????

adif11

New member
????

מרשה לעצמי לפתוח את השרשור

היום עשינו בקטנה על האש. הבעל (שעדיין כאוב אחרי ניתוח ובעיקר תמך מוראלית במבשלים) הבן הצעיר ואני. הבן היה אחראי על השיפודים והקבבים ואני על הציפס והסלט.
הגדול סוגר שבת והיום בדיוק מלאו לו 20 !!!!
התחלתי לכתוב פה בפורום לפני כעשר שנים לגמרי בזכותו והנה הבחור סגר עשור נוסף

אז מחר נעבור בג'פניקה ונגיע אליו לבסיס עם מגש סושי ונחגוג איתו יום הולדת צנוע .

תודה על הגיבוי
מזל טוב ויום הולדת שמח!
מרגש

עבר עלינו אתמול יום ארוך, מעייף ומתי, רגשית ופיזית. כל כך מתיש רגשית שאין לי כוח אפילו להתחיל לדבר על זה

בכל אופן, אתמול בישולים היו בקטנה - ספגטי עם כדורי בשר, סיר של ירקות מבושלים.
אבל היום אחרי שסוף סוף ההורים שלי חזרו מהביקור אצל אחי, אנחנו חוגגים לצעיר יום הולדת 9, באיחור של שבוע פלוס, במתכונת משפחתית.
עושים על האש (שיפודים וסטייקים), עם הרבה סלטים והרבה מאוד ירקות בתנור, ואם יהיה לי כוח אז גם סיר של אורז.
לקינוח - עוגת יום ההולדת הקבועה של החוגג: עוגת גבינה אפויה עם קצפת, פטל וג'לי פטל.
אני עדיין מפורקת רגשית מאתמול, ומקווה איכשהו להעביר את היום הזה בלי שזה ישפיע על השמחה של הקטן, כי לא מגיע לו.
&nbsp

adif11

New member
מזל טוב לילד

מאחלת התאוששות מהירה ממה שזה לא יהיה שהתיש אותך אתמול

אנחנו חגגנו לקטנה יום הולדת 4 בשישי,

מסיבת נסיכות לילדות מהגן עם המפעילה המוכשרת אמא שלה. עכשיו אני בהתאוששות.

מזל טוב לקטנה, שכבר לא עד כדי כך קטנה.

לא להאמין כמה מהר הזמן עובר.
כל הכבוד על ההפעלה, בקרוב אצלי

תודה. אני ממש ניסיתי להתחמק מהעניין של המסיבה,

אבל הילדה לחצה ובסוף נשברתי (הכל בגלל שלושה ילדים מהגן שנולדו לפניה והחליטו לעשות מסיבה מחוץ לגן - אם היא הייתה נולדת לפניהם הייתי פטורה). העיקר שזה מאחוריי... ולגבי ההפעלה - אני מפעילה רק קבוצות קטנות של ילדים רגועים יחסית. לגן/כיתה שלמה/ילדים מופרעים אני עושה מיקור חוץ באיזו משחקייה/קיר טיפוס/גן חיות או משהו...

הפעלתי כיתה שלמה על כל הבלגן שכרוך בזה,

אצל הבנים הגדולים. כשהייתי אמא צעירה ומשקיענית

עכשיו מדובר במסיבת בנות, ואני מקווה שיהיה בסדר. בשנה שעברה חגגנו בגלידריה. היה מישהו אחר שהיה אחראי על המשמעת, והבנות ממש התלהבו מהכנת הגלידה. השנה נאלצתי להסכים למסיבה בבית. צפויות להגיע 18 בנות, ואני מקווה שמכיוון שרובן כבר נושקות לגיל בת מצווה, הן תהיינה רגועות יחסית

שלושה בנים, שלוש כיתות שונות.

אני חושבת שבישוב שלנו היתה פחות אלימות (אמרו לי שזה משתנה בשנים האחרונות) מהממוצע בישראל. כמובן שהיו חוכמולוגים מעצבנים, כמה היפר אקטיבים, וילד כאפות שמושך אליו את כל ההצקות. יש ילדים כאלה בכל כיתה שנתקלתי בה עד היום.
בעלי אומר שאני מאוד מפחידה.

נראה לי שבאופן כללי

האלימות עלתה בשנים האחרונות, בד בבד עם אובדן הסמכות של המורים.
בכל מקרה, זה עדיין מרשים.
אני ממש לא מפחידה... אבל ממש ממש. אפילו כששיחקתי מכשפה הן ממש לא פחדו ממני...
אולי אם הייתי צריכה להיות הייתי יכולה, אבל בינתיים לא הייתי צריכה - גם כי אני בוחרת לעשות רק לקבוצות מסוימות, כמו שתיארתי.

אני האמא הזאת של חכו חכו,

תיכף אמא תגיע הביתה, ואז נראה מה יקרה.
כנראה שבעלי החליט שהוא יהיה ההורה הכייפי.
אני לא חושבת שאני כזאת מפחידה, אבל אני אחראית המשמעת בבית. מישהו צריך לעשות את זה, כנראה.

macaroni35

New member
לגבי הפעלת בנות....

אני הפעלתי בנות 17 במספר...וזה ככ משתנה...
כשהיו קטנות 7-8 היה יותר קליל ופשוט...אבל יום הולדת 9 הייתה מאתגרת ואז באתי ליום הולדת 10 מוכנה נפשית ומאותגרת ואז ציפתה לי הפתעה והכול התנהל פיקס...

השנה נחגוג 11 והחלטתי רק להזמין אותן לארוחת ערב משותפת ועוגה....ללא הפעלה...ובבית...(עד כה היה בחדר יום הולדת...)
כולן השנה חוגגות בת מצווה - פשוט שלי פיצית....

יום הולדת שמח

יום הולדת שמח!

בדיוק כמי אצלנו, בת 11 כשבחודש הבא מתחילים את סבב הבת מצוות.
מחזיקה אצבעות למסיבה נעימה ושמחה אצל שתינו.

adif11

New member
מזל טוב וגם כל הכבוד על ההפעלה !

אהי מעולם לא הפעלתי ימי הולדת של הבנים. היה גדול עלי כל הגן/הכיתה

תודה. אני מאמינה שגם אני

לא הייתי מעיזה להפעיל קבוצה של בני גן/כיתה (וספציפית בכל גן וכיתה שהבנות שלי היו בהם בארץ הייתה בעייה של אלימות בקרב הבנים - כולל הגן הנוכחי). אבל פה מדובר בסך הכל בעשר בנות, ועוד בנות ארבע, וזה קל יחסית (אם כי גם הן פה ושם התחילו לרוץ רחוק מדי או לדחוף קצת וכו') - מה גם שכמעט כל האמהות נשארו, כך שהאחריות שהוטלה עליי הייתה קצת יותר קטנה.

מזל טוב!

אצלנו לא היו בישולים. היינו אמורים להיות השבת רק עם הבת הקטנה, וחשבתי לבשל ברגע האחרון, בקטנה. פתאום החייל התקשר לספר שהוא בדרך הביתה, במפתיע. מכיוון שהוא אוכל כמויות בלתי נתפסות של מזון, וכבר לא היה הרבה זמן, החלטתי לקנות אוכל מוכן. כל כך נוח לא לבלות את יום שישי במטבח, והאוכל היה ממש טוב, אז אולי נאמץ את רעיון האוכל המוכן מידי פעם.

למעלה