נופש וחופש

נטעטע

New member
כביש הצפון, וכן נוסעים משם

באמת זכור לי משהו על לוחמי הגטאות, בודקת.

נטועה זה ליד שתולה?

סתם מתאים לפי השמות. ארוחה טעימה אך לא יוקרתית למראה אכלנו ב״אלטו״ בשמרת, אם אתם מתכננים ממש בתחילת הדרך. זאת מחלבת עזים והגבינות שלהם טעמו לנו מאד. כאמור, לא פנסי, אפילו לא קצת.

שבלוני

New member
"בנחלה" בנהריה בשכונת רסקו

מומלץ מאוד. ארוחת בוקר טעימה ומקום מקסים (במיוחד במזג אויר יפה)

מאז

New member
עוד שאלת מלון בירושלים

בגלל ארוע משפחתי אנחנו צריכים להיות בשבת בירושלים, כשהעוגן הוא מלון הר ציון - רק שהוא נורא יקר למשפחה. רעיונות לשהות בטווח הליכה ממנו?

תריגה

New member
רק לינה או גם ארוחות?

אם רק לינה, תבדקו את בית קטן במושבה. זה לא הליכה אורכה, ואני מניחה שזה אמור להיות דרמטית זול יותר.

מאז

New member
לפי האינטרנט הוא מלא. לגבי האוכל-

אנחנו אמורים לאכול איתם צהרים בהר ציון. השאר - להסתדר
(סיפור ארוך...)

מה שיש באיזור זה

מלון דן בוטיק - מאוד קרוב, לא יקר
בית קטן במושבה נמצא כעשר דקות-רבע שעה הליכה משם, נדמה לי האופציה הכי זולה שיש היום למלון. צריך להזמין לא מעט זמן מראש
עוד מלון מאוד קרוב ולא יקר הוא המלון הסקוטי. אבל יש בו גם כנסייה, ונדמה לי שזה יכול הליות בעייתי עבור אנשים דתיים.

מאז

New member
לדן בוטיק (כמו רוב המלונות)

אין חדרים למשפחה עם יותר משני ילדים - ולקחת שני חדרים מקפיץ משמעותית את המחיר.

מלון עם כנסייה לא רלוונטי
תודה!

אומי 3

New member
בית ההארחה של כנסיית המשיח

ראי תשובתי למעלה. אם הולכים דרך משכנות שאננים זה בסביבות 10-15 דקות הליכה עם ילדים.

אומי 3

New member
שאלה, האם יש פסק הלכה שאוסר?

לכאורה חרדים מתארחים בבתי מלון בחו״ל גם כשברור שבית המלון אינו כשר ( אני יודעת ממשפחתי). הם אינם אוכלים שם.
האם איש דתי לא יישן במקום הקשור לכנסיה בגלל מראית עין( קשר כלשהו לכנסיה)? כי לכאורה בעצם השינה אין עניין של כשרות.

פלגיה

New member
יש הבדל

בין מקום לא כשר, שהוא חילוני, ולכן סתמי ונייטרלי, ובין מקום הקשור רשמית לכנסיה. אני לא רואה את עצמי לנה במקום כלשהו הקשור לכנסיה. פסקי ההלכה בנושא, אני מניחה (אם כי לא בדקתי) יאסרו בפירוש רק על מוסדות השייכים לכנסיה הקתולית. אבל הנקודה היא בהחלט לא נושא הכשרות, אלא בעיה תיאולוגית כללית יותר.

fossa

New member
נדמה לי שזו כנסיה פרוטסטנטית

ולא זכורים לי בחדר סממני דת כמו צלבים וכו'. סתם חדר צנוע.

מה שטוב

New member
אם ממילא

אז כדאי לבדוק את אכסניית 'גשר', ואולי אפילו את המלון המלכים.
בהצלחה!

פלגיה

New member
לדעתי גם "טירת בת שבע" פעיל

פעם התארחנו בו. לא יודעת יותר מזה.
פרימה-המלכים נראה לי (בהסתכלות מבחוץ) יוקרתי ויקר (וכן, בקרוב יפתחו את וולדורף אסטוריה. אולי זו גם אופציה
)

Tula1

New member
התייעצות- דעתכן בקשר ללינה בנופש

דעותיהם של אנשים הקרובים אליי חלוקות, אשמח לשמוע מה דעתם של עוד אנשים, כי אני עדיין בהתלבטות.

אנחנו נוסעים לטיול של 7 ימים בעוד כחודשיים

האזור מקסים ויש בו המון מקומות לטייל ולראות- בעניין המסלול הכל סגור ומתוכנן.

ההתלבטות היא במקום הלינה.
אנחנו עם שלושה ילדים קטנים, שהולכים לישון מוקדם (אלא אם כן נמשוך את הפעילות עד מאוחר בערב) וזה רלבנטי לשאלה שלי כי:

ההתלבטות היא בין שני מקומות:

הראשון-
בתוך חווה מקסימה, פרות,תרנגולות, עזים , גינת תבלינים, ילדים כפריים רצים יחפים באחו...טבע כפרי מקסים.
החסרון- יחידת האירוח היא ממש קטנה, וזה יכול להוות בעיה אם הילדים הולכים לישון מוקדם ואנחנו, המבוגרים, רוצים להמשיך את הערב בשיחה/צפיה בטלויזיה וכד'.
אין הפרדה ולכן או שנאלץ לצאת החוצה או שנאלץ ללכת לישון מוקדם.

השני-
דירה הרבה יותר מרווחת, יותר מכפול.
גם אזור כפרי עם נוף מקסים.
אין עיזים, אין פרות,אין ילדים כפריים , אין גינת תבלינים.
יש כאמור נוף עוצר נשימה, מרפסת שבה אפשר להתרווח בערב, הפרדה כך שאנחנו המבוגרים נוכל להמשיך את הערב....

מבחינת מחירים ומיקום גאוגרפי- לא רלוונטי. שניהם אותו דבר.

אשמח לתובנות ממי שטיילו עם ילדים קטנים
וגם לא

למעלה