ציוצי ערב

לילה טוב ינשופים ושאר בעלי כנף

בעקבות הדיון הנואל עם ג'ייק המרטש, אני רוצה להביא כאן ציטוט מדבריו של הראל סקעת לאור ההמלצה של הועדה המיוחדת - לאפשר להומואים לעבור הליך פונדקאות בארץ.
הראל סקעת, מעבר להיותו זמר מוכשר, הוא קודם כל בן אדם נפלא היה לי העונג לפגוש אותו מספר פעמים ולהכיר אותו קצת מקרוב, וכך הוא אומר:
"הגיע הזמן -
ההמלצות החדשות הן צעד מצוין ומבורך בדרכנו להפוך לחברה נאורה ואנושית. סוף סוף אנחנו מקבלים את הזכות האלוהית, הבסיסית: להביא ילד לעולם. תמיד היה נראה לי אבסורדי שזו בכלל סוגיה שיש סביבה מחלוקת. הרי מדובר בזכות שהיא מעבר לכל דיון חברתי, מעבר לזהותו הפוליטית של השר, מעבר לשאלה מי נמצא בשלטון. מה גם שהפנדקאות לא קשורה רק להומואים או ללסביות. גם סטרייט שלא מצא את אהבת חייו ירצה להיות אבא. מדוע סתם להקשות? עד היום המדינה גרמה לגבר שרצה להפוך לאב לטוס לחו"ל ולשלם הרבה מאוד כסף. זו היתה מעין הטלת מסים סתמית.
אני לא מרגיש שניתנה לי מתנה, אלא שהוחזרה לי זכות בסיסית מאוד - הזכות להיות אבא."

לא הבאתי את כל הכתבה, אבל נראה לי שרוח הדברים ברורה.
אני מסכימה עם כל מילה.
(נלקח מתוך כתבה שפורסמה היום ב'ידיעות אחרונות')

המשך ערב נפלא לכולם

ערב טוב, יחפנית.

גרציה על הבאת הדברים. אין זה סוד שאנחנו רואות עין בעין את הדברים.
ושותפות לתקוות בשינוי המיוחל ובהבאת הבשורה למגזר המוזכר.
ואני יודעת שעבורך הדבר בדמך, ואיני מזלזלת כלל.
ועם זאת חשוב לי לומר, אני שמחה שג'ייק כאן.
כי הוא מעניק לכולנו את ההזדמנות להתמודד עם דיעות שבאופן
התנייתי הייתי פוסלת על הסף ואף רוצה לסתום את פיו.
ואם אנחנו באמת דוגלים בפלורליזם, זה המבחן שלנו.
לדעת להכיל דיעה אחרת מקוממת ככל שתהיה, מעוררת מחשבה
דיון, והפריה. ויותר מכך, להלחם על כך שישמיע אותה.
אחרת, אם חפצנו במקום שבו כולם חולקים את אותן דיעות יכולנו להשאר שם.
כמובן, במגבלות חוקי הפורום הזה.

אני שמחה על כך אחד שכאן

כי גם אני, גם כאשר הפתיל שלי קצר, אני אוהבת להתדיין עם כל מגוון הדעות שיש לאנשים.
יש לי בעיה עם אנשים בעלי דעות חשוכות. אין לי בעיה עם אנשים בעלי דעות ימניות קיצוניות ולא עם אנשים בעלי דעות שמאלניות קיצוניות ואפילו רדיקליות. אין לי בעיה לדבר עם מתנחלים כמו שאין לי בעיה לדבר עם אנשים כמו סער סקלי.
אבל כן, יש לי בעיה עם אנשים הומופובים, יש לי בעיה עם אנשים המכנים אנשים בעלי זהות מינית שונה כאנשים 'עקומים' כי אנחנו זוכרים היטב מה עשו הנאצים לאנשים ה'עקומים' כהגדרתם. עם אנשים כאלה לא יכול להיות לי שום סיג ושיח עם כל הרצון שלי לשמוע את כל הדעות ואת כל המחשבות. אני שמחה שהוא בפורום בדיוק כמוך, כי זה נותן לי את האפשרות לתת לאנשים כאלה מראה מול הפרצוף ולהראות להם מה אני חושבת עליהם. זה מצויין מבחינתי.
חוץ מזה, את יודעת שאני האדם האחרון שמצפה לפורום חד כיווני או חד מחשבתי.
אה
וחוץ מזה, איפה נעלמת כל היום?

טוב, עשיתי סיור בפורום המדובר

אז אני מבינה סוף סוף מיהו ג'ק. לא הרשים אותי במיוחד

לא הרגשתי שהפורום המהולל העשיר אותי באיזה ידע מיוחד מלבד הרושם שהגברים הם עם של חרמנים המקטרים על נשים, על מזונות, על הגרושות ועל כל הבא ליד.
ואני גם מבינה מאיפה באה פתאום ההגנה המסיבית הזאת על ג'ק למרות הפה שהוא פתח כאן בלי שום סיבה נראית לעין.
נו, טוף. צריך לדעת לחיות עם כל מיני טיפוסים בעולם הזה.

לילה טוב

אל תמהרי לקבע דעה.

על הפורום, על האנשים בו, על ג'ייק.
מה שכן, הפורום הזה מאוד מאוד אולי הכי פתוח לדעות ובוטות לעומת שאר הפורומים בתפוז.

בוקר טוב:)

מצויין ג'ק

בזאת מסתיים הדיון בינינו.
אינך מעניין אותי לא בפן האישי ולא באופן כללי.
חוק גודווין מעניין לי את התחת. לא הכרתי אותו קודם לכן עד שהזכרת אותו ורצתי מהר לחפש את משמעותו.
אני לא נמצאת בפורום הזה כדי להתיש את עצמי לדעת עם בחורים צעירים שהשמש זורחת להם מהתחת.
חוק גודווין או חוק זובי, כל דבר טוב בשבילי כדי לסיים את הדיון האומלל הזה.

יום טוב לך

Jake Speed

New member
איזה אישיות משכמו ומעלה הראל סקעת

מה הלאה?
ציטוט של רוני סופרסטאר?
יובל המבולבל?

יונתנסקי

Well-known member
יחפנית כתבה "בן אדם נפלא" על סמך היכרות

אישית.
דבר לא נאמר על "אישיות משכמו ומעלה".
אגב, לפי אילו קריטריונים קובעים מיהי אישיות כזאת, ומיהו הקובע ?

Jake Speed

New member
קודם כל אני

וממני גוזרים.

אישיות, זה מישהו שעשה משהו בחייו.
תרם, העביר דבר ערך (לאו דווקא במובן הכספי).

זה נכון שקשה לקבוע קריטריונים,
אבל כך גם אם "איכות"
שקשה להגדיר אותה, אבל אנחנו נדע לזהות כשהיא ניצבת מולנו

יונתנסקי

Well-known member
תודה. כמוך גם אני חשבתי כשהייתי

בגיל ה"עשרה". ("קודם כל אני וממני גוזרים".)
זה כמובן מהבטחון שאלוהים שאתה כה קרוב אליו, הצליח להרעיף משפעתו עליך, ספק אם נשאר לו בשביל עוד אנשים.
ככל שמתבגרים לומדים שלא תמיד השחור - שחור והלבן - לבן, ולרוב יש על הסקאלה הרבה מאוד גווני אפור, ותן לי לנחש,
שבמבריקותך אתה בורח מכל מה שהוא אפור או משדר אפרוריות, ובכ"ז, מרפרוף קל של כמה פוסטים שלך, לו ניתנה לי האפשרות - לא בטוח שהייתי מקבלת את "גזירותיך", יש לנו טעמים שונים, גם בתוכן ובוודאי בסגנון.

מן הסתם עכשיו תזכה אותי בתשובה כגון: "את צרת אופק ומוגבלת מחשבתית" (זה מהזיכרון ולא ציטוט מדוייק.)
נכנסתי לממ"ד.

Jake Speed

New member
סגנון הוא עניין של טעם

את וודאי יודעת, ממרומי גילך המופלג וזה.
ומופלא בעיני שמקום שבו מדברים בכזה ביטחון "לבן" על עניינים המשפיעים על כלל אזרחי המדינה, נוטה לקבע את האחר, שמציע זווית ראיה שונה, כמקובע.
משהו שנון על גמל ודבשת

טעמים בתוכן יכולים להיות שונים, אבל הסירוב להתמודד עם דיעות השונות משלך מזכים אותך אוטומטית בכינוי צרת אופקים בספר שלי.
אבל אולי זה כי אני גדלתי בבית שבו לימדו אותי משהו על "להילחם על זכותו של האחר להביע את דעתו".
אנא עארף?

יונתנסקי

Well-known member
גם אתה לא חף ממקובעות

מצטט את חוקי המקרא בענין משכב זכר.
שמא תרצה גם להחיל את חוק "ומחלל שבת - מות יומת" ?
אל תשכח שהזמנים השתנו, ואיתם גם הדעות, ולהיות "מתקדם" זה לא רק להחליף סגנון כתיבה שמרני במלים גסות, בוטות ומעליבות. זה גם לשנות את הדעות.
המדינה חייבת לדאוג לכל אזרחיה (למעשה לכל תושביה, אבל נתחיל מ"אזרחיה").
לא הכל חביב על כולם, וחלק מהחוקים
משפייעים על כלל אזרחי המדינה " זה ציטוט שלך,ואני מוסיפה "שלא בטובתם"
לא אוהבת שאין תחבורה ציבורית בשבת כי מוניות ספיישל עולות לי המון כסף.
לא אוהבת את כל מערך ה"כשרותיזם" (כל עדה ופלג והמערך שלו, וזה מייקר את מזוננו בהרבה)
ומילה לא אמרתי על התקציבים שנותנים לאברכים, שמגיל צעיר מקימים משפחות גדולות, והם עצמם לא משרתים ולא עובדים ורובם אינם אותם עילויים בתורה שאליהם התכוון בן-גוריון.
אז אני לא אוהבת, אז מה ?
הם לא אוהבים את תקציבי האופרה, הכדורגל והתיאטרון שפלח אחר של האוכלוסיה מקבל, אבל זוהי הדמוקרטיה.
אישית אני גם חושבת שהמון תקציבים מוצאים ע"י משרד הבריאות לצורך "הורות" נקרא לזה,
וז אמור לגבי כל הזוגות חשוכי הילדים כולם.
(יהודים ערבים , דתיים וחילוניים, זוגות דומינייים חד מיניים ואםילו תלת מיניים..)
אימוץ יכול להיות פתרון מעולה גם למאמץ וגם למאומץ, אבל מה לעשות שכל כך הרבה אנשים
(כנראה שזה עוד מימי האדם הקדמון - מעין הישרדות) רוצים לערסל בחיקם דווקא מי שהוא יוצא חלציהם. ???
לא הייתי מעולם במקומם ובמצבם - ילדי נוצרו ונולדו "כדרך הטבע", אז אני לא יכולה לשפוט, וגם אתה לא.
אז אתה יכול להתנגד לזה בשם חופש הביטוי, אבל אם זה סתם לשםש כהתרסה - זה ממש מיותר.
וכל זה כתבתי להזכירך, שלכל גמל הדבשת שלו.

Jake Speed

New member
אין ויכוח

זאת אומרת יש, אבל לא במהות של מה שכתבת.

אני מתעב, ככל הנראה את מרבית דיעותיך, אבל לא אעבור להשתלח בך אישית מכיוון שהשמעת אותן.

לא אקרא לך "חשוכה" ולא אכנה את דעותי "מתקדמות" (באופן כזה שמשתמע כי הדיעה ההפוכה היא לא "מתקדמת").

אני מביע את דעתי באשר לבזבוז הכסף הכרוך במימון "הורות". וודאי וודאי לפלח אוכלוסיה שבחר מרצונו לחיות את חייו באופן לא נורמטיבי, וכעת בא ומתלונן מדוע נמנעה ממנו הנורמה, שאותה זנח מלכתחילה.

סגנון דיבור מטונף הוא אחד הפנים שלי, ואני גאה בו, גם ביאליק כתב ברבדים רבים, ואני בהחלט נתלה פה באילן גבוה.

הדבשת שאליה כיוונתי, אגב, היא זו המונעת ממישהו לראות שייתכן, רק ייתכן, שהלפיד שהוא אוחז בו אינו לפיד האמת, ושהאור הקורן מהלפיד הזה, מונע ממנו לראות שיש אמת אחרת.

נאום ג'ייק

למעלה