תרפייה באומנות

תרפייה באומנות

האם אתם מחובבי האומנות

לאיזה סוג אומנות אתם הכי מתחברים

האם אתם יוצרים בעצמכם
באיזה תחום
כמה זמן ואיך הגעתם לזה

האם אתם מאמינים שאומנות היא סוג של תרפייה

מזמינה אותכם להעלות תמונות של עבודות שלכם

SleeplessBeauty

New member
מאוד אוהבת אומנות!

אומנות בעבר הייתה מרכז החיים שלי, היום כבר כמעט ולא מתעסקת בזה.
אני הכי אוהבת ציור וצילום.

הייתי מציירת בתיכון וקצת אחרי, מאז קצת יותר קשה לי לשבת על זה, ולא מוצאת את כל התמונות שהיו לי על המחשב

איך הגעתי לזה? אני תמיד אומרת שנולדתי עם עיפרון ביד. נולדתי למשפחה כשרונית. ובתור ילדה קטנה מאוד אהבתי לצייר וזה המשיך, וגם עשיתי בגרות של 5 יחידות באומנות וציור.

אין ספק שאומנות היא תרפיה. פעם אפילו חשבתי ללמוד את זה, אבל חששתי שלא אמצא בתוכי את הסבלנות לעבוד עם אוכלוסיות מיוחדות שזקוקות להרבה חום, אהבה וסבלנות.

SleeplessBeauty

New member
קשה...

פעם היה לזה זמן מוגדר - 7 שעות שבועיות שנקראו שיעורי ציור ורישום.
היום, עם העבודה והלימודים, קשה למצוא לזה זמן.

הזיכרון הכי טוב שלי מהתיכון היה שהיינו מבריזות משיעורים בשביל ללכת לסדנת ציור לעבוד על הפרויקטים שלנו. מה שהיה הכי טוב בזה - שהמורים אשכרה היו מתחשבים בנו ונותנים לנו ללכת כמעט מתי שרצינו.

בשנים האחרונות משתמשת בצבעי מים ו...

טושים של ילדים.
גם לי היו כמה שנים שהיה לי קשה לצייר.
לדעתי הרבה אנשים שמפסיקים לצייר בבגרותם בגלל ביקורת פנימית.
שוכחים שאפשר סתם לשחק עם הצבע, לקשקש מה שבא.
מצפים לתוצאה מוגדרת.

כך לאט, לאט הפתח של הנאה מהציור הולך ונסגר.

חבל.

פעם הייתי מציירת הרבה כתחביב

וגם כתרפיה. בשנים האחרונות קצת הזנחתי את זה.

לגבי תרפיה באמנות בעבר, במשך כמה שנים הייתי בקבוצות פסיכודרמה שנתנו לי הרבה בזמנו וקצת הוציאו אותי מהמופנמות ועזרו לי להיות יותר "משוחררת". אחר כך (ובעצם גם במקביל) הייתי בקבוצות תיאטרון רגילות, לא כאלו שמוגדרות כפסיכודרמה או כטיפול אבל לפעמים הרגשתי שהן יותר "תרפויטיות" מהפסיכודרמה.

נראה שמאז ומתמיד הערכתי אמנות על כל סוגיה

זאת גם הייתה האווירה הכללית בבית, למרות שאף אחד במשפחה המורחבת לא עסק באמנות ברצינות. נראה שמוסיקה זה סוג האמנות שאני הכי מתחבר אליו, אבל אני אוהב מאוד גם את כל השאר.
בילדותי אהבתי לצייר, עם הזמן החשק נעלם משום מה. בהמשך ניסיתי קצת לכתוב שירים ולהלחין, אבל בינתיים לא יצא מזה משהו רציני.
האם האמנות היא סוג של תרפיה? אין לי ממש מושג, אני גם לא ממש יודע איך להגדיר תרפיה, מכיוון שלא התנסיתי בזה מעולם לא כמטפל ולא כמטופל..

yafyafit

New member
אני יוצרת,

אבל לא קוראת לזה אמנות, למרות שזה נחשב אמנות שימושית.
אני לא מתחברת למוזיאונים ואמנויות "נחשבות" אבל יכולה להתעלף כשאני רואה יצירה מהתחום "שלי" - סקראפ, מיקסד מדיה, כל מה שקשור ליצירה בנייר.
לי זה ממש תרפיה, כשאני עצבנית אני יכולה לשבת ולצבוע ערב שלם או לעשות סקראפ ואז אני אדם אחר...

למעלה