האם תצאו עם מי שלא עשה צבא/שירות לאומי?

ivgy1980

New member
האם תצאו עם מי שלא עשה צבא/שירות לאומי?

גילוי נאות: שירתתי בחמ"ן. גם בקבע.

lolly87

New member
כן

הקשר הכי ארוך שלי היה עם מישהו שלא עשה צבא או שירות לאומי מסיבות רפואיות.

Meigen

New member
כפי שעניתי לך בפורום השני:

לא. עצם המחשבה על כך כבר מגעילה אותי.

DNAדנה

New member
אני נוטה ל"לא"

אם הוא לא התגייס כי הוא פצפיסט או משהו כזה ובחר לשבת בכלא חודש ולהיפטר מזה - זה יפריע כי אני מאמינה בדברים שונים לחלוטין.

ואם הטענה שהוא לא התגייס מסיבות בריאותיות, הוא היה יכול:
א. להתנדב לצבא
ב. לעשות שירות לאומי
ברגע שהוא לא בוחר לא באק ולא בב' - זה יגרום לפסילתו. כי אם הוא מאמין בחשיבותו של הצבא והחשיבות לתרום וכד', ובוחר להתעלם מזה, הוא עושה רושם של בחור צבוע וזו בעיה.

LsMs

New member
אני לא התגייסתי ויצאו איתי

והבחורה ההיא שכתבה על להתדנב...שמעי כל מקרה לגופו

אישית לא עשיתי צבא בשל בעיות בריאותיות באמת קשות שהלכו והסתבכו והיות ובן אדם כמוני שבילה יותר מדי זמן בבתי חולים ועל שולחנות ניתוחים החלטתי שעדיף לי לנצל את השנים הטובות שלי על ללמוד ולעשת תארים במקום להתנדב ...לא מצטערת שעשיתי את זה מבינה בחשיבות של הצבא ובעצמי תמיד תורמת ומתנדבת בקהילה עצמה אומנם לא בצהל אבל בשירותים שונים אחרים ....אז לא לא מרגישה שאני צבועה ...

אייבורי

New member
כלומר

לעשות למען עצמך, תארים שונים ומשונים
לזה היה כח

אבל לתת את זמנך לצבא \ שירות לאומי, זה כבר נופל
בקטגוריית הבעיות הרפואיות.

מצטער אבל זה לגמרי עלוב.

LsMs

New member
בייב'ס

אני לא מסמפטת אותך וזה בלשון המעטה אני לא מתכוונת להגיב לך ואני לא חייבת לך דו"ח

ולכן אני גם לעולם לא אגיב לך...יש הרבה דברים לא טובים שאני חושבת עליך...אבל יפה עליהם השתיקה

בוא נסכים לא להסכים ובזה אני סוגרת את כל הדיונים או התגובות שאי פעם אני אגיב לך...

אייבורי

New member

אני מניח שמערכת הערכים שלנו כלכך שונה

שלא ציפיתי למחשבות טובות שלך עלי.

Cade Foster

New member
תלוי מה הסיבה

אם היא חולת צליאק אני מן הסתם לא אפסול אותה כי היא לא התנדבה.

אבל כן יצא לי כבר לפסול מישהי שאמרה לי שההורים שלה חזרו בתשובה והיא תפסה על זה טרמפ כי לא התחשק לה להתגייס.

חיים שכאלה

הייתה איתי בקורס בצבא חולת צליאק שהתעקשה שהתייחסו אליה כמו לכולן (מן הסתם היה לה הסדר לגבי האוכל) והכרתי בחור שלמד איתי בתיכון שנאבק בסרטן (גידול בראש שעיוות את המראה שלו) שנלחם על האפשרות להתנדב ובסוף התנדב.

יש אנשים שפשוט נח להם להתחבא מאחורי כל מיני תירוצים כדי לטשטש את האמת (שהם אנשים די אגואיסטים).

lolly87

New member
זה מאוד תלוי בבעיה הרפואית

יש בעיות כאלה שאי אפשר אפילו להתנדב, ולא מסתתרים מאחורי זה ואומרים איזה יופי, אז אני לא אעשה צבא. אי אפשר להכליל, בלי להכיר את כל המקרים

Cade Foster

New member
האנשים האלה מקריבים הרבה וראויים להערכה

אבל את לא יכולה לצפות מכל אחד כזה לסכן את הבריאות שלו כדי להיות מועיל בצבא.

כל אחד בפורום הזה

מסוגל לשבת מאחורי מחשב ולהקליד, נכון?

אין שום סיבה שלא ישרתו בתפקיד דומה או יעשו שירות לאומי ויעזרו במה שהם כן יכולים.

אכן, כמו שאייבורי ציין, זה עניין של ערכים.

Cade Foster

New member
זה לא מתחיל ונגמר בתפקיד

להיות ג'ובניק זה להיות שם מ-9 בבוקר עד 5 וחצי בערב (ברוב המקומות שאני מכיר). אם את חולת צליאק את צריכה שהצבא יספק לך אוכל מיוחד שלא מסופק בדרך כלל (כלומר - לא את אשמה), אם יש לך בעיות רפואיות כאלה ואחרות הצבא לא רוצה לקחת אחריות על מה שעלול לקרות בזמן שהחייל על מדים. ובכלל זה מגוחך לדרוש מבן אדם להילחם על מנת להתגייס. אם הוא באמת לא כשיר רפואית אז אין מה לעשות.

אתה ממש נתפס אך ורק לצבא

יודע מה?
נסכים שהדעות שלנו שונות ואני בדעה שמי שלא אגואיסטי, ימצא לתרום משהו למדינה שלו גם במצבים שלנו ("אנשים בריאים") נראה כבלתי אפשרי.

למעלה