אזל - שבוע חדש

LIAH1

New member
פרק 72
השוחט דשוחט פטור

איזה פרק רצחני
בדם יזע והרבה סכינים - אנשים פה עושים פשוט מה שהם רוצים, דורות על גבי דורות של עבריינות לשמה, כאילו כל בעיה יכולה להיפטר רק, אבל רק, באמצעות אלימות קטלנית. רמיז חשב ש'יציל' את נכדו מלהיות כמוהו. סקיז הראה לו שהוא למד מהטוב ביותר. אז אומנם ברור לכולנו כי הדאייה ממש לא מקפח את חייו בסצינה הזו שהיתה לנו בפינאל'ה תחנת הרכבת, אבל ללא ספק היה מדובר בסצינה חזקה לכל דבר
במיוחד לאור זעקותיהם של אזל & אזאד
שכמובן מבחינתם לא יכולים להמשיך בלי רמיז קראסקי.

את ההיסטוריה ממשיכים להראות לנו די בפרוטרוט, ואני מאמינה כי בעוד כמה וכמה פרקים נבין את כל השתלשלות העניינים בין קנאן & רמיז. התמונה מתחילה להתבהר, מהיכן הקשר ההדוק התחיל, מה קישר ואיחד ביניהם עד מוות, השותפות בלית ברירה 'לפשע', וכמובן הנאמנות שהתחילה ממש לפני 40 שנה. נאמנות שנהרסה, והביאה למשבר אמון הקטלני שיש לנו עכשיו, בעיצומה של 2010 הגורלית.

איך אהבתי את עלי בפרק הזה
ראשית, ניתן לומר כי אין ספק שהתסריט מתעתד לנו פה סנריו שלם בינו לבין אזאד, היום זה כבר היה ממש מוגש בשקיפות יתרה
הקץ לניחושים חחחח בנוסף, החיוביות והחיוניות שהוא מקבל בתסריט- הופכים לכאורה את עורו לחלוטין, והפוטנציאל שהיה בו תמיד- בה לכדי מימוש אמיתי. הסיוע הזה היום, ההצלחה במשימה, העמידה לצד אזל, ואפילו היה נורא מרגש לראות את כל הרביעייה סביב אזל
בתחנת הרכבת, הולכת לצידו, איתו באש ובמים, חזקים מתמיד! ולא משנה ששניה אחרי סקיז הכניס לדאייה סכין כמו שמעולם לא חלם כי יחטוף

טוב, ואפרופו הסקיז הזה...
לא כ"כ יודעת איך לאכול את דמותו ת'אמת... הוא מזכיר לי את הסרט 'שליחות קטלנית' חחח כל כולו על אוטומאט, מחפש להרוג להרוג בלי יותר מידי לחשוב לחשוב, מתופעל היטב ומתוזמן בלי מעצורים, כמו מכונה משומנת ומיומנת, שאת כל האימונים מוציאה בדיוק איפה שלא צריך. רובוט רצחני בלי יותר מידי תכלית. מעניין אם אחרי הסצינה הזו היום ניפרד מהדמות 'האורחת' (שאגב, לא ממש אתגעגע אליה חחח
) או האם הוא ימשיך לעשות לנו צרות לעוד זמן מה...

טפו & שבו חמודים
איך הוא הציל אותה בסוף ע"ח הביטחון של אזאד, טפו ללא ספק אוהב את שבנם אהבת אמת
והוא כניראה בתוך תוכו סמך על עלי\אזל שהם כבר יצילו את המצב חחחח אהבתי שעלי הרגיע אותו על שעשה את הדבר הנכון

הגיע הזמן באמת שאזל יספר למומטז & מרט את האמת על זהותו, אבל צדק שזה היה ממש לא קשור היום מצד הדאייה לדחוף אותו לזה באמצע האקשן
מה קשור עכשיו באמת... חחח לאט ובנחת זה יקרה ויהיה ראוי ומרגש

מחר מתחילים דאבל חדש
מעניין איך הכל ימשיך מנקודה זו

LIAH1

New member

"ג'נגיז אטאי, אמרו לי עליך דבר אחד-
'אל תיתן לו לדבר'..."
חחחחחחחחחחחחח ניקרעתי

סקיז הזה ללא ספק חד כמו התער שיש לו ביד, צמוד בדבק מגע

LIAH1

New member

"כל אחד מכם מתכנן את הסוף של האחר
אתם רוצים להרוג זה את זה
אתם רק לא מסוגלים לעשות את זה בעצמכם..."

אזל למד כ"כ ט-ו-ב עם מי יש לו עסק...

LIAH1

New member

אזאד הדרמתית
איך היא ניסתה לדבר לליבו של האחיין הסורר שלה
ובכתה לו באוטו... ואמרה לו מילות הבנה...

ולסקיז הזה זה כ"כ, אבל כ"כ לא הזיז
זה לא אמיתי הטיפוס הזה חחח מה זה הדבר הזה?! יותר גרוע מרמיז בגרסאת שנות ה- 70

LIAH1

New member

"לא הרגתי אותו עכשיו, ילד
כבר הרגתי אותו עוד באותו היום
אבל הוא גילה את זה רק עכשיו..."

סצינה פשוט ע-נ-ק-י-ת חחחחחח

רמיז היה שנון מהרגע שנולד ניראה לי...

LIAH1

New member

דאייייייה דאייייייה

רמיז דאייה... אתה תצא חי מהתקרית הזו, אבל כניראה היא זו שעשתה אותך
בסצינה העתידית שראינו בפרק 66

מכל אויביו - רמיז חטף הכי חזק מהנכד שלו... דם מדמו! היש אבסורד יותר מזה... ?!

hasta la próxima vez

שיבולית

New member
רמיז הצעיר

לא נופל מרמיז הדוד...

ממש אהבתי אותו,
לא מרבה לדבר ולחפור וכשהוא כבר מדבר זה חכם וענייני....

רק מה לא כ"כ הבנתי מה הלך שם...
פספתי פרטים או שהתמונה עדיין לא בהירה לגמרי?

LIAH1

New member
ממה שנתנו לנו להבין בינתיים

הסצינה בה קנאן 'הציל' את רמיז ממבוכת הטבעת בפרק הקודם (שההוא כאילו בגד עם ההיא הזמרת המבוגרת) היתה בעצם מילכוד, כי הם שניהם אחים אשר סיפרו אחד לשני הכל. ואז בעצם הם 'הענישו' את קנאן, שלקח על עצמו את התרגיל, מבלי לדעת לאן הוא מכניס את עצמו, ורמיז נקם את הפגיעה בחברו הטוב. בנוסף, הוא תפס 2 ציפורים במכה אחת, כי השותפים שם גם ככה רצו לחסל את העשיר הזה שעושה שמות במועדון

שיבולית

New member
תודה

את השיתוף פעולה בין האחים לא קלטתי, וזה מה שהיה חסר לי כדי להבין...

LIAH1

New member
באופן אבסורדי הם כבר

ידעו עד כמה עוד יגיע לו העונש הזה...
הבעיה של רמיז היא - שהיום קנאן מאשים אותו בכך שהוא זה שגרם לכך שנקלע למכות האלה בכלל, בעוד רמיז מצידו בכלל חש שהציל את חייו...

LIAH1

New member
ושהוא עוד אח"כ בשיא

הטבעיות גם השאיר אותו שם ונסע

שיבולית

New member
הסצינה

החזקה ביותר הייתה כשרמיז התבוסס בעצמו ובמקביל הראו את רמיז הצעיר יורד מהרכבת והולך כשהדוד מביט בו מייד אחרי שאמר
משהו כמו שכשאתה מסיים במקום בו התחלת אז בעצם אתה מתחיל שוב....
מאוד אהבתי את מפגש הזמנים והדמויות.
נכון שזה היה הרבה יותר דרמאטי אם היה סיכוי שרמיז יהרג בסצינה הזאת ואז המפגש בין העבר להווה היה מקבל משמעות נוספת,
אבל הידיעה שהוא לא ימות הורידה מעליי מועקה ואיפשרה לי הנאה מירבית מהסצינה!

עלי ואזאד בהחלט מתחממים וכנראה שתהיה לעלי חוויה מתקנת לאחר ההיא...

עלי וג'נגיז קרועים לגמרי ומצחיקים אותי חבל"ז - איך הם נדבקו לאזל - נוסעים אחריו לכל מקום ומתעקשים להגן עליו
ממש שמשון ויובב...

וג'נגיז - ברור לי שיגיע הרגע והוא יבגוד באזל ובנו וברור לי שעוד נתחרט על ההדבקות שלו לעלי ולאזל וברור לי שטוב לא יצא ממנו
אבל בפרקים האחורנים אני ממש נהנת לראות אותו (הוא הפך לגמרי לדמות קומית עבורי!!!)

ווואלה נכון סקיז לגמרי מזכיר את הרובוט משליחות קטלנית...

אז מה - שבו ורמיז יחלקו חדר לנפגעי טראומה בביה"ח?

LIAH1

New member
אשכרה שמשון ויובב

ג'נגיז הזבל הזה
אני כ"כ בטוחה שהוא יחזור לסורו, ושאני עוד אקלל ת'רגע שאזל השאיר אותו בחיים, שאני לא נותנת לעצמי לחבב אותו ולו לשניה חחח מה שכן, הוא באמת משעשע נורא בפרקים האלה...

כל הקטע של אז מול היום עשוי נפלא!!
ההקבלה שהם עושים והתיזמון של הסצינות - עשוי מעולה. היה מעניין לראות איך הקשר האדוק והשותפות גורל - התחילה כבר לפני 40 שנה, קשר שהיה יכול להיות מיוחד בהקבלה גם בין עומר לג'נגו בעצם...

אזאד ללא ספק תכפר בגדול על כישלון בהאר

שיבולית

New member
הקבלה מעניינת

קשר מקביל אבל הפוך - בעוד עומר היה דמות חיובית שהצילה את ג'נגו מצרות כל הזמן
רמיז מציל את קנאן (שגם הוא נדבק אליו) אבל פה שניהם מפוקפקים.

LIAH1

New member
האמת יחסית קנאן ניראה

כמו ילד טוב שנקלע לחבר הכי לא מתאים שיכל להגריל

איך הוא הקיא מהרצח, מסכן חחחחחח
עם הזמן כמובן שנהיה ממנו מפלצת, מה שכמובן לעולם לא יהיה מאזל
למרות היעדר ה'עומר' שבו אחרי כל מה שקרה

למעלה