שרשור בקשות ושאלות (לא הכוונה)

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member

העלאת אופניים לרכבת

העלאת אופניים לרכבת
עד כמה מקפידים ברכבת על השעות המותרות להעלאת אופניים? אני צריך להגיע הביתה במוצאי שבת (יו"כ ) ורק עכשיו הסתבר לי שבמוצש לא מעלים אופניים לרכבת. וויתור על הרכבת ממש מסבך לי את הדרך. שווה לנסות?

נתנאל531

Well-known member
לעיתים הסקלציה נעשית על ידי המאבטחים בכניסה לתחנה

העלאת אופניים לרכבת
עד כמה מקפידים ברכבת על השעות המותרות להעלאת אופניים? אני צריך להגיע הביתה במוצאי שבת (יו"כ ) ורק עכשיו הסתבר לי שבמוצש לא מעלים אופניים לרכבת. וויתור על הרכבת ממש מסבך לי את הדרך. שווה לנסות?
לעיתים הסקלציה נעשית על ידי המאבטחים בכניסה לתחנה
ומצד שני, מוצ"ש לאחר חצות נחשב במידה מסויימת כבר ליום ראשון. אם רכבת לילה עוצרת בתחנות שאתה מעוניין בהם, זה פתרון טוב.
&nbsp
הבעיה העיקרית במוצ"ש היא עומס יתר ברכבות הראשונות, לאחר מכן העומס פוחת בהרבה.

Ofekalef1

New member
תלמיד/נוער? התבלבלתי.

תלמיד/נוער? התבלבלתי.
אם אני עובר את גיל 18, אז לפי מה שאני רואה באתר מטרודן, מכיוון שאני תלמיד י"ב, אני עדיין זכאי להנחת נוער.
לעומת זאת, באתר הרכבת לא מופיע בכלל פרופיל "נוער" ב"הנחות וזכאים", אבל במחשבון מחירים יש גם תלמיד וגם נוער - עד גיל 18.
&nbsp
בקיצור, מה אני צריך לעשות בשביל להמשיך, ולמה אני אפסיק להיות זכאי?

לגבי הרכבת כדאי שתשאל בעמדת רב קו של הרכבת

תלמיד/נוער? התבלבלתי.
אם אני עובר את גיל 18, אז לפי מה שאני רואה באתר מטרודן, מכיוון שאני תלמיד י"ב, אני עדיין זכאי להנחת נוער.
לעומת זאת, באתר הרכבת לא מופיע בכלל פרופיל "נוער" ב"הנחות וזכאים", אבל במחשבון מחירים יש גם תלמיד וגם נוער - עד גיל 18.
&nbsp
באופן כללי, עד כמה שאני יודע, אם אתה עובר את גיל 18 ועדיין תלמיד תיכון, יש צורך באישור של בית הספר.
באתר הרכבת יש הפניה לטופס [URL]http://www.rail.co.il/SiteCollectionDocuments/FormDocs/StudentsDiscount.pdf[/URL]
אם אתה לא נוסע ברכבת לבית הספר כנראה לא תקבל את ההנחה והנחת הנוער כנראה פוקעת בגיל 18.
אבל כדאי שתוודא לגבי הנחת הנוער עם הרכבת.
ההשערה שלי - מרגע שאתה עובר את גיל 18, אתה לא זכאי להנחה מיוחדת והנחת התלמיד ברכבת מיועדת רק למי שנוסע ברכבת לבית הספר.

Ofekalef1

New member
גם ככה אני לא מקבל כרגע הנחת תלמיד/נוער ברכבת

באופן כללי, עד כמה שאני יודע, אם אתה עובר את גיל 18 ועדיין תלמיד תיכון, יש צורך באישור של בית הספר.
באתר הרכבת יש הפניה לטופס [URL]http://www.rail.co.il/SiteCollectionDocuments/FormDocs/StudentsDiscount.pdf[/URL]
אם אתה לא נוסע ברכבת לבית הספר כנראה לא תקבל את ההנחה והנחת הנוער כנראה פוקעת בגיל 18.
ההשערה שלי - מרגע שאתה עובר את גיל 18, אתה לא זכאי להנחה מיוחדת והנחת התלמיד ברכבת מיועדת רק למי שנוסע ברכבת לבית הספר.
אין כזו אפשרות. אבל מה עם אוטובוסים? אוכל למלא ערך צבור ב-50% הנחה? וכרטיסייה במטרודן?

MBCAISR

New member
עשיתי את הפרוצדורה הזאת לפני שנתיים

אין כזו אפשרות. אבל מה עם אוטובוסים? אוכל למלא ערך צבור ב-50% הנחה? וכרטיסייה במטרודן?
אתה צריך לגשת למזכירות ביה"ס שלך ולבקש אישור על כך שאתה תלמיד י"ב בביה"ס.
עם האישור הזה תיגש לעמדת הרב קו של החברה בה הנפקת את הכרטיס ותבקש להאריך את תוקף פרופיל הנוער.
התוקף יוארך עד סוף שנת הלימודים או עד סוף אוגוסט אם יהיה לך מזל.
בהצלחה!

Ofekalef1

New member
תודה רבה. ואז הנחת 50% בכרטיסיות/ערך צבור תישאר?

עם האישור הזה תיגש לעמדת הרב קו של החברה בה הנפקת את הכרטיס ותבקש להאריך את תוקף פרופיל הנוער.
בהצלחה!
תודה רבה. ואז הנחת 50% בכרטיסיות/ערך צבור תישאר?

Ofekalef1

New member
אגב, גם בשביל זה צריך ליווי הורים?

בהצלחה!
אגב, גם בשביל זה צריך ליווי הורים?

Subi777

New member
מנסה לחשוב מי נוסע ברכבת לבית הספר?

בדרך כלל מי שלומד בבית ספר אזורי, ארצי או פנימייתי וגר רחוק

בדרך כלל מי שלומד בבית ספר אזורי, ארצי או פנימייתי וגר רחוק
למשל, תלמיד מנתניה שלומד בתיכון שליד התעשיה האוירית, תלמיד מתל אביב שלומד בתיכון שבבית הספר הטכני בחיל האוויר.
אני מניח שיש מעט מאוד תלמידים שנוסעים ברכבת כל יום, אבל בימי ראשון ושישי אפשר לראות רבים כאלה ברכבת.

846

Active member
משרד התחבורה מבלבל בטעות

תלמיד/נוער? התבלבלתי.
&nbsp
משרד התחבורה מבלבל בטעות
את שני סוגי הנוסע השונים : נוער ותלמיד.
את הפרופיל "נוער" הוא מכנה בטעות "תלמיד" ברב קו ומכאן הבילבול.
אתה צריך להאריך את סוג הנוסע "תלמיד" ("נוער" בעצם) באמצעות אישור מבית הספר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה