סלחו לי שלא התאפקתי

מצב
הנושא נעול.

down under

New member
סלחו לי שלא התאפקתי

סלחו לי שלא התאפקתי
אבל אני חייב להראות לכם את הליברליות ואת הפתיחות וחופש הביטוי שהשמאל מרשה לאחרים:
שאלה ששאלתי בפורום שפות ובלשנות.

היתה לי הערת אגב קטנה על הפסיכוזה העלובה של האיסלם לגבי המספר 40.
כמה קפצו והעירו לי, בסדר. מקובל. ניחא.
אבל "הגדילה" לעשות אחת שמכונה 'כרוב ניצנים' שכמעט 10 ימים אחרי פתיחת השרשור
התחילה לתקוף אותי בחריפות תוך דרישה שהמנהלת תנקוט בסנקציות כלשהן נגדי.

אגב, מיכי10, זה ממש לא בגללך ולא נגדך, אלא דוגמא קלאסית לסתימת הפיות הבזויה של אנשי השמאל.

צר לי קוראי פורום תח"ץ על שלא התאפקתי, בכל זאת זה פורום "הבית" שלי (המרכאות הכפולות הן לא בגלל שזה לא פורום הבית אלא כי אין באמת מושג כזה,
אבל אם היה הבנתם למה כוונתי. בכל זאת אני קבוע כאן החל משלהי 2003 או תחילת 2004).

על אנשים כמוה נאמר

סלחו לי שלא התאפקתי
אבל אני חייב להראות לכם את הליברליות ואת הפתיחות וחופש הביטוי שהשמאל מרשה לאחרים:

אגב, מיכי10, זה ממש לא בגללך ולא נגדך, אלא דוגמא קלאסית לסתימת הפיות הבזויה של אנשי השמאל.

צר לי קוראי פורום תח"ץ על שלא התאפקתי, בכל זאת זה פורום "הבית" שלי (המרכאות הכפולות הן לא בגלל שזה לא פורום הבית אלא כי אין באמת מושג כזה,
אבל אם היה הבנתם למה כוונתי. בכל זאת אני קבוע כאן החל משלהי 2003 או תחילת 2004).
על אנשים כמוה נאמר
נו טוב, מפאת כבוד הפורום אני לא אגיד....

בקשר לשאלה המקורית שלך, יתכן וזה קשור לאופן שהרומאים הקדומים סימנו מספרים.
IIII זה 4
V זה 5
XXXX זה 40
L זה 50
CCCC זה 400
D זה 500
ספרדית זאת שפה לאטינית שהתפתחה מהרומאית (אם אני זוכר נכון)

raminec

New member
4 זה לא IV בסימון הלטיני?

על אנשים כמוה נאמר
נו טוב, מפאת כבוד הפורום אני לא אגיד....

בקשר לשאלה המקורית שלך, יתכן וזה קשור לאופן שהרומאים הקדומים סימנו מספרים.
IIII זה 4
V זה 5
XXXX זה 40
L זה 50
CCCC זה 400
D זה 500
ספרדית זאת שפה לאטינית שהתפתחה מהרומאית (אם אני זוכר נכון)

רק בגרסאות המאוחרות יותר

רק בגרסאות המאוחרות יותר
בספרות הלטיניות הקדומות הצורה ל-44 הייתה XXXXIIII. רק בשלב מאוחר יותר עברו לצורות המקוצרות, כמו XLIV וכו'. אני לא בטוח מתי זה היה בדיוק.

על קשת בניין האדמירלות בלונדון (צמוד לכיכר טרפלגר) שהוקדשה בשנת 1910 כתוב MDCCCCX, בהתאם לשיטה הישנה שמעולם לא הפכה לבלתי-נכונה מבחינה פורמלית או סגנונית.

אגב, שינוי סגנוני שהיה מקובל בתקופות מסוימות היה "למשוך" מה-I האחרונה קו שיורד אל מתחת לכל המספר, וכך נולדה האות J.

ועוד אגב, למה V או X?
I זו אצבע אחת, II שתי אצבעות וכו'. כשמגיעים לחמש אצבעות נוצרת כף-יד שלמה חשופה (כי פתחנו את האגודל) ואז יש V בין האגודל לאצבע המורה. כשיש שתי ידיים חשופות מצמידים אותן כמו פרפר וומקבלים את הצורה X.

orchilit

New member
צרפתית לא נופלת בקטע המוזר של שמות מספרים

עד 16 לכל מספר יש שם משלו, אבל 17,18,19 = 10+7,8,9 (dix-sept למשל שבע עשרה)
כמו כן, 70 = 60+10 (soixante-dix) . מה שהופך , למשל את 71 ל -60+11 (soixante-onze) אבל את 77 ל = 60+10+7 (כי אין 17).
80 זה בכלל 4 כפול 20 (quatre-vignt), מה שהופך את 90 ל-4X20+10 (כאמור quatre-vignt-dix) , את 92 ל-4X20+12 (כלומר, quatre-vignt-deuz) ואת 98 ל-4X20+10+8 (שיוצא quatre-vignt-dix-huit).

down under

New member
רק בצרפתית של צרפת ולא בזו

עד 16 לכל מספר יש שם משלו, אבל 17,18,19 = 10+7,8,9 (dix-sept למשל שבע עשרה)
כמו כן, 70 = 60+10 (soixante-dix) . מה שהופך , למשל את 71 ל -60+11 (soixante-onze) אבל את 77 ל = 60+10+7 (כי אין 17).
80 זה בכלל 4 כפול 20 (quatre-vignt), מה שהופך את 90 ל-4X20+10 (כאמור quatre-vignt-dix) , את 92 ל-4X20+12 (כלומר, quatre-vignt-deuz) ואת 98 ל-4X20+10+8 (שיוצא quatre-vignt-dix-huit).
רק בצרפתית של צרפת ולא בזו
של שוויץ ובלגיה (כך אמרו לי כל מני אנשים, אין לי מושג האם הם צדקו או טעו/שקרו).
בצרפתית של צרפת אין ספטנט ל-70 אבל הבנתי שיש את המלה הזו בשוויץ/בלגיה (בצרפת אכן אומרים סואווסון-דיז ל-60, כלומר ששים + עשר).

down under

New member
אני ממליץ ביתר שאת לקרוא את התגובה

סלחו לי שלא התאפקתי

אני ממליץ ביתר שאת לקרוא את התגובה
החדשה שלה לדברי שם.
הבחורה הזו היא אשכרה קוקו ווירדואוו אמיתית שהושפעה קשות מהוגים בזויים סטייל נועם חומסקי או אדוארד סעיד ימ"ש
או סתם הוגים קומוניסטים/איסלמיסטים כלשהם.

liorschwimmer

New member
ומה כשהיעלתי את עניין עמודי העירוב?

סלחו לי שלא התאפקתי

ומה כשהיעלתי את עניין עמודי העירוב?
החלתת שזו הצפה וגרמת לחסימתי.
גם זו סתימת פיות.

למיטב זכרוני, כבר לפני יותר מ-5 שנים

סלחו לי שלא התאפקתי

כתבתי לך כאן (וגם לאריק ולאחרים) שאין שום טעם בוויכוח עם שמאלנים. הם שטופי מוח ואינם מסוגלים לחשיבה עצמאית ולגיבוש דעה שחורגת ולו במילימטר מהקו של משטרת המחשבות.

אני שמח שכעת אינך חייב להסתמך רק על מה שכתבתי ויש לך נסיון אישי... אל תתייחס אליהם ברצינות. הם מייצגים בערך חצי אחוז מהאוכלוסיה ופשוט שולטים ב-80-90 אחוז מהתקשורת. עדיף להתעלם מהם.

ההודעה שלך מבזה ומיותרת

כתבתי לך כאן (וגם לאריק ולאחרים) שאין שום טעם בוויכוח עם שמאלנים. הם שטופי מוח ואינם מסוגלים לחשיבה עצמאית ולגיבוש דעה שחורגת ולו במילימטר מהקו של משטרת המחשבות.

אני שמח שכעת אינך חייב להסתמך רק על מה שכתבתי ויש לך נסיון אישי... אל תתייחס אליהם ברצינות. הם מייצגים בערך חצי אחוז מהאוכלוסיה ופשוט שולטים ב-80-90 אחוז מהתקשורת. עדיף להתעלם מהם.
ההודעה שלך מבזה ומיותרת
אני באופן אישי תומך במפלגת העבודה כך שאני יכול להחשב כשמאלני (למרות שיש שמאלה ממנה, ומפלגת העבודה קרובה למרכז).

ההודעה שלך מגעילה. זה מה שיש לי לומר. ואולי ימנים הם שטופי מוח שאינם מסוגלים לחשיבה עצמאית ולו במילימטר מהקו של משטרת המחשבות.? אני לא טוען זאת, רק מנסה להראות את הצד השני. לא היית רוצה שיכתבו על הצד שלך כך.

droriko

New member
ברור שלא כל השמאל הוא מקשה אחת

ההודעה שלך מבזה ומיותרת
אני באופן אישי תומך במפלגת העבודה כך שאני יכול להחשב כשמאלני (למרות שיש שמאלה ממנה, ומפלגת העבודה קרובה למרכז).

ההודעה שלך מגעילה. זה מה שיש לי לומר. ואולי ימנים הם שטופי מוח שאינם מסוגלים לחשיבה עצמאית ולו במילימטר מהקו של משטרת המחשבות.? אני לא טוען זאת, רק מנסה להראות את הצד השני. לא היית רוצה שיכתבו על הצד שלך כך.
אבל החלק הצעקני שלו("החלק ההיפסטרי") הוא מה שדאון אנדר ופארק דה פרנס מדברים עליו. אין לי מושג אם החלק הזה הוא המיעוט או הרוב,לא עשיתי סקר,אבל אין ספק שזה החלק שמשתלט על השיח של המחנה שלכם,ובתור שמאל מתון דווקא אתה יותר מכולם אמור למחות על זה.

מי שצועק הכי חזק מאפיל על הרוב השקט

אבל החלק הצעקני שלו("החלק ההיפסטרי") הוא מה שדאון אנדר ופארק דה פרנס מדברים עליו. אין לי מושג אם החלק הזה הוא המיעוט או הרוב,לא עשיתי סקר,אבל אין ספק שזה החלק שמשתלט על השיח של המחנה שלכם,ובתור שמאל מתון דווקא אתה יותר מכולם אמור למחות על זה.
מי שצועק הכי חזק מאפיל על הרוב השקט
וכדי לשמור על גובה הווליום, הם חייבים כל הזמן להקצין ולהקצין בתהליך אינסופי. כיום הם פועלים במלוא המרץ לחרם בינ"ל על ישראל. בקרוב יתחילו לפנות לבג"צ חביבם בעתירות למען "זכויות ארגוני הטרור", וינסו להוציא צווי מניעה נגד צה"ל כדי שלא יוכל לפעול נגד הטרור והתקפות הטילים מהגבולות השונים. הם גם מנהלים כעת קמפיין למען רוצח ההמונים אסד... נחש למה בנצי?

אני גם חושב שהם בכלל לא שייכים למחנה של בנצי, והעובדה שהוא מכניס את עצמו לאותו סל עם השמאלנים היא גול עצמי עצוב מאד. אם מצביעי העבודה רוצים להבין איך מפלגתם ירדה ממעמד של מפלגת שלטון עם 40 מנדטים לבדיחה עם 15, שיתחילו את החקירה בדיוק בעניין זה.

liorschwimmer

New member
זב בטח עדיף על בן גביר וחבריו

זב בטח עדיף על בן גביר וחבריו

easylivin

New member
האלימות השמאלנית טובה יותר?

באלימות הימנית
תקיפת חיילים ליד הגדר ע"י "אנרכיסטים" מותרת בעיניך? או תמיכתם המוצהרת בטרור? (חלק בסיסי ביותר בתורתם של אלה המכנים את עצמם "אנרכיסטים" עוד מהמאה ה-19.)

יש לגנות אלימות מכל הסוגים, כך על פי הצד הדמוקרטי (מרכז-ימין) של המפה הפוליטית. אלא שבתפישת עולמך קיימת רק "אלימות ימנית". לפי תפישת עולמו של השמאל הקיצוני (אשר גרם למותם של יותר אנשים מכל תנועה אחרת בהיסטוריה), זאת לא אלימות אלא "התנגדות", או "מאבק לשחרור", בשמו מותר להרוג מיליוני חפים מפשע. התפישה הזאת לא רק שלא השתנתה, אלא התשרשה אצל השמאל הקיצוני. הצדקת הטרור היא תמיכה בטרור, והם לא רק מצדיקים אלא משתתפים בטרור באופן פעיל.

לא אתחיל אפילו להשוות את מספרי ההרוגים בטרור השמאלני מהמאה ה-19 ועד לימינו ממש, את זה כל מי שיש לו מושג בסיסי בהיסטוריה יודע.

kabeemulo

New member
המרכז־ימין מגנה אלימות מכל סוג, רק נוהג בה...

תקיפת חיילים ליד הגדר ע"י "אנרכיסטים" מותרת בעיניך? או תמיכתם המוצהרת בטרור? (חלק בסיסי ביותר בתורתם של אלה המכנים את עצמם "אנרכיסטים" עוד מהמאה ה-19.)

יש לגנות אלימות מכל הסוגים, כך על פי הצד הדמוקרטי (מרכז-ימין) של המפה הפוליטית. אלא שבתפישת עולמך קיימת רק "אלימות ימנית". לפי תפישת עולמו של השמאל הקיצוני (אשר גרם למותם של יותר אנשים מכל תנועה אחרת בהיסטוריה), זאת לא אלימות אלא "התנגדות", או "מאבק לשחרור", בשמו מותר להרוג מיליוני חפים מפשע. התפישה הזאת לא רק שלא השתנתה, אלא התשרשה אצל השמאל הקיצוני. הצדקת הטרור היא תמיכה בטרור, והם לא רק מצדיקים אלא משתתפים בטרור באופן פעיל.

לא אתחיל אפילו להשוות את מספרי ההרוגים בטרור השמאלני מהמאה ה-19 ועד לימינו ממש, את זה כל מי שיש לו מושג בסיסי בהיסטוריה יודע.
המרכז־ימין מגנה אלימות מכל סוג, רק נוהג בה...

מצב
הנושא נעול.
למעלה