פינת הסקר השבועית

• פותח הנושא orbo
  • פורסם בתאריך

orbo

New member
פינת הסקר השבועית

שלום לכל חבריי המתרגמים. אחרי שירדתי מאופציית העבודה עם סוכנויות מחו"ל,
נתקלתי באפשרות שמציע האתר "עצמאי-שכיר".
בגדול אני מבין מה הוא מציע, שאלתי היא האם למישהו בפורום יש/הייתה התנסות עם שיטת עבודה כזאת ומה דעתו עליה.
בתודה,
אור

נ.ב. - בין השורות אתם בוודאי כבר מבינים שאני גם מחפש עוד מקורות הכנסה.
אם מישהו מכם יודע משהו על מישהו, אשמח אם תיצרו איתי קשר, גם בפרטי.
קורות חיים יצורפו בשמחה לכל דורש.

סופ"ש נעים!

יפתח ב

New member
לא הזדמן לי, אבל בהצלחה בחיפוש המקורות. אני

באותו מצב (אפילו לא הודעתי כאן, אבל אם מישהו רואה ובא לו להציע לי גם כן איזו משרה קלה בשכר עצום, באמת, אל תתביישו, זה בסדר).

orbo

New member
תודה על ההזדהות

מאחל לשנינו ימים עמוסים ופוריים יותר.
שבת שלום :)

שלום אורבו, אני בדקתי את זה, וממש לא כדאי.

חוץ מזה, ולא התייעצתי עם עו"ד, שמעתי ממקורות מוסמכים ששיטת עבודה זו ("עצמאי-שכיר") כבר לא מקובלת על רשויות המס (מס הכנסה, מע"מ).

לי יש יועצת מס, ודווקא בימים טרופים אלה, אני ממליצה בכל החום על יועץ מס או רו"ח. אני דווקא אדם שלא סומכת על עזרה מבחוץ ברוב המקרים, אבל במקרה זה, שוב, נןכלץח לדעת שממש ממש כדאי. אני משלמת 250 ש"ח לחודש, ואני מקבלת את זה בחזרה פי כמה וכמה עקב העצות ואף "סידורים" שיועצת המס שלי נותנת/מסדרת לי.

כי כן, גם אני חשבתי שאני יודעת את הכול, ואיך לקבל מסים חזרה והחזרים אחרים, אבל זה בכלל לא כך. והוכחה לכך היא שבכ"ז כל מקצוע והמומחים שלו. וכן, אני יודעת שכל אחד בימינו חושב שהוא מתרגם, ואנו רואים את התוצאות בשטח
כי גם תרגום הוא מקצוא ורק מתרגם מקצועי יעשה צדק ליצירה/מסמך של בעל היצירה/המסמך.

הימים קשים מאד כעת, אבל על אף גוגל טרנסלייט וכל העזרים האחרים, אני מאמינה שמקצוע התרגום יחזור למעמדו המוצדק בבוא היום.

בינתיים, לדעתי האישית ביותר, לא צריכים להיכנע ולעבוד עבור שכר עבדים כי אם להיות יצירתיים ולמצוא מקורות הכנסה אחרים, אם יש כל אפשרות כמובן, "עד יעבור זעם".

מקווה שלא אוכל להציע עבודה מעשית בימים אלה, אבל מי יודע מה העתיד יביא? אני בכ"ז אופטימית...

orbo

New member
זה בסדר, אני מעריך את התשובה הכנה

מראש הייתי סקפטי והעובדה שרשויות המס כבר לא רואות זאת בעין יפה
בהחלט מטה את הכף.
תודה ושבת שלום :)

למעלה