הזמנות, מגנטים ושונות 10.6.12

simplicity83

New member
אם אפשר לסבך עניין כזה פשוט אז למה לא?..

קודם כל מצטערת אם סתם פתחתי שרשור חדש... רק אחר כך ראיתי שיש נושא דומה שמתחבא בתוך שרשור אחר

יש לי שאלה קצת טיפשית...
איך זה עובד כל העניין הזה עם לבחור הזמנות?
יש לנו רעיון בגדול, אהבנו הזמנה דומה אצל מישהי מהפורום שגם המליצה לי על הדפוס שלה
מה הלאה? קובעים פגישה ו...? איך זה מתנהל?
יש לנו כיוון כללי אבל ככל הנראה זו לא הזמנה שתהיה במאגרי הזמנות, כלומר נצטרך לשבת עם מעצב/ת.. ואני מניחה שאת זה לא עושים בחינם עם כל זוג שבא

או שאולי באים, מתרשמים ממגוון ההזמנות ואם יש משהו דומה והמחיר מתאים לנו אז מתקדמים?..

שאלה קצת קלולסית ואולי אפילו על גבול הפיגור
, אבל שיהיה, אתן תמיד יודעות איך לעזור
תודה!!

אני דווקא סגרתי את נושא ההזמנות דרך המייל

לנו היו הזמנות בחבילה של איזיווד - אז ידעתי מראש למי אני הולכת.
דיברתי איתה בטלפון והסברתי לה מה אני רוצה ואז שלחתי לה חומרים שמצאתי בשביל ההזמנה (הייתה לנו הזמנת מקרר - עם מגנטים שמאפיניים אותנו).
היא עיצבה את ההזמנה ואחרי כמה סבבים של שינויים ותיקונים - ההזמנות היו מוכנות.

העיצוב עלה לי 150 ש"ח ולא הייתי צריכה לקום מהכיסא.

אני מאד ממליצה לאנשים עם מעט זמן פנוי יחסית לנסות לסגור את הדברים האלו בטלפון ואז במייל. היום אפשר לשלוח דוגמאות למעצבת ושהיא תכין את ההזמנה.
אפשר קודם כל להתקשר למקום - לברר מחיר להדפסת הזמנה כמו שאתם רוצים ואז לשאול אם אפשר להסדיר את הנושא טלפונית מול המעצבת של בית הדפוס.

pipidi

New member
בהמשך ובנוסף לדברי דניאל

בגדול, אפשר להתנהל מול ספק ההזמנות בכמה אופנים. הכי טוב, אם יש לך מישהו ספיציפי על הכוונת להתקשר ולשאול אותו איך הכי כדאי לעבוד מולו, בהתאם לנוחות שלכם (בין אם לבוא לפגישה ולהתרשם, לשוחח טלפונים או להתכתב במיילים, וכמובן שיש כאלה שמשלבים את כולם).

מהנסיון שלי, אם אתם יודעים פחות או יותר מה אתם רוצים, תחסכו את הזמן על פגישת התרשמות, הרבה יותר נוח ל2 הצדדים, אני מאמינה, להתנהל טלפונית ובמיילים וזאת מכמה סיבות. גם אם בדיוק באותו רגע שנשלח המייל למשל המעצב עסוק, הוא לא ישכח לטפל בזה מאוחר יותר (כי הכל רשום), יותר נוח להכניס טקסטים שכבר הוקלדו מראש במייל, וניתן כמובן לשלוח מייל בכל שעה שהיא בלי שזה משנה אם הספק עובד בשעה הזו או לא. המייל יחכה לו והוא יתפנה לטפל בו בהקדם האפשרי.

לגבי התרשמות ממגוון הזמנות, חלק מהמקומות מעלים לאתר שלהם את מחבר ההזמנות הקיימות שלהם, ובד"כ הם גמישים לשינויים כאלה ואחרים, בתמחורים כאלה ואחרים. אני מניחה שבמקרה של בתי דפוס יש יותר סיבות להגיע, כי לרב האתרים שלהם לא מספקים גלריה מעודכנת ורחבה וכך ניתן להתרשם מניירות מיוחדים במידה ומעוניינים בכאלה.

אגב, השאלה ממש לא מפגרת, ולו בגלל שבהרבה מקומות שיטת העבודה מול הלקוח שונה. ומי שפחות מתמצא בתחום גם לא תמיד יודע את ההבדלים בין סטודיו לעיצוב לבין בית דפוס.

מקווה שעזרתי

simplicity83

New member
בהחלט עזרתן, אשמח להמלצות על מעצבים,דפוס

הבעיה העיקרית היא שההזמנה שיש לנו בראש היא מורכבת ולא ראינו אותה בשום מקום אחר
להסביר את זה בטלפון או במייל יהיה בלתי אפשרי, מה גם שאני מעדיפה לראות בעיניים שלי את האיכות של ההדפסה, הנייר וכו'
הדפוס היחידי שראינו אצלו הזמנה שקצת מזכירה לא עובד בימי שישי :( והחתן עובד עד 19:30 כל יום...

טוב, כנראה שאין מנוס ללכת לפגישה ולראות אם מה שאנחנו רוצים זה ריאלי

אז המלצות לבית דפוס איכותי עם מעצב/ת זורמים ויצירתיים יתקבלו בברכה!
תודה רבה

Bobbachka

New member
אני יכולה להמליץ בלב שלם על הבחורה מעליך

זכיתי בפורום תפוז בעיצוב הזמנה והדפסה ע"י סטודיו פופאפ ואני מרוצה עד הגג.
ראשית היה לי ממש כיף לעבוד מול נוגה, והרגשתי שאני עובדת עם חברה טובה ולא עם נותנת שירות. היא נתנה לי הרגשה מאוד נוחה והזדמנות להתלבט ולהתחרט על כל מיני דברים.
את השיחה הראשונה עשינו בטלפון ואחר כך המשכנו להתכתב במייל והתקשורת הייתה מעולה, מהירה ויעילה.
ההדפסות נשלחו אלי בדואר, תחילה מספר דוגמאות של נייר וצבעים ויותר מאוחר כל ההזמנות כולן.

אני לא ממש יודעת מה לגבי עלויות (מכיוון שעיצוב וחלק מההזמנות היו במתנה) אבל מבחינת מקצועיות והתנהלות- ממליצה מכל ה-
.

Bobbachka

New member
ושכחתי לציין....

שההזמנות יצאו מקסימות ובאיכות מאוד גבוהה!

Meirav Flum

New member
תמונה מעוצבת להזמנה

בשיטוטי ברשת מצאתי תמונה מקסימה להזמנה לחתונה. פניתי למאיירת על מנת לקבל את רשותה להשתמש ביצירה וקיבלתי אישור תמורת תשלום של 350 ש"ח. האם זה סביר?

בעיקרון...

תראי, בדקתי במחירון של מי שעיצבה לנו את ההזדמנות והיא לוקחת עבור איור שהיא מאיירת לזוג בהתאמה אישית סכום של בין 350 ש"ח ל-500 ש"ח (אני מניחה שזה תלוי מורכבות).
כך שסביר להניח שאם תרצי להזמין איור ממעצב הזמנות - זה בערך המחיר שיעלה לך כשיכינו לך משהו מותאם אישית וכבר יעצבו לך את ההזמנה.
השאלה היא עד כמה את אוהבת את האויר הזה, כמה הוא יפה לדעתך וכמה הוא שווה לדעתך.

האם האיור פותר לך את כל סוגית עיצוב ההזמנה או שנדרשת עבודה נוספת אותה תצטרכי לעשות אצל מישהו אחר?
אם לא יהיו לך הוצאות נוספות על עיצוב ההזמנה מלבד האיור והאיור מבחינתך מתאים כמו שהוא למה שרצית - אז את יכולה לשלם לה.
אם את חושבת שחסר משהו באיור או שלאחר שתיקחי את האיור תצטרכי לשלם עוד על עבודת עיצוב - אפילו למישהו אחר- עדיף לך כבר ללכת מראש למישהו אחד שגם יאייר וגם יעצב את ההזמנה ואז יצא לך יותר זול.

אני יכולה להמליץ על חברה שלי שהיא מאיירת מאד מוכשרת וכבר עיצבה כמה הזמנות חתונה לאנשים. יש לה דף פייסבוק- קוראים לה רעות סימן טוב.

Meirav Flum

New member
התמונה חמודה ממש אבל...

בנוסף צריך להחליט על עיצוב הטקסט- איפה יהיה, מה המלל וכד'. צריך גם לבחור נייר וסגנון- דף אחד משני הצדדים, מתקפל או מה שלא יהיה. בבירור מול בית דפוס לא דיברו איתי על תשלום נוסף לעיצוב אלא על עלות הזמנות כנגזרת מסוג הנייר, סוג ההזמנה וכמויות אבל הם דיברו על בחירה מתוך העיצובים של החנות...

השאלה היא

האם האיור מספק לך פתרון גם לחלק הקדמי של ההזמנה וגם לחלק האחורי? האם את יכולה לעצב בעצמך את החלק האחורי ברמה שתהיי מרוצה ממנה? האם בית הדפוס יסכים לעצב לכם את הטקסט אם לא תיקחו תבנית משלהם?

אני הייתי מתקשרת לבית הדפוס ושואלת אותם - האם כשאת באה עם איור את צריכה לשלם תשלום נוסף על עבודת התאמה בסיסית של האיור לפורמט שלהם והוספת הטקסט.

האמת, אני מבינה למה המאיירת מבקשת כסף בגין הזכות להתשמש לה באיור, אבל לטעמי, בגלל שעצם השימוש באיור לא דורש ממנה השקעה נוספת - היא הייתה יכולה לבקש פחות. כי סה"כ, הסכום שהיא ביקשה הוא סכום דומה לסכומים ששמעתי שמשלמים למאיירים שמכינים לך איור לפי הזמנה ובקשה.

אם האיור הוא רק חמוד, לא הייתי משלמת 350 ש"ח והייתי מחפשת פתרון אחר שלא יעלה כל כך הרבה.
אגב, יש אתרים שאת יכולה לרכוש מהם את הזכות להשתמש בתמונות. אולי שם תמצאי משהו ואולי זה יעלה פחות.
את יכולה לברר מה המחיר באתרים כאלו לשם השוואה- כי הרי מדובר באיור קיים.

pipidi

New member
סביר זה הגדרה אובייקטיבית

מכיוון שהאיור הוא לא קובץ סופי להדפסה, אולי שווה לשאול את אותה מאיירת אם יש הבדל גדול במחיר (ואם זה אפשרי בכלל), שהיא תעצב את ההזמנה על בסיס האיור שרציתם, ולקבל קובץ סופי להדפסה, לפי ההנחיות שתמסרו לה לפי מה שבחרתם בדפוס (מתקפל, דו-צדדי ולציין סוג נייר במידה וזה יכול לשנות משהו בהחלטת העיצוביות שלה).

מעבר לכך, אני לא יודעת אם אותה מאיירת איירה בעצמה או קנתה את האיור ממאגר, שווה לנסות למצוא אותו עצמאית במידה וכן (אם את צריכה עזרה בזה את מוזמנת לפנות אלי במסר).

לא הייתי משווה בין מאייר לבית דפוס, כי זה כמו להשוות מעצב יוקרתי לבין פוקס/זברה (וגם פוקס לא כאלה זולים). בתי דפוס ברובם מגלמים את העיצוב במחיר הכולל, ולרב מדובר בתבניות מוכנות שבעיקר הטקסטים משתנים בינהם, ואין איורים שהגרפיקאי יצור במיוחד.

michal0208

New member
נייר להזמנה

ההזמנה היא גלויה דו"צ שעיצבנו בעצמינו.
בהתחלה חשבנו להשתמש בנייר רגיל (300 גר') אבל עכשיו ראיתי ניירות נוספים והתחלתי להתלבט...
מה דעתכן, האם נייר רגיל הוא מספיק טוב?

תלוי בהזמנה

אצלנו, זה הכי התאים בגלל העיצוב הצבעוני והצעיר של ההזמנה.

קחי בחשבון שיש סוגי נייר שיכולים להשפיע על הצבעים של ההדפסה ושסוג הנייר צריך להתאים ל"רוח" של ההזמנה...

אני מציעה, אם את מתלבטת, להדפיס הדפסת ניסיון על שני סוגי נייר, אחד רגיל ואחד מיוחד, לפני שאת מדפיסה את כל הכמות ואז לקבל החלטה.

למעלה