שאלונת בקשר למכס בארץ הקודש !

CB600F

New member
שאלונת בקשר למכס בארץ הקודש !

הזמנתי לפני כמה חודשים סליידרים מארה"ב , לפני חודשיים בערך הם הגיעו ארצה ,שילמתי עליהם מכס {יד אליהו } והכל עבר חלק .. רק בטעות המוכר שלך לי סליידרים לאופנוע אחר אז שלחתי לו חזרה את המוצר {בדואר רשום , יש קבלה } , לפני כמה ימים הסליידרים הנכונים הגיעו ארצה אך שוב נעצרו במכס ושוב המדינה רוצה עליהם מכס+מעמ , בפעם השניה !!!

האם מישהו ניתקל בעבר בסוגיה דומה ? יש באמת דרך לבוא ליד אליהו עם הקבלה הקודמת על השיחרור המוצר +קבלה על השליחה לארה"ב ... כי בינתיים בטלפון כשאני משוחח איתם זה כמו לדבר עם הקיר ואפילו יותר גרוע .. :(

תודות מראש לעונים/ות .. :) שבוע טוב ..

CB600F

New member
למזלי האמריקאי הבין עם מי יש לי עסק פה .

והצלחתי להוציא ממנו פיצויי הולם , החזרה כספית ועוד כמה מוצרים נלווים בחינם .. משום מה זה היה לי ברור מראש שזה מה שיהיה :(

אבל עדין יש בי עוד צל של אופטימיות ומקווה כשאגיע בקרוב ליד אליהו פנים מול פנים עם הוכחות ש לקבלות והמחשב שלהם .. אולי מישהי מהפקידות שם תקבל שכל לכמה דקות ..

השאלה העיקרית היא

מה המוכר רשם על החבילה?

כי אם הוא היה רושם:"replacement under warranty" וערך של 1$ אז זה לא היה עוצר(בתיאוריה ומהנסיון שלי)

CB600F

New member
כן זה בדיוק מה שהוא אמר לי שהוא הולך לרשום ..

ולפי המכתב שקיבלתי מהמכס זה מה שהוא רשם, אך הם בוחרים לא להאמין משום מה {=רדיפת בצעעעעעע
} ..
יום שלישי על הבוקר אלך ליד אליהו לברר אולי יש שם בכל זאת מישהו/י שפויי עם קצת יכולת הבנה .. אדפיס להם את כל האימיילים שלי עם המוכר מרגע הקניה לפני כמה חודשים ועד לרגע שהוא שלח לי מספר חבילה בפעם השנייה על אותו מוצר , ביחד עם הקבלות על השיחרור הקודם +שליחה חזרה לארה"ב ומקווה שזה יעזור ..

כלבוטקס

New member
יש תהליך לביצוע העניין

בתחילה יש צורך לגשת לסניף הדואר הראשי ולצהיר שאתה שולח מוצר להחלפה ומקבל במקומו אחר.
עכשיו ברגע כזה יש חשיבות האם בפעם הקודמת שילמת משהו או שהגיע חלק עד הדלת ללא שום עלות.
במידה ושילמת מיסים וכאלו אז לא תשלם כלום כי יש לך הצהרה ביד.
במידה ולא שילמת יבקשו ממך לשלם עכשיו על מנת לא לשלם שיגיע.

Darkwing

New member
אז זהו. שגם אז זה לא תמיד עובד.

קניתי מוצר פה בארץ ולא רציתי לקבל שירות פה.
הלכתי עם הקבלה על התשלום המלא לדואר, כתבתי למכס, שום דבר.

צריך לשלם מע"מ כאשר זה נכנס שוב לארץ. לא מעניין אותם כלום.
אם החליפו את המוצר באחר תחת אחריות אז זה מכשיר חדש. ואם תקנו משהו אז צריך לשלם את ערך התיקון.
שאלתי מה זה אומר אם זה תוקן באחריות וללא עלות.

התשובה היתה שצריך לשלם לפי מה שהמכס קובע.

W i z

New member
לא בטוח שזה נכון

למשל, בפלאפונים, ברגע שלא מדובר באותו פלאפון ממש אתה תשלם כפול. במקרה של תיקון והחזרת המכשיר שנשלח - אין בעיה - תשלם רק על עלות התיקון (אם היתה).

בפועל אני מניח שזה נכון לכל המוצרים שניתן לזהות אותם לפי מספר סידורים או משהו כזה (בניגוד למה שמפורסם).

למעלה