מסגרות לאמצע השבוע

LNM1

New member
ארוחת בוקר בגן

שלום לכן,

אשמח לקבל מכן רעיונות מגוונים.
בגן של בני- בני 4,5 חוגגים ימי הולדת עם ארוחה. על ההורים להביא ארוחה במקום ממתקים.

עד כה הביאו הורים, פיצות, בורקסים ונקניקיה בלחמניה.

הייתי רוצה לערוך להם ארוחה קצת יותר מעניינת.

אציין שעבודה קשה לא מפחידה אותי .

אשמח לקבל מכן רעיונות.

mitmit11

New member
דרושות המלצות למשפחתון ברחובות

מבררת עבור חברה שאחרי שנה וחצי בבית עם הילד מחפשת מסגרת חמה ואוהבת. עוד לא לגמרי פעוט אבל יש פה לא מעט בעלות ניסיון

לא משנה באיזה אזור בעיר - הכל תקף
טווח גילאים סביב שנה ו- 3 חודשים ומעלה
מספר ילדים נראה עד 10-12 (כמובן שעם כמות מטפלות בהתאם)

כל המלצה תתקבל בברכה!
(וגם דיס המלצות, אם תרצו במסר)

hallo kitti

New member
מה נסגר עם הגננת הזאת??

יש בגן של הקטנה כרגע שתי גננות תודה לאל כי הגננת הותיקה יותר (למרות שכלל אינה ותיקה בתחום הגננות ואינה אמא כלל) נוראית! הגישה שלה כל כך מעצבנת!!
המקרה האחרון והבכלל לא יחיד, נוגע לנשיכות, דחיפות ושלל התנהגויות שמשאירות סימנים כחולים על הקטנה מצד ילדים אחרים בגן עד שהיא אינה רוצה לחזור לגן או חוזרת במהלך כל היום על שמות ילדים שמציקים לה ומוסיפה כל היום שהיא כועסת...
העניין הוא שהיא ילדה כל כך טובה ואוהבת שמשחקת מאד יפה כשהיא עם ילדים אחרים בבית, אבל בגן ישנה משום מה אוירה של אלימות מצד הילדים (מי יודע, אולי משום שצירפו ילדים שהיו עם שכבה בוגרת יותר כי כעת הם לא בגיל המתאים לחינוך חינם). העניין הוא שהגננת הזאת עונה לכל שאלה במן תשובה מצוצה מהאצבע או כאילו היא קוראת לי ספר הוראות להתנהגות הגננת... בפעם האחרונה שציינו בפניה כי ילד מאד ספציפי דוחף אותה כי ראינו את זה או שהילדה מציינת ממש שמות ילדים אחרים שמציקים לה, מה היתה התשובה של הגננת??- שהילדה שלנו הוזה!!! אתם קולטים? הוזה!! אין לילדה שלנו סכיזופרניה, אין לה מחלת חום והיא אפילו לא בת 90, אבל מבחינת הגננת היא הוזה...
תשובות בסגנון דומה הן שילדים נזכרים או ממציאים דברים שכביכול קרו להם לפני מספר ימים ולכן זה לא בהכרח באמת קרה היום או שהם לא יכולים לעקוב אחר כל ילד וילד בכל שעות היום וכלל לא שמו לב שדבר כזה קורה. תבינו, זה גן פרטי, אנחנו משלמים שם המון כסף, זה הגן היחיד במקום מגורנו ויש בו שתי גננות ועוד 3 מטפלות על 15 ילדים!!
כשאמרנו לה שהילדה מתחילה לא לרצות להגיע לגן היא ענתה שצריך להכריח אותה לבוא כי זה מה שילדים צריכים לעשות בבוקר- לבוא לגן... לא משנה שקטלנו אותה על התשובה המטומטמת הזאת אבל מה נסגר??

טוב, הייתי צריכה להוציא קצת קיטור...

tiger mom

New member
תראי

אני אחלק את התשובה שלי לשלושה חלקים:
1. זה שהילדה לא רוצה ללכת לגן זו בעיה. וצריך להבין למה
2. ילדים ממציאים. ככה זה. הבן שלי מאשים כבר שנה שניה ברציפות ילד אחד ספציפי בכל דבר שקורה לו. תמיד זה עידו נשך אותי, עידו דחף אותי, עידו אמר לי וכו' וכו'
ומה העיניין? שזה לא תמיד עידו. אני יודעת בברור שיש גם ילדים אחרים. ויותר מזה- עידו כבר לא בקבוצה שלו. ועדיין עידו אשם תמיד
ועוד משהו. פעם אחת כשהייתי בגן והבן שלי שיחק ולא התייחס אלי הוא ניגש למטבח צעצוע. והיה שם עוד ילד ששיחק. הבן שלי דחף את הילד כי הוא רצה להגיע לכיור. הילד השני החזיר לו בדחיפה חזרה. מה הבן שלי עשה? הסתובב אלי, התחיל לייל ואמר לי ש-X (זה לא היה עידו) דחף אותו.
אז נכון שזה לא בסדר גם להחזיר. אבל אין ספק מי התחיל שם ראשון את האירוע
ילדים בהחלט נזכרים וממציאים דברים. ילדים מספרים על עצמם דברים שקרו לילדים אחרים
ויותר מזה- כשאת שואלת את הילדה שלך מי נשך אותה והיא אומרת X, את יודעת מה היא עשתה קודם? אולי היא התחילה? אולי היא לקחה לו משהו מהיד? לא שאני אומרת שהוא צריך להגיב בנשיכה, אבל כשאת לא רואה מה היה את לא יודעת מה היה!
הילדה שלך ילדה טובה. גם הילדים האחרים ילדים טובים. אבל בגן יש הרבה ילדים על פחות שטח ופחות צעצועים ופחות מבוגרים. בגן מתנהגים אחרת. לטוב ולרע. גם הבת שלך לא בהכרח מתנהגת אותו הדבר בבית ובגן
3. מה שבאמת חשוב זה מה עושים בגן במקרים של מכות/דחיפות וכו'. זה לא ממש חשוב מי הילד שהרביץ. זה לא באמת חשוב מי הילד שהתחיל. חשוב מה הצוות עושה עם הילדים.
או במילים אחרות- את מפספסת את הפואנטה בדיון שלך עם הגננת. הבעיה היא לא הילדים. הבעיה היא מה הצוות עושה בנידון. או הוא לא עושה מספיק ולא מטפל כמו שצריך אז צריך להחליף גן. עם הצוות עושה מה שצריך אבל מה לעשות- זה לוקח זמן ללמד ילדים שלא מרביצים ולא דוחפים (ותכלס זה לא באמת מצליח עם כל הילדים) אז צריך סבלנות.

hallo kitti

New member
בפעם האחרונה שהייתי בגן ממש ראיתי את זה מתרחש

הקטנה עמדה ליד המראה וילד שעליו היא מתלוננת לא פעם פשוט דחף אותה משם סתם. במקרה אחר היא מספרת כבר יותר מפעם אחת את אותו סיפור- שילדה מסוימת ראתה שמיה לא רוצה להשתתף איתה ברכבת אז היא נשכה אותה בלחי (וזה לא מומצא, יש לב שעון כחול על הלחי ושמה של אותה ילדה חוזר שוב ושוב עם אותו הסיפור יום אחרי יום).
התלונות על המכות, נשיכות, צביטות הן תמיד על אותם ילדים ועם הסברים מפורטים כי היא כבר מדברת ממש טוב ומבינה המון יחסית לגילה...

tiger mom

New member
ובכל זאת

זה שהיא אומרת ויותר מזה, זה שהיא חוזרת על אותו סיפור לא מעיד בכלל שזה באמת קרה יותר מפעם אחת
וגם זה שראית פעם אחת שילד דחף אותה היום לא אומר שאתמול היא לא דחפה אותו קודם ואח"כ סיפרה לך שהוא דחף אותה
גם הסברים מפורטים לא אומרים כלום
אני באמת כותבת לך מניסיון. יש לי שני ילדים ו עברתי (ועדיין עוברת עם הבן שלי) את הדברים האלה כבר
כולל סיפור מאד מפורט שהבת שלי סיפרה לי פעם (היא הייתה בת שנתיים) וכשדיברתי עם הגננת הסתבר שזה קרה (בדיוק ככה) לילדה אחרת אבל הבת שלי ראתה וסיפרה על עצמה
וכמו שכתבתי לך- גם אצל הבן שלי זה אותו ילד כל הזמן (עכשיו הצטרף שם חדש כי הילד משנה שעברה בכלל לא בקבוצה שלו יותר)

דווקא העובדה שהסיפור חוזר על עצמו יותר מהכל היה גורם לי לחשוב שזה קרה פעם אחת והיא חוזרת על הסיפור שוב ושוב והוא לא באמת קורה כל פעם

pomelit

New member
גם אצלנו עידו היה אחראי לכל עוולות העולם

לרבות אירועים שקרו בבית, שפתאום עידו קיבל בהם תפקיד מרכזי, או אירועים דמיוניים לחלוטין שגם בהם עידו היה אשם (דברים בסגנון אתמול היינו בצולללת ועידו לקח לי את הגולה, כשהגולה היא בכלל שלי, ואין לי שום כוונות לתת אותה לילד בן 3 כמו שהוא היה אז).
כנראה שזו היתה הדרך שלו להכליל על כל הילדים "האחרים".

הביטוי שהגננת השתמשה בו מראה דברים

שליליים עליה כי גם אם הילדה המציאה, יש דרך לומר את זה, צריך להסביר, לספר מה היה ואם היה ולא לתקוף.

ולגבי התגובה שלה לגבי אי הרצון של הילדה לבוא לגן-אולי תנסו לברר עם הילדה מה מפריע לה? אולי יש מישהו אחר שכן יקבל אותה בחיוך ובאהבה לגן?

אצלי למשל כשילד מתקשה להיכנס אני מאוד מנסה להבין מאיפה זה מגיע-האם זה בגלל שקשה עם הפרידה, האם זה בגלל שיש משהו ספצפי שמפריע, האם זה בגלל משהו שאולי הצוות/ילדים עשו. סה"כ הרצון שלנו זה לעזור ושכולנו נבוא בשמחה לגן-הצוות והילדים.

סו ורד

New member
בלי להכנס לעניין ההרבצות

התואר שהגננת בחרה -הוזה - פשוט לא לעניין

kramerkaren

New member
הוזה? באמת?

לא, צר לי, זו לא תשובה שמקובלת עלי.
יכול להיות. יכול להיות שזה קרה אתמול. יכול להיות שזה קרה לחבר. זה לא רלוונטי. היא לא הוזה. חוויית הגן שהיא חווה כרגע היא של אלימות. וצריך לפתור את זה.
ועם כל הכבוד לגננת, וזה בהחלט משהו שאת יכולה להגיד לה - כן. אני בהחלט מצפה שבגן פרטי יעקבו אחרי הילדים בכל שעות היום, יידעו מי היכה\דחף\משך\נשך את מי, כמה ולמה.
ולגבי המשפט האחרון - נכון. צריך להכריח ילדים ללכת לגן. ברור. אין לרוב הגודל של ההורים אפשרות חלופית. אבל תפקיד הגן והגננת הוא לבדוק למה ילד לא רוצה להגיע. אם ילד תמיד הגיע שמח לגן וחל שינוי - צריך לבדוק למה. צריך לבודק מה מעכיר על חוויית הגן של הילד. בין אם זה אמיתי או בדמיונו, זה לא רלוונטי.

גן מקסים שאולי ייסגר- מה עושים?

במקרה,בשיחתי עם אחת האמהות בגן המקסים מקסים של הקטנה, הבנתי שהגן מצוי בהפסדים מתחילת השנה. הגן מורכב משתי קבוצות,צעירים ובוגרים. כיום בבוגרים יש הרבה פחות ילדים ממה שתוכנן,בעיקר כי היו הרבה ביטולים על רקע כניסה לגני עירייה ברגע האחרון. כרגע לא אמרו לנו שום דבר ושום דבר לא ברור עדיין, אבל יש איזשהו סיכוי שיצטרכו לסגור את הגן בגלל הפסדים כלכליים. אנחנו בקבוצת הצעירים אבל בבוגרים, קרי אנחנו בשנה הבאה, יש כ18 ילדים לעומת 26 בערך שיכולים להיות. מדובר על קבוצת גיל של 2.5-3.5. לא מדובר בהתנהלות כושלת של הגן אלא בגן משקיע ומקסים שאנשי הצוות שלו נבחרו בקפידה ולכן כנראה מקבלים משכורת בהתאם,יש מבשלת,יש מגוון פעילויות ואהבה אמיתית לילדים. אני תוהה מה לעשות כרגע,חשבתי אולי לדבר עם מנהלת הגן לגבי השנה הבאה ואיך היא רואה אותה, חשבתי שאולם צריך לשריין מקום בגן אחר לשנה הבאה,הרישום אצלנו באזור בדצמבר ינואר. כואב לי הלב אם הגן ייסגר כי כזה מקום לא חוויתי עם הגדולה ולא ראיתי בגנים בהם ביקרתי וביקרתי בלא מעט... מה הייתן עושות?

כיוון שחוויתי את זה, פעמיים...

אני בהחלט הייתי מתחילה לראות גנים כבר עכשיו ומשריינת מקום בגן אחר.
עדיף ככה ולאבד דמי רישום מאשר לגלות שהגן נסגר ברגע האחרון (וזה תמיד ברגע האחרון) ואז להיתקע עם מבחר מצומצם של גנים כי בכל הגנים הטובים כבר מלא.

want a baby

New member
בודקת גנים אחרים בכל מקרה

וכן מדברת עם הגננת בפתיחות. מה שרשמת כאן זה בדיוק מה שהייתי אומרת לה - שאת חושבת שהגן מקסים אבל לא רוצה למצוא את עצמך ללא מסגרת אז אם יש סיכוי שיסגרו שיגידו מראש.

**********לא דיברנו מליון שנה.... דברי איתי צריך לקבוע פגישה

mitmit11

New member
לשריין מקום אחר מצד אחד וליחצן את הגן מצד שני

כמובן שלהיות כנים ולציין את ה"בעיה", בכל זאת סביר שתייחצני למי שאת מכירה ברמה זו או אחרת.

מסתערת

New member
ליחצן את הגן

תתחילי כאן. איפה הגן הזה נמצא?
(זה מרגיש לי טיפה כמו ״להרים להנחתה״ אבל אם הגן באמת טוב, אז בשמחה...

תודה על התשובות

אני תוהה אם לא מוקדם מדי לדבר עם מנהלת הגן,אולי גם בקטע של לא להכניס לה לראש רעיונות...נראה לי שלא יהיה מנוס מגישוש אחר גנים אחרים באזור. אוף...

למעלה