בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש

יאנהלה

New member

מסכימה בהחלט. כרגיל כתבת בצורה רגועה, עניינית ומבוססת.
גם השנה החיסון מושתת על חלבון ביצה (לצערי- בתור טבעונית)- התחסנתי היום והאח שאל אותי על רגישות לביצים..

לפני שנה וחצי בערך חליתי בדלקת ריאות קשה מאד שהתחילה מזה שהייתה לי שפעת. עברתי מלהיות אדם בריא בלי שום מחלות רקע ללהיות מונשמת בטיפול נמרץ. אני לא יודעת מה היה קורה אם הייתי מתחסנת ואם הזן של שפעת שהיה לי היה בכלל בחיסון באותה השנה אבל בהחלט גם לא כדאי לזלזל בחיסון ובאפשרות למנוע לפחות חלקית את המחלה עצמה ואת הסיבוכים שיכולים לבוא איתה, בעיקר כשנמצאים בקבוצת סיכון.

יאנהלה

New member
תודה

לאנשים יש נטיה לחשוב ששפעת זה מקסימום איזה שבוע שיושבים בבית ומרגישים לא טוב וכתוצאה מהחוויה שלי חשוב לי שאנשים יבינו שיכולים להיות לזה סיבוכים רציניים וכדאי לקחת את זה בחשבון כששוקלים אם לעשות חיסון או לא.

מתחסנת וגם התחסנתי בעבר בהריון (ובתקופות ההנקה)

לא הייתי אף פעם חולה מהחיסון, חוץ מכאב מקומי לא היה כלום
אבל מצד שני כבר הספקתי השנה לקבל שפעת (לא נחמד
)
כל המשפחה גם מקבלת את המנת חיסון שלהם (כולל כולם)
נותת רק חיסון בזריקה - כלומר מומת.
לחי המוחלש - (תרחיף) המון תופעות לוואי והרבה פחות בטוח לעומת המומת.
&nbsp
נשים בהריון הינה אוכלוסייה המועדפת לקבלת החיסונים לפי הנחיות משרד הבריאות
והחיסון נחשב בטוח מאוד לאם ולעובר
תכנסי לאתר משרד הבריאות ותראי מה כתוב שם בנושא
&nbsp

AlicePJ

New member
התחסנתי כדי לשמור על עצמי ועל העובר

להיות במחלה עם חום גבוה כמו שפעת כשנמצאים בהריון זה מסכן את ההריון. כל חום מעל 38 מסכן את ההריון, ובשפעת אפשר להגיע גם ל- 40 מעלות חום.
כל בני משפחתי עשו את החיסון כבר השנה, ואף אחד מאיתנו לא היה חולה. החיסון השנה הוא מומת, כלומר זה לא וירוס מוחלש שעלול בפוטנציה לגרום קצת למחלה. סביר להניח שחבר שלך חלה בלי קשר לחיסון - אולי כשהיה במרפאה לקבל את החיסון הוא נדבק ממישהו אחר שהיה שם חולה? היה לו בכלל שפעת או שזאת סתם היתה מחלה אחרת בלי קשר? כי חיסון שפעת מגן רק מפני שפעת ולא מפני וירוסים ומחלות אחרות.
מעבר לזה, תינוק שמקבל שפעת זה דבר איום ונורא לטעמי, הם מאוד מסכנים וזה יכול לסכן להם את החיים ולגרום לסיבוכים.

התחסנתי אתמול

ותופעת הלוואי הרגילה שאני מקבלת זה כאבי שרירים. הבעיה עכשיו הייתה שאני קצת מקוררת ובכל זאת התחסנתי וזה יצר לי מיני שפעת ל10-12 שעות (כאבי שרירים,חום קל וחולשה איומה). לקחתי יום מחלה מהעבודה ועכשיו אני בסדר (חזר התיאבון והמצב רוח).
&nbsp
שמחה שזה מאחורי.

poly1982

New member
אני לא עשיתי

יש אלפי זנים של שפעת. החיסון לא מגן עליך מכולם.
עכשיו, ברור לי שזו רק סטטיסטיקה מקרית, אבל כל מי שאני מכירה שעשה את החיסון - חלה ובצורה מאוד לא נעימה. אבל ממש כולם. הורים, קולגות, חברים. אז אולי זה צירוף מקרים אבל החלטתי לוותר על התענוג. מה שכן - הקפדתי מאוד על הגיינה (לא שברגיל אני מלוכלכת, כן? אבל בתקופת ההריון נהייתי קצת אובססיבית לעניין) והשתדלתי לא לבוא במגע עם אנשים חולים, גם אם זה אומר להמציא תירוצים מוזרים בשלב שבו עוד לא רציתי שיידעו על ההריון.

poly1982

New member
אגב

אני לא נגד חיסונים עקרונית, וחיסון שעלת דווקא כן עשיתי בשבוע 34 או 35 (לא זוכרת בדיוק) - בעיקר כי הוא מגן על העובר לתקופה של אחרי הלידה. אבל עם החיסון לשפעת לא התחשק לי להסתבך, בעיקר כשראיתי לפחות 5 אנשים שחלו מיד אחרי שקיבלו אותו.

shibolet101

New member
התחסנתי פעם ראשונה

בחורף הזה
לצערי רק באמצע שלו ולא ממש בהתחלה (בכלל לקחתי את הפיצית לחיסון אחר וזכיתי על הדרך)
ביננו אני מצטערת שלא עשיתי את זה עד היום
חורף ראשון מזה שנים שאני לא מבלה חצי ממנו חולה (טוב נו רק א תהחצי הראשון אבל זה הה לפני החיסון)
ברור לי שמעכשיו כל שנה (מזל שהילדים צריכים להגיע לטיפת חלב בצורה מסודרת כי אם זה היה רק בשבילי הייתי מתעצלת)

giraffelle

New member
בנות שעשו צ'יפ גנטי בהדסה - תוך כמה זמן תוצאות?

הרופא שלי, שגם הוא מהדסה, טען שזה אמור לקחת 10 ימים.
עברו עשרה ימים, התקשרתי לשאול וענו לי שזה יכול לקחת שלושה שבועות ויותר... וזה מגיע יחד עם התוצאות של הבדיקה הרגילה.
(למה בכלל לעשות את הבדיקה הרגילה, הצ'יפ אמור להחליף אותה, לא?)
אם זה משנה, מדובר בצ'יפ מלא, לא החלקי שהדסה עושים לכולן.
&nbsp
אני מתחרפנת... לא מסוגלת לחשוב על עוד שבועיים של המתנה. עשינו את הבדיקה בגלל סיכוי גבוה מאד לבעיות שונות אז אני ממש במתח. אוף.

yoolyul

New member
אצלי לקח שלושה שבועות

אבל זה היה כבר לפני כמה חודשים טובים (אולי ינואר? לא יאמן שאני כבר לא זוכרת..)
בדיוק אחרי שלושה שבועות היתה תשובה במענה הקולי שלהם, אכן היו שלושה שבועות קשים מנשוא..
אני העברתי את הזמן בצפיה אובססיבית בסדרות וסרטים, לא השארתי לעצמי דקה פנויה למחשבות...

vik890

New member
עדכון בדיקות גנטיות?

היי לכולן,
בת 30 וחצי, הריון שלישי, שבוע 10+0.
בהריון הראשון שלי לפני חמש שנים עשיתי בדיקות גנטיות מקיפות וגם הייתי אצל פרופסור מוטי שוחט בזמנו.
עכשיו הרופא המליץ לעשות עדכון לבדיקות הללו אצל אחות במעבדה ספציפית... מה דעתכן? האם באמת יש בדיקות חדשות שצריך לבדוק? אני מתלבטת אם זה הכרחי... אין מחלות גנטיות במשפחה.

תודה מראש

tallykr

New member
סקירה שלישית?

בת 35, הריון שהושג מטיפולים (בטיפול 17, אחרי 9 הזרעות ו-8 הפריות, כשההפריה המנצחת נכון לרגע זה היתה ביום הולדת 35 שלי בדיוק). בנסיבות לא ביצעתי בדיקת מי שפיר, מה גם שכל הבדיקות היו תקינות וההסתברות לתסמונת דאון בבדיקות (סקר שליש ראשון + תבחין מרובע) היתה 1:18000 למרות הגיל שלי. בדיקת DNA חופשי בדם האם היתה תקינה, וכך גם הסקירות הראשונה והשניה. אנחנו מתלבטים אם לעשות סקירה שלישית. מישהי יודעת האם יש סיבה לעשות כזו כשלא נצפית בעיה? מתי כן עושים בעצם סקירה שלישית? הרצון הוא כמובן לוודא ככל שניתן שהכל בסדר עם העובר. אציין שבהריון הראשון, שהיה באופן יחסי כמעט ספונטני, עשינו בדיקת מי שפיר בגלל תוצאות בעייתיות בתבחין המרובע ולא עשינו סקירה שלישית, אבל נדמה לי שלפני חמש שנים זה לא היה באופנה לעשות סקירה שלישית.

סקירה שלישית

היא בעצם סוג של הערכת משקל קצת יותר מורחבת לוודא שהכל מתפתח כראוי (אבל לא ארוכה כמו סקירה ראשונה/שניה) זה ההסבר שקיבלתי מהרופא.
אני עשיתי, אבל גילוי נאות - עושה סקירות באופן פרטי אצל אבא של חברה טובה כך שהעלות שלי מינימלית.
אחרת חושבת שהייתי מסתפקת בהערכת משקל בקופ״ח.

אני חושבת שאת צריכה לשאול את עצמך את השאלה, חלילה אם משהו לא בסדר, מה תעשי עם המידע הזה? משאירים את ההריון? הפלה? זו אמנם לא בדיקה פולשנית כמו מי שפיר אבל תחשבי מה תעשי עם התוצאה, שסביר שהכל תקין כי הרי אין אינדיקציה.
אם זה ירגיע אותך בכל זאת אז תעשי.

tallykr

New member
שאלה נכונה בעיני

כעקרון דווקא יש מה לעשות. אם יש אינדיקציה לבעיה אפשר לעשות מי שפיר בשלב מאוחר של ההריון ולקבל החלטות. אני לא אפיל בקלות, אבל אם תהיה אינדיקציה לבעיה חמורה, לא אשאיר את ההריון, בייחוד לאור העובדה שיש לי אחריות על ילדה בבית.

אם ככה, במקומך הייתי עושה

למרות ששוב לגמרי הייתי באה עם הרגשה טובה ומחשבות חיוביות הרי טפו טפו עד עכשיו ההריון תקין.
בהצלחה בכל החלטה!

למעלה