קו 302 מאשקלון למסוף רידינג!

מצב
הנושא נעול.

orchilit

New member
אין להם צומת משותף

אין להם בכלל צומת משותפת
אז איך יכולה להיות פניה בצומת לא קיימת?
אין להם צומת משותף
הם כולם פה חושבים שהקטע של דרך נמיר בין דרך בגין/שאול המלך לבין ארלוזורוב הוא עדיין דרך בגין (במקרה הטוב).
למעשה לדרך בגין צומת משותף עם רח' על פרשת דרכים (המשכו של ארלוזורוב), אבל שם אין פנייה שמאלה מדרך בגין לעל פרשת דרכים (וגם לא מדרך בגין לערבי נחל).

olli3

New member
מנהל
ואם נדייק, על פרשת דרכים ממשיך גם אחרי הצומת.

אין להם צומת משותף
הם כולם פה חושבים שהקטע של דרך נמיר בין דרך בגין/שאול המלך לבין ארלוזורוב הוא עדיין דרך בגין (במקרה הטוב).
למעשה לדרך בגין צומת משותף עם רח' על פרשת דרכים (המשכו של ארלוזורוב), אבל שם אין פנייה שמאלה מדרך בגין לעל פרשת דרכים (וגם לא מדרך בגין לערבי נחל).
לכיוון גבעתיים ורק באמצע הגשר הוא הופך לערבי נחל.

http://goo.gl/maps/q8HiJ

orchilit

New member
אני חושב שזו טעות בגוגל

לכיוון גבעתיים ורק באמצע הגשר הוא הופך לערבי נחל.

http://goo.gl/maps/q8HiJ
אני חושב שזו טעות בגוגל
כיוון שגם ישנו שלט רחוב בצומת , בקודקוד הצפון המזרחי ובו כתוב רח' ערבי נחל.
כמו כן, לאחר יגאל אלון, מספור ערבי נחל בצד הזוגי מתחיל ב-6, מה שאומר שהוא התחיל קודם (בתקופת טרום האיילון). מעניין אבל.

olli3

New member
מנהל
אולי זה יותר משכנע :)

אני חושב שזו טעות בגוגל
כיוון שגם ישנו שלט רחוב בצומת , בקודקוד הצפון המזרחי ובו כתוב רח' ערבי נחל.
כמו כן, לאחר יגאל אלון, מספור ערבי נחל בצד הזוגי מתחיל ב-6, מה שאומר שהוא התחיל קודם (בתקופת טרום האיילון). מעניין אבל.
אולי זה יותר משכנע :)
http://beta.govmap.gov.il?c=Z0tPwIaftaXupoLefnHlrg==|FOCqNOIPLgTRzpfoh4RdeA==&z=10&b=0

ומה תגיד על זה? שנים שזה ככה. http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=537095

orchilit

New member
תמיד זכור לי שהתייחסות לרחוב היא לערבי נחל

ולאו דווקא משילוט הרחוב עצמו. גם פה תמיד התייחסנו אליו כערבי נחל עד לצומת בגין-על פרשת דרכים. אבל אני מסיר את הכובע.
אגב, בכל מקרה המקטע הזה בין דרך בגין לשפע טל, שייך בצידו הצפוני לתל אביב ולא לגבעתיים אם זכורני נכון. (כי מיגאל אלון, הציר ערבי נחל-עליית הנוער, שייך לגבעתיים בצד האי זוגי ולתל אביב בצד הזוגי [עד לבית העלמין, אשר שייך גם הוא לתל אביב]).

olli3

New member
מנהל
אני בכלל טוען שגבעתיים היא מוטציה של ת"א ור"ג

ולאו דווקא משילוט הרחוב עצמו. גם פה תמיד התייחסנו אליו כערבי נחל עד לצומת בגין-על פרשת דרכים. אבל אני מסיר את הכובע.
אגב, בכל מקרה המקטע הזה בין דרך בגין לשפע טל, שייך בצידו הצפוני לתל אביב ולא לגבעתיים אם זכורני נכון. (כי מיגאל אלון, הציר ערבי נחל-עליית הנוער, שייך לגבעתיים בצד האי זוגי ולתל אביב בצד הזוגי [עד לבית העלמין, אשר שייך גם הוא לתל אביב]).
:)

עיר שהיא בגודל של שכונה, שכונה וחצי שיוצרת הרבה בלאגן בקטעי הגבול שלה.

כמה שלא ניסיתי להבין למי שייך מה, התקשתי.

לגבי ערבי נחל VS על פרשת דרכים. שים לב כי גם שיש רבים שטועים וחושבים שציר ז'בוטינסקי מתחיל ממש באותו הצומת. אבל בקטע שבין צומת בגין/על פרשת דרכים לבין כביש הגישה מנתיבי איילון לז'בוטינסקי - זה בעצם עדיין דרך בגין. תוכל לראות זאת במפות השונות.

עד לא מזמן את הקטע הקטנטנן הזה של בגין השאירו כדרך פתח תקווה.

orchilit

New member
על דרך בגין וז'בוטינסקי אני יודע

:)

עיר שהיא בגודל של שכונה, שכונה וחצי שיוצרת הרבה בלאגן בקטעי הגבול שלה.

כמה שלא ניסיתי להבין למי שייך מה, התקשתי.

לגבי ערבי נחל VS על פרשת דרכים. שים לב כי גם שיש רבים שטועים וחושבים שציר ז'בוטינסקי מתחיל ממש באותו הצומת. אבל בקטע שבין צומת בגין/על פרשת דרכים לבין כביש הגישה מנתיבי איילון לז'בוטינסקי - זה בעצם עדיין דרך בגין. תוכל לראות זאת במפות השונות.

עד לא מזמן את הקטע הקטנטנן הזה של בגין השאירו כדרך פתח תקווה.
ז'בוטינסקי מתחיל רק אחרי הגשר (ז'בוטינסקי 1 זה הדר דימול).
יש כמובן, עוד קטעים מצחיקים בגבעתיים :

דרך בן גוריון שחלקה הדרומי בצד הזוגי שייך לה (לא זוכר החל מאיזה מספר , איפשהו בסביבות 152 נדמה לי מכצנלסון)
רח' לביא, שנדחף לתוך רמת גן באזור שד' ירושלים בר"ג באותו מקום
רח' דב פרידמן, שרק מספר 14 !!! שייך לגבעתיים וכל השאר לת"א. יחי הגבולות המוניציפאליים!!!
גם אלוף שדה שייך לגבעתיים בחלקו האי זוגי הראשון (אזור כורזין)
ויש גם את עמישב שמתחלק על ת"א וגבעתיים, ואת דרך השלום שיש לה חלק בגבעתיים (מגלוסקא ועד קולנוע שביט נדמה לי)

olli3

New member
מנהל
רחוב לביא - טענות לאפליה בין תושבי הערים

דרך בן גוריון שחלקה הדרומי בצד הזוגי שייך לה (לא זוכר החל מאיזה מספר , איפשהו בסביבות 152 נדמה לי מכצנלסון)
רח' דב פרידמן, שרק מספר 14 !!! שייך לגבעתיים וכל השאר לת"א. יחי הגבולות המוניציפאליים!!!
ויש גם את עמישב שמתחלק על ת"א וגבעתיים, ואת דרך השלום שיש לה חלק בגבעתיים (מגלוסקא ועד קולנוע שביט נדמה לי)
http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/459/760.html

אף פעם לא הבנתי מי הגאון שקבע את הגבולות של גבעתיים והאם מלכתחילה היא יועדה להיות עיר או לא. בעצם אני אקרא קצת בויקפדיה עכשיו, בטח כתוב שם כמה דברים מעניינים.

כתבה מוזררה

http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/459/760.html

אף פעם לא הבנתי מי הגאון שקבע את הגבולות של גבעתיים והאם מלכתחילה היא יועדה להיות עיר או לא. בעצם אני אקרא קצת בויקפדיה עכשיו, בטח כתוב שם כמה דברים מעניינים.
כתבה מוזררה
קודם כל, בכתבה רשומה הסיבה ההיסטורית למצב הרחוב..

ושנית, למה הם צריכים ללכת מאות מטרים לצפרדע שבבן גוריון, מישהו אסר אליהם לחצות את הרחוב ולזרוק בפחי האשפה שממול?

mister K

New member
הסיפור עם רחוב עמישב בגבעתיים ממש מוזר

הסיפור עם רחוב עמישב בגבעתיים ממש מוזר
שורת הבלוקים שבין דרך השלום בדרום, רחוב המאבק במזרח, רחוב עמישב בצפון ודרך יצחק רבין במערב, היא למעשה מובלעת של תל אביב בתוך גבעתיים.
מגדל הורד ובית פלאפון במערב שייכים לגבעתיים וגם כל מה שמזרחית לרחוב המאבק שייך לגבעתיים.
רחוב עמישב עצמו שייך מוניציפלית לתל אביב (גם מבחינת תווי החניה בשני הצדדים). עם זאת, הבתים בצד הצפוני של עמישב כבר שייכים לגבעתיים ולכן מה שקורה הוא שתושב גבעתיים שגר בהם, יוצא מביתו למדרכה השייכת לתל אביב. אין לי מושג מדוע זה כך, אבל זה ממש הזוי.
דרך השלום עצמה הופכת לאלוף שדה בצומת עם רחוב עודד, שהוא הגבול בין תל אביב ורמת גן. שם הרחוב במקרה זה נקבע על ידי הרשות המוניציפלית שנמצאת בצדו הדרומי ולא הצפוני. שכן בדרך השלום יש בתים ששייכים לתל אביב (בשני הצדדים) ויש ששייכים לגבעתיים (בצד הצפוני בלבד), אבל אין בתים השייכים לרמת גן. באלוף שדה יש בתים ששייכים לרמת גן (גם כן בשני הצדדים) ויש השייכים לגבעתיים (שוב בצד הצפוני בלבד) אבל אין בתים השייכים לתל אביב.

מקום נוסף בו עובר גבול מוזר שכזה הוא בשכונת רמת אילן השייכת לגבעת שמואל, אך מוקפת כמעט מכל צידיה בשטח מוניציפלי של רמת גן, כולל רחוב מקס ואנה ווב (לשעבר רחוב קרן היסוד) המקיף אותה.

לדעתי בכלל אין מקום לכל החלוקה המוניציפלית כפי שהיא קיימת כיום בישראל, שגורמת רק נזק ופשוט מגוחכת. גבעתיים צריכה להיות חלק מרמת גן כי אין ביניהן שום הבדל (גם לא במחירי הארנונה הגבוהים בשתיהן) ובכלל צריך לדעתי לאחד אותן עם תל אביב לעיר אחת גדולה עם ראש עיר אחד, בדיוק כמו שצריך לאחד את כל הקריות ולצרף אותן לחיפה.
בראשית שנות קיומה של המדינה היה אולי טעם להרבה רשויות קטנות, אבל מרגע שהערים גדלו והתחברו אין שום טעם בהפרדה המגוחכת הזאת (אולי למעט ערים עם צביון מיוחד כמו בני ברק למשל). זה פשוט מהווה בזבוז כספי ציבור ובירוקרטיה איומה בכל החלטה הנוגעת לרצף העירוני הטבעי.

את הסיבה מדוע לא מאחדים את כל הרשויות שגם כך מהוות למעשה עיר אחת גדולה, היטיב לתאר לא מזמן נתן זהבי בתוכניתו...

פשוט מוסיפים גבולות ישובים

ומגלים שגם אם לרחוב עדיין קוראים על פרשת דרכים, הוא כבר חלקו בגבעתיים.
http://tinyurl.com/nzkwy5l

olli3

New member
מנהל
איזה גבולות הזויים יש בחלקה הצפוני.

ומגלים שגם אם לרחוב עדיין קוראים על פרשת דרכים, הוא כבר חלקו בגבעתיים.
http://tinyurl.com/nzkwy5l
איזה גבולות הזויים יש בחלקה הצפוני.
תודה, לא שמתי לב לאופציה הזאת, בהחלט שימושי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה