רק"ל ת"א - הפנייה לאבא הלל מתבטלת ביום חמישי 27.8

מצב
הנושא נעול.

orchilit

New member

כך על פי שלט שמקדם את הנוסעים בדרך ז'בוטינסקי קצת אחרי הרמזור בדימול ולפני גשר הולכי הרגל.
כמו כן, הסללומים בדרך בגין/על פרשת דרכים בוטלו, והתנועה בדרך בגין בצומת הזה בצידו הדרומי הוסטה חזרה ימינה (אם כי יש נתיב ימינה אחד [נוסף כנראה] לערבי נחל שטרם נפתח) וכעת היא כמעט ישרה .
גם התנועה בעל פרשת דרכים לבאים מארלוזורוב חזרה קדימה לצומת, והרמזור ימינה בוטל (כיוון שעכשיו יש אי תנועה מאוד גדול שם).
הנהג שנסעתי איתו הבוקר, כמעט היה ונראה מתבלבל ורצה לקחת קשת גדולה, אבל בסוף עשה פנייה בצורה תקינה.
בדימול כבר יש סככות תחנה.
יצא לי לראות בקו 80 ברכבת השלום מספר נוסעים שנסעו באוטובוס בבוקר. (משהו כמו שישה שבעה). בקו 21 גם עולים ברכבת השלום כי רוצים לנסוע לאזור דיזנגוף/רוטשילד.
עד כאן

אתה חושב שעד כאן...גם בפ"ת יש שינויים:

כך על פי שלט שמקדם את הנוסעים בדרך ז'בוטינסקי קצת אחרי הרמזור בדימול ולפני גשר הולכי הרגל.
כמו כן, הסללומים בדרך בגין/על פרשת דרכים בוטלו, והתנועה בדרך בגין בצומת הזה בצידו הדרומי הוסטה חזרה ימינה (אם כי יש נתיב ימינה אחד [נוסף כנראה] לערבי נחל שטרם נפתח) וכעת היא כמעט ישרה .
גם התנועה בעל פרשת דרכים לבאים מארלוזורוב חזרה קדימה לצומת, והרמזור ימינה בוטל (כיוון שעכשיו יש אי תנועה מאוד גדול שם).
הנהג שנסעתי איתו הבוקר, כמעט היה ונראה מתבלבל ורצה לקחת קשת גדולה, אבל בסוף עשה פנייה בצורה תקינה.
יצא לי לראות בקו 80 ברכבת השלום מספר נוסעים שנסעו באוטובוס בבוקר. (משהו כמו שישה שבעה). בקו 21 גם עולים ברכבת השלום כי רוצים לנסוע לאזור דיזנגוף/רוטשילד.
עד כאן
ב 8.9 תתבטל הפניה שמאלה מרחוב היצירה לז'בוטינסקי והתנועה תוסט לרחובות עמל ושנקר.
"
עבודות והסדרי התנועה בפורטל שנקר, פ"ת
כחלק מהקמת הקו האדום, מתבצעות בימים אלו עבודות לצורך הקמת פורטל שנקר בפ"ת. הפורטל הינו המקטע בו הרכבת הקלה עוברת ממפלס תת הקרקע אל פני הקרקע. הפורטל ימוקם ברחוב ז’בוטינסקי, בין צומת גהה לרחוב שנקר, במרכז הכביש, בתחום נתיבי התחבורה הציבורית.
להלן פירוט השינויים הצפויים בהסדרי התנועה באזור לתקופה הקרובה:
החל מיום רביעי, 26.8.15, רח' העמל, בקטע שבין רח' היצירה לרח' החרש, יהפוך לדו-סיטרי
החל מיום שלישי, 8.9.15, הפנייה שמאלה מרח' היצירה לדרך ז'בוטינסקי (לכיוון פתח-תקווה) תבוטל
הפעלת רמזורים חדשים בצמתים העמל - היצירה והעמל - שנקר
העבודות כוללות:
עבודות חפירה של הפורטל
טיפול בתשתיות הביוב והניקוז
טיפול בתשתיות תקשורת
סלילת הכביש
ריצוף המדרכות
עבודות פיתוח וגינון
העבודות תבוצענה בכל שעות היממה.

העבודות צפויות להסתיים בספטמבר 2017 .

הסדרי תנועה אלו יהיו תקפים עד סוף תקופת העבודות | שינויים נוספים בהסדרי התנועה ייערכו עם התקדמות העבודות | תפורסם הודעה מוקדמת על כניסתם לתוקף.
"
http://www.nta.co.il/sites/default/files/grt_pvrtl_shnqr.pdf

orchilit

New member
מה'כפת'לי ממלאבס?
תודה ! אגב מה עם תחנות פ"ת ?

ב 8.9 תתבטל הפניה שמאלה מרחוב היצירה לז'בוטינסקי והתנועה תוסט לרחובות עמל ושנקר.
"
עבודות והסדרי התנועה בפורטל שנקר, פ"ת
כחלק מהקמת הקו האדום, מתבצעות בימים אלו עבודות לצורך הקמת פורטל שנקר בפ"ת. הפורטל הינו המקטע בו הרכבת הקלה עוברת ממפלס תת הקרקע אל פני הקרקע. הפורטל ימוקם ברחוב ז’בוטינסקי, בין צומת גהה לרחוב שנקר, במרכז הכביש, בתחום נתיבי התחבורה הציבורית.
להלן פירוט השינויים הצפויים בהסדרי התנועה באזור לתקופה הקרובה:
החל מיום רביעי, 26.8.15, רח' העמל, בקטע שבין רח' היצירה לרח' החרש, יהפוך לדו-סיטרי
החל מיום שלישי, 8.9.15, הפנייה שמאלה מרח' היצירה לדרך ז'בוטינסקי (לכיוון פתח-תקווה) תבוטל
הפעלת רמזורים חדשים בצמתים העמל - היצירה והעמל - שנקר
העבודות כוללות:
עבודות חפירה של הפורטל
טיפול בתשתיות הביוב והניקוז
טיפול בתשתיות תקשורת
סלילת הכביש
ריצוף המדרכות
עבודות פיתוח וגינון
העבודות תבוצענה בכל שעות היממה.

העבודות צפויות להסתיים בספטמבר 2017 .

הסדרי תנועה אלו יהיו תקפים עד סוף תקופת העבודות | שינויים נוספים בהסדרי התנועה ייערכו עם התקדמות העבודות | תפורסם הודעה מוקדמת על כניסתם לתוקף.
"
http://www.nta.co.il/sites/default/files/grt_pvrtl_shnqr.pdf
מה'כפת'לי ממלאבס?
מתי מתחילים עם זה ? (וגם תחנות יפו ובת ים ?)

בתחנות הקרקעיות יטפלו כאשר יניחו את המסילות בתוואים הקרקעיים

מה'כפת'לי ממלאבס?
מתי מתחילים עם זה ? (וגם תחנות יפו ובת ים ?)
בתחנות הקרקעיות יטפלו כאשר יניחו את המסילות בתוואים הקרקעיים
סביר להניח שזה יקרה לאחר שייבחר זכיין להפעלת הקו.

ב 31.8 יתחיל בלאגן התחנות באזור על פרשת דרכים

עד כאן
[URL]http://www.busline.gov.il/media/1089/arllozerov.pdf[/URL]

orchilit

New member
כבר ב-31.8? טוב נו מהתאריך הזה אני בברלין לשבוע וחצי...

כבר ב-31.8? טוב נו מהתאריך הזה אני בברלין לשבוע וחצי...
רק אחרי ראש השנה, אצטרך לחזות בזוועה הזו (אבל בטח אשמע דיווחים שלכם . כן, cwen, אני מסתכל עלייך!!!)

orchilit

New member
הפריסה הזו תגרום לכזה עיכוב....

וכל האוטובוסים מגבעתיים יצטרכו (א) לא לשבור שמאלה בערבי נחל (ששם היה יותר נוח להתכונן לשמאלה לדרך בגין) אלא להישאר במסלול הימני שהוא תמיד יותר תקוע; (ב) אחרי התחנה (שבטח ייקח זמן עד שישימו שם סככה, היום עוד לא ראיתי *שום* דבר שם), יצטרכו לשבור שמאלה לפחות שני נתיבים ככל הנראה. וכמובן המעבר בין כל התחנות הזה יהיה מייגע. למשל מ-60 ל-18 צריך לעשות כזו הליכה (כשעד עכשיו לא היה צריך לזוז מטר כמעט).

cwen

New member
יכול להיות שהם הולכים כבר לסגור את על פרשת דרכים?

וכל האוטובוסים מגבעתיים יצטרכו (א) לא לשבור שמאלה בערבי נחל (ששם היה יותר נוח להתכונן לשמאלה לדרך בגין) אלא להישאר במסלול הימני שהוא תמיד יותר תקוע; (ב) אחרי התחנה (שבטח ייקח זמן עד שישימו שם סככה, היום עוד לא ראיתי *שום* דבר שם), יצטרכו לשבור שמאלה לפחות שני נתיבים ככל הנראה. וכמובן המעבר בין כל התחנות הזה יהיה מייגע. למשל מ-60 ל-18 צריך לעשות כזו הליכה (כשעד עכשיו לא היה צריך לזוז מטר כמעט).
כי אז רוב המסלולים יהיו שמאלה גם ככה, וזה לא יהיה כזה נורא לאוטובוסים. אם לא, אין לי מושג איך הם הולכים לעשות את זה.
איפה לעזאזל הלך הכפתור "פרסם"?

orchilit

New member
נראה שכן. או שמקדימים או שמרגילים.

כי אז רוב המסלולים יהיו שמאלה גם ככה, וזה לא יהיה כזה נורא לאוטובוסים. אם לא, אין לי מושג איך הם הולכים לעשות את זה.
איפה לעזאזל הלך הכפתור "פרסם"?
המעקף בכל מקרה יצטרך לפעול, אחרת תחנה 3 לא רלוונטית. זה הולך להיות (כנראה) מסלול אחד או שניים ימינה, ושלושה שמאלה. אם זה יהיה רק אחד ימינה, אז אולי חצי צרה. אל תשכחי שמאחר והתחנה בדרך בגין אחרי הצומת מבוטלת, אז קווים 60, 160 ו63 ממשיכים לדרך בגין, אז הם צריכים לקחת את הנתיבים השמאליים ביותר (כדי להמשיך בדרך בגין שמאלה לדרך בגין בצומת בגין/שאול המלך)
אני מתנחם בעובדה שלי אין כמעט החלפות ברכבת מרכז, אלא בעיקר בעזריאלי.

למי בכלל יהיה כדאי לבצע החלפות לכיוון ת"א במתחם הזה?

המעקף בכל מקרה יצטרך לפעול, אחרת תחנה 3 לא רלוונטית. זה הולך להיות (כנראה) מסלול אחד או שניים ימינה, ושלושה שמאלה. אם זה יהיה רק אחד ימינה, אז אולי חצי צרה. אל תשכחי שמאחר והתחנה בדרך בגין אחרי הצומת מבוטלת, אז קווים 60, 160 ו63 ממשיכים לדרך בגין, אז הם צריכים לקחת את הנתיבים השמאליים ביותר (כדי להמשיך בדרך בגין שמאלה לדרך בגין בצומת בגין/שאול המלך)
אני מתנחם בעובדה שלי אין כמעט החלפות ברכבת מרכז, אלא בעיקר בעזריאלי.
מה שאני לא מבין זה מדוע הקווים שעוצרים בתחנה 2 בעל פרשת דרכים וממשיכים מזרחה לכיוון רמת גן לא עוצרים גם בתחנה 8.
דווקא הקווים שמגיעים מדרך בגין ועוצרים בתחנה 7 כן עוצרים בתחנה 8.
אם הקווים מתחנה 2 היו עוצרים בתחנה 8, הייתה החלפה נוחה יותר ביניהם לבין הקווים שמגיעים מערבי נחל או נכנסים לערבי נחל.

משהו בתכנון הפריסה של התחנות באזור אבא הלל ובאזור על פרשת דרכים לקוי.

orchilit

New member
אותה שאלה אפשר לשאול על תחנות 2 ו-6

מה שאני לא מבין זה מדוע הקווים שעוצרים בתחנה 2 בעל פרשת דרכים וממשיכים מזרחה לכיוון רמת גן לא עוצרים גם בתחנה 8.
אם הקווים מתחנה 2 היו עוצרים בתחנה 8, הייתה החלפה נוחה יותר ביניהם לבין הקווים שמגיעים מערבי נחל או נכנסים לערבי נחל.

אותה שאלה אפשר לשאול על תחנות 2 ו-6
למה קווים שעוצרים בעל פרשת דרכים לא יכולים לעצור גם בערבי נחל (אם קווים 7 ו-58 עוצרים בתחנה 3 ועוצרים גם בתחנה 6), למה קווים אחרים לא ?
מסכים איתך לחלוטין.
כל מי שצריך להחליף בין קווי גבעתיים לקווים שנוסעים על שאול המלך נדפק. (יש לו אופציה עלובה בתור לרדת בתחנה 5 ולחכות לקו 7 או 59 ואז להחליף עוד פעם בהדר דפנה/בית אריאלה אם צריך).

orchilit

New member
וכמובן הקרבה ההזוייה בין התחנות בדימול לתחנות רכבת מרכז

לקווים שנוסעים בכיוון בת-ים (ועוד כל מיני קווים אחרים אני מניח). זה ממש יוצא קרוב אחד לשני. מה ההיגיון?

בדיוק רציתי לכתוב שאני תוהה מי יירד או יעלה בתחנה 4 של מתחם

לקווים שנוסעים בכיוון בת-ים (ועוד כל מיני קווים אחרים אני מניח). זה ממש יוצא קרוב אחד לשני. מה ההיגיון?
ארלוזורוב.
כבר כתבתי בעבר על חוסר ההגיון של התחנה הזו.
לכיוון תל אביב, למעשה אין תחנות במתחם הזה והתחנות הרלוונטיות אלה התחנות באזור הבורסה.
אפילו למי שמגיע למסוף 2000, יהיה עדיף להיכנס לתחנת הרכבת, לקחת כרטיס מעבר, ולעבור לתחנה ליד די-מול.
למי שמגיע ברכבת בכלל כמעט לא יהיה מה לחפש בתחנות של מתחם ארלוזורוב, אלא אם הוא צריך קו שיוצא מהמסוף או קו על דרך נמיר לכוון צפון.

בתכל'ס לא תהיה תחנה בדרך בגין לכוון תל אביב. תחנה 4 זו פיקציה.

orchilit

New member
היו צריכים להשאיר את התחנה הקיימת וזהו.

ארלוזורוב.
כבר כתבתי בעבר על חוסר ההגיון של התחנה הזו.
לכיוון תל אביב, למעשה אין תחנות במתחם הזה והתחנות הרלוונטיות אלה התחנות באזור הבורסה.
אפילו למי שמגיע למסוף 2000, יהיה עדיף להיכנס לתחנת הרכבת, לקחת כרטיס מעבר, ולעבור לתחנה ליד די-מול.
למי שמגיע ברכבת בכלל כמעט לא יהיה מה לחפש בתחנות של מתחם ארלוזורוב, אלא אם הוא צריך קו שיוצא מהמסוף או קו על דרך נמיר לכוון צפון.

בתכל'ס לא תהיה תחנה בדרך בגין לכוון תל אביב. תחנה 4 זו פיקציה.
היו צריכים להשאיר את התחנה הקיימת וזהו.
לא רואה איך זה היה מפריע.

ארז107

New member
איפה תהיה התחנה החדשה בצומת פינת אבא הלל/זבוטינסקי ?

עד כאן
שלום,

אני חוזר מהעבודה בקו 531 להרצליה והתחנה שלי היא בצומת אבא הלל/זבוטינסקי (האוטובוס פונה שמאלה מזבוטינסקי לאבא הלל).
איפה תהיה התחנה החדשה אחרי שביטלו את הפניה שמאלה לאבא הלל ?

תודה מראש,

ארז.

באותו מקום. הקווים שפונים לאבא הלל, ימשיכו בז'בוטינסקי עד

שלום,

אני חוזר מהעבודה בקו 531 להרצליה והתחנה שלי היא בצומת אבא הלל/זבוטינסקי (האוטובוס פונה שמאלה מזבוטינסקי לאבא הלל).
איפה תהיה התחנה החדשה אחרי שביטלו את הפניה שמאלה לאבא הלל ?

תודה מראש,

ארז.
לאזור התאומים ויבצעו שם פרסה חזרה לאבא הלל.

ארז107

New member
תודה
יוסיפו תחנה ליד התאומים ? אני עובד שם פשוט...

לאזור התאומים ויבצעו שם פרסה חזרה לאבא הלל.
תודה

עד כמה שאני יודע לא.

תודה
עד כמה שאני יודע לא.
הקווים הללו ממשיכים בז'בוטינסקי רק על מנת לבצע את הפרסה.
תתווסף לקווים הללו תחנה מול די-מול, אבל לא מזרחית לצומת עלית.
מצורפת תמונה עם הפריסה הסופית של התחנות באזור.

ארז107

New member
תודה רבה !!!

עד כמה שאני יודע לא.
תודה רבה !!!

orchilit

New member
אוה, עדכנו את המפה בתחנה 4.. בשעה טובה... תודה שוב

עד כמה שאני יודע לא.
אוה, עדכנו את המפה בתחנה 4.. בשעה טובה... תודה שוב

מצב
הנושא נעול.
למעלה