בונוס מיוחד למנהלנו דוד

מצב
הנושא נעול.

easylivin

New member
הרשות המקומית אחראית, וזאת התוצאה.

לא היה לי מושג!
האם כוונתך היא שהחיבור בין המחלף לשכונתך/עירך הוא באחריות הרשות המקומית, ולכן עם השלמתו המחלף הזה יתפקד כפסל סביבתי ענקי במשך שנים?!

אם כן, זה דומה למחדל 431, כאשר היזם הפרטי השלים את הכביש בזמן שיא, ואז התברר שאין חיבור מספק למודיעין כי הוא היה באחריות הרשות המקומית...

אני יכול רק לאחל לכם שכמו שפתרו בסופו של דבר את הבעיה במודיעין תוך שנים ספורות, כך יפתרו אותה גם בחדרה המזרחית.
הרשות המקומית אחראית, וזאת התוצאה.
ומה שהכי מתסכל בסיפור הזה הוא אורכו הזעום של הכביש שאמור היה להיסלל
לעומת התועלת העצומה שלו לעיר. וכל זה (לא) קורה בזמן שמקימים אלפי יחידות דיור חדשות ו"יוקרתיות" במזרח העיר (במרכאות כי לאור מצב התחבורה כפי שהוא היום, אין פה בכלל שום שמץ של יוקרה).

down under

New member
הייתי פעם בשביל הזה

לא היה לי מושג!
האם כוונתך היא שהחיבור בין המחלף לשכונתך/עירך הוא באחריות הרשות המקומית, ולכן עם השלמתו המחלף הזה יתפקד כפסל סביבתי ענקי במשך שנים?!

אם כן, זה דומה למחדל 431, כאשר היזם הפרטי השלים את הכביש בזמן שיא, ואז התברר שאין חיבור מספק למודיעין כי הוא היה באחריות הרשות המקומית...

אני יכול רק לאחל לכם שכמו שפתרו בסופו של דבר את הבעיה במודיעין תוך שנים ספורות, כך יפתרו אותה גם בחדרה המזרחית.
הייתי פעם בשביל הזה
עכשיו הוא כביש
עכשיו מסומן
הייתי פעם בשביל הזה
עכשיו הוא כביש
אין מקום להפתעות

תודה על העדכון

בונוס מיוחד למנהלנו דוד

לאחר שנים של מעקב צמוד, הגוגל סוף סוף החליט לעדכן את תמונת הלוויין של היישוב שהקמת/סייעת להקים/נתת השראה/מחק את המיותר (מצטער, שכחתי את שמו).

הנה תמונה כללית של האיזור, עם פדואל ועלי זהב כשהיישוב החדש משמאל למעלה:
תודה על העדכון
היישוב/שכונה נראה זוועה באזור הררי רגיש. אם זה היה בתחום מדינת ישראל, עם הליכי התכנון והבנייה בארץ, לא היו מאשרים להקים אותו שם ובצמוד לאתר הארכיאולוגי המדהים של דיר סמען.

עם זאת נראה שכעת ניתן יהיה לבקר בדיר סמען גם לבד ללא קשיים מיוחדים.

כיוון שציינת את הבתים הישנים בצד המערבי, בתקופת ממשלת נתניהו הראשונה תוכנן באזור זה יישוב שכונה "חב"ד עילית", התחילו לבנות והבנייה נעצרה (נדמה לי שהייתה תסבוכת כלכלית), ובמשך תקופה שימש כאתר אימונים של המשטרה וכד'.

davidfainshtein

Member
מנהל

תודה על העדכון
היישוב/שכונה נראה זוועה באזור הררי רגיש. אם זה היה בתחום מדינת ישראל, עם הליכי התכנון והבנייה בארץ, לא היו מאשרים להקים אותו שם ובצמוד לאתר הארכיאולוגי המדהים של דיר סמען.

כיוון שציינת את הבתים הישנים בצד המערבי, בתקופת ממשלת נתניהו הראשונה תוכנן באזור זה יישוב שכונה "חב"ד עילית", התחילו לבנות והבנייה נעצרה (נדמה לי שהייתה תסבוכת כלכלית), ובמשך תקופה שימש כאתר אימונים של המשטרה וכד'.

ראשית, הישוב נמצא בשטח ישראל, כמו כל יתר הישובים. שנית, הישוב עבר את כל הליכי התכנון הרגילים, כחוק.
שלישית - בדיר סמען היפיפה אפשר היה לבקר בחופשיות גם לפני כן. כמובן שלאחר סיום הבניה, אנו נשקיע מאמץ מיוחד לשיקום ופיתוח האתר הארכיאולוגי לטובת הציבור.

ורביעית - פרויקט חב"ד עילית לא יצא אל הפועל בגלל פרץ האינתיפאדה. ראשי כפר חב"ד נטשו את הפרויקט והיזם, איתו הפרויקט היה אמור להתבצע נתקע איתו לשנים רבות עד שאנחנו נכנסנו לתמונה ורכשנו ממנו את הפרויקט.

בטוח שזה נושא הפורום?

ראשית, הישוב נמצא בשטח ישראל, כמו כל יתר הישובים. שנית, הישוב עבר את כל הליכי התכנון הרגילים, כחוק.
שלישית - בדיר סמען היפיפה אפשר היה לבקר בחופשיות גם לפני כן. כמובן שלאחר סיום הבניה, אנו נשקיע מאמץ מיוחד לשיקום ופיתוח האתר הארכיאולוגי לטובת הציבור.

ורביעית - פרויקט חב"ד עילית לא יצא אל הפועל בגלל פרץ האינתיפאדה. ראשי כפר חב"ד נטשו את הפרויקט והיזם, איתו הפרויקט היה אמור להתבצע נתקע איתו לשנים רבות עד שאנחנו נכנסנו לתמונה ורכשנו ממנו את הפרויקט.
בטוח שזה נושא הפורום?
האם הישוב נמצא או לא נמצא בישראל?

כמה דברים

כמה דברים
1. השטח לא נמצא בריבונות מדינת ישראל אלא בשליטת מדינת ישראל.

2. הליכי התכנון והבנייה ביו"ש שונים מההליכים המקבילים בישראל, המשקל של ארגוני הסביבה אפסי עד לא קיים ובגלל הסכמי אוסלו ב' גם לא ניתן להכריז על שמורות טבע וגנים לאומיים חדשים ביו"ש ללא הסכמת הרש"פ.

3. השיטה של "יישוב נקניק" באורך 2 ק"מ וברוחב 200 מ', היא דבר שכיום בישראל לא מתקבל על הדעת (נכון שפעם מזמן עשו דברים כאלו כמו ביישובי חוף הכרמל) ומבטיח מקסימום פגיעה בשטחים הפתוחים.

4. ביקרתי בדיר סמען 5-4 פעמים מאז 2006 (אם כי לא מאז התחילו לבנות את "לשם"9. נכון שהאזור היה די שקט גם קודם אבל לא הייתי הולך לשם לבד ולא חמוש. דווקא עכשיו זה יותר רלוונטי למבקרים. על הדרך, כפי שאני למד מהתצ"א, נהרס או נפגע קשות פס המצוקונים היפה בין דיר סמען ועלי זהב.

alantan

New member
בסעיף 3 (בלבד) נגעת בנושא שקרוב לנושא הפורום

כמה דברים
1. השטח לא נמצא בריבונות מדינת ישראל אלא בשליטת מדינת ישראל.

2. הליכי התכנון והבנייה ביו"ש שונים מההליכים המקבילים בישראל, המשקל של ארגוני הסביבה אפסי עד לא קיים ובגלל הסכמי אוסלו ב' גם לא ניתן להכריז על שמורות טבע וגנים לאומיים חדשים ביו"ש ללא הסכמת הרש"פ.

3. השיטה של "יישוב נקניק" באורך 2 ק"מ וברוחב 200 מ', היא דבר שכיום בישראל לא מתקבל על הדעת (נכון שפעם מזמן עשו דברים כאלו כמו ביישובי חוף הכרמל) ומבטיח מקסימום פגיעה בשטחים הפתוחים.

4. ביקרתי בדיר סמען 5-4 פעמים מאז 2006 (אם כי לא מאז התחילו לבנות את "לשם"9. נכון שהאזור היה די שקט גם קודם אבל לא הייתי הולך לשם לבד ולא חמוש. דווקא עכשיו זה יותר רלוונטי למבקרים. על הדרך, כפי שאני למד מהתצ"א, נהרס או נפגע קשות פס המצוקונים היפה בין דיר סמען ועלי זהב.
ישוב לינארי דווקא נחשב מבנה אידיאלי לתחבורה ציבורית, כל עוד הוא בקו ישר וכל עוד מדובר בבניה רוויה יותר מבתים חד- ודו-משפחתיים.

וכמה כאלה יש בארץ?

ישוב לינארי דווקא נחשב מבנה אידיאלי לתחבורה ציבורית, כל עוד הוא בקו ישר וכל עוד מדובר בבניה רוויה יותר מבתים חד- ודו-משפחתיים.
וכמה כאלה יש בארץ?
לא התעצלתי והלכתי לקרוא באתר משרד הפנים את הדיון בתוכנית המתאר של לשם. נאמר במפורש שבגלל אורך היישוב נאלצו לתכנן שני מוקדים קהילתיים במקום מוקד אחד כמקובל לאוכלוסייה בסדר גודל כזה.

alantan

New member
רעננה, כפר סבא למשל - גם רחובות במדה פחותה

וכמה כאלה יש בארץ?
לא התעצלתי והלכתי לקרוא באתר משרד הפנים את הדיון בתוכנית המתאר של לשם. נאמר במפורש שבגלל אורך היישוב נאלצו לתכנן שני מוקדים קהילתיים במקום מוקד אחד כמקובל לאוכלוסייה בסדר גודל כזה.
רעננה, כפר סבא למשל - גם רחובות במדה פחותה
יותר (כי היא התפתחה גם לעומק). לא סתם התחבורה הציבורית בכפר סבא טובה כל כך (הקישור מרחוב ויצמן לת"א בכל אופן).

עמית, האם אתה יכול לפרט בעניין דיר סמען?

תודה על העדכון

לא שמעתי על האתר עד שגיליתי את העדכון החדש, ואז פתחתי את קבצי תמונות ה"פנורמיו" הסמוכות ליישוב.

מה יש שם, מאלו תקופות, מה ייחודו וכו'...

תודה מראש!

מנזר ביזנטי מפואר

לא שמעתי על האתר עד שגיליתי את העדכון החדש, ואז פתחתי את קבצי תמונות ה"פנורמיו" הסמוכות ליישוב.

מה יש שם, מאלו תקופות, מה ייחודו וכו'...

תודה מראש!
מנזר ביזנטי מפואר
יש המון מידע בתולדות הפורום השכן (טיולים וידיעת הארץ) ובאתרים אחרים.

קישור 1
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=683&MessageId=92983928&archive=1#92989820

קישור 2 - תמונת המצוקים (ז"ל לפי תצלומי האוויר העדכניים)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?ForumId=683&MessageId=111492928

למי שמגיע, כדאי לחפש את שעון השמש החצוב בדופן הגורן הגדולה (אתגר לא פשוט ולקח לי 2 או 3 ביקורים עד שהצלחתי לגלותו).

תודה רבה!

מנזר ביזנטי מפואר
יש המון מידע בתולדות הפורום השכן (טיולים וידיעת הארץ) ובאתרים אחרים.

קישור 1
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=683&MessageId=92983928&archive=1#92989820

קישור 2 - תמונת המצוקים (ז"ל לפי תצלומי האוויר העדכניים)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?ForumId=683&MessageId=111492928

למי שמגיע, כדאי לחפש את שעון השמש החצוב בדופן הגורן הגדולה (אתגר לא פשוט ולקח לי 2 או 3 ביקורים עד שהצלחתי לגלותו).
תודה רבה!
אתעמק בחומר שצירפת ברגע שהילדים יילכו לישון...
הביזנטים הם לא ממש החלק החזק שלי בידיעת הארץ.

easylivin

New member
גם חדרה עודכנה היום סוף-סוף,

בונוס מיוחד למנהלנו דוד

לאחר שנים של מעקב צמוד, הגוגל סוף סוף החליט לעדכן את תמונת הלוויין של היישוב שהקמת/סייעת להקים/נתת השראה/מחק את המיותר (מצטער, שכחתי את שמו).

אפשר לראות את כביש 9 בבנייה. אבל גם התמונה החדשה היא בת שנה לפחות.

ינואר 13', כמו שכתבתי למעלה

ינואר 13', כמו שכתבתי למעלה
רק החלק המזרחי של חדרה עודכן. אם כי החלק המערבי כבר די מעודכן מקודם (רואים בו את ההפרדה המפלצתית ליד תחנת הרכבת, למשל).

מה גורם לכביש כזה לא להיות ישר?

האם זה רק עניין של הפקעת קרקעות או שיש גם שיקולים אחרים?

easylivin

New member
אין סיבה אחרת שנראית לעין...

האם זה רק עניין של הפקעת קרקעות או שיש גם שיקולים אחרים?
גם אני משער כמוך שזה בגלל הפקעת קרקעות (זכור לי שהיה סיפור לא פשוט בזמנו, עם הפרדסנים וכל היישובים החקלאיים בסביבה).

amit1270

New member
נראה לי שזה קשור גם לריחוק מאזורי מגורים

גם אני משער כמוך שזה בגלל הפקעת קרקעות (זכור לי שהיה סיפור לא פשוט בזמנו, עם הפרדסנים וכל היישובים החקלאיים בסביבה).

easylivin

New member
גם ייתכן, אם כי הוא עדיין היה עובר במרחק סביר

גם ייתכן, אם כי הוא עדיין היה עובר במרחק סביר
לטעמי מהבתים הדרומיים של השכונה הקרובה, גם אם היו מיישרים אותו (ואם השכונה תתפתח דרומה, אז מתישהו יצטרכו להקים קירות אקוסטיים בכל זאת).

בכל אופן, העיקולים האלה לא נראים לי משמעותיים. הדבר המשמעותי הוא שדווקא העיר שהכי זקוקה לכביש הזה לא חוברה אליו עדיין, והעירייה עודנה "מקדמת" את סלילתו של החיבור הקצרצר והחשוב. בינתיים בעיקר תושבי אליכין ועוד מספר יישובים בסביבתה יהנו מהדרך החדשה והמפוארת הזאת, שעיריית חדרה כל-כך התגאתה בשעתה בקידומו המוצלח.

roeyil

New member
ישוב נפרד או שכונה?

בונוס מיוחד למנהלנו דוד

ישוב נפרד או שכונה?
זה מוגדר הרחבה של עלי זהב או ישוב נפרד?

מצב
הנושא נעול.
למעלה