היום 122 שנה לקו הרכבת הראשון בארץ

מצב
הנושא נעול.

ולא לפני עשרה ימים כפי שכתבתי בטעות ביום 16.09.2014.

Ccyclist

Well-known member
הנה תמונה אמיתית שצבעתי לשירשור הפיקטיבי ההוא...

ולא לפני עשרה ימים כפי שכתבתי בטעות ביום 16.09.2014.
במקור התמונה מופיעה ברשת בהקשר של פתיחת תחנת ירושלים.

משמאל מוסך הקטרים שעמד על תילו עד 17.03.1968 עת נהרס

במקור התמונה מופיעה ברשת בהקשר של פתיחת תחנת ירושלים.
ואני זוכר את ההריסה הזו כאילו היתה אתמול. למחרת באנו לתחנה והמוסך לא היה קיים. ראינו מהכביש (דרך בית-לחם) שהמבנה הוסר ומיד עשינו אחורה פנה והלכנו לברר. זה היה 18.03.1968. (אמא, ז"ל, תיעדה את התאריך בהקדשה באחד מהספרים שקנתה לי אז בגיל 5) אני רק זוכר שבשלהי חייו של המבנה - צבעו היה חום כהה והעץ ממנו היה בנוי בחלקו היה כבר סדוק מפאת גילו הרב. המבנה עמד 76 שנים לפחות ויש תמונות נוספות שלו שצילם הנס (יונה) קוהוט בשנת 1966-1967 אשר בהזדמנות אשמח להעלות לכאן.

alantan

New member
75 שנים וחצי

ואני זוכר את ההריסה הזו כאילו היתה אתמול. למחרת באנו לתחנה והמוסך לא היה קיים. ראינו מהכביש (דרך בית-לחם) שהמבנה הוסר ומיד עשינו אחורה פנה והלכנו לברר. זה היה 18.03.1968. (אמא, ז"ל, תיעדה את התאריך בהקדשה באחד מהספרים שקנתה לי אז בגיל 5) אני רק זוכר שבשלהי חייו של המבנה - צבעו היה חום כהה והעץ ממנו היה בנוי בחלקו היה כבר סדוק מפאת גילו הרב. המבנה עמד 76 שנים לפחות ויש תמונות נוספות שלו שצילם הנס (יונה) קוהוט בשנת 1966-1967 אשר בהזדמנות אשמח להעלות לכאן.
75 שנים וחצי

בערך.....לא ידוע לי מתי בדיוק נבנה מוסך הקטרים אך

75 שנים וחצי
ברור שביום הפתיחה הוא כבר היה פעיל ועמד על מקומו כך שהוא היה בנוי לפני ה-26.09.1892.....

את זה אפשר לראות בתמונה שצולמה ביום הפתיחה עם המוסך ברקע בצד שמאל.
לילה טוב ושבוע טוב !
אביה.

alantan

New member
שבוע טוב גם לך... לא נלך לרב על חצי שנה ואתה צודק שהוא נבנה

ברור שביום הפתיחה הוא כבר היה פעיל ועמד על מקומו כך שהוא היה בנוי לפני ה-26.09.1892.....

את זה אפשר לראות בתמונה שצולמה ביום הפתיחה עם המוסך ברקע בצד שמאל.
לילה טוב ושבוע טוב !
אביה.
לפני יום הפתיחה - מי יודע מתי...

אתה בסדר אתה !
אני מאמין שרק אם

לפני יום הפתיחה - מי יודע מתי...
אתה בסדר אתה !
אני מאמין שרק אם
אצליח למצוא מסמכים תורכיים ספציפיים בענין המוסך, נדע אולי מתי הושלם. יש לי מסמכים סרוקים על התחנה מהתקופה ההיא אך הם כתובים בתורכית ובהזדמנות אחפש מישהו שיודע לקרוא את השפה כי גם אותי מעניין לדעת מתי נבנה המוסך. אין לי מושג אם קיים בהם משהו על המוסך. קניתי צילומים שלהם באיסטנבול לפני שנתיים מחובב רכבות מקומי. נקווה לטוב.

שמע: אילו עמוס עוזאני היה כיום עדיין מנכ"ל הרכבת

שמע, דוקטור: בוא נוריד לקו את שבע השנים
הרעות של השבתת עוזאני מ-98'. כעת ניתן לברך ב"עד 120"
שמע: אילו עמוס עוזאני היה כיום עדיין מנכ"ל הרכבת
היית רואה פי כמה וכמה פיתוח של הרכבת כיום, מבלי לפגוע באיש. עמוס היה המנכ"ל בהא הידיעה מאז 1948. חלק ניכר ובלתי מבוטל מהנעשה כיום, הוא יוזמה של עוזאני. הבולט בפרוייקטים הוא הקו המהיר לירושלים והקו לשדרות. כמו-כן הקו לכרמיאל הוא יוזמה ברורה של עוזאני. כך שעם כל הכבוד לאלה שיושבים כיום בפירמידה, הרבה מהתכניות "שלהם" הוא פרי תכנונו וקידומו של המנכ"ל המיתולגי - עו"ד עמוס עוזאני האחד והיחיד !

מצב
הנושא נעול.
למעלה