נחש צפע

נחש צפע

יותר ויותר חדשות אודות אנשים שהוכשו לאחרונה על ידי נחש.
בטבע ואפילו בבית בחדר השינה.

תחילת הקיץ היא עונת ההכשות

האם אתם מודעים לכך שזה יכול להתרחש לא רק בטבע?
עירניים לסגור דלתות, רשתות בעיקר במקום מגורים בקומת הקרקע?
נפגשתם עם נחש?

אצלי היה נחש בחדר של הילד כאשר היה בן חודש
עוד שהתגוררתי במושב נתיב העשרה.
זה היה מפחיד ...

שתפו

נחשים זה הפחד הכי גדול ומאיים שלי

ברמה שכשהיה חוג חיות בגנים הקודמים-לא הסכמתי להיות עם נחש באותו חדר...
בדיוק קראתי על האיש המסכן שהוכש כשהכניס את ידו לתיק שלו...כל כך צריך להיזהר בטיולים וכו' ...

סימה53

New member
באמת מפחיד האם הם מגיעים גם אם אין

שיחים אני תמיד ידעתי שהם מתחת לאבנים ושיחים פתאום אני שומעת שהם כמעט בכל מקום..
מפחיד ממש

nurii

New member
בכנרת אלו נחשי מים-לא צפעים

אצלי באופן די קבוע-כל שנה רובץ נחשון בחלק שבין התריס לרשת.כל השנה החלון סגר,כמו כן באזור שאני גרה -קרוב ליער_יש המון נחשים,עקרבים,עכברים, ושאר מרעין בישין.כמובן היסטרית לסגור מיד את הדלת.כבר היו אצלנו המון מקרי הכשה,פוגשים המון נחשים,צריך להיזהר ולפקוח עשר עיניים.אמאאאאללללללההההההההההההההההההההההה

nurii

New member
קראתי היום שכן נמצאו צפעים במקווי מים בגולן

שישמור השם.

maybesure

New member
אם אין אני לי - חתולי לי

לא שאני סומכת עליו במאה אחוז - אבל תמיד היו לנו חתולי גינה, והגינה נקיה יחסית מרמשים.
עכשיו יש לנו חתול ערס שהצלתי מכלבים מופרעים שהבריחו את אמא שלו וטרפו את האחים שלו

ועוד 2-3 חתולי רחוב שמתארחים אצלנו לארוחות לפעמים.
חתול בהחלט יכול להיות יעיל במניעת נחשים.

בשבוע שעבר ראיתי זיקית על הגפן אצלנו אבל לא גיליתי לחתול

לפני חודש החתולים שלנו התעללו בשלו, השלו עכשיו מבריא אצלנו בתוך הבית.

הגעתי מפורום אחר

את השליו מומלץ להעביר למי שיודע איך לטפל בו ואיך לשקם אותו, משמע לבי"ח לחיות בר. בי"ח הוא היחיד בארץ שיש לו הרשאה חוקית להחזיק ולשקם חיות בר פצועות ופגועות, ומהיכרות אישית: הם עושים עבודה מדהימה. הטיפול כולל בדיקה של וטרינר שעוסק רק ברפואת חיות בר, צילומי רנטגן, מתן תרופות, אם יש צורך אז ניתוחים וטיפול רפואי משקם ולאחר מכן העברה לכלובי שיקום על מנת לתת לחיה זמן לחזור לעצמה. לאחר מכן משוחררות החיות שמסוגלות לכך באזור מתאים עבורן.

בי"ח נמצא בתוך הספארי ואפשר להשאיר את השליו בשער של השומר בכניסה.

הגעתי מהראשי

למען האמת ממש לפני כמה ימים ראיתי נחש בגינה של אחד הבניינים הסמוכים לבניין בו אנחנו גרים...
בהתחלה לא קלטתי שזה נחש כי זה היה נראה לי כמו חלק מצינור גינה מלוכלך, עד שקלטתי של"טקסטורה" של הצינור יש גם עיניים וראש והבנתי שאני מסתכלת על נחש... נבהלתי ולקחתי כמה צעדים אחורה. זה אמנם היה נחש קטן, ואמנם אנחנו גרים בקומה רביעית, אבל מלחיץ אותי לחשוב שנחשים יכולים להיכנס גם פנימה לבתים.

golan2072

New member
פרסמתי לינק בפורום טבע פראי וחיות בר

שמזמין את יושבי הפורום - כולל לוכדי נחשים - לבוא לפה ולהגיב

omer bn1

New member
רק אם לצפע אין ברירה הוא יכיש

אבל גם הוא יעדיף לברוח. רק 1 מתוך 200 אנשים שמוכשים נהרג. ולאמץ חתול זה פיתרון גרוע מכיוון שהוא גם הורג את הזיקיות, הציפורים, מכרסמים.... ואל תשכחו שאתן בניתן בית על איפה שהנחשים גרו קודם.

golan2072

New member
אם כבר אחד הטורפים הרציניים של הצפע...

... הוא נחש בעצמו: הזעמן השחור (מה שנקרא "נחש שחור"). לא מזיק בשום דבר לבני אדם, זולל עכברים, עכברושים וצפעים בתיאבון רב.

נחש המזכיר מאוד במראהו את הצפע אך אינו

ארסי - זעמן מטבעות.

רואים אותו ונבהלים. אין סיבה....

nurii

New member
בדיוק השבוע ראיתי את החתול של השכנה
|חתול

עם חרדון בפה.חראםםםםםםםםםםםםם

omer bn1

New member
החתול עושה נזק עצום לכל חיות הבר בגודל המתאים

אפילו החתולים שמאכילים אותם. האיש שהוכש ניסה להרחיק את הנחש ולפגוע בו במקום להניח לו ללכת. כל עוד לא תאיימו על הנחש או תפתיעו אותו ממרחק נגיעה אין סיבה שיכיש אותכם. אם תראו נחש כנראה שזה לא צפע, יש עוד הרבה מינים של נחשים לא ארסיים בארץ.

למעלה