניחה שאפשר לשכוח שזה ספר פנטזיה בקלות.
הדגש שם הוא על הדמויות והאינטריגות ביניהן.

ellendili

New member
הכי לא

משחקי הכס זה ספר הרבה יותר "כבד" ורציני מבחינת תכנים ומורכבות העלילה. שה"ט הוא מדהים אבל בצורה לחלוטין שונה. זו מעין אגדה קסומה כזאת והכח שמניע את העלילה זה הפנטזיה של העולם המופלא שטולקין יצר. במשחקי הכס הפנטזיה היא די פרט שולי. כמו שהדר אמרה- העלילה יכלה בקלות להתרחש בעולם שלנו בימי הביניים.

שניהם ספרים מעולים ומצויינים ומעוררי הערצה לסופרים. אבל אין בינהם שום דבר דומה. זה נראה לי אפילו מצחיק לשים אותם תחת אותה כותרת של ז'אנר. בגלל זה אני לא בעד התיוגים האלה.

פגית

New member

בוקר אור! הפינה המושקעת תבוא כהמשך לשרשור הנל, אבל בערב, יום עמוס בבצפר היום
. בנתיים לא אשאיר אתכן ללא כתובת מתאימה.. אז קשקשו על מה שבא ליד:)

עדושית

New member
באפי

סוף סוף סיימתי את עונה 3!

אני יכולה להגיד שבגדול, הייתה אחלה עונה.

היא התחילה ממש טוב עם באפי בדיכאון, אני יודעת שזה נשמע רע שאני אוהבת אותה מדוכאת, אבל היא הרבה יותר מגניבה ככה!
היו כמה פרקים ממש טובים כמו הפרק עם הממתקים וג'יילס גון ווילד
וגם הפרק שספייק חוזר לעיר בדיכאון מהעובדה שדרו עזבה אותו.

אבל אז כמובן שהם היו חייבים להחזיר את אנג'ל... ואני שואלת למה? למה זה טוב? למי זה הוסיף?!
זה היה כ"כ מיותר. באמת, כל הקטע של באפי-אנג'ל היה פשוט עלוב, סורי, העודף קיטש הזה גורם לי לאלרגיה קשה.
אני שמחה שזה נגמר והוא עזב, מיציתי. (אגב אני אשמח אם מישהו יוכל לעדכן אותי מה קורה באנג'ל אח"כ כי אני לא מתכננת לראות את זה..)

הפינאלה הייתה נחמדה, ציפיתי לקצת יותר מכל הבילדאפ שהם עשו לאסנשן הזה.. אבל זה היה רק בסדר מבחינתי, לא יותר.
הקטעים הטובים היו בעיקר שבאפי יורדת על ווסלי שהוא רק יודע לצרוח כמו אישה (מה שנכון, אבל הוא משעשע נורא)
וגם אהבתי את הסצנה שהיא מחליטה ל"התפטר" מהמועצה וג'יילס כמובן עומד לצידה בעניין.

הדמות הכי אהובה עליי בבאפי היא עדיין ג'יילס, הוא פשוט גאוני בעיני, כל הסצנות שלו טובות, בלי יוצאת מן הכלל, שחקן מעולה

והדמות הכי פחות אהובה היא זאנדר..הוא פשוט מיותר בעייני, למה הוא שם? חוץ מכמה בדיחות לא מוצלחות הוא לא מוסיף הרבה..
אה, וגם באפי מצליחה לעצבן אותי נורא, היא ניידי וקרציה לפעמים, שתחזור להיות בדיכאון או משהו.

ellendili

New member
ג'יילס!

הוא פשוט דמות מושלמת. באמת שלא הצלחתי למצוא באף סדרה מישהו שגרם לי לכזאת הזדהות והערצה. אפילו לא מק'דרימי

מסכימה איתך לגבי באפי-אנג'ל. זה היה נחמד בתור אהבת נעורים ראשונה וכל זה אבל די...
ובאפי די בלתי נסבלת בחברתו. או כשהיא מדברת עליו. או חושבת עליו....

מסכימה גם לגבי הפינאלה... סירייסלי... נחש ענקי... זה הביג דיל...? אבל ראש העיר היה משעשע בתור הביג באד, אז נסלח לו

לגבי זאנדר... טוב אני פחות קיצונית ממך (אולי בדיעבד?) אבל ללא ספק הוא דמות חלשה יותר מהאחרות. הוא קצת משתפר בהמשך אם זה מעודד...

ובעונה 4 יש פרקים גאוניים!!!! חסר לך שאת צופה בלעדי בפאנגס והאש! ובכלל ליש כמה הפתעות טובות בעונה הזאת. לצד כמה קצת פחות טובות... אבל אני לא אוסיף.

לגבי אנג'ל הסדרה... ממ... טוב אז ממש בקצרה: אנג'ל מוצא את עצמו מקים סוכנות ללוחמה בשדים/ערפדים ושאר החבר'ה הרעים. בשלב כלשהו קורדיליה מצטרפת על תקן המזכירה הסתומה. רק שעם הזמן הדמות שלה עוברת שינוי ממש גדול ובסוף הסדרה היא רחוקה שנות אור מקורדי של באפי. היא יותר מגניבה. אבל פחות משעשעת.
כנ"ל ווסלי. הוא ממש הופך לדארק אנד טוויסטי בשלב כלשהו.
מממ... מה עוד... אה כן. לאנג'ל נולד בן.שקר כלשהו מונפץ על איך לעזאזל זה הגיוני
.
בקיצור סדרה חלשה בכלליות. אבל יש הברקות מדי פעם. כמה קרוסאוברים עם ספייק ופיית...
ו-עונה 5 אפילו די טובה. מה שאני מציעה זה לסיים את באפי ואז לצפות באנג'ל 5 כי זה ממשיך את קו הזמן.

עדושית

New member
נולד לו בן?!?

סייריסלי?! מה? איך למה? ו-ממי?!

אם תזכרי בפרקים ספציפיים טובים תגידי לי, אולי אי אצפה בהם..

ellendili

New member
מממ... אני אנסה...

וזוכרת את דרלה? הערפדה שבאפי הרגה בעונה 2?
אז... אוף זה מסובך...
בקיצור יש חברת עו"ד מרושעים שמנהלת את כל עולם הרוע בל"א אז הם איכשהו מחזירים אותה לחיים.
ואז אנג'ל מנסה לעזור לה למצוא נשמה או משהו כזה... ועובר איזה מבחן עינויים כזה כדי להציל אותה (לא זוכרת כבר...). בקיצור בסוף מסתבר שאי אפשר להציל אותה למרות הכל אבל בגלל שהוא עבר את המבחן אז הוא כאילו זכה בחיים בשביל מישהו...
ואז... הוא שוכב עם דרלה והיא נכנסת להריון.
ואז נולד לו תינוק אבל הוא נחטף לאיזה עולם שדי מקביל וחוזר כעבור חצי שנה בתור נער מתבגר מעצבן במיוחד.
בקיצור... עזבי!!! זה הזוי ודפוק ממש.

עדושית

New member
Game of Throne 2X3 What Is Dead May Never Die

דמות הפרק:
קטע מרגש:
קטע מעצבן:
קטע מצחיק:
הפתעת הפרק:
ציון כללי(0-10):
חפירה חופשית:

*החלטתי למסד את העניין ולהפוך את זה לשרשור פרק רשמי

עדושית

New member
גם אני :(

אחרי אינספור ניסיונות להעלות את הפרק, החלטתי שעדיף לחכות למחר.

מה שכן, נראה לי שצדקת ושבפרק הקודם ג'ון לא קיבל את הנבוט בראש מקרצר אל ממורמונט (צפיתי בזה שוב)

עדושית

New member
זה ברור..

אבל לא הסכמנו להפסיק לחפש את הספרים בסדרה?
מקווה שאת הסצנות "הגדולות" והבאמת חשובות הם ישאירו נאמנות לספר כמו שהם עשו עם המוות של נד.
יש כמה סצנות בספר השלישי שאני ממש מחכה להן

למעלה