זקוק לעצה מוזיקלית ממומחי הפורום

מצב
הנושא נעול.
נפתלי אגב גר בשדרות הציונות 54 בהרצליה, גם כן,

כיום גר בהרצליה
כל פעם שהייתי עושה ספירות בקו 48 הייתי רואה אותו שם מטייל עם הכלב.
&nbsp
זמר ענק ואיש יקר
&nbsp
מה דעתך אגב על האלבום "לילות שרב"? לטעמי לפחות זה האלבום הכי טוב שלו
אני את האלבום לילות שרב לא חיבבתי במיוחד. לדעתי האלבום השני משנת 1974 היה הטוב מכולם - זה הכולל את "זה מכבר", "לא הכרתי אותך", ניגון עתיק" ועוד.

DRORIKO8

New member
אז בוא אני אפנק אותך במשהו

אני את האלבום לילות שרב לא חיבבתי במיוחד. לדעתי האלבום השני משנת 1974 היה הטוב מכולם - זה הכולל את "זה מכבר", "לא הכרתי אותך", ניגון עתיק" ועוד.
ככה להעביר את השעות המתות של השבת. תכנית שיצאה בסמוך לאלבום השני, עם שירים ומערכונים של אושיק. המערכונים לא משהו,אבל השירים נצחיים

https://www.youtube.com/watch?v=IV086JsQGxk

תודה ! יש לי את כל הקטעים מיו-טיוב מוקלטים. הורדתי הכל לדיסק

ככה להעביר את השעות המתות של השבת. תכנית שיצאה בסמוך לאלבום השני, עם שירים ומערכונים של אושיק. המערכונים לא משהו,אבל השירים נצחיים

תודה ! יש לי את כל הקטעים מיו-טיוב מוקלטים. הורדתי הכל לדיסק
של DVD בזמנו. יש לי גם דברים נדירים של אושיק, כמו תקליטון מאוד נדיר עם שיר שנקרא "יש לי פנאי" משנת 1973 שלא עלה על שום אלבום שלו ועוד כל מיני תקליטי שדרים מיוחדים עם עטיפות משונות אבל של השירים הרגילים.

down under

New member
בסביבות הדקה ה-17, בקטע של תיקי דיין אפשר לראות

תמרור נדיר שבנדירים, שבוטל בינתיים, והוא אין חניה בחצי השני של החודש.
התמרור היה תמרור אין חניה רגיל (עגול, שוליים אדומים עם קו אלכסוני אדום על רקע כחול כמו כל תמרור אין חניה שנפוץ באלפיו בישראל) אבל עם
תוספת II (פעמים האות I ברצף) בצבע לבן על האלכסון של התמרור.

אני חושב שאתה ביזבוז כאן! לך תכתוב ספרי תאוריה

תמרור נדיר שבנדירים, שבוטל בינתיים, והוא אין חניה בחצי השני של החודש.
התמרור היה תמרור אין חניה רגיל (עגול, שוליים אדומים עם קו אלכסוני אדום על רקע כחול כמו כל תמרור אין חניה שנפוץ באלפיו בישראל) אבל עם
תוספת II (פעמים האות I ברצף) בצבע לבן על האלכסון של התמרור.
וספר יחודי על ההיסטוריה של התמרורים בארץ. אני מודיע לך שזה רעיון שהחל לרקום אצלי עור וגידים היום ואם אכתוב ספר כזה, אתה תתבקש לקחת בו חלק שווה !
הידע שלך בתימרור הוא רב מאוד וחבל מאוד שהוא יישאר רק אצלך. אולי תעשה ממנו עסק??

down under

New member
תהיה רציני רגע, כמה פעמים אתה זוכר שראית את התמרור הזה

וספר יחודי על ההיסטוריה של התמרורים בארץ. אני מודיע לך שזה רעיון שהחל לרקום אצלי עור וגידים היום ואם אכתוב ספר כזה, אתה תתבקש לקחת בו חלק שווה !
הידע שלך בתימרור הוא רב מאוד וחבל מאוד שהוא יישאר רק אצלך. אולי תעשה ממנו עסק??
ואת "אח" שלו זה עם ה-I האחד על האלכסון? זה שאוסר חניה בחצי הראשון של החודש הלועזי.

אני בקושי זוכר שראיתי את הנוכחי (II) וזוכר במעורפל מעט מאוד פעמים את ה-I הבודד.

בירושלים זה היה בכלל? כי אני בטוח שזה "פטנט" תל אביבי.
פשוט למכוניות שמנקות את הכביש כדי שהן תוכלנה להגיע עד למדרכה הקצו רחובות מסויימים חצי ראשון של החודש ורחובות אחרים חצי שני.
כיום המכוניות הללו, שנהיו נפוצות גם בערים יותר קטנות, לא מתקרבות בכלל למדרכה, כי לך תמצא לך מדרכה שאין מכונית חונה בצמוד אליה.

א-פרופו תמרורים נדירים, אתה סיפרת לי פעם על תמרור המעויין הצהוב, שמסמן דרך עם זכות קדימה, הנפוץ מאוד במזרח אירופה ובבלגיה, כמדומני (בארץ אין
אותו גם באוסטרליה לא נתקלתי בו) שראית אותו באיזה מקום. אתה זוכר?

ראיתי את התמרור הזה באיבן גבירול בת"א בלבד !

ואת "אח" שלו זה עם ה-I האחד על האלכסון? זה שאוסר חניה בחצי הראשון של החודש הלועזי.

אני בקושי זוכר שראיתי את הנוכחי (II) וזוכר במעורפל מעט מאוד פעמים את ה-I הבודד.

בירושלים זה היה בכלל? כי אני בטוח שזה "פטנט" תל אביבי.
פשוט למכוניות שמנקות את הכביש כדי שהן תוכלנה להגיע עד למדרכה הקצו רחובות מסויימים חצי ראשון של החודש ורחובות אחרים חצי שני.
כיום המכוניות הללו, שנהיו נפוצות גם בערים יותר קטנות, לא מתקרבות בכלל למדרכה, כי לך תמצא לך מדרכה שאין מכונית חונה בצמוד אליה.

א-פרופו תמרורים נדירים, אתה סיפרת לי פעם על תמרור המעויין הצהוב, שמסמן דרך עם זכות קדימה, הנפוץ מאוד במזרח אירופה ובבלגיה, כמדומני (בארץ אין
אותו גם באוסטרליה לא נתקלתי בו) שראית אותו באיזה מקום. אתה זוכר?
ראיתי את התמרור הזה באיבן גבירול בת"א בלבד !
ואני חושב שזה היה סביב שנת 1968 פלוס מינוס. המעויין הצהוב? ראיתי אותו רק בתל-אביב ולדעתי זה היה בחלק הקרוב של רחוב בן-יהודה לקולנוע מוגרבי לכיוון צפון. יתכן שראיתי את המעויין גם בירושלים אבל אני לא בטוח בכך ואם כן, אזי ברחוב המלך ג'ורג' החמישי כ- 25 מטר בערך לפני בנין המשביר במקום שקיים רחוב שיוצר לקינג ג'ורג' מכיוון קולנוע עדן, ליד מלך הפלאפל, אבל יתכן שאני מתבלבל עם מקום אחר.
נו? תהיה אתה רציני ותוציא ספר על תמרורים ! אימי, ז"ל, היתה אספנית תמרורים דרך אגב ואהבה אותם בקנ"מ קטן ומעץ.

alantan

New member
כבר אמרתי שאני שונא גרסאות כיסוי?

חיקויים הם בעיה אצלי. עוד חוזר הניגון יפה רק
יפה רק בביצוע המקורי של נירה גל. ברי סחרוף חירבן את השיר. חבל.
את נפתלי אני מכיר אישית שנים רבות והוא חתם לי על כל תקליט שדרים שלו. בזמנו הוא הביא לי את תקליט השדרים של "יופי של צרות" בשתי גרסאות שונות. תמיד חשבתי שהוא המלחין הטוב ביותר בישראל והוא גם זמר נהדר. גם את אושיק אני אוהב מאוד מאז גיל שלוש בשנת 1966. כל דבר שאושיק הוציא, הקפדנו לקנות מיד. כך זה גם כיום. אושיק גר תקופה קצרה ברחוב רמת הגולן בירושלים וראיתי אותו פה ושם. תקופה ארוכה הוא התגורר בפרוייקט ל' ומדי פעם נדברנו טלפונית. בשנים האחרונות אבד קולו בגלל הסיגריות וכיום הוא לא מסוגל לשיר כמעט. חבל.

DRORIKO8

New member
גם אני

גם אני
כל הכוכב נולד וכל השיבוטים שלו מעוררים בי בחילה. אבל זה מהמקרים הנדירים של קאבר שעולה על המקור,לטעמי לפחות. השיר גדול אבל העיבוד המקורי והתפל עשה לו עוול.

דווקא העיבוד המקורי נהדר ! העיבוד החדש מחליא.

גם אני
כל הכוכב נולד וכל השיבוטים שלו מעוררים בי בחילה. אבל זה מהמקרים הנדירים של קאבר שעולה על המקור,לטעמי לפחות. השיר גדול אבל העיבוד המקורי והתפל עשה לו עוול.
המקור יפה ונעים, מרגש וסוחף. החידוש נשמע איום ונורא בלי טעם ובלי ריח.

DRORIKO8

New member
מעל 200 אלף צפיות ביוטיוב, אבל העיקר ש"בלי טעם ובלי ריח"

המקור יפה ונעים, מרגש וסוחף. החידוש נשמע איום ונורא בלי טעם ובלי ריח.
קשקשן היית וקשקשן תישאר

בחור בן 29 לא יכול באופן טבעי

קשקשן היית וקשקשן תישאר
להכיר את כמות המוסיקה שיכול בחור בן 51. צורת הכתיבה שלך הולמת את שוק העופות ב-רפיח ולכן הדיון איתך הסתיים. עוד לפני שנולדת, הייתי אחד מהאספנים הגדולים בארץ. חבל שאתה עורך שימוש בלתי מבוקר באצבע ובמקלדת וכותב משפטים שאין להם שום משמעות. אם מה שכתוב בכרטיס שלך נכון, הרי שאתה רק בן 29. בגילך, אין לך עדיין יכולת להכיר את שוק המוסיקה העולמי כמו שמכירים אותו בני גילי, באופן טבעי. בבגרותך, חנויות התקליטים בישראל כבר היו בגסיסה ולא זכית להכיר את השוק בימי גדולתו. 200 אלף צפיות ביו-טיוב זה מספר סביר שמתוכם 195 אלף הם בני 20 פלוס....
לבני ה-50 פלוס יש דברים הרבה יותר חשובים לעשות מאשר לסמן לייקים ביו-טיוב כל היום...
סוף דיון.

DRORIKO8

New member
צודק

להכיר את כמות המוסיקה שיכול בחור בן 51. צורת הכתיבה שלך הולמת את שוק העופות ב-רפיח ולכן הדיון איתך הסתיים. עוד לפני שנולדת, הייתי אחד מהאספנים הגדולים בארץ. חבל שאתה עורך שימוש בלתי מבוקר באצבע ובמקלדת וכותב משפטים שאין להם שום משמעות. אם מה שכתוב בכרטיס שלך נכון, הרי שאתה רק בן 29. בגילך, אין לך עדיין יכולת להכיר את שוק המוסיקה העולמי כמו שמכירים אותו בני גילי, באופן טבעי. בבגרותך, חנויות התקליטים בישראל כבר היו בגסיסה ולא זכית להכיר את השוק בימי גדולתו. 200 אלף צפיות ביו-טיוב זה מספר סביר שמתוכם 195 אלף הם בני 20 פלוס....
לבני ה-50 פלוס יש דברים הרבה יותר חשובים לעשות מאשר לסמן לייקים ביו-טיוב כל היום...
סוף דיון.
צודק
כמו לרדוף בכל אירופה אחרי רוקרים מפורסמים ולכפות עליהם צילום איתך

לרדוף? לך לישון....

צודק
כמו לרדוף בכל אירופה אחרי רוקרים מפורסמים ולכפות עליהם צילום איתך
לרדוף? לך לישון....
אני הייתי עד היום בכל כך הרבה הופעות בחו"ל שלא נעים לכתוב כאן את המספר (בן שלוש ספרות, עם נטייה לארבע ספרות...).
את בראיין פרי הכרתי ליד ביתו בפאב בעיירה סטוקפורט הצמודה למנצ'סטר. הכיר לי אותו חבר בעל חנות תקליטים. אני שתיתי בירה מסורתית מתוצרת עצמית ללא אלכוהול, והוא בא והתיישב בשולחן שלנו כי הכיר את בעל החנות.
אומן אחר מפורסם מאוד היה בארץ בביקור פרטי בקייץ 1997. הוא דיווח לי לפני בואו כי רצה מישהו שילווה אותו בגלל השטחים. את הטיול הגדול במדבר יהודה ביחד עם חבר נוסף (שלו) סיימנו אצלי על הספות בסלון מותשים. היה חשוב לו להגיע למר סבא למרות היותו יהודי אך חו"לניק. הוא קשור במקרה לנושא הפורום שלנו בגלל להיט ענק שכתב ושהצליח מאוד בשנת 1966. הלהיט מדבר על משה שקשור לאהבה הגדולה לאוטובוסים. נו? אז מי האומן שהיה אצלי ב-97'?? בן כמה היית בקייץ 1966??
לך לישון. אתה זקוק לשינה הזו...
לילה טוב.

DRORIKO8

New member
העיקר שאתה מאמין לסיפורים שאתה מספר

לרדוף? לך לישון....
אני הייתי עד היום בכל כך הרבה הופעות בחו"ל שלא נעים לכתוב כאן את המספר (בן שלוש ספרות, עם נטייה לארבע ספרות...).
את בראיין פרי הכרתי ליד ביתו בפאב בעיירה סטוקפורט הצמודה למנצ'סטר. הכיר לי אותו חבר בעל חנות תקליטים. אני שתיתי בירה מסורתית מתוצרת עצמית ללא אלכוהול, והוא בא והתיישב בשולחן שלנו כי הכיר את בעל החנות.
אומן אחר מפורסם מאוד היה בארץ בביקור פרטי בקייץ 1997. הוא דיווח לי לפני בואו כי רצה מישהו שילווה אותו בגלל השטחים. את הטיול הגדול במדבר יהודה ביחד עם חבר נוסף (שלו) סיימנו אצלי על הספות בסלון מותשים. היה חשוב לו להגיע למר סבא למרות היותו יהודי אך חו"לניק. הוא קשור במקרה לנושא הפורום שלנו בגלל להיט ענק שכתב ושהצליח מאוד בשנת 1966. הלהיט מדבר על משה שקשור לאהבה הגדולה לאוטובוסים. נו? אז מי האומן שהיה אצלי ב-97'?? בן כמה היית בקייץ 1966??
לך לישון. אתה זקוק לשינה הזו...
לילה טוב.
מה שכן זה אחלה סיפור לפני השינה,אותי לפחות הרדמת עם זה. לילה טוב באמת

אתה OUT מהמוסיקה לגמרי....שמעתי שאתה

מה שכן זה אחלה סיפור לפני השינה,אותי לפחות הרדמת עם זה. לילה טוב באמת
אוהב את התקליט של שמואל קראוס מ-1977.....בקרוב באי.באיי על ויניל בחמישה ש"ח....אחרי שעלה על דיסק, הויניל שווה בין 5 ל- 10 ש"ח לכל היותר.
איך קראוס קשור לים המלח? מדוע קוראים ללהקת החלונות הגבוהים בשמה? אל תטרח לחפש את התשובה אצל קוטנר.....הוא לא יודע...
אם תיקח את העטיפה של הדיסק של הזמר המפורסם שעליו חדתי את החידה, תפתח אותה ותביט בעמוד הפנימי, תגלה את שמי שם, אבל אתה צעיר, צעיר מדי להכיר את כל ההקלטות הגנוזות של שמואל קראוס שבקושי מסתובבות בשוק בעשור האחרון. גש, גש לאלי ב"חור בשחור" ותשאל אותו. אלי תמיד נחמד, ויהיה שמח לספר לך על ההקלטות האלה.... שאל אותו באותה הזדמנות על הבונוסים של "מדינת ישראל נגד שמואל קראוז" שלא הופיעו בתקליט או בדיסק אבל קיימים בדיסק נוסף "מחתרתי" או בלשון האספנים "בוטלג"... אם אתה כל-כך מתמצא במוסיקה מסוג זה, אזי: כמה בונוסים קיימים לתקליט? מדוע הבונוס השני קשור לנושא הפורום כאן באופן עקיף ואיך קוראים לו? אולי אלי או הלל אברמוב מ"חור בשחור" יעשו לך טובה ויפתרו לך את החידה....נסה גם בחנות "הקומה ה-13" בהמשכו של הרחוב מצד ימין.....
עכשיו תענה בלי להתחמק מה מקור השם"החלונות הגבוהים"?? רמז: לא קשור לשום בית קפה תל-אביבי כמו שנהוג לחשוב.....
גש, גש לחור בשחור ותתחיל לענות על מה ששואלים אותך.

DRORIKO8

New member
אביו היה ממקימי בית הערבה וקראוס גם כתב על זה שיר

אוהב את התקליט של שמואל קראוס מ-1977.....בקרוב באי.באיי על ויניל בחמישה ש"ח....אחרי שעלה על דיסק, הויניל שווה בין 5 ל- 10 ש"ח לכל היותר.
איך קראוס קשור לים המלח? מדוע קוראים ללהקת החלונות הגבוהים בשמה? אל תטרח לחפש את התשובה אצל קוטנר.....הוא לא יודע...
אם תיקח את העטיפה של הדיסק של הזמר המפורסם שעליו חדתי את החידה, תפתח אותה ותביט בעמוד הפנימי, תגלה את שמי שם, אבל אתה צעיר, צעיר מדי להכיר את כל ההקלטות הגנוזות של שמואל קראוס שבקושי מסתובבות בשוק בעשור האחרון. גש, גש לאלי ב"חור בשחור" ותשאל אותו. אלי תמיד נחמד, ויהיה שמח לספר לך על ההקלטות האלה.... שאל אותו באותה הזדמנות על הבונוסים של "מדינת ישראל נגד שמואל קראוז" שלא הופיעו בתקליט או בדיסק אבל קיימים בדיסק נוסף "מחתרתי" או בלשון האספנים "בוטלג"... אם אתה כל-כך מתמצא במוסיקה מסוג זה, אזי: כמה בונוסים קיימים לתקליט? מדוע הבונוס השני קשור לנושא הפורום כאן באופן עקיף ואיך קוראים לו? אולי אלי או הלל אברמוב מ"חור בשחור" יעשו לך טובה ויפתרו לך את החידה....נסה גם בחנות "הקומה ה-13" בהמשכו של הרחוב מצד ימין.....
עכשיו תענה בלי להתחמק מה מקור השם"החלונות הגבוהים"?? רמז: לא קשור לשום בית קפה תל-אביבי כמו שנהוג לחשוב.....
גש, גש לחור בשחור ותתחיל לענות על מה ששואלים אותך.
החלונות הגבוהים זה שם שאורי זוהר המציא,חלק אומרים שעל שם הדלתות,וחלק אומרים שעל שם החלונות של בית אל על

תשובתך שגוייה ! אורי זוהר לא המציא את השם! ו-

החלונות הגבוהים זה שם שאורי זוהר המציא,חלק אומרים שעל שם הדלתות,וחלק אומרים שעל שם החלונות של בית אל על
ולא קשור לחלונות של בית אל-על ברחוב בן-יהודה 32 בתל-אביב אלא לחלונות אחרים...
אביו של קראוס היה נהג משאית של חברת האשלג הארץ ישראלית - משאית בעלת מס' הרישוי: M2994D שהיתה וייט וי8 והיתה משאיתו הקבועה.
הוא סייע רבות להקמת בית הערבה אך לא היה גר בה. הביא לשם חמרי בנין בעת הקמתה.
כדאי שתיגש לארכיון טוביהו באוניברסיטת בן-גוריון. בארכיון טוביהו מסמכים מקוריים רבים על צי המשאיות של חברת האשלג המשוייכות לנהגים קבועים.
אני הגעתי לשם בזמנו בשביל שני דברים אחרים: קטרים של חברת האשלג וחיפוש מידע על נהג אחר: ישעיהו (שייקה) גרודז'יצקי, ז"ל, מגדוד העבודה ברמת-רחל. על הדרך מצאתי את הרשימה ובה מר קראוס האבא. שמוליק גדל בילדותו בתחומי מפעל האשלג הצפוני בקלי"ה. הוא הביא איתו משם את השם "החלונות הגבוהים" על שום החלונות הארוכים והגבוהים במבנה מס' 3 - תנור האשלג. רבים סברו במשך שנים שמקור השם מבית אל-על או מבית קפה תל-אביבי עד שיום אחד קראוס התראיין לתכנית בגלי-צה"ל של השדרן רם תדמור, וסיפר למאזינים את הסיפור באריכות כדי לשבור את המיתוס האחר.

DRORIKO8

New member
לפי ראיון עם ג'וזי כץ ברדיו

ולא קשור לחלונות של בית אל-על ברחוב בן-יהודה 32 בתל-אביב אלא לחלונות אחרים...
אביו של קראוס היה נהג משאית של חברת האשלג הארץ ישראלית - משאית בעלת מס' הרישוי: M2994D שהיתה וייט וי8 והיתה משאיתו הקבועה.
הוא סייע רבות להקמת בית הערבה אך לא היה גר בה. הביא לשם חמרי בנין בעת הקמתה.
כדאי שתיגש לארכיון טוביהו באוניברסיטת בן-גוריון. בארכיון טוביהו מסמכים מקוריים רבים על צי המשאיות של חברת האשלג המשוייכות לנהגים קבועים.
אני הגעתי לשם בזמנו בשביל שני דברים אחרים: קטרים של חברת האשלג וחיפוש מידע על נהג אחר: ישעיהו (שייקה) גרודז'יצקי, ז"ל, מגדוד העבודה ברמת-רחל. על הדרך מצאתי את הרשימה ובה מר קראוס האבא. שמוליק גדל בילדותו בתחומי מפעל האשלג הצפוני בקלי"ה. הוא הביא איתו משם את השם "החלונות הגבוהים" על שום החלונות הארוכים והגבוהים במבנה מס' 3 - תנור האשלג. רבים סברו במשך שנים שמקור השם מבית אל-על או מבית קפה תל-אביבי עד שיום אחד קראוס התראיין לתכנית בגלי-צה"ל של השדרן רם תדמור, וסיפר למאזינים את הסיפור באריכות כדי לשבור את המיתוס האחר.
אורי זוהר המציא את השם הזה,כאשר הסתכל על החלונות הגבוהים בבית אל על
אבל תכף תביא לי עוד איזה סיפור שהיית בעצם חלק מחוברת לול ואתה יודע את כל הפרטים,ושג'וזי בכלל לא היתה באותו יום שהמציאו את השם.

ג'וזי ידעה מעט על בעלה....אורי זוהר למד בתיכון

אורי זוהר המציא את השם הזה,כאשר הסתכל על החלונות הגבוהים בבית אל על
אבל תכף תביא לי עוד איזה סיפור שהיית בעצם חלק מחוברת לול ואתה יודע את כל הפרטים,ושג'וזי בכלל לא היתה באותו יום שהמציאו את השם.
ג'וזי ידעה מעט על בעלה....אורי זוהר למד בתיכון
בתיכון 'שלווה' ברחוב רנק בצפון הישן של תל-אביב. רחוב מקביל לבן-יהודה, פינת סמטת יוסט. במקרה, אמא, ז"ל, ישבה לידו באותה כתה ובאותו שולחן בכיתות י"א, י"ב. יש תמונות משותפות. ניתן לסריקה. הם סיימו יחדיו את התיכון ביולי 54' ואורי זוהר כיום גר לא הרחק ממני בישיבת אור שמח במעלות דפנה, בנין 108. מה אתה חושב??? שלא יצא לי לדבר איתו על זה??? אני מכיר אותו אישית דרך אימי. בולשיט ! ג'וזי כץ היתה אולי בגילופין באותו יום... או שהיא התבדחה עם המראיין או שלא זכרה את התשובה.
היו המון דברים שג'וזי לא ידעה על בעלה ואת זה אני יודע היטב. שמעתי על כך מדמות ידועה שגרה שנים רבות ברחוב בן-יהודה 150: דרורה חבקין. אמנם הייתי אחרי צבא, אבל הכרתי לא מעט סלבס תל-אביבים וזה ממש לא עשה לי דבר.
עכשיו קח את עצמך ולך גם לארכיון עיריית תל-אביב כדי לבדוק באיזו כתה למד אורי זוהר בתיכון, באיזה תיכון, והאם היתה באותה כתה תלמידה בשם תרצה ניידז'בידז' ! יש בארכיון תמונת מחזור באיכות טובה.... תיכון שלווה כבר לא קיים ברחוב רנק של ימינו.
אתה רוצה את הנייד של אורי זוהר?
לילה טוב.

מצב
הנושא נעול.
למעלה