קצרים ליום שלישי

מור שלז

New member
קצרים ליום שני

בוקר טוב לכולן
מאחלת לכולנו יום רגוע ושקט עד כמה שאפשר בדרום ובכלל

גברת ע

New member
בוקר טוב

המחשב עדין במצב מת אבל קיבלתי את האייפד שלי חזרה אז אולי עכשיו אני אצליח קצת לכתוב יותר.
אתמול הצלחתי להגיע למצב שרצתי 2000 מטר, אומנם בחלקים אבל היי זה גם משהו

רצתי 800 מטר ברציפות אחרי הסבר על איך יהיה שאר האימון עוד 400 מטר ואז עוד פעמיים 400 מטר בין סבב לסבב של אימון (5 מתח, 10 פוש אפ, 15 סקווטים) סהכ 3 סבבים..
נראה לי אבל שבימים הקרובים אני אשאר רק עם 800 רצוף ועוד כמה פעמים 400 בין פעילות לפעילות או אחרי הליכה כי אני חושבת שכרגע זה המקסימום שהרגליים שלי מצליחות ושאם אני אנסה לדחוף עוד טיפה כרגע אז לא בטוח שזה יצליח, אני אמשיך עם זה קצת, אתחזק ואתרגל למרחק ואז נעלה את זה בעוד 400 נראה מה יהיה.
שיהיה לכולנו יום שקט רגוע ובטוח!

SarahPa

New member
לאט ובטוח זה הכי מהר שמתקדמים...

רוצה לחזק אותך בהחלטה לעצור את המרחק....
חשוב מאוד לא להתפתות לעלות מהר את המרחקים בשל התלהבות מעלייה ביכולת, זה בדיוק המתכון לפציעה...
טוב תעשי אם תמשיכי בתוכנית הנוכחית עד שתרגישי שזה נעשה לך קל יותר וההתאוששות קצרה יותר.
ובכלל, הסטים באמצע הריצה נשמעים מאתגרים מספיק...

מור שלז

New member
יופי של התקדמות!!! ואני חושבת שאת עושה נכון

עם ההחלטה שלך להשאר עם 800 רצוף, ועוד כמה פעמים 400

אם תסתכלי על תכניות למתחילים תראי שזו הדרך המומלצת: מתחילים מכמה סטים של 2-3 דקות ריצה והליכה ביניהם, ולאט לאט מאריכים את קטעי הריצה, ומקצרים את קטעי ההליכה. אבל ההפוגות האלו תורמות המון.

ו-2000 מטר זו אבן דרך רצינית! כל הכבוד

בוקר שהסתיים עם 14 גלגלים באוטו...

אני ממש מנסה לכתוב יותר אבל לא תמיד מצליחה. כן מספיקה לקרוא, אבל לא תמיד לכתוב...
בשבת הייתי אמורה לרוץ במירוץ אייל אבל התחילו לי בשבוע שבועיים האחרונים כאבים בשריר הקדמי של הרגל (שכחתי את שמו) ממתחת לברך ועד כף הרגל. לפני כחודש קניתי נעליים חדשות (לא דגם חדש אלא אותה הנעל) אולי זה קשור אני לא בטוחה. העניין הוא שממש כואב שאני רצה. עלתה סוגייה שאולי הדגם שאני רצה איתו - שהתאימו לי לפני שנתיים וחצי - אולי ולא מתאים יותר ואני צריכה לבדוק שוב..
בינתיים אני קצת מבואסת מהכאבים בריצה וגם את העובדה שפיספסתי את אייל. בד"כ אני מחשיבה עצמי כ"זורמת" אבל לא אוהבת שתכניות ותכנונים שלי משתבשים עקב גורמים שאין לי שליטה עליהם... מחר שוב אנסה לרוץ אולי אפילו עם הזוג הישן...
הבוקר אימון רכיבה בגבעה, ראיתי את מור לשניה או שתיים. כבר דיי קריר בבוקר. צריך להתחיל להתלבש קצת יותר חמים.
אחרי האימון בדרך הביתה, האיש כבר פיזר שני מתוקים קטנים מתוך השלושה
הגן של הקטנה קצת יותר רחוק וגם בסופו של עליה קטנה, קובעים להיפגש בחניה הקרובה לביהס, הוא מעמיס לי את הקטנה ועגלה וממשיך ברגל לעבודה (כיף שהכל קרוב) ואני ממשיכה עם הקטנה לגן במכנס רכיבה, גרבי קומפריישן ונעלי אצבע
, כשבאוטו טיולון, עגלה וזוג אופניים...
חזרה הביתה למקלחת והתארגנות זריזים ויאללה לעבודה - פה אני עכשיו "גונבת" כמה דק של כתיבה
יום נהדר לכולן

wonderMem

New member
מהכותרת חשבתי שאת היית רכב ליווי גם לגן...

מאחלת שהכאבים יעברו דחוף!! ונקווה שמדובר רק בזוג נעליים חדש...

SarahPa

New member
איזה אמא חתיכה....

אהבתי את ההופעה בגן !!!

תרגישי טוב עם הרגל, כנראה שאי אפשר בלי המעצבנים האלו בדרך....

מור שלז

New member
היה נחמד לראות אותך לשנייה או שתיים

(האמת - לדעתי התראינו פעמיים: פעם אחת ראיתי אותך כשחזרתי מהריצה ואתם בדיוק הייתם על האופניים, ופעם שנייה כשעברתי לאופניים)

טיולון, עגלה וזוג אופניים באוטו - זה שילוב משובח

אין עלייך!

גדולה
14 גלגלים קטנים עלייך. מקווה שהאיציק

הזה יתגלה כסתם איציק שיעבור.
לא נורא שלא רצת את אייל. בעיני הוא ממש לא מרוץ כזה מלהיב. הכי חשוב שתגיעי בריאה ושלמה לחצי

שמחה לראות אותך כאן גם אם על זמן גנוב....

דרושות המלצות - נעליים

אז אחרי שהמלצתן לי על חזיות ואני מודה לכן מאוד מאוד (moving comfort, כמובן!),

עכשיו רוצה לרכוש נעליים - הבנתי שיש מקומות שאפשר לעלות על מסלול ריצה ובודקים את סגנון הריצה, כף הרגל וכו' ובהתאם ממליצים על נעליים.

יש המלצות או דיס-המלצות?

המליצו לי על ברוקס (כן, איפה שרכשתי את החזיות... וגם ספציפית על המוכר שם) אבל אז זה לא מגביל אותי רק לנעליים שלהם?

האם כל מוכר בחנות יכול לעשות את ההתאמה או שיש אנשים מסויימים שאליהם כדאי לפנות?

בהתאם לניק שלי - אני רק בהתחלה ולכן לא ידוע לי על בעיות מיוחדות...

תודה ואיחולי שקט ושלווה לבנות הדרום

SarahPa

New member
נעליים

בפעם הראשונה כדאי ללכת לחנות שיש לה מבחר דגמים של מבחר חברות, וכן מחשב שבודק את צורת הריצה שלך שעל פיו מחליטים את את צריכה/לא צריכה נעל עם תמיכה, מלאה, חלקית ואז מציגים לך את סוג הנעל של מס' חברות.
היתרון בזה שאת יכולה להשוות בין החברות ולבדוק מה הנעל הכי נוחה לך.
מניסיון - לא להתפתות לנעל יפה, צבעונית ומלהיבה חיצונית ע"ח נוחות....
כל נעל שאת מודדת לרוץ איתה מס' דקות על המסילה ורק נעל שמרגישה לך מיד נוחה בלי שום התלבטות - היא הנעל הטובה לך.

אחרי שמצאת את הנעל המתאימה לך את יכולה בהמשך לחפש אותה במבצעים וכו.

אני עשיתי את התהליך הנ"ל בנעליים הראשונות שלי בחנות פרו-ספורט ברח' חשמונאים בת"א.
מאחר ולי מתאים רק ברוקס דגם מסויים בלבד (תמיכה מלאה) כבר לא בודקת של חברות אחרות (לאחר שניסיתי מס' פעמים לבדוק בחנות בשל יופי הנעל וכו...)

גם בספורט ורטהיים בהרצליה עושים בדיקת התאמה ויש גם בצפון

ואחרון: אם את מתכננת לרוץ בקביעות ולאורך זמן, כדאי לקנות נעל במידה אחת גדולה מהנעליים הרגילות (תתיעצי עם המוכרים הם מנוסים בזה), כי הרגל מתנפחת בזמן הריצה וצריך מקום לבהונות. אני הרסתי 3 צפרני בהונות בשל מידה רגילה, כיום רצה עם 2 מידות גדולות שפתרו את הבעייה.

בהצלחה!!!

תודה!

האם זה כרוך בתשלום?
האם מקובל לעשות את הבדיקה ואח"כ לא לקנות שם נעליים?

ומה הכוונה ב"לרוץ בקביעות ולאורך זמן"?

האם 3 אימונים בשבוע, 5-10 ק"מ כל פעם, מצדיקים נעל גדולה יותר?

SarahPa

New member
הבדיקה לא כרוכה בתשלום

כי בד"כ יוצאים מהנחה שלבסוף תרכשי אצלם את הנעל, אבל זה לא צריך לגרום לך להרגיש חייבת לרכוש דווקא שם.
בפעם הראשונה רכשתי במחיר מלא כי המוכר השקיע בי הרבה זמן ועזר לי מאוד וגם באתי באמת במטרה לרכוש...

בפרו-ספורט את יכולה לבקש להצטרף למועדון חברים ולקבל קצת הנחה
יש גם קבוצות ריצה / מקומות עבודה שיש להם הסכמי הנחה

לרוץ בקביעות הכוונה שזה לה התלהבות זמנית חולפת כי אז רכישת הנעל היא הוצאה מיותרת.... לא נראה לי שזה המקרה שלך.

לגבי גודל הנעל, יכולה לענות רק מניסיוני (עד שיענו לך כאן מנוסות יותר) - אצלי התחיל להשפיע לאחר תקופה שרצתי והתחלתי להגדיל את המרחק. אני יודעת שזו המלצה כללית לכל רץ כדי לחסוך ממך לרכוש נעל נוספת לפני שזמנה עובר בשל לחץ בבהונות - אבל בגלל זה כתבתי שתתייעצי עם המוכרים.
משוכנעת שגם מנוסות יותר כאן יענו לך על זה.

oggi2

New member
בפרו ספורט את יכול לעשות בדיקה בעלות של 25 ש"

נדמה לי, אם את לא קונה נעליים.וזו תרומה. אני עשיתי בדיוק אחרי שקניתי עוד נעליים, כי במקרה הייתי שם וציינתי שאני לא הולכת לקנות עכשיו נעליים, וזה בסדר, לא מדדתי וכאלו... הם מודדים את כפות הרגליים גם וומליצים לך על מידה
בברוקס לדעתי אין מחשב, אבל הם אחלה בשירות ובמקצועיות, אני קונה שם כבר שנים (ולסירוגין אסיקס כשיוצא לי להזמין מחו"ל).

melon

New member
כן, כדאי

אני התחלתי לסבול מיבלות איומות כשהגעתי למרחק של 10 ק"מ בנעל שהיתה במידה שלי. היום מידה אחת יותר - אין בעיה.

מור שלז

New member
מה שהיא אמרה... ועוד חנויות

כמה חנויות מומלצות להתאמה:
פרו ספורט בתל אביב
טיים טריאל ברעננה
ספורט ורטהיימר בהרצליה
ובצפון יש את RUNWAY

יום ג' פעמיים כי טוב

פעם ראשונה- שחיה בים מדהים, לבד, בחליפה ועם מצוף, שהפעם היה מוצדק מאי פעם, כי סירות הדייגים שטו חופשי, וראיתי שהן אינן מתקרבות אלי (לא סמכתי על הדייגים ובדקתי אותם בכל פעם שנשמע קול המנוע או ליתר דיוק: צססססססס...). שעה שחיה, מקלחת זריזה, קפה קצר עם חברצות בטיילת ומשם לעונג הבא.
פעם שניה- אימון איכות על אופניים. חברצה, שהחלה לרכוב לאחרונה, הגיעה עם אופני כביש, אני הבאתי דוקא אופני שטח. המטרה- לא לתת לה לברוח! לקראת הדזרט צ'אלאנג' אני חייבת להתרגל ללחוץ גם באופני שטח. חימום מהחותרים עד צומת הבונים. כבר בשלב הזה אני עובדת כדי להשאר עם החברצה. בכביש הפנימי של הבונים מתחיל החלק האומנותי- פירמידה של אינטרוולים מהירים- כל אינטרוול סוחט את הרגליים עד הסוף. 2-3-4-5-4-3-2- (דקות) עם התאוששות ביניהם. למרות שאני על אופני שטח, ברחתי לה... גם היא למדה, שכל הכח שיש לנו בריצה, כאילו נעלם ברכיבה, וצריך להתאמן ספציפית בכל ענף... חברצה מרוצה עד הגג, גם אני, פשוט נתתי עבודה מעולה! חוזרות צפונה, עוצרות לקפה ושיחת נפש בכרמלה בעין כרמל, משם עוד נג"ש עד לחותרים. שעה וחצי ועוד כמה דקות של אימון איכות כיפי

למעלה