כביש 1 - פרויקט ה
של "נתיבי ישראל"

מצב
הנושא נעול.
סיקור מעניין מאד ומספר שאלות

כביש 1 - פרויקט ה
של "נתיבי ישראל"
שבת שלום לששת קוראיי הנאמנים.
"שבתשתיות" יוצא השבוע לחופשה ובמקומו מובאת סקירה מפרויקט שאמנם אינו תח"צי, אך בהחלט פרויקט תחבורתי חשוב שלא ניתן להתעלם ממנו. דומני שאין צורך להכביר מילים על חשיבותו של כביש 1 כעורק התחבורה הראשי לירושלים. לראיה, אפילו חכ"מ (חובב כבישים מצוי), כמנהלנו היקר רמי'ש
, מכיר בחשיבותו ובחיוניותו של הכביש.

לפני שנצא לדרך, אבקש להודות לדובר "נתיבי ישראל", גיא מי-טל, לאיש יח"צ של הפרויקט, טום גולדפלד, ולמנהלת הפרויקט על הסיוע הרב בהכנת הסקירה.
תודה רבה-רבה

יאללה, המסוק של אנדי כבר מחכה לנו לביצוע טיסת הדמיה מעל הכביש החדש.
השנה אני עובד באזור הזה, ואעבור פעמים רבות הן בכביש והן ברכסים המשקיפים אליו.

כמה שאלות:

הגבהת הכביש בשישה מטרים בשער הגיא - איך היא מסתדרת עם המבנים ההיסטוריים (בית המשאבות התחתון, אימאם עלי וכד')?

בצד הצפוני של הכביש, במפגש כביש 415, נחשף לאחרונה מבנה מקומר (שמשום מה לא זכור לי שראיתיו אי פעם בעבר). האם יש לך פרטים על המקום?

האם לאחר השלמת השדרוג, תתאפשר גישה רגלית למקאם אימאם עלי?

האם "קניון" אבו גוש (המבתרים שהשתקמו בין צומת קריית יערים למחלף חמד, המכוסים צמחייה שופעת) ייהרס במלואו משני הצדדים, או שיושאר קטע מהמבתר הישן כמות שהוא?

האם ידוע אם נקבעו הנחיות כלשהן לגבי שני מוקדי המעיינות הסמוכים לכביש, עין ארזה (שבמבט בשבוע האחרון ממבשרת ציון, נראה כי כלוא בין כביש 1 הנוכחי לתוואי החדש) ועין נקעה ממזרח לבית נקופה?

בועז ל

New member
מעניין שגם ד"ר עמית ( amit1270) תהה על פשרו

כמה שאלות:

הגבהת הכביש בשישה מטרים בשער הגיא - איך היא מסתדרת עם המבנים ההיסטוריים (בית המשאבות התחתון, אימאם עלי וכד')?

בצד הצפוני של הכביש, במפגש כביש 415, נחשף לאחרונה מבנה מקומר (שמשום מה לא זכור לי שראיתיו אי פעם בעבר). האם יש לך פרטים על המקום?

האם "קניון" אבו גוש (המבתרים שהשתקמו בין צומת קריית יערים למחלף חמד, המכוסים צמחייה שופעת) ייהרס במלואו משני הצדדים, או שיושאר קטע מהמבתר הישן כמות שהוא?

האם ידוע אם נקבעו הנחיות כלשהן לגבי שני מוקדי המעיינות הסמוכים לכביש, עין ארזה (שבמבט בשבוע האחרון ממבשרת ציון, נראה כי כלוא בין כביש 1 הנוכחי לתוואי החדש) ועין נקעה ממזרח לבית נקופה?
של המבנה המקומר שציינת ושלח אותי לברר אודותיו. לצערי, טרם הצלחתי לקבל מידע בעניינו. באשר לבית המשאבות, הבחנתי בעבודות להקמת קיר תמך במקביל אליו ואני משער שדבר קשור בפתרון בעיית הכביש. לגבי יתר שאלותיך, אעביר אותן לרפרנטים במנהלת הפרויקט.
אני מאוד מקווה שאוכל לקבל תשובות עליהן בתוך פרק זמן סביר.

של המבנה המקומר שציינת ושלח אותי לברר אודותיו. לצערי, טרם הצלחתי לקבל מידע בעניינו. באשר לבית המשאבות, הבחנתי בעבודות להקמת קיר תמך במקביל אליו ואני משער שדבר קשור בפתרון בעיית הכביש. לגבי יתר שאלותיך, אעביר אותן לרפרנטים במנהלת הפרויקט.
אני מאוד מקווה שאוכל לקבל תשובות עליהן בתוך פרק זמן סביר.

amit1270

New member
לגי "קניון" אבו גוש -

כמה שאלות:

לגי "קניון" אבו גוש -
מה שנחפר עכשיו זה מה שיהיה. בכל אחד מהמבתרים ישאירו קיר אחד ישן - במבתר המזרחי ישאירו את הקיר הצפוני ובמבתר המערבי את הקיר הדרומי.

itamo

New member
מה עושים עם כל העפר של A1 ?

כביש 1 - פרויקט ה
של "נתיבי ישראל"
"שבתשתיות" יוצא השבוע לחופשה ובמקומו מובאת סקירה מפרויקט שאמנם אינו תח"צי, אך בהחלט פרויקט תחבורתי חשוב שלא ניתן להתעלם ממנו. דומני שאין צורך להכביר מילים על חשיבותו של כביש 1 כעורק התחבורה הראשי לירושלים. לראיה, אפילו חכ"מ (חובב כבישים מצוי), כמנהלנו היקר רמי'ש

לפני שנצא לדרך, אבקש להודות לדובר "נתיבי ישראל", גיא מי-טל, לאיש יח"צ של הפרויקט, טום גולדפלד, ולמנהלת הפרויקט על הסיוע הרב בהכנת הסקירה.
תודה רבה-רבה

סתם מטמינים אותו, או שמשתמשים בו ?
מה עשו עם כל העפר שנכרה לפני תחילת העבודות על כביש 1 ?

בועז ל

New member
כפי שנכתב, כל כמות העפר שנכרה חוזרת

סתם מטמינים אותו, או שמשתמשים בו ?
מה עשו עם כל העפר שנכרה לפני תחילת העבודות על כביש 1 ?
כפי שנכתב, כל כמות העפר שנכרה חוזרת
לפרויקט לצורך הגבהת התוואי והכנת מצעים.

mauzer

New member
צילום מהעבודות של כביש 1

כביש 1 - פרויקט ה
של "נתיבי ישראל"

תודה רבה-רבה

צילום מהעבודות של כביש 1

מישהו ביוטיוב צילם את הלווית אריק שרון ז"ל ובדרך ללטרון צולמה השיירה גם בנסיעה בכביש 1.
קישור

מצב
הנושא נעול.
למעלה