אוכלים ונהנים לסוף שבוע

בקשר לגמילה מהנקה בלילה

בת 9 חודשים. נרדמת עצמאית, גם כשמתעוררת בלילה שלא על מנת לאכול. יונקת בלילה כל 3 שעות. במהלך היום אוכלת מוצקים והנקה אחת. היא קטנה באחוזון 3.
בקיצור, ניסיתי את 2 השיטות:
1. לצמצם את משך ההנקה. ואז היא מתעוררת כעבור שעה - שעתיים.
2. לדחות את שעת ההנקה. ואז היא ממש צורחת ואני לא עומדת בזה ומניקה.
הייתי מאד שמחה לחזור לישון בלילה, או אפילו בתור התחלה ליצור פער של 4 שעות. אשמח לעצות.

yoyo268

New member
צמצום זמן ההנקה לא מתאים לגילה, לדעתי

זאת שיטה לגמילה בגילאים מתקדמים הרבה יותר.
למה רק הנקה אחת במשך היום? אולי שווה להתחיל מהוספה של הנקה במשך היום (נניח בוקר וערב). במיוחד שהיא באחוזון נמוך.
אני עשיתי שיטה אחרת-קיבוע הנקות בשעות חתך. את מכירה? (סיפרתי על זה פה מספר פעמים). אצלנו זה עבד מצוין וכבר אחרי לילות בודדים ירדנו מהנקה כל שעתיים שלוש בלילה לשתי הנקות בלבד.

כן

בסעיף 2 התכוונתי שלעות חתך, רק לא ידעתי שקוראים לזה כך.
כלומר, היא בדרך כלל מתעוררת לאכול בחצות. ניסיתי לדחות את ההנקה בחצי שעה (או אפילו רבע שעה) לחצות וחצי. אבל היא נורא בוכה.

florence ivy

New member
מה אוכלים הקטנים בני שנה פלוס ?

אשמח לשמוע ממכם על ;
מס' הארוחות ביום, ומה הן כוללות (דוגמאות מהתפריט השבועי - מה כוללת ארוחת בוקר, צהריים, ביניים אם יש, ערב), ומה הכמות הנאכלת בארוחה... :)

נ.ב
בני בן 1.4, לא בגן, ואשמח לשמוע מה ואיך אוכלים בני גילו... :)

קוקי121

New member
בת שלושה שבועות ואוכל

הקטנה כבר כמה ימים אוכלת תמ״ל וכמעט אחרי כל ארוחה היא פולטת את כולה, ממש כמות עצומה. מה זה יכול להיות? אלרגיה? אולי צריך לנסות תמ״ל אחר (כרגע היא עם סימילאק)? אשמח להארות, אני אובדת עצות...

לא רופא, אבל קודם כל הייתי מנסה תמ"ל אחר

כי לפי מה שכתבת, היא בעצם לא אוכלת....וללא קשר בודקת עם רופא דברים נוספים

leeut

New member
לא מומחית אבל נשמע כמו ריפלוקס אולי?

כדאי ללכת לרופא לבדוק. יכולות להיות כמה סיבות.
תנסו להחזיק אותה בניצב אחרי האוכל להרבה זמן. יכול להיות שהיא מצוננת? כשהקטנה שלי מצוננת היא ממש פולטת המון.
בכל מקרה בינתיים באמת שווה לנסות תמ"ל אחר, שמעתי המלצות על מטרנה אקסטרא קייר קומפורט החדש...או אולי הרופא ימליץ על משהו.

בן שנה וארבעה חודשים עדיין אוכל בלילה

הקטן בן שנה וארבע, אוכל מוצקים יפה בסה"כ, באזור אחוזון 20%. לפעמים מקבל בקבוק קטן בצהריים (90 מ"ל כהשלמה לצהריים במעון), מקבל ארוחת ארבע ואח"כ ארוחת ערב בשש ורבע. בשבע וחצי אחרי מקלחת הוא רוצה ומקבל בקבוק של 180 (משאיר קצת) והולך לישון. הוא נרדם רק כשאנחנו בחדר אבל יושבים בצד- ללא התערבות בהרדמה.
במהלך הלילה מתעורר בין פעם לפעמיים לאכול- אין מצב להרדים אותו בלי בקבוק, הוא רעב ומסיים 180. זה יכול להיות בין 2 ל5 לפנות בוקר.
איך מרגילים אותו לדחות את הבקבוק לבוקר ממש?

florence ivy

New member
מה אוכלים הקטנים בני שנה פלוס?

אשמח לשמוע ממכם/ן על ;
מס' הארוחות ביום, ומה הן כוללות (דוגמאות מהתפריט השבועי - מה כוללת ארוחת בוקר, צהריים, ביניים אם יש, ערב), ומה הכמות הנאכלת בארוחה... :)
וגם כמה תמ"ל ביום.

נ.ב
בני בן 1.4, לא בגן, ואשמח לשמוע מה ואיך אוכלים בני גילו... :)

הבת שלי בת שנה וחודש

נמצאת אצל מטפלת.
אוכלת בערך 4 ארוחות ביום- נגמלה(יותר נכון גמלה את עצמה( מתמ"ל קצת לפני גיל שנה.
בבוקר סביב 07:30-08:00 לרוב תוכל 2 פרוסות עם קוטג'/ממרח חרובים/טחינה גולמית.
בצהריים בערך בסביבות 11:30-12:00 אוכלת בשר ופחמימה/ירקות מבושלים.
ארוחה הבאה היא אוכלת מרק( מרק ירקות/עדשים/מרק סלק) או לחלופין מנת פירות- זה קורה בסביבות השעה 15:00.
וארוחת ערב בשעה 18:00 תהיה פשטידה/פנקייקס רגילים או מגבינה לבנה/ביצה קוטג' וירקות/חביתה עם גבינה לבנה.
לעיתים מנשנשת בין ארוחות בננה עם לבן עם סילאן או שייק פירות.

מבחינת כמויות נותנים עד שהתינוק מסרב,הוא יודע בדיוק איזה כמות הוא צריך.

yoyo268

New member
אצלנו

בת שנה וחודשיים. לא בגן.

כשמתעוררת מהלילה-כוס או שתיים משקה שקדים ושיבולת שועל וליד-
תמרים חתוכים/תאנים חתוכות/פריכית אורז עם טחינה או עם ממרח אגוזי לוז/קשיו/דייסת קוואקר.

כשמתעוררת מתנומת בוקר-פירות. בדרך כלל שייק עם מגוון פירות+אגוזים+גוג'י ברי+גרעיני חמניה או דלעת+טחינה או שקדיה ולפעמים עלים ירוקים אם מתאים. יש ימים שהיא מעדיפה פירות חתוכים במקום שייק.

בד'כ מנשנשת בין הפירות לארוחת צהריים-פריכיות אורז או חמישה דגנים, או פיתה ביס מקמח כוסמין.

ארוחת צהריים לפני שנ'צ-כיוון שהיא לא רוצה לאכול בשר, אני מקפידה על שילוב של קטניה ודגן. למשל-
פסטה מקמח מלא/כוסמין או אורז או פתיתים מקמח מלא או קוסקוס.
עם רוטב כלשהו-למשל תרד ושמן זית, עגבניות וכרישה, קישואים וגזר ועוד כל מיני.
ועם קטניה (מה שמסכימה) - אדממה מקולף, אפונה, שעועית ירוקה/מאש/אזוקי/לבנה.

כשקמה משנ'צ-עוגיות תוצרת בית מטחינה, או קוואקר, או שקדים. או פיתה ביס עם טחינה וסילאן

ארוחת ערב-מלפפון, עגבניה, זיתים, טופו, יוגורמה או קוטג' עיזים, טחינה, ביצה קשה (מוכנה רק את הלבן) ולפעמים מקנחת בדייסת קוואקר קצת.

לפני השינה-יונקת.

לגבי כמויות-מעולם לא מדדתי. היא יודעת כמה היא צריכה ורוצה וכשהיא רעבה היא מבקשת גם בין הארוחות ומקבלת מה שרוצה. יש ימים ש'ארוחה' זה רבע בננה ויש ימים שמחסלת שלושה פירות.

לא מצליחה לבסס ארוחה, כבר בן 11 חודשים.

מאוד מאוד אוהב לנשנש ולאכול מכל הבא ליד, אבל לא כמות.
למשל בבוקר אוכל בקבוק של 120 מ"ל.
אחרי שנת הבוקר מכינה לו ביצה והוא אוכל בערך חצי. אבל לחם הוא טורף, אתמול אכל 2 פרוסות עם גבינה.
בצהריים אוכל 2 - 3 קציצות עוף / בקר, לא אוהב פחמימות. לפעמים אוכל מעט פתיתים / תפוח אדמה.
בערב שוב כמו הבוקר..
לגבי תמ"ל - יוצא לו לאכול ככה:
בבוקר 120 מ"ל,
לפני השנת בוקר 60 מ"ל (רגיל להרדם עם בקבוק).
לפני השנת צהריים 60 מ"ל
בערב לפני השינה 120 - 180 מ"ל.
בלילה קם פעם אחת ואוכל 180 מ"ל.
מאז ומתמיד אכל בהמשכים ולא כמויות גדולות.
בן 11 חודשים, שוקל 9 קילו.

הייבי

New member
מה לגבי פירות?

אצלנו זו היתה הארוחה הראשונה שהתבססה וגם היה הכי קל לבסס אותה. אצלי (בן 8.5 חודשים) אין הרבה פחמימות בתפריט. בשביל שיישבע בצהריים אני מוסיפה לו עדשים למרק. בצהריים את מציע. לו ירק ליד הקציצות?

אני נותנת לו פירות כביניים, חותכת לחתיכות

והוא אוכל לבד. עכשיו נותנת לו נקטרינה כי התחילה העונה. הוא לא בעניין של מרוסק.
הוא אוכל לרוב אפונה או שעועית ליד הקציצות, פחמימות הוא לא אוהב, רק מידי פעם.

הייבי

New member
מה לגבי לשלב חתיכות ומעוך?

ניסית לשים לו חתיכות על המגש שהוא יאכיל את עצמו ובמקביל להאכיל אותו בכפית כדי שיגיע לכמות שמבססת ארוחה? לגבי מרוסק- גם אצלנו זה לא להיט. מה שאני עושה זה קוצצת את הבשר במרק עם סכין לחתיכות קטנות ומועכת את המרק קלות עם מועך פירה ככה שהמרקם יחסית גושי ואת זה אני נותנת בכפית (במקביל לחתיכות קטנות של קציצה בשביל שהוא ירגיש שנתנו לו חתיכות ללעוס).

mafe

New member
נקטרינה

מסכימה עם התגובות הקודמות, הוא אוכל יפה מאוד וממש לא נראה שיש ממה להילחץ!

תגידי, איך את נותנת נקטרינה?
כי אני לא נותנת לו קליפות בכלל, וכשנתתי תפוז קילפתי כל פלח וזו עבודת פרך
.
הוא מסתדר עם פלחים חתוכים לחתיכות?

Nightingale5

New member
דווקא הקליפה שלה ממש דקה ורכה יחסית

אפילו הבן שלי בן 11 חודשים שרק לפני כמה ימים למד ללעוס מסתדר איתה

mafe

New member
יפה לו!

אני קצת מפחדת...
אולי כשיצאו עוד כמה שיניים, בינתיים כנראה אמשיך לקלף...

למעלה