כל מיני - 9.6.12

gal4it

New member
מחפשת מסעדה בפראג

היי בננות...

שאלה בעיקר לבנות שהתחתנו בפראג...
אני מחפשת מסעדה טובה שאפשר לחגוג בה אחרי הטקס.. רצוי אחת כזאת שבה אני לא אראה מוזרה כשאכנס עם שמלת כלה, שיש בה מוזיקה (אם אפשר לרקוד אז עוד יותר טוב), ואם יש חדרון פרטי אז גם מעולה..

כל הצעה תתקבל בברכה :)
תודה

rw12

New member
אימוץ\ אומנה לכלב מהמם..

טוב, זה סוג של long shot אבל עדיף לנסות..
לפני מספר ימים מצאתי כלב מהמם בתחנה המרכזית של אשקלון.
כלב זכר, בן שנה-שנה וחצי, גודל בינוני, יפיוף אמיתי. אחד החמודים באופיו.
ככל הנראה היה כלב בית (ללא שבב) כיוון שיודע לבצע פקודות בסיסיות.
כרגע נמצע באיזה סוג של פנסיון שהולכים היום לזרוק אותו משם או להתקשר לעיריה (שני המקרים גרועים באותה מידה).
לצערי הוא לא מסתדר עם כלבים זכרים ולכן אני לא יכולה לקחת אותו אלי. ככל הנראה, מסתדר עם חתולים.
אם מישהו מעוניין\מעוניינת, נא ליצור איתי קשר במסרים

behappy

New member
חתונה זולה וצמחונית באזור חיפה: אפשרי?

הי לכולם/ן!
בשעה טובה לאחר שיצאתי מההלם הראשוני (שארך שבועיים... גם להסתגל לרעיון המשמח של אירוסין, היה לי קשה!
), התחלנו לתכנן במרץ את חתונתנו.
אנחנו מעוניינים להתחתן בתחילת אוקטובר- מיד אחרי החגים. מספר מוזמנים צפוי- כ-200 (הרשימה המלאה היא 220).
מאחר ורובה הגדול של החתונה תמומן על ידינו, אנחנו ממש רוצים לא לצאת בהפסדים.
חישוב נדיב יחסית הגיע ל-65,000 ש"ח אבל ברור לי שניתן להוזיל עוד הרבה.

יש כמה דברים שכבר החלטנו שמתפשרים ו"מקצצים":

- שמלת כלה- אין לי כל עניין בשמלה בעלות מוטרפת. מתכוונת להזמין באיביי או לעשות סיבוב אאוטלטים/מוזלים/יד שניה. אני כן רוצה שמלה יפה וחגיגית, אבל לא משהו מוטרף מדי.

- שיער ואיפור- לא רוצה דברים מיוחדים ויקרים מדי אז גם פה מעוניינת להוזיל אבל עדיין, כן רוצה איפור ושיער

- כנ"ל בנושא אקססוריז ונעליים.

- לא לחוץ לנו שיהיו צילומים מקדימים. אבל אנחנו רוצים צלם טוב לאירוע.

- ממש לא לחוץ לנו וידיאו.

- אוכל: אני כמעט ולא אוכלת בשר. וגם כשאוכלת זה מלווה בנקיפות מצפון ולעתים בכי. הבנזוג אוכל ונהנה מבשר אבל מכבד ומצדד בגישה שלי.. אני ממש מעדיפה שבחתונה שלי לא יהיה בשר, ושגם לא יהיה רוב חלבי במנות. אני מעוניינת בחתונה צמחונית ולא טבעונית. אז המלצות לקייטרינג טוב, שלא לוקח מחירים בשמיים, יתקבלו בשמחה. יש לנו מלא קרובי משפחה שרגילים לכמה וכמה סוגי בשר בכל ארוחה חגיגית, ובטח יתחרפנו מאיתנו גם כך.. אז רצוי שהקייטרינג יהיה טוב, משביע, מגוון ואיכותי.

- מקומות: עדיפות כמעט מוחלטת על גן על פני אולם, והכי טוב- משהו שישלב: שיהיה בו שטח פתוח וטבע, וגם אולם ממוזג וסגור. בכל זאת באוקטובר יש מצב גם למזג אוויר קריר או גשום..
בינתיים קיבלנו הצעה של 230 שח למנה ממקום מסוים, לא פלצני או מלוקק אבל במיקום מדהים ובנוף נפלא. אנחנו רוצים עוד אופציות ובכלל, אשמח לשמוע האם 230 [לפני כל התוספות מן הסתם] זה זול או יקר? באילו מקומות ניתן לבקש מטבח צמחוני או "לייבא" כזה?

- חוות דעת יתקבלו בשמחה: החורשה ביגור, פיין קלאב ביערות הכרמל, בראשית ביץ' בנווה ים, כחול בנווה ים, יער עופר, חצר הגלבוע [באתר הסקי].

- דיג'יי שמבין, מכיר ואוהב מוזיקה אלרנטיבית מ א ו ד ואיך לשלב אותה עם מוזיקה "רקידה" יותר [בלי מזרחית!!!].

- הגברה ותאורה בנפרד
- כמה צריך לעלות??

- ועכשיו לשאלה/תהייה חשובה חשובה:
אני הייתי [ועודני] מאוד נגד חתונה דתית או כל הליך שיגרום לי לעבור באיזשהו שלב של חיי ברבנות. כולל רישום כנשואה במשרד הפנים. אחרי כמה ימים של בכי דמעות ו-ויכוחים [והפרצוף של סבא שלי כפרה עליו שנכנס לי לחלומות בלילה
] התפשרתי עם בן הזוג. כן רבנות, כן חתונה דתית, אבל לא הקונבנציונלית.
אני רוצה לשים לו טבעת,
אני ממש ממש ממש לא רוצה מקווה
וממש לא רוצה הדרכת כלות,
אני רוצה לחבר יחד כתובה אלטרנטיבית שתהיה לה משמעות לשנינו,
אני רוצה לדבר בחופה ושכל אחד מאיתנו יגיד משהו אישי, אם נרצה / נצליח לדבר מרוב התרגשות
.
אז..
מה הכתובת שלי? צוהר? רב רפורמי? איך זה עובד??

המוני תודות
שיר,
קלולסית חתונה רשמית

behappy

New member
אה! ורגע.. עוד 2 דברים חשובים

על דבר אחד אנחנו לא רוצים להתפשר: על חתונה ביום חמישי בערב! שתהיה מסיבה עד השעות הקטנות..

ודבר אחרון- אני קוראת סמויה כאן מ..קצת אחרי ההצעה
ואתן מגניבות. יש פה כל כך הרבה ! גם "בית ספר" לחתונות וגם בנות [ומדי פעם בנים, נכון?] מקסימים! אז תודה

moshavnikit

New member
קצת ממני..

החורשה ביגור, פיין קלאב ביערות הכרמל, בראשית ביץ' בנווה ים, כחול בחיפה, יער עופר - כל אלה נותנים מנות בשריות, אני מניחה שבגלל כשרות אין להם אופציה חלבית. אולי ביער עופר כן כי הם עובדים עם קייטרינג חיצוני (לאירועים על הדק והאמפי) אבל במסעדה הסגורה יחסית, נראה לי שכן יש אופציה חלבית. הוצאתי את הגלבוע כי אני לא מכירה.. אבל אני יכולה להוסיף לך מאותו אזור את ה-red, כחול וירוק ובת הגלבוע שעובדים עם קייטרינגים חיצוניים אז אני מניחה שיש אצלם אופציה חלבית.
יאמס בדור אני לא כ"כ מכירה, אבל בתור אחת מהאזור אני יכולה להגיד לך שיש ממש בעיה עם עניין האירועים שם, זה ממש מפריע לנופשים ולתושבים בקיבוץ ובמושב אז ככה שמכבים את המוזיקה ברגע שמגיעה השעה שעל פי חוק צריך להפסיק אותה אז זה לא יהיה כ"כ משנה אם תבחרי ביום חמישי, את המוזיקה יכבו מוקדם. אלא אם כן זה נעשה במקום סגור שמבודד אקוסטית ככה שלא שומעים מחוץ למבנה את המוזיקה. אבל לא הייתי ממליצה לסמוך על מילה אלא לבדוק את זה בפועל.

ו.. אני רוצה להוסיף לך מקום שלדעתי הוא לא אמור להיות יותר מדי יקר ואני יודעת שעורך אירועים לעתים קרובות, זו מסעדה בנמל קיסריה. אמא שלי הייתה שם באירוע בשרי, אבל המסעדה חלבית וכשרה אז אני מניחה שיש להם את האופציה הזו ושהאופציה בטח גם אמורה להיות טעימה, מה גם שלי אישית קשה לסמוך על מקום שמתמחה באוכל בשרי כמו רשימת הגנים שנתת, שייתן אוכל טוב ומשביע כשזה לא בשרי.. בקיצור, אמא שלי הייתה שם באירוע וממש נהנתה, השירות זכור לה כמעולה במיוחד. למסעדה קוראים ארסטו.

gilguliti

New member
כתובה אלטרנטיבית לא הולך יחד עם רבנות

(צר לי לאכזב...)
כלומר אתם יכולים לכתוב כתובה אלטרנטיבית אבל היא לא תהיה חלק מטקס החופה הדתי הרגיל.
כנ"ל לגבי הדרכת כלות ומקווה שחייבים לעבור אותם כדי לערוך טקס דרך הרבנות.
אבל וזה אבל חשוב, רישום ברבנות דרך צוהר יהפוך את כל התהליך להרבה יותר נעים ומהיר. הרבנים ומדריכות הכלות של צוהר הם פתוחים וליברלים (ברוב רוב המקרים) ולכן סביר שהרב יסכים לדיבורים בחופה ואפילו שתתני טבעת. גם הדרכות הכלות דרך צוהר זו חוויה אחרת לגמרי מהחוויה הלא נעימה שעוברים בהדרכות של הרבנות. הרבה יותר קצרות, נעימות. המדריכות בראש טוב ולא כופות את דעתן.
מקווה זה קצת יותר מורכב, אבל אני מכירה דרכים לעקוף גם את זה אם כי זה פחות מקובל.

אם תחליטו על חתונה רפורמית היא לא תוכר דרך הרבנות אבל אז באמת תוכלו להכניס הרבה אלמנטים אישיים בטקס.
בקיצור אי אפשר את שניהם. צריך לבחור. ואחרי שבוחרים צריך לראות איך מוציאים את המירב מהמסגרת שאותה בוחרים (ויכול להיות שנאלצים גם קצת להתפשר על דברים מסוימים).

לגבי הדברים האחרים אין לי הרבה מה לתרום
(חוץ מלהגיד שאני את השמלה שלי קניתי באאוטלט בדיזינגוף שהיה מבחינתי פתרון מעולה לשמלת כלה אמיתית אבל בזול, אבל אני יודעת שלא לכולן המקום הזה מתאים).

מזל טוב! ובהצלחה!!

שרון ל 1

New member
ממש לא נכון!!!

אנחנו כתבנו כתובה אלטרנטיבית, נתתי לו טבעת, בירכתי, ולא עשיתי לא הדרכת כלות ולא מקווה!
וחיתן אותנו הרב הראשי של המועצה שלנו...
הוא יודע שאין לו מה להתווכח עם הקיבוצניקיות, אז הם מנסים לדחוף לעשות מקווה והדרכה, אבל התחמקתי באלגנטיות.

יש רבנים שמאפשרים טקס אישי (הרב שלנו איפשר, אבל הוא לא ממש התלהב. אחרי שהוא שמע אותנו מדברים הוא מלמל 'היה אפשר לעשות את זה אחרי'... )
יש כמה חוקים שאסור לעבור עליהם מתחת לחופה, למשל:
אסור לקרוא לכתובה אלטרנטיבית 'כתובה', אז רשמנו כתובה וקראנו לזה הצהרת אהבה, או משהו כזה... כבר לא זוכרת

נתתי לו טבעת, והדבר היחיד זה שאסור להגיד זה 'הרי אתה מקודש לי'. אז אמרתי לו 'הרי אתה שלי לנצח' (הנפצתי באותו הרגע
)

בתכלס, אני ממליצה יותר על צוהר או על רבנים רפורמים,
אבל חשוב שידעו שזה עדיין אפשרי גם עם חתונה רבנית משהו...

שרון

gilguliti

New member
אז זה לא היה במקום הכתובה המסורתית אלא בנוסף?

לדעתי הרב שלכם חרג באופן מאד נדיר וקיצוני מהנהלים (חוקים?) של הרבנות.
זה משהו מאד מאד מאד יוצא דופן ולא נראה לי שהוא יכול להעיד על הכלל.
כעקרון חתונה דרך הרבנות (שזה כולל את צוהר) כוללת הדרכת כלות ומקווה. אפשר למצוא דרכים להתגמש גם עם זה (נגיד לקחת סיכון ולא ללכת למקווה ולקוות שהרב/רבנות לא יבקשו אישור או לטבול בים ואפשר למצוא מדריכת כלות ליברלית ופתוחה) אבל מאד נדיר למצוא דרך לוותר על זה בכלל (אני אישית גם לא טבלתי אבל אני לא אומרת שזה אפשרי כי זה בפירוש היה דרך איזושהי קומבינה).
ולגבי הכתובה, דרך הרבנות אי אפשר לוותר על הכתובה המסורתית. אפשר להוסיף הרבה לחופה עצמה אבל זה בנוסף לכתובה, הברכות, הטבעת ושבירת הכוס ולא במקום כל הדברים האלה.

שרון ל 1

New member
זה היה בנוסף. בגלל זה זה התאפשר

והוא לא כזה חורג מהדברים, יש פשוט הסכם לא כתוב שמי שלא רוצה לא מכריחים אותה.
אגב, זה לא מנע ממנו להכניס שני אורחים חובשי כיפה מתחת לחופה (המאד צפופה עם כל המשפחה בתוכה) כי הגברים לא היו מספיק דתיים לטעמו...
והם גם אלו שחתמו בסופו של דבר בשם העדים, במקום חברים טובים שלנו שאיתם נעשה הטקס לפני.

אני חושבת שלהוסיף לתוך הטקס המסורתי זו דרך התפשרות מעולה לכל הצדדים... כולם יוצאים מרוצים.

IMphoenix

New member
המלצה חמה

לפי הדברים שחשובים לך נשמע שרב רפורמי יענה על דרישותייך.
חתונה רפורמית נותנת מענה לרצון לחתונה יהודית לחלוטין, כדת משה וישראל- אבל בלי רבנות ובטקס שיוויוני.
הכתובה היא אלטרנטיבית לפי מה שחשוב לכם (אנחנו שילבנו תרגום מארמית של הכתובה בנוסח הקלאסי שלה, בהיבט שיוויוני ועם פסקאות נוספות שמביעות את הערכים החשובים לנו. אם תרצי אני מוכנה לשלוח לך נוסח דוגמא). מותר ואף רצוי שהכלה תיתן טבעת *מיד לאחר החתן* ולא בחלק נפרד של הטקס, ואת גם יכולה לקדש אותו.

וכמובן שלא צריך מקווה, הדרכת כלות, ובלאגנים.
אם חשוב לכם רישום כנשואין במשרד הפנים יש צורך לשלב את זה בחתונה אזרחית בחו"ל.

ובנימה אישית- לקח לי כמה חודשים טובים לשכנע את בן הזוג שלי להסכים לטקס רפורמי ולוותר על הטקס האורתודוקסי. פשוט העברתי לו המון מאמרים, ספרים ומידע על הטקס כמו שהרבנות מחייבת, על המשמעויות של כל סמל בטקס הזה. לאט לאט הוא הבין שטקס רפורמי אינו פחות יהודי בשום אופן, והוא גם הבין שהוא עצמו לא יכול לשתף פעולה עם טקס כל כך לא שיוויוני.
היו לנו חששות מה יגידו בחלק הדתי של המשפחה (האחיות של אמו, סבא שלי וכו') אבל זה עבר חלק- ושניים מדודיו הדתיים אפילו בירכו את אחת משבע הברכות! וסבא שלי כל כך התרגש, שזה באמת לא הפריע לו שגם אני נותנת טבעת או מדברת בחופה.

זה החלק שאני הכי הכי שלמה איתו בכל הפקת החתונה, והכי מאושרת שהלכנו על הקו הזה- עם העקרונות של שנינו, ועם ערכי היהדות האמיתיים של אהבה, ערבות הדדית, אמון...

בקיצור, כמו שאת בטח מבינה מהחפירה שלי- אני ממליצה בחום על הכיוון הזה
ואם רק תרצי מידע נוסף דברי איתי.

מזל טוב!

אנחנו עשינו חתונה רפורמית.

החלפנו טבעות, והייתה לנו כתובה לא ממונית ששנינו חתמנו עליה.
נישואים רפורמים לא מוכרים בארץ, ולכן לא ניתן להירשם במשרד הפנים.

לא הסכמתי בשום פנים ואופן להירשם במשרד הפנים בכל מקרה (כי גם מי שלא התחתן ברבנות, ונרשם, יהיה חייב לעבור ברבנות בהליך גירושים - לא עלינו), אז לא טרחנו לעשות חתונה אזרחית בחו"ל.. אבל בעיקרון זה אפשרי בפראג, ארה"ב וקפריסין כמובן.

במקום זה עשינו "תעודת זוגיות" בארגון "משפחה חדשה". אבל טכנית זה סה"כ הסכם של ידועים בציבור אצל עו"ד, שמעוצב בצורה יפה כמו תעודה, שאפשר לעשות אצל כל עו"ד.

צוהר זה כמו רבנות, רק עם רבנים נחמדים יותר. אולי יתנו לכם להחליף טבעות, אבל הכתובה תישאר הסטנדרטית והלא שוויונית.

ולגבי עלויות..

אנחנו עשינו חתונה קטנה ביום חמישי בערב בקיץ, ל-160 איש ב- 80K.
זה נחשב מאוד זול סה"כ, ובעיקר, בגלל שזו הייתה חתונה קטנה עם אנשים קרובים, יצא שהחזרנו את כל עלות החתונה מהצ'קים של האורחים ללא עזרה מההורים.

רשמתי בשרשור החרטות קצת פירוט על העלויות ומקומות שחסכתי והפרזתי.

The Blue Fairy

New member
מה שאני מנסה להבין - אתם רוצים חתונה צמחונית

או חתונה חלבית?
אם חתונה צמחונית - לרוב המקומות שכתבת יש קייטרינג בית ורובם מסכימים לאופציה צמחונית, אני לא יודעת עד כמה היא רחבה אבל
אם חתונה חלבית - בכחול אין אופציה לעשות ובפיין קלאב אפשר ל"ייבא" קייטרינג אבל העלות לא נורמלית. קחי בחשבון שבכל מקום שיש לו קייטרינג בית בשרי לרוב לא יסכימו לייבא קייטרינג חלבי בגלל הכשרות.

אנחנו עושים חתונה חלבית, אם את רוצה להתייעץ את מוזמנת :))

הבשית

New member
ושני הפני שלי

בנוגע לעלויות - 230 ש"ח זה המחיר הכי נמוך שאנחנו הצלחנו למצוא באיזור שלנו, לחתונה בסדר הגודל שלנו (קטנה יחסית - כ-180 אורחים), ובחמישי בערב. אבל לא חיפשנו הרבה, ונראה מהודעות כאן ובאתרים שונים שאפשר למצוא יותר בזול.
בנוגע לשמלה - אני יכולה להציע לך גם את "יד אברהם". זה גמ"ח לשמלות כלה, שיש בו גם שמלות צנועות וגם כאלה שלא. כל מה שהם מבקשים זה פיקדון על השמלה (בערך 200 ש"ח, שהרבה בנות משאירות כתרומה) ותוספת מחיר סמלית עבור תיקונים שונים. שווה לבדוק גם שם אם רוצים להוזיל עלויות.
ובנוגע לטקס...
נקודה רגישה.
בהתחלה היו לי ולבנזוג ויכוחים על זה. מאז ומעולם היה ברור לי שאני מתחתנת בחתונה רפורמית. אבל הוא רצה חתונה אורתודוקסית וכפועל יוצא מכך - דרך הרבנות. בשלב מסוים כבר הסכמתי להתפשר, ודווקא אז הבנזוג קרא קצת יותר והבין שאין סיכוי שנתחתן בחתונה אורתודוקסית (לא שוויונית כלפי שני הצדדים. והקשר שלנו מאוד שוויוני!). הטקס הרפורמי כולל את כל המנהגים שנדרשים לפי ההלכה, וטקס החתונה הזה מתקבל ע"י רבנים אורתודוקסים בחו"ל. באופן אירוני, רק בארץ יש וטו על חתונה כזאת.. מישהו אמר פוליטיקה?

בכל אופן ולענייננו, ההחלטה נעשתה עקב כך שאי אפשר לשנות את הכתובה בטקס אורתודוקסי. רק ברפורמי/חילוני. בנוגע למקווה, שמעתי שיש בנות שהצליחו "להתחמק" מטבילה (וגם שהיו כאלה שבסוף נהנו מזה), וגם שהדרכת הכלות של "צהר" היא יותר קלילה ומותאמת לקהל החילוני.
הדבר היחיד שאני לא יודעת זה אם שילוב של רישום ברבנות וטקס אורתודוקסי אפשרי. את זה שווה לבדוק. ונשמע שאולי זוהי דרך המלך בעבורכם

leeut

New member
המלצה בקטנה

לגבי החתונה הצמחונית לצערי אין לי מושג.
אב יש לי המלצה לדי ג'יי מעולה עם טעם טוב שמבין/מומחה באלטרנטיבי ומקפיץ בלי מזרחית בכלל - עילי גולן מקנגורו, היה הדיג'יי שלנו וקיבלנו הרבה מחמאות והולך לככב גם בחתונה של אחותי.
לגבי הרבנות, אני רק יכולה להגיד לך שאני גם התנגדתי בתוקף, אבל בסופו של דבר כחודש לפני החתונה יש כל כך הרבה על הראש...שכבר נכנעתי והעדפתי לזרום מאשר לשבור את הראש על איך להתחמק מזה.
ההדרכת כלות בחיפה לא נוראית, יש שם הרבה בנות וככה זה לא מביך. את המקווה עשיתי בנווה שאנן, מקווה ספא שנראה מעולה והבלנית הייתה נחמדה, לא החמירה או הביכה.
בהצלחה!

ברבורה

New member
פדיקור מניקור מומלץ באזור רמת גן גבעתיים?

רצוי גם מקום שיודע לעשות פדיקור רפואי ולא רק קוסמטי
תודה!!

IMphoenix

New member
ממליצה על המקום שבו אני עושה..

המכון של פזית קינן. אני עושה ציפורניים כבר קרוב לשנתיים אצל ולנטינה שעובדת שם, היא נהדרת ומקצועית ביותר.

מומלץ!

למעלה