שתי מחשבות על הסרט האחרון

יעלי1232

New member
ממש לא זוכרת את זה (וסיימתי לא מזמן)

אני אשמח לקרוא ציטוט מאיפושהו שמסביר שסנייפ "נלהב"
המילה "נלהב" היא פשוט לא סנייפ. נכון, הוא קיבל את התפקיד שהוא רצה, אבל הוא שם את הארי בהשעיות כל שני וחמישי והיה מעצבן וסנייפי כמו תמיד.
ואם להוסיף לזה, היתה לו את הידיעה האפלה כבר מתחילת השנה שהוא יצטרך להרוג את דמבלדור, ולעזור למאלפוי, ואלו דברים שמאוד האפילו עליו.

אני ממש לא זוכרת את סנייפ (באף שלב) נלהב.

זה שהוא מורה טוב לDADA לא אומר שהוא היה נלהב או נחמד. זה סנייפ. והוא עצור ומאופק ומרוחק ושונא את הארי...
וכך הוא היה גם בשישי.

בשיקויים אגב הוא היה מעולה, בדיוק כמו ב DADA. הוא בכ"ז לימד את זה בערך 15 שנים . והוא היה אחד הטובים בתחום.

אין ספק שהוא היה מאסטר בשיקויים

אבל בתור מורה הוא ממש גרוע בעיקר ביחס כלפי התלמידים שגורם להם לשנוא את המקצוע. יכול להיות שהוא מעביר את החומר טוב לדוגמא הנאום המבריק "לא יהיו פה נפנופי שרביטים" אבל גם ההוראה הנלהבת ביותר יורדת לטמיון כשהרבה מאוד תלמידים מפחדים ממך ושונאים אותך.

אין ספק שהוא אוהב את מקצוע ההתגוננות. לא סתם הוא רצה ללמד אותו כל השנים האלה. כשהוא מסביר להם בתחילת השנה מה הם עומדים ללמוד זה מזכיר מאוד בסגנון את ההסבר על שיקויים.
אפילו הארי מציין בפליאה מסוימת שנראה שסנייפ אוהב את אומנויות האופל לפי הצורה שהוא מדבר על זה.

בסרט הראשון אלן ריקמן היה גאוני. הנאום שלו היה אחד משיאי הסרט לדעתי. בסרט השישי הוא היה מאולץ. אפילו סצינת השיא שבה הוא משתיק את הארי???? ואז הורג את דמבלדור לא נראתה אמינה. כשראיתי את הסרט חשבתי שזו עייפות החומר. שנמאס לו מהסדרה. אבל אחרי המשחק המדהים בסרט השמיני אני חושבת שהוא ממש לא התלהב מהכיוונים שאליהם הלך הסרט השישי ושיחק בהתאם.

יעלי1232

New member
בעיניי הוא היה כמו שתיארתי את סנייפ בספר הזה.

כן, הוא היה ממורמר, והוא היה עייף כי להיות סוכן כפול דרש ממנו הרבה יותר מאשר בשנה שקדמה לזו.
ומבחינת הוראה- אחלה, זה מה שהוא רצה .נכון.
כשהארי אומר שהוא אוהב את זה, הוא אומר את זה בפליאה לרעה לפי מה שאני הבנתי, הוא אומר את זה ובאותו משפט מתפלא/כועס/חושד בסנייפ כי הוא קורא לוולדי THE DARK LORD ולא כמו שכל השאר קוראים לו..

אם לא אהבת את הסרט זכותך

אבל אל תכלילי את זה על אנשים אחרים.
בכנות, אני מאוד בספק אם מגי סמית' ואלן ריקמן פשוט החליטו לשחק פחות טוב כי הסרט לא מצא חן בעיניהם. הוא קיבל ביקורות טובות בדיוק כמו הקודמים לו ואלה שאחריו.

יעלי1232

New member
הם שניהם שחקנים מעולים, גם בסרט השישי.

הוא היה הרבה, הרבה יותר אפל. ומאוד ברור שהם יהיו קודרים .

ובאמת. אלן ריקמן
הילדים (דניאל , רופרט, אמה וטום) אמרו שהוא היה ממש מפחיד גם כאדם, הם ראו אותו כסנייפ בערך עד הסרט החמישי שאז הם גילו שהוא בנאדם די מצחיק ומלא הומור
איזה חמודים
ואיזה מלך הוא שהם הצליחו לראות בו את סנייפ, אני בטוחה שזה ממש הכניס אותם למשחק מולו . בכל זאת הם היו ילדים כאלו קטנים.

הסרטים מעולים . באמת.

אם לא מצפים להשוות לספר, ולהוציא כמה ביקורות קטנות (ולפעמים מרגיזות מאוד) הם באמת טובים .
לא סתם הם בין שוברי הקופות הגדולים בהיסטוריה...

חחחחח זה מזכיר לי משהו שרופרט (רון) אמר

בראיון שהיה איתו כבאחת הסצנות של "שיעור שיקויים" באחד הסרטים הראשונים הוא צייר ציור לא ממש מוצלח של אלן ריקמן במחברת שלו ואז גילה למרבה הזוועה את אלן ריקמן עומד מאחוריו ומסתכל.

הקטע המצחיק הוא שאלן ריקמן הגיב על זה וטען שהציור ממש מצא חן בעיניו והוא שומר אותו אצלו חתום ע"י רופרט.

pennylane11

New member
אני אגיד לך מה הבעיה שלי עם הסרט הזה

כל מה שנורא אהבתי בסוף הסאגה של פוטר זה לראות איך כולם, רעים, טובים, מורים, תלמידים, כולם מתים אותו הדבר. עם וולדמורט זה הכי הקשה עליי, פשוט כי זה היה משהו מאוד אמיתי בספרים שהיה נורא קל להתחבר אליו, והוא לחלוטין הלך לאיבוד בסרטים. זאת הנקודה הכי חלשה של הסיום לטעמי.

יעלי1232

New member
לגמריי מסכימה ומזדהה עם התחושה הזו

הם שינו חלק כל כך מהותי וחשוב בסוף הספר.

אבל טוב, במקרים כאלו אני פשוט חוזרת לקרוא את הפרק האחרון ונשארת איתו...

anna the best

New member
הסרט היה כל כך דפוק

בעיקר הקטע האחרון הזה...
בדיוק אחד שראיתי איתו את הסרט אמר- כאילו אתה קוסם, למה אתה מחלק להארי סטירות?

ולפי הספר וולדי אמור להיות קר וחסר רגש או משהו... לא *מחבק* אנשים. ובסרט הוא נראה קצת מתרגש...
ובכלל, לדעתי הסרט ממש הרס את הדמות של וולדמורט. ויסלחו לי כל מעריצי השחקן הזה (שכחתי את השם).

למעלה