אוכלים ונהנים בשבוע חדש

cookie7283

New member
מאיזה גיל אפשר לנסות לתת חלב שאוב עם דייסה?

ביתי בת שלושה חודשים יונקת מלא ולא מליחה לשתות שאוב בבקבוקים (קלמה ואוונט מיוחדים ליונקים) - וזה אחרי שהיא כן שתתה מהם קודם מדי פעם. זה כאילו שהיא שכחה איך לשתות מבקבוק- היא מכניסה לפה, לועסת קצת ומלקקת אבל לא יודעת מה לעשות עם הפטמה של הבקבוק. אחרי כמה זמן נהיית מתוסכלת ובוכה ולא מוכנה יותר להכניס לפה.
ניסינו גם בקבוק של מאמ אבל ללא הצלחה...
מאיזה גיל אני יכולה להסמיך את החלב השאוב שלי עם דייסה ולנסות לתת לה בכפית? יכול להיות שהיא עוד תצליח לשתות מבקבוק או שזה אבוד? בעלי מנסה כבר כמה שבועות כמעט כל יום ולא מצליח (מקפיד על כל הכללים של מתן בקבוק ליונקים)
תודה

זה מה שאנחנו עשינו במקרה דומה...

אצלי גם לקח זמן עד שהוא הסכים לבקבוק. עכשיו הוא לוקח מאם.
תנסי שמישהו אחר חוץ מבעלך יתן את הבקבוק (אמא שלך, חמותך וכו'...).
דבר נוסף תנסי בהתחלה לא להקפיד על הכללים לתינוק יונק, כדי ש"לא יפחד מהבקבוק". וכשתראי שהוא לוקח בקבוק תמשיכי לתת לפי החוקים.
אצלנו זה הצליח כשהתינוק נמצא אצל אמא שלי בידיים בתנוחת הנקה.
כמו כן, תוודאי שהבקבוק וחלב חמים מספיק. אם זה לא מספיק חם, או אפילו בטמפרטורת החדר - הוא לא ירצה כי זה שונה מהחלב שלך.
אלא הדברים שיננינו ואז הבקבוק נחל הצלחה

begonia

New member

ומוסיפה שאפשר לתת חלב גם בכפית, בכוס או במזרק מבלי להסמיך לדייסה. זה אולי לוקח יותר זמן, אבל אפשרי.

ועוד רציתי להגיד שגם אנחנו ניסינו הרבה זמן והוא הצליח רק לשתות טיפונת (ורק כשאני נתתי לו) ואחרי שיצאתי והשארתי אותו עם סבתא, הוא הצליח לשתות מנה שלמה מהבקבוק.

begonia

New member
חכי עוד חודש לפחות

לדייסות הפשוטות. את כן יכולה לתת בינתיים את החלב השאוב בכפית, ככה כמו שהוא. צריך סבלנות, אבל אפשרי. זה רק פתרון זמני, עם הזמן היא תסכים לקחת גם בקבוק.

cookie7283

New member
אמא שלי וחמותי ניסו לתת לה בקבוק

אבל הן שתיהן מאוד מרחמות עליה וחושבות שאנחנו מתעללים בה עם הבקבוק ושהילדה גוועת ברעב למרות שאף פעם לא הגענו למצב של בכי הסטרי ואף פעם לא משכנו את זמן ההאכלה.
מטריד אותי שהיא כן לקחה בקבוק קודם וברגע מסויים נראה שפשוט שכחה איך עושים את זה.
תודה על הטיפים - את יודעת במקרה לגבי הדייסה?

אונינון

New member
יש עוד תקווה

הגדולה שלי היתה מקבלת מהלידה בקבוקים שאובים מידי פעם אבל כשניסיתי לגמול אותה בגיל 7 חודשים היא פתאום סירבה לבקבוק אז באמת נתתי לה בכפית .תנסי את הבקבוק של טומי טיפי אולי היא תאהב אותו.אחרי חודש של ניסיונות היא פתאום לקחה אותו.והם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה (שנתיים וחצי כן?)

sherry27

New member
תחיים "אוכל אמיתי" אשמח לעצות

האם באמת צריך רק לאדות את האוכל? האם כדאי להצטייד במכשירים שעושים הכל בשבילך סטייל "בייבי קוק"? (שאני ממש רוצה לקנות אבל סופר יקר בארץ)
, מתי מתחילה להחליף לו בקבוק בארוחה? הנסיך בן 5 חודשים

begonia

New member
בגיל חצי שנה

ולא צריך רק לאדות. זה יותר בריא לאדות ירקות מאשר לבשל אותם, ושומר על כל הרכיבים התזונתיים, אבל זה לא שירקות מבושלים זה לא בריא.

albomm22

New member
לתת בקובוק או לא??בן שנה הולך לגן

היי בנות,
אני צריכה את עזרכתן, בני בן שנה ושבועיים ואמור ללכת לגן השבוע(קשה.........)
עד עכשיו היה איתי פלוס מטפלת ולכן שהיה צריך לינוק הוא היה בא אליי,
הוא לא נירדם בהנקה אלא בטיול או סתם המיטה אחרי שמקריאים לו סיפור,
אני אציין שהוא לא לקח מעולם בקבוק עם תמ"ל (רק קסם לשתייית מים)
לגביי ההנקה הוא קבוע יונק לפני שהוא הולך לישון ולפעמים שהוא קם בבוקר, במהלך היום
יש ימים שאינו יונק בכלל ויש ימים שהוא דבוק:)))
הגננת אמרה לי שכדאי להתחיל לתת לו בקבוק עם מטרנה, אני לא רוצה...
ואז לפני כמה ימים חברה שלי אמרה שצריך עד גיל שנה וחצי כדי להשלים חוסרים.
מה כדאי לעשות??
אני ממממש לא רוצה לתת בקבוק,
הילד אוכל לדעתי ממש בריא, כל יום סלט פירות,
טחינה,
אבוקדו
יקרות מאודים וחיים
בשר, עוף
לחם מלא
ניראה לי מיותר לדחוף לו בקבוק
אשמח לשמוע מכן
תודה!!

New Be

New member
הקטן שלי הולך לגן בלי בקבוק בכלל

נמצא משמונה עד שלוש, אוכל שלוש ארוחות, והוא כך מאז גיל שבעה חודשים.
ניסיתי בהתחלה לתת שאוב אבל הוא סירב לבקבוק בכלל, אז עברנו לאוכל רגיל. בבית הוא עוד יונק בבוקר וכשחוזר מהגן.
אני ממש לא שמעתי על זה שצריך להשלים חוסרים עד שנה וחצי או משהו בכיוון, ובכלל , בגיל שנה מקווה להפסיק לגמרי עם הנקות ולעבור לאוכל רגיל, כך שלידיעתי ממש אין לך מה לדאוג בעניין

פגאזיס

New member
מגיל שנה אם אוכל טוב אין צורך בבקבוק בכלל

הגדול שלי הפסיק לקבל בקבוקים בגיל שנה בדיוק ועבר למוצקים בלבד. היום בן רגע לארבע, אחוזון 97 בגובה ובמשקל. בריא מאוד. מתפתח מצוין מכל הבחינות וגם מקדים את בני גילו בהרבה אספקטים. בקיצור, ממש ממש לא נראה שהיה חסר לו משהו.

michaliram

New member
ממש לא צריך

אם הוא אוכל את כל מה שאת אומרת אין שום צורך בתמ"ל!!
גם אנחנו התלבטנו...
שאלנו בטיפת חלב ואמרו לנו מפורשות שאם היא אוכלת את כל אבות המזון אז לא צריך להשלים...

sherry27

New member
עוד שאלה-

התחלנו לתת לו מים...הוא מגיב מצויין. כל כמה זמן אני צריכה לתת לו בקבוק ללגום קצת ?

begonia

New member
רק אחרי ארוחה שמחליפה בקבוק

אם הוא רק בשלב של הטעימות, לא צריך לתת לו מים בכלל.

anbv789

New member
בעיות אכילה אצל הקטנה?!

הקטנה שלי בת שנה וארבע, ולא משמ אוכלת כמו שצריך. עד עכשיו לא דאגתי, אבל אולי הבעיה אצלי?!
מגיל 4 חודשים התחלנו טעימות, והכל הלך מאד חלק וטוב. מתישהו בגיל 7-8 חודשים, עם צמיחת השיניים פתאום הפסיקה לאכול את רוב הדברים, והעדיפה רק הנקהה/בקבוק.
היום היא אוכלת מוצקים - אבל מגוון דל מאד (למרות שאני מנסה הכל!) וגם כמות קטנטנה - מה שיוצר מצב שהיא אוכלת ~5 בקבוקים ביום של בערך 180מ"ל.
בגן היא אוכלת, אבל הרבה פחות משאר הילדים בני גילה.
היא שומרת על האחוזונים, וב"ה מתפתחת מדהים (ומתקדמת מאד לגילה) - ולכן לא דאגתי עד עכשיו, ואני גם ממש מנסה לא להפוך את עניין האוכל לאישיו, אבל אולי אני מידי שאנטי עם זה?!
האוכל שהיא אוכלת ונהנת זה דווקא ירקות בעיקר (מלפפון, עגבניה - בקושי רבע מכל אחד) קצת פירות (בעיקר תותים, אבל לרוב אחרי תות או שניים היא ממצה), אפונה ועדשים (שוב - בוררת וכמות סופית קטנה, אבל לפחות אוכלת), יכולה לאכול כמה חתיכות פסטה, לפעמים שניצל, קציצות ממש בקושי. לחם אוהבת - בעיקר בגן, אצלי לרוב זה נזרק אחרי ביס וחצי.
ביצים/חביתות לא מוכנה לגעת (ניסיתי מקושקושת, רגילה, עם גבינה ובלי, מתוק, מלוח, מתובל ולא, עם עגבניה וכו'). גבינות - גם לא הולך (לא קוטג' לא גבינה, ולא מתובל).
ניסיתי לביבות שונות - לא הצלחתי. הכל נזרק על הרצפה...
אוהבת מעדנים, אבל מעדיפה בעיקר יוגורט לבן רגיל במתיקות מעודנת (שזה משמח).
ובעיה נוספת - היא מעדיפה לאכול לבד, אז גם מה שכבר אוכלת - כמובן זה כמות קטנה יחסית.
לפעמים אני מאכילה אותה באמבטיה - כי דעתה קצת מוסחת (יודעת שזה לא אידיאלי) - אבל עדין זה לא עוזר.
מבחינת ממתקי ם -בבית אל נותנת לה, אבל אמא שלי לפעמים כן (בסבתא אני לא נלחמת... אין מה לעשות...
) - וגם את זה לא אוכלת כמעט, רבע חתיכת עוגה, חתיכת שוקולד קטנה, במבה - הרוב יזרק על הרצפה, שניים יכנסו לפה (תתן לכל הצעצועים ולכל מי שסביבה)
אשמח לעצות - איך לגרום לה לאכול יותר? לפחות מבחינת הכמות?
אני מנסה לגוון ומצד שני לתת מה שאוהבת - כדי שתאכל, אבל כנראה לא מאזנת מספיק.

שוב מדגישה - שהיא אמנם ילדה רזה, אבל גם בלעלי ואני היינו ילדים רזים, אך היא לא ירדה באחוזונים, היא מלאת אנרגיות, מתפתחת מאד יפה וסה"כ מבסוטה מהחיים! אז מה? לכיתה א' היא תלך עם בקבוק סימילאק?!

תודה מראש למי ששרדה עד כאן. סליחה שחפרתי...

ממושקה4

New member
מאמינה שאם תורידי את הסימילאק

היא תגדיל כמויות אוכל מוצק .
הרבה ילדים לא אוכלים מגוון ונתקעים על כמה מאכלים
לפעמים שהם גדלים הם מוכנים לנסות עוד מאכלים .
תמשיכי להציע ולנסות , פירות כמו תפוח , אגס , בננה
ירקות - גמבה יכול להיות נחמד , גזר מגורר בפומפיה
עוף בתנור (אפשר לשים מלח בתבנית ויוצא ממש טעים )
או עוף עם רוטב במרינדה , ולתת לה רק את החלקים הלבנים
פסטה עם רוטב עגבניות פשוט (בעיקר רסק)
גבינה צהובה לבד , או טוסט עם קצת רסק וגבינה או עם גבינה לבנה
פיתה פיצה , לחם מטוגן ואולי היא עוד תפתיע ופתאום תרצה חביתה .
גם הבת שלי אוכלת לחם בלי כלום או רק עם חומוס אבל בטוסט אוכלת
גם גבינה לבנה וגם צהובה (טוסט מלחמניה טעימה מקמח מלא) .
בקיצור תורידי בקבוקים , תשאירי בנתיים 3 - בוקר , אחרי ארוחת צהריים ולפני השינה
ותראי איך היא מסתדרת .
ברגע שהיא תפנים שאין יותר בקבוק (ואת תאמיני בזה) היא תאכל יותר
פשוט צריך למצוא מה היא אוהבת .

למעלה