בישולי שישי-שבת

gs1234

New member
בישולי שישי-שבת

יש! אני הראשון1111!!!!

אז ככה...

פסטה עם עלי צנוניות: http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=2332693
ולחם שיפון שוודי: http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=2332696

ותודה ל-nofaritrit שהביאה לי שזיפים מדהימים מהגינה שלה. אני אנסה להכין מהם עוגה או משהו דומה.
אה, כן - אשמח לקבל את המתכון לעוגה עם הצימוקים! תודה

T

tapa4ik

Guest
omg הלחם

הלחם נראה מדהים
טוב אצלי עוגת שוקולד לכבוד יומולדת של החבר ,בתקווה שיצא כמו שהוא אוהב(הוא נורא פיקי..)

T

tapa4ik

Guest
קבלו אותה :העוגה!!

לא היה לי כח להביא את הניקון אז צילמתי עם האייפון
העוגה קיבלה המון מחמאות וטעימה בטירוף *-*
מאמי שלי אהב מאד את העוגה וזה כבר השג מטורף D:

אממ הקישוט זה תמונה של PEDOBEAR מצ'יפס לבן פרווה ושוקולד מריר וכתוב שם "22 TOO OLD " (סוג של בדיחה פרטית,מי שהבין הבין)

T

tapa4ik

Guest
נאו פרובלמו :)

לעוגה:
375 גרם קמח
300 גרם סוכר
כפית מלח
2 כפיות סודה
60 גרם קקאו
3 כפיות תמצית ווניל
160 מ"ל שמן
2 כפות חומץ
480 מ"ל מים קרים

לחמם תנור ל180 מעלות משמנים תבנית גבוהה של 8 אינץ(שזה 20 סנטימטרים שלנו),לערבב את המצרכים היבשים בנפרד ואת הרטובים בנפרד,לעשות בור ביבשים ולשפוך לתוך זה את הרטובים,לערבב היטב.לאפות כשעה ו10 דקות (העוגה עצומה).עוגה זו בדרך כלל נאפת כחצי שעה אבל בגלל שהמתכון המקורי מוכפל ונאפה בתבנית אחת,לוקח יותר זמן.אחריי חצי שעה הייתי צריכה לכסות בנייר אלומניום כדי לוודא שהעוגה לא תאפה יותר מדי למעלה,הייתי צריכה לבדוק עם קיסם את המצב.אחריי האפיה,לשים על משטח לצינון עד התקררות מלאה (בתוך התבנית)הכי טוב להשאיר ללילה.
יום למחרת להוציא מהתבנית ולהורי את הלמעלה עם סכין אם רוצים בשביל מראה ישר יותר,בעדינות לחתוך את העוגה ל3 חלקים שווים .

למוס:
300 גרם שוקולד
1 וחצי כפיות תמצית ווניל
3 כפות אבקת סוכר
300 מ"ל שמנת להקצפה
3 כפות קאהולה (לפי מה שהבנתי זה ליקר שוקולד,אישית לא השתמשתי)

להמיס את השוקולד ולתת לו להגיע לטמפ' החדר.להקציף את השמנת עם האקבת סוכר עד מרקם אוורירי.כשהשוקולד כבר לא חם ובערך בטמפ' של השמנת המוקצפת,לערבב לתוכו את השמנת במהירות כדי למנוע מהתערובת להפוך לגוש(אם הבנתי נכון...הכוונה היא למנוע מכל התערבות להפוך למשהו לא ברור..)
לבסוף להוסיף את הווניל והקאהולה

להרכבה: לקחת התבנית שבה אפינו,לשים לתוכה ניילון נצמד (כמו שרואים בתמונה)לשים שיכבת עוגה,עליה חצי מהמוס,שוב עוגה שוב מוס ושוב עוגה.לעטוף בניילון נצמד שנותר,ללחוץ על העוגה בעדינות כדי להוציא בועות אוויר מיותרות. לשים מקרר לכ-3 שעות.

לאחר מכן,לשחרר את העוגה מכל הבלאגן.
לגנאש-
200 גרם שוקולד
170 מ"ל קרם שיבולת שועל (אני השתמשתי בשמנת לבישול של אלפרו )
20 גרם שמן קוקוס מוצק או מרגרינה
2 כפיות קאהולה (שוב ליקר)

לשבור את השוקולד לקערה.להרתיח את השמנת עם השמן קוקוס/מרגרינה,לשפוך על השוקולד ,לחכות כמה שניות ולערבב עד מרקם מבריק.להוסיף קאהולה.להשאיר בטמפ' החדר ולערבב מדי פעם עד קבלת מרקם פחות נוזלי כדי שזה לא סתם ינזול אלה יעטוף את העוגה יפה.

ויש בהמשך הסבר לאיך לעשות תלתלי שוקולד לבן,פשוט לקחת 300 גרם ,להמיס לתוך תבנית מרובעת,לקרר לגמריי להביא לטמפ' החדר ,אם השוקולד קר מדי לא יצאו תלתלים אלה מן שלג כזה ואם הוא רך מדי התלתלים יצאו עבים מדי.לקבלת תלתל מעבירים על הפלטת שוקולד שיצרנו מגרד גבינה (נראה לי גם קולפן רגיל יעשה את העבודה)

RSPA

New member
במטותא - תרשמי לנו בדיוק איזה חומרים הכנסת

כי שם במתכון יש כל מיני שלא מוכרים (לי, לפחות....)
תודה.

T

tapa4ik

Guest
המנמנ

עוגה-קמח(כן כן..קשה להאמין.)
סוכר,מלח,סודה,אבקת קקאו,תמצית ווניל,שמן (רגיל כזה 0: ),חומץ תפוחים,מים קרים!
מוס-שוקולד מריר לא של עלית (אם צרי ךאני אבדוק את השם של החברה),תמצית ווניל,אבקת סוכר,שמנת להקצפה של ריץ'
לגנאש-שוב שוקולד מריר,שמנת לבישול של אלפרו,מחמאה

לא השתמשתי בליקר המוזר ההוא :p

noa555555

New member
הליקר נקרא קאלוהה, הוא ליקר קפה

טעים ומדהים , ובארץ מכינים ממנו קוקטיילים רבים , למשל בלאק ראשן, וויט ראשן..
כדאי שיהיה בבית (פעם ברמנית, תמיד ברמנית, כן גם את זה עשיתי פעם).

והעוגה נראית מדהימההההההההההההההההההההההההההההה

noa555555

New member
הסתכלתי בגוגל

לדוגמה - בבית המשקאות של נפתלי ראיתי מחיר של 135 שח. אפשר גם בדיוטי פרי ונראה לי יותר כדאי כי נראה לי שאפשר להשיג בפחות.

לדעתי, בעוגה, אפשר להחליף את הקאלוהה בכל ליקר קפה אחר. זה אחרת כשעושים איתו קוקטייל כמו בלאק ראשן (רוסי שחור), אבל בעוגה - אפשר גם אפשר. .

אגב , יש לי איזו גרסה של עוגת שוקולד במיקרו שלא טבענתי עדיין, שמכילה כפית אבקת נס קפה של עלית הרגיל. נראה לי שגם זה יכול לעשות את העבודה (מומס בקצת מים רותחים). אלא אם כן ממש רוצים את טעם הליקר עצמו עם האלכוהול שבו.

למעלה