לייקים לא רצוניים

לייקים לא רצוניים

לאחרונה נתקלים בלא מעט תלונות של אנשים (גם כאן בפורום) על התופעה שלייקים שלהם מופיעים פתאום בכל מיני מקומות בפייסבוק בלי שבכלל הם עשו את זה. הסיבה לכך היא כמעט תמיד אפליקציה/תוסף/תוכנה שנוספו אלינו ומייצרים את הלייקים האלה בשמנו (לכאורה).
אני אתן כאן מדריך קצר ל"ניקיון" שיוכל לעזור להסיר את הגורם הבעייתי ואזכיר גם שמות של תוכנות שידועות כגורמות לנזק כזה.

1. בשלב ראשון יש לנקות או אפילו לאפס את הדפדפן.
כדי לבצע זאת נכנסים אל הדפדפן ומקישים במקלדת CTRL+SHIFT+DEL (הצירוף מתאים לכל הדפדפנים הנפוצים). מכאן יש לבצע מחיקה של קבצים זמניים ושל עוגיות (cookies), או אפילו לאפס לגמרי את כל ההגדרות.
זהירות! איפוס מלא ימחק מהזיכרון את הסיסמאות השמורות באתרים שונים, יש לבדוק שאתם יודעים או יכולים לשחזר אותן.

2. השלב השני הוא לנסות לאתר אם יש על המחשב תוכנה/תוסף שגורמים ללייקים האלה. באופן כללי יש לחפש משהו שמכיל את המילים likes או liker , או משהו דומה שאיננו מכירים אותו. אגב מאוד ייתכן שזה הגיע למחשב שלנו שלא ביזמתנו.
החיפוש יתבצע בשלושה מקומות:

אפליקציות: נכנסים ללינק הזה:
https://www.facebook.com/settings?tab=applications
ועוברים על רשימת האפליקציות שלנו. אם מגלים אפליקציה חשודה או לא מוכרת – מומלץ למחוק אותה (ניתן גם להסתפק בשינוי ההגדרות). המחיקה מתבצעת באמצעות הקלקה על "עריכה" (בפייסבוק באנגלית: Edit ) שבקצה השורה ובחירת האפשרות האחרונה "הסר אפליקציה" (באנגלית: Remove App ).

תוספים: בדפדפן כרום מקליקים בפינה השמאלית העליונה על הסמל עם שלושת הקווים האופקיים, ואז על כלים >> הרחבות >> תוספים, ומקבלים את הרשימה.
תוסף מזיק ידוע שכדאי לחפש כאן ולהסיר הוא Free Facebook Like (לפעמים מופיע בראשי תיבות FFL ) שידוע שגורם לבעיה הזו.

תוכנות: נכנסים במחשב אל "הוסף/הסר תוכנות". ניתן למצוא זאת בלוח הבקרה, אבל הנתיב המדויק תלוי במערכת ההפעלה ובגרסה שלה.
תוכנה מזיקה ידועה שכדאי לחפש כאן היא Liker .
זהירות! חלק מהתכניות במקום זה קריטיות למערכת ההפעלה או לשימושים שונים במחשב ויש להיזהר לא למחוק אותן. אם אתם לא בטוחים – כדאי קודם להתייעץ עם איש מקצוע.
הערה:

3. בשלב השלישי והאחרון מומלץ לבצע יציאה מסודרת מפייסבוק (Log Off) ולבצע כיבוי והדלקה של המחשב.

הערות:
א. ברוב המקרים לא מדובר על פריצה לחשבון, אבל ליתר ביטחון מומלץ תמיד להחליף סיסמה בפייסבוק במקרים כאלה.
ב. אם זה חשוב לכם, ניתן למחוק את הלייקים הלא רצוניים על ידי כניסה ל"יומן הפעילות" (באנגלית: Activity Log ) ואיתור שלהם שם. לא תמיד כולם יופיעו שם, אבל שווה לנסות.
ג. אם זה נראה לכם חשוב, ניתן לפרסם בציר הזמן שלכם הודעה שמסבירה לחברים שהלייקים לא שייכים באמת אליכם.

שושני5

New member
וואו, יפה רון... :)

כמה זמן לקח לך לכתוב את כל המדריך הזה??
תעשה ממנו גם קובץ PDF ותאחסן את הקובץ איפהשהו באינטרנט שיהיה נגיש לכולם...

רק לגבי אפליקציות החשודות.
גם אם יש אפליקציות חשודות, אני לא חושב שהם יכולים לעשות לייקים בשמי לעמודים אחרים.
ובכללי אנשים תשימו לב איזה אפליקציות אתם מאשרים בפייסבוק ומה הנתונים שאותם אפליקציות לוקחות ממכם. רוב הפעמים האפליקציות לוקחת ממכם את כתובת האימייל הפרטית שלכם, מה שיכול לגרום לכם לקבל המון ספאם.
אז תזהרו, ולאשר רק אפליקציות מוכרות

ותודה לרון

ולגבי PDF - רעיון מצוין, אני אעשה את זה...

לא כתבתי את המדריך במכה אחת, אלה תשובות שכתבתי בהדרגה בכמה פורומים כולל כאן, בכל פעם לומדים או נתקלים בעוד רעיון או אפיק בדיקה ומוסיפים את זה לתשובות, עד שבסוף זה מצטבר לתשובה אחת מפורטת...

כן, אחרי שהיתה תקלה עם הסיסמא לאתר

עכשיו יש סיסמא חדשה ומקווה שהיא תשאר המון זמן וככה אני אוכל תמיד להציץ לפורום

אפליקצייה״: סקייפ פור פייסבוק. מכירה?

זה לאייפון.
אני מחפש אותו דבר לאנדרואיד, נסי להתייעץ ולעזור לי, טוב?
הכינוי שלך אומר עלייך הרבה... אז אני מאמין שתעזרי, ביי !

אני לא.

אבל זה נראה שאפליקציה ששווה חיפוש.
מחר בבוקר אני יעשה תחקיר. במיוחד בשבילך

אני גם משתמשת באנדרואיד כך ש.. thx

מחר בבוקר..אין לי אנדרואיד, אני מחכה לגלקסי F

זה יצא בספטמבר אז אני לא ממהר
רוצה לעזור לי לזהות שיר?

שנייד אוקונור, והמילים של הקליפ שאני מחפש:

haaaappineeeeeeeess, cose u llllike to hu beeee, na ni naaa someone theeerre.
and eeverywheeeere cose u llllike to hu beeee na ni naaasomeone theeere,
.someone the-e-ere ,someonethe-e-er, someone the-e-ere, someone theeeere....cose I like u someone there
עכשיו חסר לך שלא תדעי כי עבדתי קשה לנגן לך את בשיר באותיות של אינטונצייה ואנגלית עילגת
זה שיר ישן אז אולי את יודעת.

למעלה