שרשור שאלות ובעיות רב-קו

מצב
הנושא נעול.
עדכון לגבי עמדת 'על הקו' בקניון רמות

שרשור שאלות ובעיות רב-קו
בשבוע שעבר עברתי שם וראיתי שפתחו עמדת 'על הקו'.
לשאלתי ענתה הפקידה שלעת עתה הם מנפיקים כרטיסים חדשים ומטפלים בבעיות חוזים של אגד בלבד. צחוק מהעבודה...

באמת צחוק. מעניין מה זה מבחינתם "לעת עתה".

בשבוע שעבר עברתי שם וראיתי שפתחו עמדת 'על הקו'.
לשאלתי ענתה הפקידה שלעת עתה הם מנפיקים כרטיסים חדשים ומטפלים בבעיות חוזים של אגד בלבד. צחוק מהעבודה...
באמת צחוק. מעניין מה זה מבחינתם "לעת עתה".

ניקולאי

New member
כרטיסיה וחופשי חודשי לאותו היעד ברכבת

שרשור שאלות ובעיות רב-קו
אם טעונה אצלי כרטיסיה בקו תל אביב - אשקלון ואני מטעין גם חופשי חודשי לאותו היעד, מאיזה חוזה יתבצע החיוב?

אני רוצה להאמין שמהחופשי-חודשי,

אם טעונה אצלי כרטיסיה בקו תל אביב - אשקלון ואני מטעין גם חופשי חודשי לאותו היעד, מאיזה חוזה יתבצע החיוב?
אני רוצה להאמין שמהחופשי-חודשי,
ככה לפחות זה עובד באוטובוסים.

carmelit01

New member
נסיעות בין אזורים בגוש דן

שרשור שאלות ובעיות רב-קו
היי,
בשבוע שעבר נסעתי באזור 43 (שרון) במטרופולין וחויבתי ב-6.9 ש"ח, כאשר עליתי לקו של דן באזור 42 (הגוש המרכזי) - חויבתי ב-4 ש"ח בלבד (השלמה לקוד 44 - 10.90 ש"ח).
לעומת זאת, בכיוון הפוך דן חייב אותי 6.90 ש"ח בקוד 42 וכשהמשכתי להרצליה אגד חייב אותי בקוד 43 ב-6.90 ש"ח (כמו בעבר ולא השלמה לקוד 44, כך ששילמתי יותר מאשר מצב בו הייתי מבקש מהנהג בקו דן להוריד לי 10.90 ש"ח).
דיברו בעבר על כך שמשרד התחבורה יפתור את הבעיה הזאת (באתר של "הרוכב לאוטובוסים" כמדומני, בו נרשם שזה טרם עובד ונכון להיום זה עובד חלקית, כפי שציינתי לעיל) - יש מועד מסוים שבו יסדרו את זה? כבר נמאס להסביר לנהגים בדן איך מורידים קוד 44 (שזה סיפור בפני עצמו, לא ברור למה זה כל כך מורכב בדן..).
תודה!

מעניין, האם התקלה רק באגד?

היי,
בשבוע שעבר נסעתי באזור 43 (שרון) במטרופולין וחויבתי ב-6.9 ש"ח, כאשר עליתי לקו של דן באזור 42 (הגוש המרכזי) - חויבתי ב-4 ש"ח בלבד (השלמה לקוד 44 - 10.90 ש"ח).
לעומת זאת, בכיוון הפוך דן חייב אותי 6.90 ש"ח בקוד 42 וכשהמשכתי להרצליה אגד חייב אותי בקוד 43 ב-6.90 ש"ח (כמו בעבר ולא השלמה לקוד 44, כך ששילמתי יותר מאשר מצב בו הייתי מבקש מהנהג בקו דן להוריד לי 10.90 ש"ח).
דיברו בעבר על כך שמשרד התחבורה יפתור את הבעיה הזאת (באתר של "הרוכב לאוטובוסים" כמדומני, בו נרשם שזה טרם עובד ונכון להיום זה עובד חלקית, כפי שציינתי לעיל) - יש מועד מסוים שבו יסדרו את זה? כבר נמאס להסביר לנהגים בדן איך מורידים קוד 44 (שזה סיפור בפני עצמו, לא ברור למה זה כל כך מורכב בדן..).
תודה!
מה אם עושים נסיעה בקו 42 ואז מחליפים לקו של מטרופולין להרצליה? האם אז המכונה של מטרופולין תדע להשלים כמו שצריך?
אם הבעיה היא רק באגד, הייתי מנחש שהיא תיפתר כשבאגד ייכנסו מכונות הכרטוס החדשות.

carmelit01

New member
טרם ניסיתי, אנסה בקרוב ואעדכן.

מה אם עושים נסיעה בקו 42 ואז מחליפים לקו של מטרופולין להרצליה? האם אז המכונה של מטרופולין תדע להשלים כמו שצריך?
טרם ניסיתי, אנסה בקרוב ואעדכן.

במטרופולין ההשלמה עובדת. זו בעיה רק באגד.

במטרופולין ההשלמה עובדת. זו בעיה רק באגד.

מדובר בהגדרה עקומה לגמרי

היי,
תודה!
מדובר בהגדרה עקומה לגמרי
מבירור שעשיתי מסתבר שההשלמה קיימת רק כשהנוסע "עבריין". זה מקרה קלאסי של איפיון גרוע של תוכנה.

כלומר, במקרה הנ"ל כרמלית101 עלה לקו של מטרופולין ושילם 6.90 שזה קוד פנימי של אזור, חצה את גבול האזורים, (כלומר היה צריך לשלם מראש 10.90 ולכן הוא עבריין), ואז ירד מהאוטובוס ועלה על אוטובוס של דן. ראו זה פלא, התבצעה ההשלמה.

בחזור נסע כרמלית101 בדיוק באותה דרך, הוא שילם 6.90 בדן, לא חצה את גבול האזורים (כלומר מבחינת דן הוא באמת היה צריך לשלם 6.90) ואז עלה על אוטובוס של מטרופולין וביקש לחצות איתו את גבול האזורים (מחיר של 10.90). אם הוא פשוט יניח את הכרטיס הרי שיקבל נסיעת מעבר ללא עלות נוספת וישלם 6.90 במקום 10.90 וזה לא קביל, אבל אם הוא אומר לנהג שהוא עושה מעבר ורוצה לחצות איתו את גבול האזורים לנהג אין את האפשרות להוריד לו "השלמה". יש לו רק שתי ברירות. או להוריד 6.90 (ואז יוצא שכרמלית שילם 13.8) או להוריד לו 10.90 ואז יוצא שכרמלית ישלם 16.9).

הנהג בחר באפשרות הזולה יותר מבין שתי האפשרויות הפתוחות לפניו. למה לא פתחו בפניו את האפשרות של "השלמה" במקרה הטריוויאלי הזה. אני לא יודע. ולצערי גם לא קיבלתי תשובות מאלה שכן אמורים לדעת.

ticoticotico

New member
רב קו - מספר תעודת זהות 999999999

שרשור שאלות ובעיות רב-קו
רב קו - מספר תעודת זהות 999999999
הונפק לי כרטיס רב קו חדש ברכבת. מבדיקה בשתי אפליקציות "רב קו" באנדרואיד מופיע מס' תעודת זהות 999999999 במקום המספר האמיתי. בכרטיס אחר שיש לי (הונפק ע"י מטרופולין) מופיע המספר האמיתי.
האם זו עלולה להיות בעיה במקרה של אובדן כרטיס?

מצב
הנושא נעול.
למעלה