בקשות ושאלות (לא הכוונה)

מצב
הנושא נעול.
בקשות ושאלות (לא הכוונה)
עתיד המספרים הפנימיים בדן-האם ימוחזרו מספרים?
לאחרונה נתקלתי בתמונה של מכונה מספר 7928,מה שמקרב את דן לקיצה המתקרב של סדרת המספרים 7XXX (להלן:''7'') שיועדה לאוטובוסים נמוכי רצפה.
ההצטידות האחרונה הממשיכה במלוא עוזה היא של 166 מכונות,מ7779 ולכן היא מסתיימת ב7945.אחר כך ישנן 100 מכונות מוגמרות שיגיעו לדן,אבל בסדרת הפנימיים ''7'' ישארו עוד 55 מקומות.

השאלה היא האם ימוחזרו מספרים פנימיים כמו באגד?
אם נסקור לרגע את הפנימיים בדן,אז יש לנו כמה סדרות:
XXX -סדרה תלת מספרית למפרקיות.גם היא מן הסתם תסתיים עד סוף העשור הבא.
1XXX אאל''ט הייתה סדרה של ליילנדים.
2XXX סדרה המיועדת לבינעירוניים.כרגע אי-שם ב251X.
3XXX סדרת SL,שאם איני טועה הושלמה במלואה.
4XXX סדרת SL,שהגיעה עד בערך 41XX.
5XXX סדרת למיניבוסים (דן\הנתיב המהיר\משדן).
6XXX סדרת EL.מגיעה עד 63XX.
7XXX כאמור,סדרת נמוכי רצפה.
8XXX סדרת עבר של יונייטד טורס,לא ברור לי מה היה היקף השימוש בסידרה.
9XXX סדרת סדנאות ניידות ורכבי שירות למיניהם.

האם יש מישהו שיודע מה דן תעשה? גם סתם זריקת רעיונות אפשרית...
אני מניח שדן תשתמש באחת הסדרות הבאות (גם אם זה אומר ''מיחזור''):1XXX,4XXX,6XXX,8XXX.

נ.ב
פתחתי הודעה חדשה מחוץ לשרשור השאלות,אני מקווה שזה מוצדק.

Ofekalef1

New member
... אז מה אני עושה? :-\

ברור שאין פרופיל "תלמיד" משרד התחבורה
קורא לסוג נוסע "נוער" בשם תלמיד בטעות.....
זה יוצר הרבה בעיות. כי סוג נוסע "תלמיד, זכאי להנחות מסויימות בלבד וגם זה מעל קוד 16 באגד ובמוצא ויעד הנקובים על כרטיס התלמיד.
... אז מה אני עושה? :-\

mister K

New member
עתיד המספרים הפנימיים בדן-האם ימוחזרו מספרים?
לאחרונה נתקלתי בתמונה של מכונה מספר 7928,מה שמקרב את דן לקיצה המתקרב של סדרת המספרים 7XXX (להלן:''7'') שיועדה לאוטובוסים נמוכי רצפה.
ההצטידות האחרונה הממשיכה במלוא עוזה היא של 166 מכונות,מ7779 ולכן היא מסתיימת ב7945.אחר כך ישנן 100 מכונות מוגמרות שיגיעו לדן,אבל בסדרת הפנימיים ''7'' ישארו עוד 55 מקומות.

השאלה היא האם ימוחזרו מספרים פנימיים כמו באגד?
אם נסקור לרגע את הפנימיים בדן,אז יש לנו כמה סדרות:
XXX -סדרה תלת מספרית למפרקיות.גם היא מן הסתם תסתיים עד סוף העשור הבא.
1XXX אאל''ט הייתה סדרה של ליילנדים.
2XXX סדרה המיועדת לבינעירוניים.כרגע אי-שם ב251X.
3XXX סדרת SL,שאם איני טועה הושלמה במלואה.
4XXX סדרת SL,שהגיעה עד בערך 41XX.
5XXX סדרת למיניבוסים (דן\הנתיב המהיר\משדן).
6XXX סדרת EL.מגיעה עד 63XX.
7XXX כאמור,סדרת נמוכי רצפה.
8XXX סדרת עבר של יונייטד טורס,לא ברור לי מה היה היקף השימוש בסידרה.
9XXX סדרת סדנאות ניידות ורכבי שירות למיניהם.

האם יש מישהו שיודע מה דן תעשה? גם סתם זריקת רעיונות אפשרית...
אני מניח שדן תשתמש באחת הסדרות הבאות (גם אם זה אומר ''מיחזור''):1XXX,4XXX,6XXX,8XXX.

נ.ב
פתחתי הודעה חדשה מחוץ לשרשור השאלות,אני מקווה שזה מוצדק.
לדעתי אפילו בדן עדיין לא החליטו
אם אינני טועה, מתוך 100 המוגמרות שצפויות להגיע במהלך 2015, רק 60 הן רגילות וה-40 הנותרות הן מפרקיות, שימוספרו ככל הנראה 710-749.
לגבי המכונות הרגילות, סביר להניח שיפתחו מחדש סדרה שהתפנתה, כששלוש האופציות היחידות כרגע הן 3XXX, 1XXX ו-4XXX (בעוד מספר חודשים גם סדרה 6XXX תתפנה).
השערה פרועה שלי היא שיחזרו לסדרת ה-1XXX. כבר הייתה חזרה אחת לסדרה הזאת אחרי עידן הליינדים, בדמות 22 כרטיסניות המאן של קו 5 משנת 1984 שמוספרו 1001-1022. זו גם לא הייתה הפעם הראשונה בה מוחזרה סדרת מספרים בדן והדבר קרה מספר פעמים בעידן הליילנדים ו-3 הספרות. אבל זו רק השערה, נחכה ונראה.

אגב, סדרת 2XXX הגיעה נכון לעתה רק עד 2507. סדרת 3XXX הושלמה במלואה וסדרת 4XXX הגיעה עד 4119. סדרה 6XXX הגיעה עד 6329 וצפויה להתפנות גם היא בסוף השנה עם השבתתן של כל המכונות מדגם EL.

לדעתי אפילו בדן עדיין לא החליטו
אם אינני טועה, מתוך 100 המוגמרות שצפויות להגיע במהלך 2015, רק 60 הן רגילות וה-40 הנותרות הן מפרקיות, שימוספרו ככל הנראה 710-749.
לגבי המכונות הרגילות, סביר להניח שיפתחו מחדש סדרה שהתפנתה, כששלוש האופציות היחידות כרגע הן 3XXX, 1XXX ו-4XXX (בעוד מספר חודשים גם סדרה 6XXX תתפנה).
השערה פרועה שלי היא שיחזרו לסדרת ה-1XXX. כבר הייתה חזרה אחת לסדרה הזאת אחרי עידן הליינדים, בדמות 22 כרטיסניות המאן של קו 5 משנת 1984 שמוספרו 1001-1022. זו גם לא הייתה הפעם הראשונה בה מוחזרה סדרת מספרים בדן והדבר קרה מספר פעמים בעידן הליילנדים ו-3 הספרות. אבל זו רק השערה, נחכה ונראה.

אגב, סדרת 2XXX הגיעה נכון לעתה רק עד 2507. סדרת 3XXX הושלמה במלואה וסדרת 4XXX הגיעה עד 4119. סדרה 6XXX הגיעה עד 6329 וצפויה להתפנות גם היא בסוף השנה עם השבתתן של כל המכונות מדגם EL.
וואו! תודה על הפירוט!

nitsansh

New member
מה עדיף באוטובוס - סטודנט או נכה?

בקשות ושאלות (לא הכוונה)
מה עדיף באוטובוס - סטודנט או נכה?
יש לי זכאות לנהחה של סטודנט ושל נכה.הבנתי שבאוטובוס ההנחה היא זהה לשני הסטטוסים - 33% בכל קניה של כרטיסיות למיניהן.תקנו אותי אם טעיתי.כיום יש לי סטטוס סטודנט ב3 כרטיסי רבקו. אני שוקל אפשרות להעביר את הסטטוס לנכה בכרטיס שאני משתמש בעיקר בנסיעות עירוניות. האם זה כדאי לי?מה קורה לחוזים בכרטיס שניקנו בסטטוס של סטודנט כאשר הסטטוס מתחלף? האם ניתן להמשיך להשתמש בהן?

שינויים אוטובוסים בהדר חיפה

בקשות ושאלות (לא הכוונה)
מתוך אתר עיריית חיפה:
״קווי 42, 13, 3, 19 של אגד חוזרים לשכונת הדר
&nbsp
בכך נענה ראש העיר יונה יהב, לפנייתם של בעלי עסקים מרחובות הרצל, החלוץ ושוק תלפיות אשר ביקשו כי יפנה למשרד התחבורה בבקשה לחידוש הקווים שהוצאו בעבר מהשכונה במסגרת שינויים תחבורתיים שנעשו באזור.״
&nbsp
מה בדיוק השינוי? למשל 19 13 עוברים לאורך הדר כבר היום
&nbsp

כל הקווים האלה מעולם לא יצאו מהדר.

מתוך אתר עיריית חיפה:
״קווי 42, 13, 3, 19 של אגד חוזרים לשכונת הדר
&nbsp
בכך נענה ראש העיר יונה יהב, לפנייתם של בעלי עסקים מרחובות הרצל, החלוץ ושוק תלפיות אשר ביקשו כי יפנה למשרד התחבורה בבקשה לחידוש הקווים שהוצאו בעבר מהשכונה במסגרת שינויים תחבורתיים שנעשו באזור.״
&nbsp
מה בדיוק השינוי? למשל 19 13 עוברים לאורך הדר כבר היום
&nbsp
כל הקווים האלה מעולם לא יצאו מהדר.
אולי הכוונה היא למעבר בהחלוץ במקום הרצל.

שאלה לגבי מוזרות מספור קו 472 של דן

בקשות ושאלות (לא הכוונה)
למה בחרו מספר כזה מוזר?
1) קידומת של 4 מעידה על קו לילה!

2) מה הקשר למזלג 72 שמגיע מראשון/חולון לרידינג? זה יכול להיראות בתל אביב עצמה כחלק ממזלג זה.

3) בדרך כלל קו עם מספר גבוה כמו 400 ומשהו מראה על קו יוממים או קו שמגיע רחוק. לא ברור.

הדבר הטוב היחיד הוא שדן סוף סוף לא לקחו מספר של פתח תקווה והשתמשו בו לקו בראש העין, או שאולי כבר נגמרו המספרים כי 250,251 תפוסים. טוב שלא עשו אותו 151 או 351. זה כבר היה מוגזם.

ואם כבר 472, חבל שלא קראו לו 471 על שם הכביש בו הוא נוסע!

אוהדא11

New member
בת"א קיים קו 471 של אגד, אז אם זה לא מתאים יכלו לקחת מספר

למה בחרו מספר כזה מוזר?

2) מה הקשר למזלג 72 שמגיע מראשון/חולון לרידינג? זה יכול להיראות בתל אביב עצמה כחלק ממזלג זה.

3) בדרך כלל קו עם מספר גבוה כמו 400 ומשהו מראה על קו יוממים או קו שמגיע רחוק. לא ברור.

הדבר הטוב היחיד הוא שדן סוף סוף לא לקחו מספר של פתח תקווה והשתמשו בו לקו בראש העין, או שאולי כבר נגמרו המספרים כי 250,251 תפוסים. טוב שלא עשו אותו 151 או 351. זה כבר היה מוגזם.

בת"א קיים קו 471 של אגד, אז אם זה לא מתאים יכלו לקחת מספר
אחר, אולי אפילו XX7 שיתאים לסיומות של קווי ראש העין

ממילא סביר להניח שאת 251 יבטלו במהלך השנה הבאה

לדעתי היה עדיף אם היו ממשיכים ברצף של 250, 251.
ממילא סביר להניח שאת 251 יבטלו במהלך השנה הבאה
אם לא עוד לפני כן.
מראש העין לתל אביב כבר לא יסעו איתו. מראש העין לבני ברק ורמת גן יש את 250 או החלפה בפ"ת. ובשביל גבעת השלושה ורחוב אחד בפתח תקוה ש-251 מקשר גם אותם לתל אביב בקו ישיר לא ישאירו אותו.

לדעתי רצו 471, אבל הוא תפוס על ידי קו ת"א-ירושלים דרך גבעת

למה בחרו מספר כזה מוזר?

לדעתי רצו 471, אבל הוא תפוס על ידי קו ת"א-ירושלים דרך גבעת
זאב של אגד.
גם 271 תפוס.
אז בחרו 472.
גם כך יש מספיק קווי 4XX בתל אביב שאינם קווי לילה - קווי ירושלים, קווי לוד ורמלה (שסדרה 47X בכלל שייכת אליהם) ועוד.

orenhz

Member
מה זה קו 472

למה בחרו מספר כזה מוזר?

מה זה קו 472

alantan

New member
בהחלט צודק - 257 היה מתאים יותר, ואין כזה בכל הארץ

למה בחרו מספר כזה מוזר?

בהחלט צודק - 257 היה מתאים יותר, ואין כזה בכל הארץ

מצב
הנושא נעול.
למעלה