פינת ההמלצות השבועית

feldman89

Well-known member
פינת ההמלצות השבועית

כמדי שבוע, אתם מוזמנים לבחור בשיר מסוים שאותו אתם אוהבים(ישן או חדש, עברי או לועזי) ולהמליץ עליו כאן בפורום. מה שחשוב זה לבחור בשיר ספציפי שלדעתכם לא מקבל מספיק הערכה. רצוי ומומלץ להסביר או לפרט מדוע השיר הזה אהוב עליכם

feldman89

Well-known member
ההמלצה שלי השבוע

לו הייתי- גלי עטרי

למה?
1. שיר שאני הכרתי לפני כמה שנים והתאהבתי בו מאד. אוהב את המילים המיוחדות שכתבה רחל שפירא(שהיא אחת הכותבות הכי טובות במדינה). הלחן הוא מלודי ונוגע במו שאני אוהב, עיבוד מינימליסטי ועשוי טוב וכמובן ביצוע מענג!
2. השיר כן יצא לרדיו אך לדעתי נשכח ולא זכור או אהוב כל כך וזה מאד גורם לי להתחבר אליו עוד יותר
3. השיר לקוח מאלבום מעולה של גלי- "ביום שאחרי", אוהב מאד את השירים שיצאו מתוכו וזה אחד הכי מובחרים שם(לצד שיר הנושא, בלוז חורפי, בית היין, מה שיהיה, אחת כמו כולם, יש מנגינה, ערמונים מהאש) הלהיט הכי גדול מאותו אלבום זה "חזקה מרוח" הנהדר אבל הייתי רוצה שאנשים יאהבו גם שירים אחרים משם ולא רק אותו
4. אחת הזמרות הכי אהובות עלי
טבעי שאבחר בשיר שלה ויש לה שפע שירים מדהימים

ady18

Well-known member
ושלי:

שיר מרגיע
אחת הזמרות האהובות עלי גם.
וגם שיר לא מוכר.ויש בו קצב יחודיות כייף לי להאזין לו ואשמח שיכירו אותו.

[URL]https://www.youtube.com/watch?v=ZC-0RvNX1BY[/URL]

feldman89

Well-known member
כל מילה שאמרת חקוקה בסלע
שיר ענק כיאה לאילנית

אני חייב לציין שאת השיר הזה כתב אהוד מנור אחרי ביקור בבית של ההורים של אילנית ושם הוא ראה תמונה בשחור לבן שלה עם ההורים בבית שלהם בסן פאולו(שנות ה- 50). הוא כתב על התרשמות שלו מהתמונה וזה ריגש אותה מאד

kobyz21

New member
המלצה:

בעז שרעבי - האוצר
אהבתי פה את העבודה של דודו טסה איתו, לוקח אותו מסול לכיוון קצת של ניאו סול, כנראה שהייתי מעדיף ביצוע עדין יותר ופחות מנופח(מאמין שהשיר היה יכול להתאים לאומן/אומנית אחרים אפילו יותר ושיש אולי מקום להכניס יותר אלקטרו בעיבוד) אך עדיין יצירת מופת ולחן מדהים!

למעלה