ח'ברה: על איזו סופה מדברים הערב???

מצב
הנושא נעול.
התחיל לרדת הגשם.כמות נחמדה.

האם יתכן שהחזאים עושים את עצמם? בירושלים לא ירדה היום אפילו לא טיפת גשם אחת...
אין כמעט רוח, אין עננים בשמיים וגם לא קר בחוץ....
האם יתכן שהחזאים התבלבלו עם התאריכים או אולי הם מתכוונים לסופה אחרת בארץ אחרת?
היום היתה שמש נהדרת כמעט כל היום בירושלים ודוד השמש התחמם חזק מאוד כמו בקייץ....
האם יתכן שלא תהיה סופה בירושלים?
מוזר מאוד מה שקורה כאן.....אולי ירושלים שייכת לארץ אחרת??
מקווה שירד כל הלילה.
אביתר,אני מקווה שהספקת לחזור לביתך בלי להירטב

לא שרב, אבל בהחלט לא קר ולא קריר ולא גשום.

ברמת אשכול עכשיו שרב כבד
לא שרב, אבל בהחלט לא קר ולא קריר ולא גשום.
ולא רוחות וכמעט אין ענן בשמיים. בוא נגיד שמה שיש כרגע בגג שלי הוא חצי יובש. זה לא נקרא חורף ובטח לא סופה.
נראה שהחזאים הפעם פישלו בענק ! בינתיים רק בבנין 37 גשום אך בבנין 2 חצי בצורת...

יושב לי בגג החשוך עם סיגריה ומסביב קצת מטפטף

מקווה שירד כל הלילה.
אביתר,אני מקווה שהספקת לחזור לביתך בלי להירטב
טוב לעציצים שאתה כבר מכיר מהגג. השארתי את הסכך על שלדת הסוכה, קשרתי אותו עם עשרות אזיקונים, והרכבתי ניילון מעליו. אפשר לומר שפינת הזולה מתפקדת היטב גם בשעת לילה שכזו עם מנורה יחידה דולקת במרכז תקרת הסכך. גשם לכאן לא נכנס. הגירניומים הבריטיים שלי הוכנסו לתוך שטח הסוכה. הם לא מתלהבים מהרבה גשם וכך גם הנענע, הלואיזה, הפלפל החריף והפטרוזיליה שגדלים על הגג ועכשיו מוגנים באמצעות הסכך. למען האמת ברמות-אשכול רק מטפטף. לא יודע על איזו סופה דיברו?!
אתה יודע משהו: עלה בי הלילה חשד מוזר ומשונה שרשתות שיווק המזון עושות קומבינה עם חזאי מזג האויר. זה נראה כמו קונספירצייה אבל ברגע שהחזאים מודיעים על סופה מתקרבת, כולם רצים לרמי לוי או שופרסל או יש או מעיין 2000 וכדומה לקנות המון מזון. לכולם יכולה לצמוח מכך טובת הנאה אדירה... ואין פה שום סןפה למעט סופה בכוסית יין (שאני במילא לא שותה. מתנזר מאלכוהול כבר כמה שנים).

טוב,לפחות אתה יושב באוויר הצח והטוב

טוב לעציצים שאתה כבר מכיר מהגג. השארתי את הסכך על שלדת הסוכה, קשרתי אותו עם עשרות אזיקונים, והרכבתי ניילון מעליו. אפשר לומר שפינת הזולה מתפקדת היטב גם בשעת לילה שכזו עם מנורה יחידה דולקת במרכז תקרת הסכך. גשם לכאן לא נכנס. הגירניומים הבריטיים שלי הוכנסו לתוך שטח הסוכה. הם לא מתלהבים מהרבה גשם וכך גם הנענע, הלואיזה, הפלפל החריף והפטרוזיליה שגדלים על הגג ועכשיו מוגנים באמצעות הסכך. למען האמת ברמות-אשכול רק מטפטף. לא יודע על איזו סופה דיברו?!
אתה יודע משהו: עלה בי הלילה חשד מוזר ומשונה שרשתות שיווק המזון עושות קומבינה עם חזאי מזג האויר. זה נראה כמו קונספירצייה אבל ברגע שהחזאים מודיעים על סופה מתקרבת, כולם רצים לרמי לוי או שופרסל או יש או מעיין 2000 וכדומה לקנות המון מזון. לכולם יכולה לצמוח מכך טובת הנאה אדירה... ואין פה שום סןפה למעט סופה בכוסית יין (שאני במילא לא שותה. מתנזר מאלכוהול כבר כמה שנים).
אני סגור בחדר,פתח תקוואי שכמוני עוד לא התרגל לקור הירושלמי

אתה מוזמן לסוכה בגג! לסוכת האבלים שלי

אני סגור בחדר,פתח תקוואי שכמוני עוד לא התרגל לקור הירושלמי
אתה מוזמן לסוכה בגג! לסוכת האבלים שלי
לסוכת האבלים על מותו של החורף בטרם עת כי מהר מאוד יפרחו הפרזיות בעציץ השמאלי ומהר מאוד גם יגיע האביב....
יורד מעט גשם אבל זה בטח לא סופה ולא מגפיים.

אין לאנשים סבלנות

היום היתה שמש נהדרת כמעט כל היום בירושלים ודוד השמש התחמם חזק מאוד כמו בקייץ....
אין לאנשים סבלנות
וצריך גם להקשיב לחזאים הנכונים...

העיקר שיורד גשם

אתה מתכוון לחזאים ברמאללה? או בשכם?
עכשיו התחילו קצת רוחות, אבל בטח לא 80 קמ"ש ואין שום ברקים או רעמים, אלא בחלום הלילה...
העיקר שיורד גשם
רוחות לא חזקות במיוחד, אבל אני לא יודע מי הבטיח לך שהערב תהיינה רוחות של 80 קמ"ש. סופות רעמים זה מושג בעייתי קצת אצל חזאים... בכל מקרה ודאי לא התכוונו לברקים בירושלים. הנה הגשמים של הערב בירושלים מאתר השמ"ט

ובכן...הגשם לא הפסיק פה (רחוב הפסגה) מ23:00 אתמול

העיקר שיורד גשם
רוחות לא חזקות במיוחד, אבל אני לא יודע מי הבטיח לך שהערב תהיינה רוחות של 80 קמ"ש. סופות רעמים זה מושג בעייתי קצת אצל חזאים... בכל מקרה ודאי לא התכוונו לברקים בירושלים. הנה הגשמים של הערב בירושלים מאתר השמ"ט
ובכן...הגשם לא הפסיק פה (רחוב הפסגה) מ23:00 אתמול
העיקר שיורד גשם.גם ערפל היה.

טשאפק 2

New member
התלונה הראשונה של אביתר על היובש היתה ב-20:00

התלונה הראשונה של אביתר על היובש היתה ב-20:00
קיבל תגובה מהירה יחסית: תוך שעה טפטוף, תוך שלוש שעות - גשם, תוך שש שעות - מבול שזקני העיר לא זוכרים כמוהו בחודש נובמבר.

אגב, בירושלים הגשמים נוטים לאחר. בסתיו ובחלק הראשון של החורף יורד בה פחות מאשר בשפלה ובחלק השני בואכה האביב - יותר.

Ccyclist

Well-known member
פה היתה (כנראה) Levanté לבאנטה

מיום חמישי עד שבת היתה כאן תופעה מטרולוגית משונה ביותר שלא ראיתי ב10 שנים - יתכן שהיא ה Levanté הגיברלטרית.
&nbsp
במשך שלושה ימים היתה עננות גבוהה, רוח, ונראה כאילו היתה אמורה לפרוץ סופת ברקים - אבל היה יבש, לח, וחם ביותר.
&nbsp
אם ביום שמש אידאלי בנובמבר הטמפרטורות בצהריים מגיעות ל22 מעלות על המרפסת, אך נופלות ל16 מעלות בערב כשאני רוכב חזרה מהג'ים הרי שבמזג האוויר הייחודי הזה הן טיפסו ל25 ביום והחזיקו בסביבות ה20 מעלות עד חצות. ביום שבת רכבתי הביתה מהג'ים בגופייה !!!
&nbsp
מה שמחדד את הייחודיות של המצב הוא שהספרדים בג'ים לא הבינו שמזג האוויר חם (בגלל העננות הוא נראה קר) והם סגרו את כל החלונות, מה שהפך את הלחות שם לבלתי נסבלת. יש להדגיש שגם הספרדים כאן זרים לאזור, לפני התיירות לא היו פה יותר מכמה אלפי תושבים בכפרי דייגים קטנים (כיום - העיירות), ומאות אלפי התושבים שהגיעו לכאן מאז שנות ה70 מקורם בהגירה פנימית בספרד ולא בפיצוץ אוכלוסין. בחודש הבא רבים מהם יחזרו לפנים הארץ לבלות את חג המולד עם משפחתם המורחבת. ועדיין - אם מזג האוויר מטעה אנשים שגרים כאן כל חייהם ברור עד כמה הוא יוצא דופן.

Ccyclist

Well-known member
כמו שמה, הלבאנטה מגיעה מכיוון מזרח.

מיום חמישי עד שבת היתה כאן תופעה מטרולוגית משונה ביותר שלא ראיתי ב10 שנים - יתכן שהיא ה Levanté הגיברלטרית.
&nbsp
במשך שלושה ימים היתה עננות גבוהה, רוח, ונראה כאילו היתה אמורה לפרוץ סופת ברקים - אבל היה יבש, לח, וחם ביותר.
&nbsp
אם ביום שמש אידאלי בנובמבר הטמפרטורות בצהריים מגיעות ל22 מעלות על המרפסת, אך נופלות ל16 מעלות בערב כשאני רוכב חזרה מהג'ים הרי שבמזג האוויר הייחודי הזה הן טיפסו ל25 ביום והחזיקו בסביבות ה20 מעלות עד חצות. ביום שבת רכבתי הביתה מהג'ים בגופייה !!!
&nbsp
מה שמחדד את הייחודיות של המצב הוא שהספרדים בג'ים לא הבינו שמזג האוויר חם (בגלל העננות הוא נראה קר) והם סגרו את כל החלונות, מה שהפך את הלחות שם לבלתי נסבלת. יש להדגיש שגם הספרדים כאן זרים לאזור, לפני התיירות לא היו פה יותר מכמה אלפי תושבים בכפרי דייגים קטנים (כיום - העיירות), ומאות אלפי התושבים שהגיעו לכאן מאז שנות ה70 מקורם בהגירה פנימית בספרד ולא בפיצוץ אוכלוסין. בחודש הבא רבים מהם יחזרו לפנים הארץ לבלות את חג המולד עם משפחתם המורחבת. ועדיין - אם מזג האוויר מטעה אנשים שגרים כאן כל חייהם ברור עד כמה הוא יוצא דופן.
כמו שמה, הלבאנטה מגיעה מכיוון מזרח.

א באשקלון מעל 90 מ"מ ביממה האחרונה עם רוחות וס"ר

א באשקלון מעל 90 מ"מ ביממה האחרונה עם רוחות וס"ר
ב התקשרות אתה לא מכיר אותה אוהבת לנפח כל דבר, לדעתי זו מערכת חורפית גדולה וטובה, שכל אחד מקבל את הגשם בזמן שלו אגב גם בירושלים מעל 50 מ"מ

אלון 58

New member
מכל טפטוף עושים "מבול"...,

מכל טפטוף עושים "מבול"...,
ה"חזאים" מתפרנסים מלבלבל את הציבור,גם מה ראיתי בצפון ובגוש-דן בשלושת הימים האחרונים לא תאם את התחזיות,הרבה פחות ממה שחזו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה