לקראת לידה ומעט אחריה לחמשוש

michali2727

New member
אז מתי מתחילים מעקב לפני לידה

הי

מסיימת שבוע 38 דוקא לא איכפת לי למשוך עוד קצת...

הבנתי שמשלב מסוים צריך ללכת כל שלושה ימים למעקב ומוניטור (סופסופ הבנתי איך נשים יודעות להגיד מה מצב המחיקה שלהן)
חשבתי שמתחילים בשבוע 40+1 אבל בסיור באיכילוב אמרו לי 39+1

אז מתי מתחילים? לאן הולכים (בית חולים או מרפאת בריאות האישה)? אני בכללית
צריך הפניות?

אשמח למידע בכל החלק של הסוף :)

shira29

New member
מעקב הריון עודף

ואגב, מי החליט שהוא עודף!!!! (סתם מתמרמרת עם עצמי)

בעיקרון, אם הכל תקין ואין סיבה אמיתית מתחילים מעקב הריון עודף הכולל מוניטור, אולטראסאונד, בדיקת לחץ דם ובדיקת שתן (PH) בשבוע 40+0.
עושים כל 3 ימים לרוב במרכזי בריאות האישה אבל אפשר גם בבית חולים- תשאלי את הרופא שלך כי אני יודעת שבמכבי עושים בבריאות האישה.
אם הגעת לשבוע 41+0 את עוברת למעקב זהה לחלוטין רק בבית חולים, זה נעשה כל יומיים.

mitmit11

New member
מעקב הריון עודף

מתחיל רשמית משבוע 40+0. במיון האמבולטורי של איכילוב מקבלים משבוע 39 אבל חשוב לברר ספציפית למרווח של השבוע הזה אם יש צורך בהפניה (כי מ-40 בודאות לא צריך גם מניסיון אישי וגם כי רשום באתר
http://www.tasmc.org.il/Lis/week40/Pages/week40.aspx)

והנה משהו שכתבתי על מעקב ההריון העודף שלי: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=110&MessageId=168648292

sunshine759

New member
אני קיבלתי הפניה

מהרופא נשים לשבוע 40+0 למרכז לבריאות האישה, אני במכבי. על ההפניה כתוב הריון שבוע 40 והיא למוניטור. התקשרתי ואמרו לי שלא קובעים תור פשוט באים עד שבע בערב.

schifkit

New member
בגדול מ39+1 אפשר באמת לעשות בליס

אני אישית עושה מעקב צפוף, כל שבוע מ28 מוניטור אז השבוע במקום לבוא למרכז בריאות האישה הלכתי לליס.
כבר יא לי פעמיים לי שבאתי ב39 - באתי בשלישי אמרו לי שאצטרך שוב בשישי (שזה התל"מ) אבל בגלל שהמיון החדש שמיועד לזה לא עובד בשישי והרופאה רצתה לחסוך לי את העומס של שישי במיון יולדות הרגיל סגור באתי היום.
משבוע הבא כל 3 ימים
שלא נגיע לזה אבל מ41 כל יום

שימי לב לבקש לא לעשות סטיריפינג

אלא אם כן את מעוניינת
בזמן האחרון אני שומעת על יותר מדי בנות שהרופא החביב עשה להם סטריפיניג תוך כדי בדיקת פתיחה ולא ממש טרח לשאול/לידע אותן.

michali2727

New member
תודה לכן. איזה חוצפה לבצע סטריפינג בלי לקבל

אישור לכך!

ראיתי בדיוק תוכנית לידה של מאיר ויש שם סעיף שאהבתי - האם להודיע לפני הליכים רפואיים דוגמת חתך חייץ. את זה אני מבינה שלפעמים לא רוצים לדעת אבל חייבים לקבל לכך אישור מראש.

אכן חוצפה ולצערי הרב קורה לא מעט

אז לא להתבייש להכריז בקול רם שאין לך עניין בזה
כנ"ל על פקיעת מים תוך כדי בדיקת פתיחה בחדר לידה (יש מיילדות שיחשבו שהן עושות לך טובה)
ואם כבר בפרוצדורות רפואיות ללא אישור עסקינן - אז גם אחרי יציאת התינוק נוהגת המיילדת לתת זריקת פיטוצין להוצאת השלייה בלי ליידע את היולדת
אז שוב אם את לא מעוניינת לתשומת לבך.....

schifkit

New member
מתי כן מומלץ לבקש סטריפינג? מאיזה יום

הייתן מבקשות אם התנאים מתאימים?

זה ממש עניין של השקפת עולם

יש נשים שבשבוע 39 ישמחו אם הרופא יציע סטריפינג להשראת לידה ויש נשים שגם ב42 יסרבו.
לטעמי אין צורך בהשראת לידה משום סוג אלא אם כן נשקפת סכנה בריאותית לאם או לתינוק ואז שווה לבדוק מה האופציות להשראת לידה וללכת מהקל אל הכבד.
סטריפיניג מבין כל סוגי ההשראה הוא הכי פחות אגרסיבי לדעתי אם כבר הגעת למצב שבו יש צורך בהשראת לידה אז ברור שעדיף לנסות סטריפינג (שהרבה נשים לא חשות בגלל יותר מאי נעימות קלה) מאשר ישר ללכת על אינפוזיית פיטוצין אבל כמובן שהכל תלוי בזמן ובאפשרויות שניתנו לך כי אם צריך אז עושים מה שצריך

בעקרון כל התערבות רפואית במהלך הלידה שלך יכולה לגרור אחריה "מפל התערבויות" שאולי לא חשבת עליו בכלל כשעשו לך את הפרוצדורה הראשונה, סטריפיניג יכול לגרום לירידת מים ללא צירים ומכאן הדרך לאשפוז עד הלידה היא קצרה.... רק לדוגמא ירידת מים ללא צירים יכולה להוביל לזירוז יותר מאסיבי להתחלת צירים שאולי בכלל עצם השימוש במזרזים יותר אגרסיביים (נרות, פיטוצין) יוביל לצורך לשימוש באפידורל שמעלה את הסיכוי ללידה מכשירנית וכו' וכו' וכו'....

בקיצור שלא נצטרך והכל יבוא במועדו
רק לזכור לבקש לא לעשות לך סטריפיניג אם את לא מעוניינת...

kita1000

New member
למה בכלל לבדוק פתיחה בהריון עודף?

הרי זה לא ממש עוזר לדעת או להתכונן ללידה.

אישית ויתרתי על הבדיקה הזו בהריון השני, עד 41+3 כשביקשתי סטריפינג

מסכימה איתך אני לא בודקת פתיחה

לא פתיחה ולא מחיקה ולא אורך צוואר.... גם בלי הריון עודף כמה שפחות ידיים מתעסקות שם ככה יותר טוב וגם ככה אני יכולה להגיע מפתיחה אפס ללידה תוך כמה שעות או להסתובב עם פתיחה 2 חודש... אז באמת שמבחינתי אין טעם לבדוק.

mica35

New member
לאימהות ותיקות- באיזה שעה התחילה הליד

אני בשבוע 37.
מאוד לא רוצה ללדת אחה״צ. מעדיפה ללדת בלילה/יום ושעד אחרי הצהריים הכל יגמר ובעלי יחזור לילדים לקחת אותם מהגן. אין לנו כל כך עזרה ומי שיקח אותם, למרות שבמקרי חירום יש לנו שכנים טובים וכו׳ אבל מעדיפה לא להגיע לשם.
אבל פתאום חשבתי ששתי הלידות הראשונות שלי התפתחו בדיוק בשעות האלה של אחה״צ, והסיוטים כבר מתחילים לי: למצוא את עצמי עם צירים חזקים (לידות קודמות התפתחו מהר) לבד עם שני הילדים.
האם גם אצלכם הלידות התחילו באותה שעה פחות או יותר?
אני יודעת שאומרים שבדרך כלל מועד הלידה הוא יחסית אחיד אצל אותה אישה (עם המון יוצאים מהכלל, אבל גם דולות וגם רופאים מתייחסים למועד לידה בעבר כאינדיקציה די טובה לעתיד) אבל האם גם שעת התפתחות הלידה אחידה?

ronat3

New member
אם יש שיטה לכוון את זה

את יכולה לרשום עליה פטנט.

אצלי היו 2 לידות מאד שונות בזמנים ובאופי.
בראשונה 24 ש' צירים בבית, הגעה לבי"ח ב-2 בלילה, ועם התפתחות טבעית, לידה ב7:20 בבוקר.
בשניה מיעוט מי שפיר, יום של זירוזים בבית, סטריפינג, שעתים צירים מאד חזקים, ולידה ב23:11 בלילה.

מצד שני, בעיני האופי של הילדים מאד דומה לדרך שבה הם יצאו לעולם. את גם רואה דמיון כזה?

washi tashi

New member
שתי הלידות שלי התחילו בבוקר

הראשונה בשש וחצי והשניה בתשע.

התחילה בבוקר הסתיימה שעה וחצי

אחרי :), באמת שאי אפשר לדעת..מצד שני לא יודעת מה אומרים על לידות של אותה אישה

lalimotek

New member
האמת? כשאני חושבת על זה אצלי זה דומה מאוד

בראשון הצירים התחילו בערך בארבע לפנות בוקר - והלידה הסתיימה ב11 בבוקר
בשנייה הצירים התחילו בערך בחמש לפנות בוקר - והלידה הסתיימה כעבור שעה וחצי ב 06:27....

mitmit11

New member
אין לך הרבה מה לעשות...

אצלי בלידה הראשונה הצירים החלו בלילה, בבוקר ירידת מים ועד הצהריים ילדתי.
בלידה השניה היה דימום קל בלילה, בבדיקה במיון בבוקר היו צירים אבל לא כאלה שהורגשו (אמא שלי הוזעקה אלינו בשש וחצי בבוקר והוציאה את הדובון לגן בזמן שנסענו לביה"ח). חזרתי הביתה לנוח ובצהריים החלו שוב צירים מורגשים ועוד איך, עוד לפני שהסתיים יום הלימודים בגן הצפרדעון היה בחוץ. אמא שלי גם אספה את הדובון מהגן והיתה האחראית עליו בתורנות עם אחותי (כולל גינה, אוכל ומקלחת) עד שהחצי חזר סביב עשר.

אז זה לא היה מאוד שונה אבל גם לא ממש דומה. מה שכן חייבות להיות כמה אלטרנטיבות לילדים למקרה שאת הראשונה לא תשיגו או שיהיה עיכוב. ואם תצליחי למצוא שיטה לכוון את תחילת התהליך לאחרי ששמנו אותם בגן ואת סופו ללפני שהם חוזרים - אני נרשמת

caru

New member
תיק ללידה

טוב, אז יש לי שאלה ממש מטופשת אבל היא מטרידה אותי...
מכינים תיק לחדר לידה ולמחלקה, נכון?
וכשהולכים לבית החולים לוקחים את התיק....
אבל מה אני עושה אם אני לא מגיעה לבית החולים מהבית? אני מתכוונת לעבוד עד הלידה ואני נוסעת לעבודה בתחבורה ציבורית. אני אמורה להיסחב כל יום לעבודה עם התיק?! איך עושים את זה?
סליחה על הפעירות...

למעלה