תזונה ואוכל בתחילת השבוע

• פותח הנושא muga
  • פורסם בתאריך

OnlyToTell

New member
הגיוני גמילה מבקבוקים (תמל) בגיל 7 חודשים?

היא עושה חרם על הבקבוקים , אם פעם הייתה לוקחת בכיף 180 היום נשאר מלא, נשאר איזה 120 במקרה הטוב והיא לא רוצה יותר...
אוכלת מוצקים 2 ארוחות ביום , בוקר פירות עם טחינה וצהריים מרק עם הודו אדום וירקות...
כבר בבוקר בקושי שותה בקבוק...מה זה יכול להיות??

muga

New member
לא. בגיל 7 חודשים

היא חייבת תוספת של תמ"ל (או חלב אם כמובן).
ניסית לעבור לפטמה אחרת?
לשנות בקבוק?
כמה בקבוקים היא כן שותה ביום?
זה שהיא אוכלת פחות בכל בקבוק זה פחות מפריע,
השאלה אם היא מקבלת מספיק ארוחות ביממה.

OnlyToTell

New member
הי אנחנו משתמשים בטומי טיפי

היא לא מכירה מבנה אחר של פטמה כך שאין כל כך סיכוי שתיקח אותו (ניסיתי בעבר לעבור ל BEFREE ללא הצלחה...
היא שותה כשהיא קמה , בעבר הייתה שותה בלי בעיה 180 עכשיו היא שותה 100 במקרה הטוב,
אחרי זה מקבלת פירות,
אחרי זה שוב מציעים לה תמ"ל והיא לא לוקחת הרבה,
אחרי זה צהריים
ואחרי הצהריים היא מסרבת (לוקחת אולי 50)
לפני השינה שוב עוד 100 בקושי
אבל זה היה שונה בעבר...
אולי בגלל שהיא התחילה לאכול יותצר מוצקים?
זה מספיק 400 CC תמל ליום? היא גם מקבלת מידי פעם מים (אבל גם לא לוקחת הרבה אולי איזה 10 CC) יש גם נוסלים במרק ובפירות...

בראון10

New member
בקבוק

אצלנו היא מעדיפה מאם מאשר טומי טיפי. ביפרי הוא עם פטמה מהסגנון של טומי טיפי, מאם הוא סוג אחר.
אצלנו זה מעבר מיניקה לחלק בבקבוקים, אבל היתה תקופה שסירבה לבקבוקי טומי טיפי.
אולי שווה בכל זאת לנסות.. גם לנוק יש פטמה נוחה.
או שאצלך היא אוכלת הרבה מוצקים אז זה מחליף חלק מהחלב..

OnlyToTell

New member
לדעתי את מתבלבלת ביפרי זה כמו אוונט

טומי טיפי דומה למשהו אחר שאני לא זוכרת את השם שלו...
כך או כך אי אפשר להכריח אותה לאכול כשהיא רוצה היא אוכלת כשהיא לא רוצה רק אלוהים יכול לעזור...
מוצקים אין לנו בעיה טפו טפו אוהבת לאכול

sivan283

New member
אמא טריה

שלמלום לכולם,
בתי החמודית כבר בת 4 חודשים ואני מתחילה לה כרגע טעימות של פירות וירקות. התחלתי עם גזר לא נרשמה התלהבות בכלל.. הרבה פרצופים מוזרים ובעיקר פרצופים של "לא מאמינה שזה קורה לי, איפה החלב??"
אבל כמובן שאמשיך לנסות כל פעם ירק אחר. בעקבות כך יש לי מס' שאלות:
1. קראתי באתר של משרד הבריאות שניתן לשלב כבר משלב הטעימות ביצה קשה. זה לא נראה מסוכן? כי זה הרי יבש מאוד..
2. מתי אפשר להוסיף עוף טחון לטעימות? או מתי ניתן להכין מרק ירקות ולתת לה לטעום?
3. למען הסר ספק- שלב הטעימות הינו אך ורק טעימות ללא ארוחה בפני עצמה עד גיל חצי שנה, נכון? בינתיים היא אוכלת תמ"ל כרגיל בלי שום שינוי, נכון?
4. מתי מתחילים עם מזונות עם גלוטן?
5. קניתי דייסת אורז של מטרנה. כדי לצרף את זה לאוכל שלה אני מכינה בקבוק רגיל(עם המטרנה בפנים) ומצרפת כפית שתיים של דייסה לבקבוק, נכון?? הדייסה עצמה לא מחליפה את המטרנה.. זה בנוסף, נכון?

תודה על העזרה, בטח בילד השני אני אקרא ואצחק על עצמי

muga

New member
תשובות

1. אפשר לתת ביצים בטעימות. פשוט למעוך ביצה קשה. אפשר גם לערבב את הביצה עם ירק טחון או אם טחינה.
2. סיימי עם הירקות, את יכולה לתת לה לטעום עוף. מרק ממש נותנים רק כשמתחילים ארוחות. אם את רוצה לתת מרק בטעימות - אין בעיה עם זה.
3. כן, עד גיל חצי שנה לערך טעימות הן רק 2-4 כפיות ביממה שלא מחליפות ארוחת חלב.
4. מגיל 4 חודשים אפשר לחשוף לגלוטן
5. אין לי מושג. אין הוראות על הדייסה?

sivan283

New member
ככה:

אני באמת אסיים את הירקות ואז אעבור לפירות.. או שכדאי במקביל?
אני אנסה לשלב את הביצה קשה עם טחינה, שיהיה קצת פחות יבש-רעיון טוב.. :)
עוף גם נותנים בשילוב של דבר נוסף, או ככה לבד?
לגבי הדייסה, אני כמעט בטוחה שמשלבים אותה עם המטרנה, פשוט רציתי להיות בטוחה ולא לעשות את כל הטעויות האפשריות על הילד הראשון

muga

New member
בטעימות

את יכולה לעשות מה שבא לך - לתת יום אחד ירק ויום אחד פרי, או כל סידור אחר שנוח לך.

קחי בחשבון שטחינה עלולה להיות מאוד אלרגנית - אז בדקי רגישות בזהירות.

עוף לרוב טוחנים עם ירק נוסף, שניסיתם כבר.

ובקשר לדייסה - צר לי, מעולם לא נתתי תמ"ל/דייסה בבקבוק, כך שבאמת אין לי מושג

daphid

New member
אותי הנחו להפריד חלבון וחלמון

להתחיל עם החלמון קודם, ולערבב עם ירק שכבר טעמה

לגביי הדייסה

את הדייסה הרגילה של מטרנה את צריכה להוסיף למטרנה מוכנה, ואת מוסיפה כפות לא כפיות.
כף- כף וחצי תיתן דייסה דלילה יחסית ואם יותר מזה תהיה לך דייסה סמיכה להאכלה בכפית.
יש גם דייסות "גם וגם" למינהן שהן מחליפות את החלב ואז את שמה רק את הדייסה עם המים (לפי הכמויות שרשומות).
אם את מאכילה בסימילאק או במטרנה אקסטרה קר לא ממליצה לך על הגם וגם כי שם יש מטרנה חלבית ולא הייתי משנה לילד את הבסיס של האוכל (יכול ליצור בעיות בקיבה וכאלה)
שימי לב שיש גילאים גם על כל הדייסות.

ShabLuLLA

New member
אני ממליצה לך לזרום...

יש כל מיני דיעות ומה נהוג ומה מקובל, אני מאמינה בלזרום עם הילדה בכל הקשור לטעימות..
אני התחלתי טעימות בגיל 4.5 חודשים (אולי קצת יותר) ותוך שבועיים שלושה זה הפך לארוחה של ממש (כל רעיון הטעימות התקבל בעצבים, כאילו מה אני מבלבלת את המוח ואיפה לעזאזל הארוחה...).
בערך שבועיים אחרי תחילת הירקות התחלתי פירות, ובשר הוספתי אחרי חודש בערך.
עכשיו היא בת 6.6 חודשים וכבר יש לה בערך חודש ומשהו (אולי יותר, הזמנים התבלבלו לי) 2 ארוחות מוצקים ביום ו3 חלב.
לאחרונה התחלתי להוסיף לארוחה האחרונה של היום לפני השינה דייסה (בגלל שהקטנה לא סובלת מרעב חלילה או בעיות משקל, אני מוסיפה דייסת דגנים ולא קורנפלור/סולת/אורז וכדומה) - זה באמת מחזיק אותה קצת יותר, אבל מצד שני גורם לה לעשות קקי לפנות בוקר - וזה מעצבן!....
בנוגע לדייסה שימי לב שיש לך פטמה מתאימה בגודל כי אחרת היא לא תצליח לשאוב - אצלנו עובדת מידה 3 ועכשיו קניתי פטמת צלב (אבל היא אכלה ממש מהר, אמנם לא פלטה אבל מעניין אם זה גורם לה לתחושת שובע מהירה מידי שתעבור מהר מידי).
אם תראי שהטעימות הולכות טוב, אני הייתי נותנת לה...

sivan283

New member
נראה לי שאולי התחלתי מוקדם קצת בשבילה

ניסיתי לתת לה היום קצת דייסה במטרנה..באמת קצת..שמתי כפית וקצת בבקבוק(וזה לא כפית רגילה אלא הכפיות סיליקון של התינוקות), ניסיתי להאכיל אותה והיא ממש התנגדה. לא יכלתי לתת לה לאכול. ניסיתי בתנוחה בה אני משכיבה אותה על המושב בסלון(בצורת חצי ישיבה חצי שכיבה), ניסיתי לתת לה את הבקבוק ועשתה טובה שאכלה. לקח לה חצי שעה לאכול רק 120 מיל (בד"כ היא אוכלת 180-200) ולא הייתה מוכנה להמשיך. בסוף עשיתי לה בקבוק חדש בלי הדייסה, נראה לי שכבר לא סמכה עליי וממש הדפה אותי, לא רצתה להכניס לפה. היא אף פעם לא התנהגה ככה עם האוכל..

ShabLuLLA

New member
גם בגלל זה חיכיתי קצת

התחלתי לתת לה כשממש ראיתי שהיא מוכנה ואין ספק שזה הצליח, כמובן שזה גם תלוי בילד, הקטנה שלי מתבררת כלא בררנית בכלל (כרגע זה מגניב, אני מקווה שעד גיל 16 היא תאכל כל... :) )
איך ראיתי שהיא מוכנה? כל פעם שראתה אותנו אוכלים ממש עקבה אחר התנועות שלנו עד לפה, התחילה לעשות עוויתות חמודות עם הפה שלה והתחילה לצעוק, ממש כאילו היא רוצה גם...
היום כשהיא קולטת אותי מחממת לה את הכלי היא מתחילה לצעוק, גם כשהיא על פניו לא אמורה להיות ממש רעבה.
בגלל שראיתי שהיא מתעצבנת כשהיא רואה אותנו אוכלים מולה והיא לא - אני משתדלת לא לעשות לה טיזינג.. כמובן שהיא צריכה ללמוד שלפעמים אנחנו אוכלים והיא לא, אבל היא עדיין קטנה מבחינתי ואני לא רוצה לעצבן אותה יותר מידי...
אולי תחכי קצת? ואולי אל תתני לה יותר מידי דברים חדשים בבת אחת - גם דייסה / גם מוצקי ירקות ופירות..
כל פעם משהו אחר וקצת

אולה20

New member
פורמולה ללא לקטוז...

בתי בת 5 חודשים (עוד כמה ימים), עדיין סובלת מגזים וכאבי בטן, שזה בא לידי ביטוי רק בהאכלות...
היא אוכלת קצת, מתחילה להתפתל, לבכות, לפלוט גזים וכו' ומסרבת לסיים לאכול בד"כ...הגעתי למצב שהדרך הכי טובה ודי יחידה להאכיל אותה
היא כשהיא עייפה ומנומנמת. אני מאד נגד זה וזה מאד עצוב לי, אבל זה המצב כרגע...חוץ מסבל בהאכלות היא לא מראה שום
סימני מצוקה או כאבים, גם אף פעם לא פולטת...
התיעצתי עם רופא בפורום מומחים והוא המליץ לנסות פורמולה ללא לקטוז, ובמידה ואין שינוי-אינפמיל AR.

רציתי לשאול, האם יש פה הורים שעברו משהו דומה?

האם מעבר לללא לקטוז עזר באמת? ומה לגבי אינפמיל?

החלפנו עד עכשיו 3 פורמולות, ניסינו סימיקול וגרייפווטר, ביוגאיה-שום שינוי.

ובכלל מאד אשמח לתובנות...תודה.

אולה20

New member
באמת, ניסינו

כבר הכל חוץ מאופטימיל...אני כבר לא רואה איך נצא מזה....
עכשיו שוב, 6 שעות עברו מהבקבוק האחרון והיא אכלה בדיוק 60cc מהנוכחי.

למעלה