בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש

פיצקית10

New member
אקו לב עוברי

היי בנות,
אני בהריון שני שבוע 15+2 היום הייתי בסקריה מוקדמת והתגלו 3 נק לבנות בלב של העובר והפנו אותי לעשות אקו לב עוברי
למישהי יש המלצות לרופא ??? מישהי עברה תהליך כזה ויכולה לספר לי איך היה ובעיקר להרגיע אותי קצת בלחץ...
תודה לעונות

hipopotam888

New member
מה דעתכן לגבי חיסון נגד שפעת

כדאי לעשות?
בשנה שעברה החבר שלי חלה מאוד קשה מיד אחרי שעשה את החיסון.
לא יודעת אם זה שווה את הסיכון

mitmit11

New member
אני מתחסנת בכל שנה

אבל יצא לי תמיד להתחסן ממש שניה לפני הריון.

אני התחסנתי בהריון

רק שימי לב שאם את מחליטה להתחסן זה צריך להיות בזריקה שזה חיסון מומת ולא במשאף (שזהו חיסון חי-מוחלש)

katayelet

New member
לא מתחסנת

גם כי החיסון לא נבדק על נשים בהריון והשפעתו לעובר וגם כי הוא לא יגן עליך בפני כל הוירוסים.

Soulpower

New member
גם אני לא מתחסנת

החיסון הוא בעצם נגד הוירוסים של שנה שעברה - לאו דווקא של השנה, ומכיון שאין מידע איך זה משפיע על העובר, אני ממש מוותרת.
יש לציין שאני לא דוגלת בחיסון הזה גם ברגיל - אנשים יכולים להגיב אליו מאוד קשה ולחלות ישר אחרי שהתחסנו.

AlicePJ

New member
את כותבת דברים לא נכונים

ולהדגיש אותם לא הופך אותם לנכונים עובדתית. החיסון הוא לא נגד הוירוסים של שנה שעברה אלא לפי ההערכות של איזה וירוסים יהיה השנה. חבל שאת מפיצה מידע לא נכון עובדתית. מילא שאת לא מבינה בנושא, אבל למה להטעות אנשים אחרים ולמה להתגאות בזה שאת לא מבינה בנושא?
&nbsp
ואשריך שלא זכית לראות אנשים עם מחלות שפעת שהסתבכו קשות וילדים שאושפזו בגללם. הילד שלי אושפז בגלל סיבוך של שפעת כשהיה תינוק וקיבלת את השפעת ממש בתחילת הסתיו ולכן לא הספיק להתחסן באותה שנה. ותראי, הצלחתי לכתוב את זה בלי להדגיש וזה לא הפך את מה שכתבתי לפחות נכון או מדויק, הפלא ופלא!

Soulpower

New member
עונה

אני מבינה שהתגובה שלך ריגשית בגלל הנסיון הלא נעים שלך בנושא, וברור שאף אחת לא רוצה שהילד שלה יחלה או שחס וחלילה יהיו סיבוכים.

לידיעתך, יצא לי לטפל באנשים שחלו כתוצאה מסיבוכים מהחיסון עצמו, כך שאין כאן אמת מוחלטת וכל אחת צריכה לחקור את הנושא ולהחליט לעצמה. מי שדוחף את החיסונים כ״יעילים״ ו״הכרחיים״ הם בעיקר היצרנים שלהם, במתקפת פרסום והפחדה אגרסיבית. החיסון הוא עבור שלושה זנים של הנגיף כשיש הרבה יותר. אני באופן אישי מעדיפה לחלות פעמיים בחורף ולא להתחסן.

מביאה כאן לינק למאמרים בנושא: http://www.haaretz.co.il/news/health/research/1.1905418
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4150581,00.html

ודרך אגב - ההדגשה במקור קרתה, לא יאמן, כשהחתול שלי דרך על המקלדת ולא הצלחתי לבטל את זה. בואו ננסה לשמור על שיחה נעימה ולא מזלזלת אפילו כשיש נושאים שבהם הדעות שלנו חלוקות.

poly1982

New member
תתעלמי

זה הטון הקבוע שלה. כל מי שלא חושבת כמוה - אוטומטית מוגדרת כלא משכילה מספיק ולכן בהכרח טועה.

AlicePJ

New member
הנה מצאתי בשבילכן סיבה למה לא להתחסן

מהפייסבוק של עירית לינור:
"חושבים לעשות חיסון נגד שפעת? תחשבו שוב, ואני אסביר למה:
כנצר להורים גבוהים, מאוד התאכזבתי מכך שלאורך שנות נעוריי הפגנתי נמיכות קומה מעצבנת. גם לא הצלחתי לעבור את אמא ולו בחצי סנטימטר, וגם בסוף התיכון הייתי השניה הכי נמוכה בכיתה. לכן אחד מרגעי האושר של חיי היה כשמדדו אותי בלשכת הגיוס ורשמו על טופס: מטר שבעים. התרגשתי כאילו המצאתי זן חדש של גלדיולות, פניתי לחיות את חיי הזוהר שמגיעים לבחורה גבוהה, ומצאתי מיליון דרכים לשלב בשיחה את המשפט: "כמי שהגובה שלה הוא מטר שבעים אני טוענת שהירח עשוי מקוקוס", ואנשים הנהנו בהסכמה, כי עם בחורה גבוהה לא מתווכחים.
ולפני שנה הלכתי כמו אישה אחראית (וגבוהה!) לקופת חולים כדי לקבל חיסון נגד שפעת, ואחרי שהתחסנתי ראיתי שיש בחדר הטיפולים משקל אלקטרוני עם מד גובה לייזר וברור שעליתי עליו כדי לשכשך בזוהר הגובה השגיב שלי, והמד לייזר הדפוק הזה אמר: 1.68. אז עליתי עליו שוב ועמדתי זקוף, עם סנטר למעלה וקוקו מזדקר מעל הראש ומבט גבוה בעיניים, והמד לייזר אמר: 1.68, אז התמתחתי עוד קצת וממש כשהמד לייזר צרח: 1.68, אמרה האחות של מכבי: "הלו, גברת. זה לא צעצוע. אנשים מקבלים פה אינפוזיה. את מפריעה להם. לכי הביתה".
אז השנה אני לא אעשה חיסון נגד שפעת, כי הוא מנמיך."
&nbsp
אז שלא תגידו שאני כותבת חד צדדית רק בעד החיסונים! ותמשיכי להשאר נחמדה פולי, את ממש שיא האדיבות והנחמדות וקבלת הדעות השונות, אור לגויים!

poly1982

New member
מעולם לא טענתי שאני אור לגויים

מצד שני גם מעולם לא טענתי שאני משכילה מידי עבור פורום כזה או אחר...
ולצטט את עירית לינור, אכן, שיא החכמה והתבונה. למרות שברור לי שתיכף תכתבי כאן שזה היה באירוניה.

עם כל הכבוד, גם את לא שיא האדיבות והנחמדות!

גם לא קרוב לזה.
ההודעות שלך מאוד נחרצות, חותכות ולא נעימות בכל הפורומים השונים בהם את כותבת. אז לפני שאת מטיפה לאחרים, תבדקי בציציותיך קודם.

AlicePJ

New member
ומי שדוחף נגד החיסונים הן חברות התרופות שמרוויחות הרבה

הרבה הרבה יותר כסף על תרופות לאנשים חולים מאשר על לתת חיסונים ולמנוע מחלות. אז אני שמחה שיש אנשים שמקשיבים לחברות התרופות ולתאוריות שלהן, אבל עם כל הכבוד, יש הרבה יותר נפגעים ומתים ברחבי העולם משפעת מאשר אנשים שנפגעים מהחיסונים, אם הם בכלל נפגעים מהחיסונים (כי הרי כולנו מכירים את אלה שהיה להם וירוס והיו חולים למרות שהתחסנו בשפעת, וחשבו שחיסון השפעת הופך את גופם לחסין לכל וירוס או מחלה אחרת שקיימת בעולם).
מסכימה איתך שאם מדובר באנשים בריאים באופן כללי אין חובה בכלל להתחסן. אני לא התחסנתי לפני שהיה לי ילד. אבל בהריון וכשיש ילדים זה מצב אחר - בהריון חום גבוה יכול לגרום לבעיות מאוד קשות, ולהתעלם מכך זה חוסר אחריות לדעתי האישית. בנוסף גם ילדים קטנים שנחשפים לשפעת יכולים לפתח הסתבכויות הרבה יותר ממבוגרים. אז אני חושבת שהתשובה לשאלה של החיסון בפורום הזה צריכה להיות שונה מהתשובה בפורום של אנשים ללא ילדים לדוגמה.
&nbsp
ומקבלת את התנצלותך על ההדגשה, אם כי היה יותר מובן אם היית מתנצלת מיד ולא נותנת לכולם להניח שהדגשת בכוונה.

מחזקת את אליס ..החיסון הוא לפי ניבוי

הוירוסים והישתנותם לשנה העתידית ולא לפי השפעות שהיו בעבר
צריך להבין , וירוס השפעת מקבל מוטציות מרובות (וירוסים מסוג A B ו C ). בשל כך אי אפשר לנבא באופן
מלא איזה זן שפעת יהיה בוודאות בשנה הבאה הצלחת הניבוי עומדת על כ 70-80 %.
כמובן שהחיסון איננו מונע שפעת ב100 % ואומרים זאת מפורשות
כמו כן ישנן אוכלוסיות שלמרות יעילות החיסון החיסון איננו "מצליח" אצלהם והם מחוסנים פחות
כמובן שגם אפשר לחלות במהלך השנה, אם כי לרוב התופעות של השפעת הן קלות
ולא חמורות מהמצב אילו לא היה חיסון.
בנוסף, לוקח כ2-3 שבועות אצל רוב האוכלוסייה שיהיה להם מספיק נוגדנים (במילים
פשוטות עד שהחיסון "עובד") ואם בזמן זה נתקלים בוירוס השפעת , אז נדבקים וחולים
כאילו לא היינו מחוסנים.
רוב התופעות הקשות יותר הקשורות לחיסון השפעת מתלוות דווקא לחיסון שמגיע בתרחיף
כלומר חיסון חי מוחלש. דווקא החיסון המומת - זה הניתן בזריקה נחשב מאוד מאוד בטוח
ואותו ממליצים לקבל לנשים בהריון.
דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון כי היה בעבר לא יודעת
אם תקף לגבי החיסון השנה -- הוא שחיסון השפעת מושתת על חלבון ביצה ולא ניתן לתת אותו
לאלרגים
&nbsp
&nbsp
אני מציעה לכל מי שחושבת על חיסון לשפעת לקרוא מעט מידע ממקורות רפואיים מסודרים
כדי לקבל את כל התמונה כולה ולקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורך

AlicePJ

New member
אל תבלבלי אותה עם עובדות, חכי שפולי תבוא

ותעקוב אחריך בכל הפורומים וכל פעם שתכתבי משהו היא תבוא וישר תכתוב נגדך בלי קשר לעובדות או למציאות.

poly1982

New member
אין לי שום בעיה עם עובדות ועם המציאות

יש לי בעיה עם אנשים שמפזרים ארס בכל מקום שהם דורכים בו.
אם את כל כך חכמה ומשכילה וצודקת, מה יש לך לחפש בפורום שכל המהות שלו הוא מתן ייעוץ ותמיכה? באת להרעיף עלינו מחכמתך? ממש נחמד מצידך, תודה רבה. אני נורא מתנצלת על כך שלא השכלתי להבין את גודל המתנה שנפלה בחיקי. זה לא יקרה שוב.
וברצינות: אם כל כך הרבה אנשים אומרים לך שיש משהו מאוד בעייתי באופן שבו את מתנסחת, אולי הגיע הזמן לעשות בדק בית ולחשוב פעמיים לפני שאת לועגת למישהי שכתבה כאן תגובה ובטעות הדגישה חלקים ממנה. ועוד לצפות שהיא תתנצל... לא יאומן.

poly1982

New member
כולם לא בסדר ורק את צודקת

אני צריכה להסתכל במראה? אני לא זו שקיבלה על הראש על האופי המתנשא, התוקפני והשיפוטי של התגובות שלי. אבל די, התעייפתי ממך. תיכף יום כיפור וזה. שאי ברכה ושתהיה לך לידה קלה.

AlicePJ

New member
לידה קלה גם לך ומקווה שיום כיפור יגרום

לך להפסיק להיות טרולית שרודפת אחרי אנשים בפורומים שונים ועוקבת אחריהם, כי זאת לא התנהגות מקובלת בתפוז או בחברה האנושית.

למעלה