שתי מחשבות על הסרט האחרון

יעלי1232

New member
שתי מחשבות על הסרט האחרון

קודם כל, מאוד אהבתי את הסרטים של אוצרות המוות, וגם את החמישי השלישי והראשון. כנראה משהו במספרים האי-זוגיים עושה טוב לסרטים.
כמובן שאין על הספרים ואני ממש שמחה שקודם קראתי.

אבל שני דברים שממש הציקו לי בסרט האחרון:

החיבוק שוולדי נותן לדראקו כשהוא חוזר "הארי מת" ... ווטפ? איזה OOC !!

הקרב האחרון בין וולדי להארי- זה היה אחד מרגעי השיא בספר, הקרב שהיה ברובו מילולי, ומול כל ביה"ס, ואוכלי המוות מסביב. כולם עמדו והקשיבו להם. והדיאלוג שם כל כך טוב...
ובסרט?
הם פשוט הלכו מכות. מה.זה.היה.
איזה פספוס של אחת הסצינות הטובות ביותר.

אני יודעת שעבור חלקכם זה כמעט שנתיים מאז הסרט.
אז מה.
אני חווה את כל סאגת הארי פוטר עכשיו. אז הנה לכם חפירות

חח אם זה מה שמצאת

מצבך טוב. אני הפסקתי לראות אחרי הרבעי. כאילו, דרוש כישרון מיוחד להרוס ספר כזה. הם מתמקדים המון באפקים לא בעלילה. והיה כזה פוטנציאל. המוגלגם בקוידיץ שסבלו מאוכלי המוות-אם היו יוצאים מהקטע של זה ספר פנטזיה לילדים-ההשוואה הכל כך ברורה לנאצים הזעזוע. השיגעון של קראוץ שבכלל לא מוזכר שם. הוא סתם מוזר.
הסוף, הם הרסו לי את הסוף!!!! (בוכה)
הם הרסו לי את ולדמורט! הדמות שלו, זה מה שמורארטי וחניבעל ועוד מיליון רשעים לא הצליחו לעשות-וכלום. איפה הנאום שלו? הכריזמה שאפשר להרגיש ממנו, הגועל שהוא מעורר, והפחד. אוה הפחד. זו היתה הפעם הראשונה שהבנתי למה הם קוראים לו-זה שאין לנקוב בשמו. החוסר אונים. והאכזריות שלו-יתרה מזה. ההנאה המטורפת שלו מהכאב והפחד שלהם.
במקום קיבלתי משהו לא ברור מקפץ. ואורגזמה מוזרה שלו ושל פוטר. והם צעקו יותר מפטיגרו. נו באמת.
והשנינות הגאונית של ולדמורט. משהו בסגנון:"אני מבטיח לך, כל אחד ממשרתי הנאמנים היה נותן את יד ימינו, כדי לבצע את המשימה שאטיל עליך" -גיכוך. אוה הסדיזם. מטורף. אני תוהה כמה עוד שמו לב לבדיחה הקטנה הו של ולדי

יעלי1232

New member
אני פשוט לא משווה את הספר לסרט. כי זה לא הוגן

אי אפשר להעביר ספר כזה לסרט.
אז הסרט כסרט הוא מעולה. ונכון, הרביעי היה פחות טוב , וגם השני. והשישי.
אבל השביעי היו מעולים.
ולדעתי גם המסדר והנסיך.

תמיד היה לי מה להעיר , בגדול או בקטן. אבל השתדלתי פשוט להנות מזה ולהבין שזה אף פעם לא יהיה בדיוק כמו הספר. ואין מה לעשות...

אני לא בטוחה שזה קשור לזה

שאי אפשר להעביר הכל. זו ההתמקדות המרגיזה הזו בזה שזה פנטיה אז יש מלא אפקטים ומתעלמים מהדמיות. כי מבחינתם זה מה שמשך אותו לספר מההתחלה.

מפתחSOL

New member
הסרט השישי היה מזוויע

הפכו את הספר האהוב עליי בסדרה לרומן קיטשי ומתקתק עד כדי בחילה..
באמת צריך כישרון כדי להרוס ספר כל כך טוב... הבעיה באמת בסרטי הארי פוטר שהם לא מתעמקים בעלילה אלא רק באפקטים מה שהופך אותם לרדודים ומשעממים

יעלי1232

New member
יש אנקדוטה משעשעת לגבי הסרט השישי

אגב העיסוק הלא קשור של דמבלדור בחיי האהבה של הילדים...
התסריטאי הכניס משפט שדמבלדור אומר להארי בתחילת הסרט , כשהם נפגשים ברכבת:
"אני זוכר, כשאני הייתי צעיר, הייתה נערה אחת שהעיניים שלה.... והשיער שלה..."

ובקריאה הראשונית של טיוטת התסריט, רולינג העבירה פתק לתסריטאי הראשי :
"Steve! Dumbeledore is guy"
והם מחקו את הסצינה .
היא מעולה האישה הזו

וכן , השישי לא מהמוצלחים, ועדין הוא סרט טוב כסרט (לא כספר. שוב.)

http://www.youtube.com/watch?v=aIgQX50yHmg דקה 32 (בכלל השיחה הזו נהדרת
)

מפתחSOL

New member
אני לא אהבתי אותו גם כסרט

אני לא מחובבי סרטי אהבת נעורים קיטשיים..
קשה לעשות את ההפרדה בין האכזבה מהסרט למול הציפיות שלו ומאיכות הסרט כסרט בפני עצמו.. אבל אני יכולה להגיד שאפילו יחסית לסרטי הארי פוטר שהיו די גרועים בעיניי בטח ובטח יחסית לספרים הסרט השישי הוא הכי פחות טוב בעיניי.. וחבל כל כך כי היה לו המון פוטנציאל.. כנ"ל הרביעי

מה לעשות אין על הספרים.. ובאמת צריך להפסיק לבמאי את הסמים שהוא לקח כשהוא כתב את התסריט בו וולדי מחבק את דראקו

מפתחSOL

New member
הדבר היחיד שהיה טוב בסרט שלא היה בספר זה

לונה ונוויל
זה כל כך מנט טו בי..
מה הקשר חנה אבוט לנוויל..

יעלי1232

New member
זה באמת חמוד נורא

בכלל, ההתפתחות של שתי הדמויות האלו מהספר החמישי ועד השביעי מדהימה.

יעלי1232

New member
וואי החיבוק

הכי OOC. כאילו, סירייסלי ?!?!?? וולדי. מחבק? וולדי?? מחבק? אתם בטוחים שאנחנו מדברים על אותו - Who Who Must Not Be Named?
ראיתי את זה ואני ככה: ווטפ?! מה נסגר. מי זה האיש הזה ומה הוא עשה לוולדמורט?

הקטע הזה לא היה בתסריט !! - הם עשו 25 שוטים של הסצינה הזו, ובאחת מהם ראלף (השחקן של וולדי ) החליט לחבק את דראקו. והם פשוט לקחו את זה .

אבל הסצינה הזו הייתה שווה בשביל הדקה וחצי שטום פלטון מדבר על זה
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vfMWW_p-bDM

מפתחSOL

New member
גאד לגמרי עשו אותו כזה פסיכי

אבל לא פסיכי מרושע יותר בכיוון של פסיכי בהתקף מאניה...
וולדי היה OOC לאורך כל הסרטים לדעתי... לא היה אפל מספיק והיה יותר מדי אנושי לטעמי... אני חושבת שאיבדנו את כל האפקט שלו בסרטים וחבל..
כמו שצייינו פה בספר הרביעי הפרק של בית הקברות שהיה כל כך מותח ואפל.. שהרגשנו את הפחד יחד עם הארי.. זה לא הורגש בסרט בכלל... ובספר הרביעי היו פרקים עם פוטנציאל לסצינות אדירות שהתפספסו (העכביש, הספינקס, ברטי קראוץ ג'וניור וכו').

יעלי1232

New member
ועל זה נאמר- KEEP CALM

and
HUG THE DARK LORD

או במילים אחרות

גורם לי לצחוק בכל פעם מחדש
כל כך OOC...

ומסכימה לגבי הרביעי, שם באמת בספר הייתי עם דפיקות לב לשלושה פרקים שלמים. ערב שלם. טירוף.
ובסרט זה נפגע. ובכלל הצרחות של וולדי שם WTF.

יוצא למען הסרט השישי

הוא היה מתוחכם, מהורהר וחזק יותר מכל הקודמים לו לדעתי. נכון שחצי ממנו זה קומדיית נעורים אבל, קאם און, הם בריטים, הם יודעים לעשות את הדברים האלה עם המון חן.

יעלי1232

New member
אני לא חולקת עליך

אני אהבתי את כל הסרטים, אבל את 2,4,6 פחות.
זה לא אומר שהם לא היו טובים .
הם היו מעולים . ועדיין, הקטע הזה שדמבלדור מתעניין בחיי האהבה של הארי פשוט נראה לי OOC. זה גרם לי לגלגל עיניים. אבל זה לא מנע ממני להנות מהסרט.

ונראה שלא רק הצופים לא אהבו את הסרט

אלן ריקמן נראה כאילו הכריחו אותו להשתתף ומגי סמית חמוצה בצורה יוצאת דופן.

אני לא מסכימה

סנייפ של השישי נלהב מהמשרה שלו, הוא מתואר אפילו ע"י התלמידים כמורה יותר טוב מאיך שהוא היה בשיקויים. אז נכון הוא מודאג מההתפתחויות אבל אין שום דבר שעושה אותו מיואש כל כך וחסר חשק כל כך, אלן ריקמן בסרט נראה כאילו הוא הגיע בניגוד לרצונו.

למעלה