ilatan

New member
טיסה בחודש שביעי וחצי... מה אתם אומרים?........

מתלבטת אם לטוס בחודש שביעי וחצי לאירוע משפחתי בפראג. זה הריון שני ועד כה, טפוטפוטפו, הוא תקין לחלוטין. אבל.... אומרים תמיד שעדיף לא לטוס בשליש השלישי, וזה כן נופל עליו.
אולי הייתם בסיטוציה הזאת? או מכירים מישהי שטסה וקרה לה משהו בעקבות זאת?
אני גם מודאגת מעניין הקרינה שכידוע היא ממש גבוהה בטיסות. ובהריון הזה אני כבר טסתי פעם אחת. אולי פעמיים זה יותר מדי קרינה?....
ממש בדילמה. אשמח לתובנות...

הבעיה היא בביטוח

בשבוע כזה העובר הוא בר חיות.
הביטוח מבטח אותך ולא את העובר הפג חס וחלילה.
&nbsp
את עלולה למצוא את עצמך חס וחלילה בלי ביטוח לפג.

merlion

New member
טיסה בחודש שביעי

כמו שכבר רשמו לך - עיקר הבעיה בטיסה היא ביטוח במקרה של לידה מוקדמת.
אני אישית נמצאת ברילוקיישן במזרח ובמהלך חודש שביעי טסתי לישראל לראות את המשפחה שלי ובדרך עצרנו לכמה ימים בתאילנד.
הטיסה הייתה בסדר (הקפדתי לקום מהמקום הרבה ולשתות המון המון מים) וזה הייתה טיסה מאוד מאוד ארוכה ומאוד נהניתי מהחופשה למרות חודש ההריון המתקדם.
אבל במקרה שלי - ידעתי שיש לי ביטוח גם לי וגם לקטנטן במקרה של לידה מוקדמת כך שיכולתי להיות שקטה...

בסופו של דבר לא היה צורך להשתמש בביטוח במהלך החופשה שלנו אבל אף פעם אי אפשר לדעת ולכן חשוב שיהיה...

איך אני שמחה לקרוא אותך!

(אני עודקצת11...) פורום לקראת...
חשבתי עליך הרבה ואני ממש שמחה שנעלמת מהסיבות הטובות!

merlion

New member
תודה

שמחה לראות גם אותך פה

כיף שלאט לאט כולן עברו ועוברות לפה...

ilatan

New member
תודה על התשובה :)

ואם אפשר עוד שאלונת - לפני שטסת, ביררת מה הסיכונים בכלל בטיסה. למה זה עלול ליצור מצב של לידה מוקדמת?... וחוץ הסיכונים ללידה מוקדמת ולטרומבוז (פקקת ורידים, שבגלל זה אני מניחה, הלכת הרבה בזמן הטיסה), שמעת על עוד סיכונים לעובר או להריון בעקבות טיסה?

merlion

New member
בשמחה

לא ממש ביררתי מה הסיכונים כי הרופא שלי לא דאג אפילו לרגע - מבחינתו (ומבחינת כל הרופאים פה) עד שבוע 32 אין בכלל בעיה לטוס אלא אם ההריון לא תקין והמון פה טסות בשלבי הריון מתקדמים...
הדבר היחיד עליו מדברים הוא החוסר נוחות (כאבי גב וכו') מהטיסות הארוכות ובמקרה שלי לא היה נורא בכלל...

מה שעשיתי לפני הטיסה הוא לקבל מהרופא שלי רשימה של המלצות מה לעשות בטיסה וזה מה שהוא המליץ:
- שתייה מרובה - האוויר בטיסה מאוד יבש וחשוב שלא להתייבש כי התייבשות מביאה צירים - בפועל ברגע שהתיישבתי בטיסה ביקשתי מהדיילות בקבוק מים והן הביאו לי בקבוק ליטר וחצי (זה מאוד מקובל עם נשים בהריון שטסות והדיילות מכירות את זה) ששתיתי לאורך כל הטיסה.
- לקום ללכת לעיתים קרובות - כמו שאמרת זה שלא יווצר קריש דם, למניעת בצקות ולמתוח את הגב עוזר לכאבים...
- גרבי לחץ עד הירך - למניעת בצקות... מומלץ לטיסות ארוכות (לא חייב במקרה שלך).. אני בכל אופן ויתרתי על זה כי לא נראה לי נוח לטוס עם גרבי לחץ ובטיסה חזור אכן התחילו לי בצקות אבל יומיים אחרי הלכתי למסאג' לנשים בהריון והיא פתרה לי את הבעיה

washi tashi

New member
אני בדעה שאם העובר בר חיות לא טסים

גם טיסות קצרות עלולות להסתבך, והדבר האחרון שאת רוצה הוא ללדת במקום מרוחק, עם תנאי פגיה שאין לך מושג מה טיבם. אין שום ביטוח (ואני רצינית, שום ביטוח) שמכסה עלויות פגיה במלואם. ולא, גם 100K ש"ח לא מספיקים. לסבר את האוזן, ילדתי בארה"ב במועד, התינוק נזקק ל-17 ימי פגיה, והחשבון שנשלח היה קצת פחות מחצי מיליון דולר. שום חברת נסיעות לא תכסה לך את זה.

קרמבו341

New member
מסכימה ומדגישה

גם ביטוחים שלכאורה מבטחים את הפג, נותנים סכום שהוא פסיק מהמחיר שאשה שתעבור לידה מוקדמת בחו״ל תצטרך לשלם. שהות של פג בפגיה זה עניין שיכול להגיע עד עד מליונים (במיחוד אם צריך התערבויות רפואיות או ניתוחים).
נכון שהסיכוי ללידה מוקדמת דווקא בחופשה הוא די קטן אבל תמיד קיים, ואם זה חו״ח מתרחש מדובר בהסתבכות כלכלית רצינית. כמובן שכל זה רלוונטי רק בשבועות בהם העובר כבר בר חיות.

LilachiKtana

New member
אני בדעה קצת שונה..

לדעתי, כל עוד ההריון עבר תקין, בלי בעיות, בלי דברים מיוחדים והכל תקין- אפשר לטוס.

בהריון הראשון שלי טסתי בטירוף- כל חודש הייתי במקום אחר, הטיסה האחרונה בהריון הייתה ברצלונה בתחילת חודש שמיני. הטיסה לא מזיקה להריון ולא משפיעה עליו.

לדעתי, כל עוד האישה שלמה עם זה, והרופא מאשר- אפשר לטוס.

Bacio

New member
אוקיי

ומה קורה אם מישהי טסה, יורדת מהמטוס ונתקפת צירים? זו סיטואציה שתוארה ע"י מישהי שזה קרה לה בחופשה כאן לאירופה. אז האשה שלמה, והרופא אישר, אבל לידה מוקדמת או בעיות בהריון זה לא משהו שמגיע תמיד עם התראה מראש. (ואני לא חושבת שכולם יכולים לעמוד בעלויות האמיתיות של אשפוז ארוך טווח של פג.)

shusha57

New member
זה כבר עובר כל גבול

עכשיו מישהיא שאני בקשר טוב איתה בעבודה שאלה אותי מה יש לי ואמרתי שככל הנראה בן.
היא אמרה לי טוב...תצטרכי להביא את הבת...
אמרתי לה שלא משנה לי העיקר ילד בריא ויש לי בן ובת בבית ...אז היא אמרה לי שבנות חייבות אחיות!!!
הבנים הולכים עם הנשים שלהן אחרי החתונה ובעינינים שלהם ורק בנות נשארות קרובות ...ושבערת השם שתהיה לי שם בת עכשיו (זה בן להזכירכן!)
זה גם ושב לי על נקודה רגישה (מאוד מאוד רציתי בת) וזה כל כך עיצבן אותי על הבוקר ... למה אנשים לא יכולים להגיד מזל טוב איזה יופי ולשתוק????

איזה מרגיז

אבל באמת...נו ..אל תקחי ללבד ...זה ברור שאחרי "יציאה" כזו הדוברת היא ..בואי נגיד
בעדינות "לא חכמה משהו"....
&nbsp
צודקת לחלוטין, מה שחשוב זה ר-ק ואך ור-ק הבריאות שלך, של העובר ושתעברו את ההריון , הלידה ובכלל
בבריאות שלמה ובידיים מלאות

shusha57

New member
זה יושב לי על נקודה מאוווד רגישה- מודה!

מאודדדד רציתי עוד בת ובאמת שתהיה לבת שלי אחות ובגלל שאני מפחדת שהבנים הולכים... אבל מה לעשות...עברנו דרך ארוכה וטיפולים בהריון הזה ואני אומרת מה שבא ברוך הבא וכן הייתה קצת תחושת החמצה (ועדיין) אבל ההערות האלו רק מחזירות אותי אחורה ומציפות יותר את התחושובת והן מעצבנות אותי!

כל חיי חלמתי על אחות ויש לי רק אח אחד וגםהוא גדול ממני בהרבה

כל הילדות חיכיתי בציפייה מאוד גדולה לאחות בגיל שהבנתי שאמא שלי לעולם לא תביא עד ילדים (אני בת זקונים) אז אמרתי לעצמי שאני רוצה שלכל ילד שלי יהיו גם אח וגם אחות ולפי החישובים יוצא שני בנים ושתי בנות כי אין חבר קרוב יותר מזה עכשיו מה שיש לי זה ארבע בנים אז מותר לציין שאני עומדת על 75% מהיעד
ארעה יש ושני בנים יש חחחח
&nbsp
ועוד פרט מאוד חשוב הרי זה בכלל לא כלל שהבנים הולכים והבנות נשארות וגם בכלל לא ברור אם יהיו חברים בעתים ואני בטוחה שהמון אחיות יכולות לקנא בקשר שיש לי עם שתי חברות וגיסה כן כן גיסה אשת אחי אני תמיד אומר שהיא התחליף שלי לאחות שתמיד רציתי ולהן אני מספרת כל מה שטוב ורע ומהן אני מקבלת תמיכה אהבה וביטחון.
&nbsp
וכבר סיכמנו שלאנשים אין טאקט
וגם לפעמים זה פשוט כי הם לא ממש חושבים על מה שהם מוציאים מהפה וזה לא מרוע

Az1980

New member
לי אמרו השבוע משהו עוד יותר נחמד

גם בן ואז אחרי שאמרתי שהתאריך המשוער במאי בעזרת השם הבחורה פשוט אמרה ״ווא בן במזל שור זה לא משהו שאת רוצה״ ��
דווקא רוצה רוצה מאוד רוצה מעולם לא רציתי משהו ככה. שור קטן שלי :)

למעלה