חוף נקי - זה באחריותנו - ראו תמונות מהשבת האחרונה

• פותח הנושא niya
  • פורסם בתאריך

niya

New member
חוף נקי - זה באחריותנו - ראו תמונות מהשבת האחרונה

או-קיי, חברים
, הפעם אני לא כאן בגלל שאלה
. הפעם אני רוצה לדבר על משהו ממש כואב
, שנוגע לכל אחד ואחת מאתנו.
ומראש מתנצלת על החפירה

כן, כן, ברוניה ובז'יז'ינה, גם אליכן.

קיץ.
חם
. כולנו אוהבים
לרחוץ בחום הזה במים
.
אממה? כשהולכים לים, לא מספיק להצטייד בבגד ים, מגבת , ומ-ק-ס-י-מ-ו-ם קרם שיזוף
או משקפי שמש. לא, חברים. צריך להתחיל להצטייד גם בזוג עיניים
, וזוג רגליים
, שמסוגלות לשאת את משקל הגוף שלנו מהמקום הנוח בו אנו יושבים (ובו אנחנו אוכלים, שותים, מפצחים גרעינים, ומלקקים ארטיק) אל פח הזבל הקרוב.
(ויש כאלה לא מעט, תאמינו לי. מנסיון).

כל פעם שאני הולכת לים (או כלכ מקום ציבורי אחר) אני אוספת אחרי מי שהיו לפני מצדדי ומאחורי כל מיני שאריות מבאסות שהושארו על החוף.

הי, החוף הזה הוא גם שלי, זוכרים? גם אני רוצה לבוא למקום נקי,
בלי שאריות, כוסות חד פעמיות ש"נשכחו" בטעות או שקיות ניילון שהשימוש בהן הסתיים והושלכו כלאחר יד על החוף.

וכן, יש לזה, מעבר להשלכות הלא נעימות של ישיבה בחוף מלוכלך ואיסוף זבל של אחרים, גם משמעות הרבה יותר ארוכת טווח,
רצינית וחשובה: הרס של בית הגידול הטבעי של חיות וצמחי בר, וגרימת נזק בלתי הפיך לחיות (וגם לנו).

אז כן, הייתי בשבת האחרונה בחוף אשקלון. הלכנו לטייל בגן הלאומי, נכנסנו למים, התחמקנו מהמדוזות היפהפיות
, ואז יצאנו לטיול על שפת המים במה שנקרא "קיר העמודים". רצועת חוף יפהפיה, ולצערי – מאד מלוכלכת.
שקיות ניילון פזורות בכל מקום על החוף (אני אספתי כ – 30 שקיות, עד שלא יכולתי יותר להחזיק).
אבל מה שהכי עצוב הוא, שבמרחק של כמאתיים מטר זה מזה, מצאנו (יחד עם מטיילים נוספים על החוף) שני צבי ים
יפהפיים ו... מתים.
הגלים פלטו אותם אל החוף, והם ניצבו להם שם, בדממה וכעדות אילמת ללכלוך הרב שהיה פזור סביבם. שיחה קצרה עם אחד מפקחי רשות הטבע מאוחר יותר לא הותירה בי ספק – כפי ששיערתי, הם ככל הנראה רצו בסך הכל לזלול מדוזה, מעדן עבורם, ובמקומה הם זללו – שקית ניילון שהביאה למותם. אפשר לראות בתמונות שמצורפות לכאן צילום של שני הצבים. מחזה עצוב...
ומרגיז
אז בפעם הבאה, כשאתם בחוף הים
, עשו לכולנו טובה קטנה – אספו את הזבל שלכם, וקחו אותו לפח האשפה הקרוב.
בדקו סביבכם, לא רק לבדוק כדי לבדוק אם מכשיר הנייד שלכם לא נגנב.

את הצבים שמתו אי אפשר להחזיר לחיים,
אבל בהחלט אפשר למנוע מוות של צבים ובעלי חיים נוספים.

תודה

niya

New member
זה באמת נורא

הם נראו כל כך מלאי חיים הצביןם המסכנים האלו. עמדנו על החוף ממש חסרי אונים, והתחלנו לאסוף שקיות כמו משוגעים

למעלה