שי לאוהד11 היקר:

מצב
הנושא נעול.
שי לאוהד11 היקר:

שי לאוהד11 היקר:
ולכל יתר חובבי הטייגרים. לפחות בשנת 1963 היו בישראל אוטובוסים אמיתיים ולא צעצועי קרטון כמו בימינו כיום....
אז הנה העתק מסך מתוך הסרט "ניני" - סרטו הראשון של אריק אינשטיין שראה אור השבוע על דיסק של DVD ביחד עם עוד שלושה סרטים שלו - שבלול, מציצים ועיניים גדולות.
תהנו !

אוהדא11

New member
, תשומת לב גם לטנדר הראשון בצד שמאל

שי לאוהד11 היקר:
ולכל יתר חובבי הטייגרים. לפחות בשנת 1963 היו בישראל אוטובוסים אמיתיים ולא צעצועי קרטון כמו בימינו כיום....
אז הנה העתק מסך מתוך הסרט "ניני" - סרטו הראשון של אריק אינשטיין שראה אור השבוע על דיסק של DVD ביחד עם עוד שלושה סרטים שלו - שבלול, מציצים ועיניים גדולות.
תהנו !
, תשומת לב גם לטנדר הראשון בצד שמאל
כבר מזמן לא נראו כאלה

טשאפק 2

New member
יפה, אהבתי את הצביעה הגלית סביב הגלגלים

שי לאוהד11 היקר:
תהנו !
יפה, אהבתי את הצביעה הגלית סביב הגלגלים

down under

New member
ובאיזו שנה התחילה הצביעה בצבע החום/חרדל/ירוק

אוטובוסים אחרונים בצביעה זו הופעלו בדן ב
במהלך שנת 1974. בשנת 74' עוד יכולת לראות בודדים מהם ברחובות תל-אביב.
/צהוב של דן?
בוודאות אני זוכר שמרבית האוטובוסים של דן בחצי הראשון של ה-70 היו בצבע הירוק/חום/צהוב/חרדל הזה.
החל מאמצע שנות ה-70 אני זוכר שהחלו להיות אוטובוסים בצבע תכלת וגם בצבע כחול כהה (אני מדבר רק על דן).

אוהדא11

New member
הצביעה הזו התחילה במחצית השניה של שנות ה60

/צהוב של דן?
בוודאות אני זוכר שמרבית האוטובוסים של דן בחצי הראשון של ה-70 היו בצבע הירוק/חום/צהוב/חרדל הזה.
החל מאמצע שנות ה-70 אני זוכר שהחלו להיות אוטובוסים בצבע תכלת וגם בצבע כחול כהה (אני מדבר רק על דן).
הצביעה הזו התחילה במחצית השניה של שנות ה60

החל משנת 1967 החלה הצביעה חום/ירוק/חרדל

/צהוב של דן?
אך לקח 7 שנים לצבוע בצביעה החדשה את כל האוטובוסים הישנים. בדן יכולת לראות בשנת 1974 אוטובוסים בשלוש וואריאציות צבעים שונות.

אוהדא11

New member
לא את כל האוטובוסים הספיקו לצבוע והם נשארו

אך לקח 7 שנים לצבוע בצביעה החדשה את כל האוטובוסים הישנים. בדן יכולת לראות בשנת 1974 אוטובוסים בשלוש וואריאציות צבעים שונות.
לא את כל האוטובוסים הספיקו לצבוע והם נשארו
בצבעים שונים עד להוצאתם מהשרות

alantan

New member
נשמע צבע פנטסטי...

/צהוב של דן?
נשמע צבע פנטסטי...

down under

New member
באיזה צומת צולמה התמונה הזו?

שי לאוהד11 היקר:
תהנו !
באיזה צומת צולמה התמונה הזו?

שים לב ש-51 עומד בנתיב לפניה שמאלה

נראה לי שמדובר באחד הצמתים לאורך ציר
ז'בוטינסקי בר"ג בגלל הקווים 51 ו- 69 שנסעו/נוסעים לאורך הציר הזה
האם יכול להיות שזה צומת דרך פתח תקוה (היום בגין) עם דרך חיפה (היום נמיר) ושדרות שאול המלך?

down under

New member
כמעט בטוח שאתה צודק

האם יכול להיות שזה צומת דרך פתח תקוה (היום בגין) עם דרך חיפה (היום נמיר) ושדרות שאול המלך?
כמעט בטוח שאתה צודק
מה שנקרא בשם צומת "תנובה" שנים רבות (ושהזקנים זוכרים גם כצומת משרד הרישוי [עבר בשלהי ה-60 או ראשית ה-70 לחולון. בעבר היה בצפון מזרח הקריה]).
שימו לב שחיצי הפנייה על הנתיבים הם לא מתעגלים שמאלה כמו בצומת רגיל אלא אלכסון שמאלה, בדיוק כפי שהם היום באותם נתיבים (לבאים מר"ג/ב"ב/פ"ת ופונים דרומה למרכז ת"א/עזריאלי לעבר
דרך בגין דרום) שכן זו לא באמת פניה של ממש אלא מעין מזלג (צומת בצורת Y).
כמו כן בצד שמאל של התמונה לא רואים שום מבנה כלשהו, אפילו לא נמוך של שתיים או שלוש קומות, שכן גם היום יש את גן וולובלסקי וברקע כיום יש את גורדי השחקים של הבורסה,
בשנת 63' עוד לא היה שם כלום. המגדל הראשון של הבורסה נחנך בשנת 68' או 69' (מגדל שמשון בן ה-20 וכמה קומות).

כמו כן בשנת 63' לא היו הרבה צמתים בגוש דן בפרט ובמדינה בכלל כה מרובי נתיבים כמו צומת תנובה.

mauzer

New member
תמונה שהעלה אביתר מארכיון הפורום

תמונה שהעלה אביתר מארכיון הפורום

מצב
הנושא נעול.
למעלה