שאלה שאני לא יודעת לאן להפנות...

שאלה שאני לא יודעת לאן להפנות...

אולי זאת שאלה מוזרה, אבל לא יכול להיות שרק אני חווה את הדבר הזה :/
לפעמים יש לי אזורים כואבים כאלה בלשון [
] וזה נורא לא נעים...
אין לי שום פצע, שום סימן למשהו, רק אזורים ספציפיים שמידי פעם נהיים מגורים כאלה וכואבים. יש למישהו מושג על מה אני מדברת?...
זה קורה פעם בכמה זמן, ונמשך משהו כמו יום-יומיים שלמים. זה מגיע סתם פתאום ונעלם סתם פתאום, אבל זה משהו שקורה לי כבר שנים...
יש למישהו מושג מה זה? זה ממש מציק...

אחר וזה מרגיש כמו סתם משהו קטן

מעולם לא חשבתי לפנות לרופא. בימינו יש תשובה לכמעט כל דבר באינטרנט...

arye9

New member
אבל מאחר ומשלמים כל כך הרבה לקופ"ח

אני מרגיש פרייר אם אני לא מנצל אותם קצת.

חייבים לההוציא את ה COAST

קישקשתא

New member
נכון, אבל קשה מאד לאבחן מרחוק אפילו אם את/ה

רופא/ה, כלומר עם ההשכלה והמיומנות המתאימות.
אם זה קורה לך כבר שנים, שווה לקפוץ בהזדמנות לרופא/ת המשפחה.

גם באינטרנט יש פורומים רפואיים

אז אם כבר לשאול בפורום, עדיף בפורום כזה שמנוהל ע"י רופא ויש כאלה בשפע. (אם את לא יודעת לאיזה תחום רפואה זה שייך, יש גם אינספור פורומים של רפואת משפחה)

זה יכול להיות למשל

חוסר ברזל /אנמיה וכדומה
ובכל מקרה כדאי להתחיל ברופא משפחה ומשם להמשיל הלאה כגון אף אוזן גרון מרפאת כאבים וכו'

איך אנמיה קשורה?

ו... הרי זה מופיע לי ליום אחד או שניים, ונעלם, ואנמיה לעומת זאת לא עוברת תוך יום יומיים... [אגב חוסר ברזל ואנמיה זה לא אותו דבר?]

פשוט אף פעם לא חשבתי שזה כזה ביג דיל, חשבתי שזה סתם משהו קצת מציק ולא מזיק יותר מידי...

krina

New member
אולי את סתם שותה משקאות רותחים

עושה לעצמך כוויות קלות?

עד כמה שאני מכיר

זה קורה בדרך כלל כשאוכלים מזון שהלשון רגישה איליו. אפשר לשים לב ואם זה מפריע להימנע מסוגי המזון הללו. מי שיש לו לשון שחרוצה בחריצים עמוקים (לשון גאוגרפית) עלול להיות יותר רגיש לעניין.

ברוסית יש לזה שם

קוראים לזה טיפון TIPUN ובעצם זה אחת הנקודות על הלשון שמודלקת, מציקה יום או יומיים ואז זה מסתדר. כל פעם במקום אחר בלשון, בדרך כלל קרוב לקצה? בלתי נמנע כמו חצ'קונים בערך. אם תסתכלי טוב טוב על הלשון כשזה קורה אולי תזהי בליטה אחת בלשון שלך שהיא טיפה יותר בולטת מהשאר, באזור הרגיש כמובן. אין כל כך פתרון שאני יודעת עליו, אולי לצחצח את הלשון?

trilliane

Well-known member
מנהל
קרה לי כמה פעמים... נראה לי כמו גירוי מקומי

מסוג הדברים שקורים גם בעור לפעמים, שיש איזה פצע או דלקת או משהו נקודתי שעובר.
מניסיוני לכיבים ודברים מציקים בפה עוזרת מאוד שטיפה דנטלית. היא מחטאת את חלל הפה ועוזרת לפצעים להירפא מהר יותר.

למעלה